Becsületsértés


ju.adam # 2006.11.15. 07:56

ha van itt moderátor, akkor legyen szíves tegye a dolgát. Köszönöm

ju.adam # 2006.11.16. 16:51

légyszíves ne forszírozzuk ezt tovább... utálom a szájkaratét, úgyhogy inkább beszéljünk arról, amiről a topic szól.

ju.adam # 2006.11.17. 09:46

igazad van,ezért beszéljünk inkább a témáról.

jogiforumer # 2006.11.18. 08:17

Szerintem ju.adam ne írj le több konkrétumot, legalábbis én ezt kavaslom, mert sokan olvassák, és láthatod mivan belőle, és mire célozgatnak itt egyesek.

ju.adam # 2006.11.18. 10:31

igen, ez elég nagy hiba volt...naívan azt feltételeztem, hogy ide csak értelmes emberek járnak, és nem ilyen ostoba harcokat kell vívni mint egy tinédzser forumon. Azért az értelmes hozzászólásokat továbbra is várom

ju.adam # 2006.12.29. 04:46

hello!

köszi,hogy írtál

Természetesen semmi ilyet nem rögzítettek. A gép melóhelyen volt, de az otthoni gépemet is elvitték. Egyik sem volt elzárva, mondjuk azt nem gondolom, hogy bemásztak volna a lakásunk ablakán...Semmilyen formában nem lett rögzítve az, hogy az elvitelkor mi volt a winchestereken, és mivel egy milliomos csóka a sértett, simán el tudom képzelni, hogy letett egy szép összeget és ezért mondjuk véletlenül rákerül valami a winchesterre...
Amúg az elszállításkor a gépeket egy-egy papírdobozba rakták, és a "lepecsételéshez" tőlem kértek etikettcímkét (amire a vonalkodókat nyomtatjuk az áruinkhoz :D ). Az egész olyan balek módon történt, hogy nem akartam elhinni...

Lamerka meg nem a munkatársam szerencsére.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.12.29. 09:05

A levelezőrendszer volt a fizikai tárgy, ha jól emlékszem. A sértett emilfiókjából, az ő nevében küldött el az elkövető becsület csorbítására alkalmas üzeneteket.

ju.adam # 2006.12.29. 10:08

minket úgy hívtak be még a gépek lefoglalása előtt, hogy két gépről küldtek ilyeneket : a munkahelyiről és az otthoniról.

Majd kb 2 hétig tököltek mire lefoglalták (egy hetet adtak az adatmentésre) - ezt sem értem, mert ha én tettem volna, akkor pontosan tudtam volna, hogy mit kell csinálnom a gépekkel, hogy ne legyen ellenem bizonyíték - pont ezért gondolkodás nélkül le kellett volna foglalniuk. Mindegy, elvitték, kb dec elején lett kész valami szakértői vélemény, de úgy látszik kevésnek bizonyult az ügy bíróság elé viteléhez, ezért most új vizsgálatot rendeltek el, és jan. végéig meghosszabbították a nyomozást.

lamerka (törölt felhasználó) # 2006.12.29. 14:27

[hozzászólás törölve]

ju.adam # 2006.12.29. 14:59

ezt megmondhatod neki személyesen is ha elég tökös vagy. Odamersz állni elé? Vagy ahhoz is töketlen vagy, hogy egy 19 éves lány szemébe nézz? Ezt Õ kérdezi. Nos lamerka?

lamerka (törölt felhasználó) # 2006.12.29. 16:35

[hozzászólás törölve]

ju.adam # 2006.12.29. 16:43

kérdeztem valamit lamerka: ahhoz is elég bátor vagy, hogy elé állj? 19 éves lányról van szó. El mered mondani neki ezt élőben is, vagy csak a monitor mögül vagy ekkora vagány?

Ha megint kitérsz a válaszadás elől akkor az csak azt bizonyítja, hogy még ahhoz is gyáva féreg vagy, hogy egy 19 éves lánynak a szemébe nézz.

lamerka (törölt felhasználó) # 2006.12.29. 19:13

[hozzászólás törölve]

ju.adam # 2006.12.29. 19:29

csak nem félsz tőlem kisfiam? Ha félsz, akkor nem leszek ott. De biztos vagyok benne, hogy te még ahhoz is gyáva vagy, hogy Dalmával találkozz. Ennyit rólad.

ju.adam # 2007.01.03. 09:22

na akkor ennyit lamerkáról...

remélem több ilyen idióta nem tiszteli meg a forumot, jó lenne már tényleg arról beszélgetni, amiről a jogiforum szól.

ju.adam # 2007.01.08. 17:36

január 27én lezárul a nyomozás...hívtam a rendőrt, azt mondta, akkor vissza is adják a gépeket... az ügyészségnek meg leadják a nyomozati anyagot, ők eldöntik hogy csinálnak-e belőle ügyet vagy nem... igazából azt nem értem,hogy ha úgy gondolják (ha még egyáltalán úgy gondolják), hogy én voltam a tettes, akkor miért adják vissza a gépeket? hiszen azok a bűnjelek vagy mik,nem?

ju.adam # 2007.03.30. 18:54

kaptam az ügyészségtől egy papírt, hogy visszaküldték a rendőrségnek további nyomozati mittudoménmire...

ez most azt jelenti, hogy amit eddig összegyűjtöttek, az még ahhoz is kevés, hogy pert indítsanak?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.09. 11:25

Nem. Azt jelenti, hogy ügyészség úgy ítélte meg, hogy a nyomozás nem derítette fel teljeskörűen a tényállást.
Az ügyészségnek - a közhiedelemmel ellentétben - nem csak arra kell törekednie, hogy a vádat minél szilárdabban megalapozza, hanem arra, hogy az eset minden lényeges körülményét, tehát a mentő és enyhítő körülményeket is felderítse.

ju.adam # 2007.04.09. 15:13

mire számíthatok ez esetben? meddig húzzák még az ügyet? mint kiderült, az otthoni számítógépünkön semmit sem találtak. Tehát az összekötő kapocs - ami miatt én vagyok a gyanúsított - szerintem megszűnt.. azokon a gépeken már nem találhatnak semmit amit eddig nem találtak meg. A csókát ugyanúgy nem ismerem, stb. mit tud még ilyenkor nyomozni a rendőrség?

Blowfish # 2007.04.10. 13:39

Nyugi Adam, a pingvinek még megvárják, amíg kijön az új Duke Nukem, végigtolják a gépeden párszor, aztán már vissza is kapod :D


Confidentality
Integrity
Availability

ju.adam # 2007.04.10. 14:05

hát én is valami ilyesmire számítok. Remélem nem a megcrackelt változatot nyomatják majd, hogy még azt is rám verjék :D

martonjt # 2007.04.17. 13:44

Tisztelt Fórum!
Névtelen levelet kaptam, amit nagy valószínűséggel tudom kiírt. A családunk becsülét sértették meg.

Ha bíróságra viszem az ügyet és kiderül, hogy tényleg az a szeméyl írta a levelet, akire gondoltam, milyen büntetés róható ki rá?

Válaszukat előre is köszönöm.

ju.adam # 2007.04.23. 07:15

már több mint egy éve húzódik az ügyem..az ügyészség ugye visszadobta a rendőrségnek további nyomozati cselekményre... felhívtam ma a rendőrséget, adták az illetékest, aki azt mondta,hogy ő szeretné lezárni egy hónapon belül, de lehet hogy ebből kettő lesz.. ugyan mit lehet még ezen nyomozni?

T r a v e n # 2007.04.23. 08:18

Kedves Martonjt!

Véleményem szerint annak bizonyítása, hogy az általad feltételezet személy írta a becsületsértő levelet igen nehéz.
Teljesen felesleges erőfeszítés az egész, csak az emlékezetedben raktározod el egy másik rosszindulatú személy gazságát.
Felesleges...

ju.adam # 2007.04.25. 11:01

újabb levelet kaptam az ügyészségtől, ismét meghosszabbították a nyomozást, új tanúk kihallgatásával akarják folytatni a dolgot, és az alapján kiegészíteni a szakértői bizbaszt..

most épp június közepéig tart majd a nyomozás, magyarul a gépem már több mint egy éve náluk lesz, már 3ad annyit sem ér, én meg még mindig görcsölhetek, hogy most mi a francot találnak majd ki... ha most sem találnek elég bizonyítékot, hogy vádat emeljenek, akkor vajon ejtik az ügyet, vagy meddig folytathatják ezt?