egyet értünk, gyanúsan nem valós, kreált az indoklás, de nem tudhatjuk, van-e még valami a háttérben
azonnali felmondás
Beledumálnék: a mai munkáltatókból kiindulva egészen biztosan van más ok is. Kábé az, hogy szeretne egy embertől megszabadulni, de a rendes felmondással jelen helyzetben nagy valószínűséggel végkielégítés is járna és ezt is szeretné megspórolni. Ilyen egyszerű. Szerintem.
mi is ezt szűrtük le, de ez azonnali felmondáshoz nagyon gyenge indok, ettől sokkal erősebb is a munkavállaló felé billenti a márleget
Ismerősöm mesélte minap: A főnöke bejelentette, hogy továbbképzésre kell mennie mert nem elég az Államigazgatási Főiskola (akkor még így hívták) által megszerzett diploma az állásához. Több mint 20 éve dolgozik ugyanott, ugyanabban a beosztásban.
A lényeg: vagy saját költségén elvégzi vagy elküldik.
Eléggé kétségbe van esve mivel a 2 éves képzés több mint 600 ezer Forint.
Mit gondoltok jogos ez így?
A köz, vagy a magánszférában dolgozik?
Amennyiben köz/kormánytisztviselő, úgy külön Kormányrendelet határozza meg azt, hogy mely munkakör betöltéséhez milyen diploma szükséges. Ez esetben az állig. főiskolai oklevél generális, azaz szinte minden államigazgatási és önkormányzati igazgatási munkakör betöltésére képesít. (Természetesen van kivétel, pl. számítástecnikus, orvos stb. munkakörök.)
29/2012. (III. 7.) Korm. rendelet a közszolgálati tisztviselők képesítési előírásairól.
Kedves Vaczkor!
Elfelejtettem odaírni, hogy az államigazgatásban dolgozik mióta megszerezte a diplomáját.
Akkor tiszta sor. Ha az adott munkakörnél szerepel a Kormányrendeletben az igazgatásszervező képesítés, úgy az álligfőiskolával betölthető, ha nem, akkor valószínűleg igaza van a "főnöknek".
De valami szakvizsga meg időszakos továbbképzés is kell, nem?
20 év után már csak van szakvizsgája. :)
Az időszakos továbbképzést pedig a Hivatal fizeti.
Ezt a 2 éves képzést én sem értem, hacsak nem valami másoddiplomáról, vagy mesterképzésről van szó.
Minden továbbképzésen részt vett ami a munkájának ellátásához kellett. Most kaptak valami új rendeletet, hogy már nem elég az államig. főiskola, kell még hozzá egy újabb képzés.
Neki az a problémája ( és gondolom jogosan), hogy miért neki kell fizetnie a továbbképzést ha egyszer a munkáltatója kötelezi rá?
Mint írtam az alternatívák:
Vagy saját költségen elvégzi és maradhat vagy kirúgják ha nem megy iskolába.
Röviden ennyi a lényege amit a főnöke mondott.
Ami kétségbeejtő számára, hogy honnan szerezzen több mint hatszázezer forintot az iskola elvégzéséhez.
Jobban kellene tudni, miről van szó, mert pl. a pedagógusok kötelező továbbképzését a munkáltatónak kell fizetni. Mikor előírnak kötelező továbbképzést, rendelkezni szoktak arról is, kinek kell finanszírozni.
Ezúton szeretnék segítséget kérni, hogy fizetés nélküli szabadság töltése alatt, a munkavállaló hogyan tehet felmondást? Írásban vagy személyesen érdemes ezt megtenni? Ebben az esetben azonnali hatállyal érvényesül, vagy a felmondási időt ilyenkor is szükséges letölteni? Írásban szükséges ezt megtenni, vagy érdemesebb személyesen szóban eljárni?
Nagyon köszönöm előre is a segítséget!
Wers ez egyáltalán nem igaz. Jó pár évvel ezelőtt, aki bekerült egy támogatható keretbe, annak a költségének a 80%-t fizették, de ez már rég nem így van. Nincs már ez a továbbképzési keret, csak a kötelező továbbképzés maradt meg, a támogatás nem. A szerencsések időnként ki tudnak fogni egy-egy pályázatot.
"A pedagógus hétévenként legalább egy alkalommal - jogszabályban meghatározottak szerint - továbbképzésben vesz részt. Megszüntethető - munkaviszony esetében felmondással, közalkalmazotti jogviszony esetében az alkalmatlanság jogcímén történő felmentéssel - annak a pedagógusnak a munkaviszonya, közalkalmazotti jogviszonya, aki a továbbképzésben önhibájából nem vett részt, vagy tanulmányait nem fejezte be sikeresen."
T. Cím!
Megkaptuk a WHC munkaerő kölcsönző irodától a közös megegyezéssel történő felmondást.2012 I. törvény Mt 64.§a. pontjára hivatkozik. Azt irja egymással szemben követelésünk nincs. Semmit nem ír a felmondási időről, a szabadságról. Ezt mi nem írtuk alá, erre megfenyegetett, h talál olyan indokot, h sehol nem alkalmaznak. Ha pereskedni akarunk, akkor nyugodtan,de ő akkor sem fizet felmondási időt.
2 dolgozó pedig több mint 6 éve itt dolgozik. Nekik jár végkielégítés? Ha nem fizet, hova forduljunk? Együtt perelhetünk vagy külön? Ennek díja van, rögtön mikor elinditjuk a pert?
Amíg zajlik a per, addig lehetünk munkanélküli járadékon? Kérem, ha lehet mindegyik kérdésre válaszoljon:)
Köszönettel:)
Ha 6 éve ott dolgoznak, akkor felmondás esetén jár. (Ha azonnali hatályú felmondással a munkáltató jogszerűen szüntetheti meg a jogviszonyt, akkor persze nem.)
A munkáltató székhelye szerint illetékes közigazgatási és munkaügyi bírósághoz lehet fordulni. Együtt is indíthatjátok a pert, meg külön is.
Nem kell az illetéket előre leróni a keresetlevélen.
Kaphattok álláskeresésit a per alatt.
Ja és: a munkaviszony megszüntetésétől számított 30 napon belül a pert el kell indítani.
Akármit sem talál itt Ez mit jelent?
Mikor és milyen esetekben szüntetheti meg a munkáltató azonnal a munkaviszonyt????
Kedves hozzáértők! Az elég a munkavállalói azonnali felmondáshoz, hogy a fizetést hónapok óta rendszertelenül kapom meg, mindig részletekben, és marad tartozás is? Konkrétan februárban kaptam utoljára időben és egyben teljes fizetést, azóta volt olyan hónap mikor egyáltalán nem kaptam, és apránként ad pénzt, aminek nagy része az előzők kifizetése, most konkrétan 75 ezerrel tartozik a 90 ezerből. Február előtt is részletekben kaptam, akkor tartozás előző hónapokról nem volt. Vagy csak akkor lehetne, ha egyáltalán nem kapnék? Ha megáll az azonnali felmondás kérheti a munkáltató a felmondási idő letöltését? Bérlapot több mint 3 éve nem láttam.
véleményem szerint ez nem elég alapos ok, én nem kockáztatnám meg
Felmondani egyébként felmondhatsz
Esztera mielőtt felmondanál nyiss ügyfélkaput. Ott meg tudod nézni, hogy egyáltalán fizetve lettek-e a járulékok és az szja vagy sem.
Mivel arra hivatkoztál, hogy bérlapot 3 éve nem láttál, elég necces, hogy nem is vagy bejelentve esetleg.
Tehát ha kiderül, hogy nincs utánad fizetve semmi akkor a munkaügyi bírósághoz fordulhatsz az elmaradt béred és a járulékok miatt is.
Bejelentve be vagyok, ezt tudom, és állítólag a könyvelők küldözgetik a bérlapot, csak még sosem írtam alá. Szerintem is necces az azonnali, azért kérdeztem. Egyébként írásos kérdésre sosem kaptam választ arra, hogy mikor kapom meg a pénzt. Igazából az lenne a lényeg, hogy ne legyen felmondási idő, bízom benne, hogy gyorsan találok más helyet. De ha otthon maradok sem lenne sokkal rosszabb mint így.
Addig ne lépj ki amíg nincs biztos másik melóhely.
A bejelentésedet meg egyszerűbben is meg lehet nézni: lemész a háziorvoshoz, ha pirosban vagy akkor nincs utánad fizetve a tb, és nagy valószínűséggel a többi járulék sem.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02