Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


drbjozsef # 2019.01.09. 18:03

Akkor vélhetően a Kjt alapján, és aszerint jár a végkielégítés is.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…

connery # 2019.01.09. 19:09

Köszönöm a rövid választ.

De a munkáltató azt hangoztatja, hogy az új törvény szerint, melyett még nem fogadtam el, és nem is fogok, a szerint nem jár végkielégités, és mivel az a törvény még ki is emeli, hogy ez nem átszervezés.

drbjozsef # 2019.01.09. 19:30

A 2015. évi XLII. törvény (amit az általad említett új törvény módosított) első paragrafusa definiálja, kire vonatkozik. Ha Te nem tartozol közéjük, akkor rád nem vonatkozhat.

Hogy vonatkozhatna rád egy olyan törvény, ami alá most akarnak átsorolni, de pont ezt utasítod vissza?

Lengyel2 # 2019.01.15. 14:05

Szandra86:
Először én is azt hittem, hogy jár nekem a 144.§, aztán rájöttem, hogy a 141.§ felülírja az egészet. A 141.§ szerint az álláshely elismerés az összes olyan érdem elismerés közé tartozik, amelyekben a kormánytisztviselő "részesítHETŐ". Tehát nem kötelező. A 141.§ előírja, hogy az érdemek elismerésének feltételeit Kormányrendelet szabályozza tovább, valamint a munkahelynek kell a saját közszolg. szabályzatában megállapítani az elbírálás és elszámolás rendjét. - Innentől, számomra ez azt jelenti, hogy vagy ad, vagy nem. Totál ellentmondás a 144.§.-ben szereplő "jogosult" szóval.

Alfa Rómeó # 2019.03.09. 07:54

Vélemények? Álláspontok? Köteles vagyok aláírni a kormányzati igazgatásról szóló 2018. évi törvény miatti változásról szóló kinevezés-módosítást? Ha nem értek egyet vele lemondásra kötelezhetnek, vagy kitartóan várjak, hogy felmentsenek? Köszi a figyelmet!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.09. 09:06

Az aláírással azt ismered el, hogy átvetted. Biztos, hogy kormány-tisztviselő vagy? De ugye, nem a munkaügyi vonalon?

Alfa Rómeó # 2019.03.09. 15:32

Valóban nem vagyok munkaügyes! Ahhoz sem kell sok iskola, hogy vki rájöjjön, a kérdezők azért írnak ide, mert bizonytalanok a jogi sorok között. Ügyfélkapura fogjuk kapni. Ezek szerint, ha aláírom, hogy átvettem, utána van még öt napom, hogy indoklással kérjem a felmentésemet? A munkahelyemen előzetes tájékoztatásként csak annyit mondtak, hogy szó sincs felmentésről, lemondás.

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.09. 16:12

Ez egy nagy félreértés, bár nem vagy vele egyedül. Rá akarjátok húzni az új törvénynek a kinevezés módosítására vonatkozó rendelkezéseit a hatályba lépés miatt szükséges tájékoztatásra.
Természetesen lemondhatsz, ha meg akarod szüntetni a jogviszonyt, de arról valóban szó sincs, hogy a munkáltatótól követelhetnéd a felmentést (és az azzal járó juttatásokat).

Alfa Rómeó # 2019.03.09. 16:31

Köszönöm szépen! Ezt már így tökéletesen értettem. Csak fáj, hogy egyoldalúan megtehetnek velünk bármit! De majd feldolgozom!

Alfa Rómeó # 2019.03.09. 16:43
  • gyanúsnak találom, hogy a törvényhez tartozó végrehajtási rendeletek titkosítottak, és már rég ott vannak a munkáltatóknál. Utólag fog kiderülni, hogy a sok szerencsétlen változtatni akaró mit tehetett volna?
Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.09. 17:55

Nincsenek titkos jogszabályok. Legfeljebb belső utasítás lehet az.

Alfa Rómeó # 2019.03.09. 18:20

38 db végrehajtási rendelet, kifejezetten a kormányzati igazgatási törvényhez, melyeknek az azonosítójuk 2-sel kezdődik, tehát titkos. Az 1-sel kezdődő bármelyik törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet a Magyar Közlönyben is megjelenik. (Pl.a közbeszerzési törvényhez is tartoznak végrehajtási rendeletek, Magyar Közlönyben megjelentek.)

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.09. 20:57

Egy kormány-tisztviselőnek igazán illene tudnia, mi a különbség a rendelet és a határozat között. Továbbá azt is, hogy egy kormányhatározat nem lesz titkos attól, hogy nem a Magyar Közlönyben, hanem a Határozatok Tárában teszik közzé.

(Én lennék a főnököd, már elérted volna, amit szeretnél.)

Alfa Rómeó # 2019.03.10. 00:14

Frankó ez a fórum. Mint általában a többi. :):):):):)Egy kicsit drasztikus vagy, nem gondolod? Valahol máshol le kellene vezetned, hogy ne a bajban lévőket becsméreld! Élj boldogan!

Alfa Rómeó # 2019.03.10. 07:05

Thanks!

wers # 2019.03.10. 12:44

OFF
Egy kormány-tisztviselőnek igazán illene tudnia, mi a különbség a rendelet és a határozat között.

Uhh... hetek óta küzdök a hivatallal (akikkel együtt dolgoztam) nekem kéne kitalálnom, hogyan lehet kijavítani, amit ő cs... -tek el kb. két hónapja. Hihetetlen mennyire bénák. (de én nem adom fel)
ON

dipo # 2019.03.11. 05:51

Üdvözletem!

Önök véleményére is kíváncsi lennék.
Átv alapján Kttv alapul vételével kormányzati szolgálati jogviszonyba beleszamított " külső" munkaviszony is.
Kit. ben erről szó sincs. "Új belépőknél" de kozigen kívül dolgozóknál ez csöpp probléma lehet besorolásnál.
Valamit elnéztem, illetve nem tudom kiolvasni? Vaagy eselyes végrehajtási rendeletben ennek szabályozása?

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.11. 06:37

Mintha azt írták volna, hogy a besorolás - az illetmény - első sorban nem a közigazgatásban töltött évek alapján történik. Akkor pedig nem probléma.

chava # 2019.03.11. 07:52

KBS-nek igaza van. A Kit. egyik célkitűzése volt, hogy megszüntesse a szenioritás elvét. "Új belépőknél" (is) mindegy, hogy korábban közszolga volt- e az illető, vagy Mt-s stb. munkáltatói döntés kérdése lesz a besorolás ...

dipo # 2019.03.11. 11:01

Kedves Chava!
Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Köszönöm válaszukat.
Igen hallottam ilyen célkitűzásről, azonban Kit. egyértelmű ebben a tekintetben és erre nem terjed ki, ezért a dilemma. Azonban időközben úgy hallani, hogy már készül a Kit. módosítása, észrevették a hibát és kb beemelik a Kttv.-ben meghatározott beszámíthatóságokat valamikor...

chava # 2019.03.11. 11:26

@dipo És mihez számítják be az előző jogviszonyokat? Az egyes álláshelyekre való besorolásokhoz már nem sok köze van annak, hogy valakinek mennyi év közszolgálati, munkaviszonyban eltöltött éve volt a múltban, ez csak egy szempont a sok közül.

Bella18 # 2019.03.12. 13:29

Üdvözlöm Önöket!

Az alábbi kérdésben kérném a segítséget.

Köztisztviselőként ruházati költségtérítést kapok. Eddig, úgymond nettó összegként átutalták a számlámra a meghatározott összeget, de idén már - a jogszabályi változások miatt - bérként számfejtik és megadóztatják.

A kérdésem az, hogy ebben az esetben is kérheti a munkáltató, hogy maximum egy hónapon belül számlákkal bizonyítva számoljak el a pénzzel?

Köszönöm a segítő választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2019.03.12. 17:27

Igen.

dipo # 2019.03.13. 04:59

Kedves chava.
Nem értem a kérdést.
"Besorolasokhoz mar nem sok koze van", " ez csak egy szempont a sok kozul"
Konkretan a Kit besorolasnal semmit nem szamit be, nem csak egy szempont, szoba sem kerul sajnos ezt tevesztették el/ illetve hagytak ki direkt.

chava # 2019.03.13. 08:36

@dipo az álláshely betöltésének szakmai feltételeinek meghatározásakor figyelembe vesznek olyan szempontokat, mint szakmai tapasztalat (nyelvismeret, isk. végzettség stb.)
De hogy érted pontosan, hogy mit hagytak ki? Mi a hiba? Az adott álláshelynek megvannak a meghatározott feltételei jelenleg is, amelybe "belepakolták" az embereket, teljesn mindegy, hogy ki meddig dolgozott eddig/korábban a köz-, vagy versenyszférában, és az újaknál sem fog számítani.