Becsületsértés


girl07 # 2011.12.17. 15:29

Kedves Mindenki!

A facebook-on alakult egy rajongói oldal, ahol 4-5 admin saját önbíráskodása alapján linkelgeti ki (rap) zenei előadók videóját, mocskolódó feliratokkal és hozzászólásokkal. Már többen is jelentettük az oldalt, de állítólag folytattak a facebook-kal egy levelezést, mi szerint ők csak kritikát alkotnak, ezért az oldal nem került törlésre.
Emellett viszont az engem ábrázoló képeket is átszerkesztették mocskolódó/trágár feliratokat írtak rájuk, illetve az egyik fotóm alatt testi sértésre buzdítják az oldal tagjait. Hiába jelentettem a képeket, nem történt semmi.
Mit tehetek ez ügyben?

Előre is köszönöm a választ!

SDOR # 2011.11.22. 17:28

Tisztelt segítők !
Az igazgatóhoz fordultunk és úgy látszik egyelőre megoldódott az ügy . Köszönök a segítséget a fórum minden hozzá szólójának .
SDOR

lajcsó # 2011.11.13. 15:44

A faceebok-on hol tették közzé?

ObudaFan # 2011.11.13. 15:39

Ha nem törlik, onnantól az oldal üzemeltetőjét is polgári jogi felelősség terheli. Az más kérdés, hogy van-e ezeknek fióktelepük Magyarországon, és így érvényesíthető-e bármi.

TamasHungarian # 2011.11.13. 15:29

Én úgy tudom, hogy a facebookon nem tudsz te senkinek írni, hogy törölje. Nem úgy megy az ...
Csak mert mi is jártunk már hasonlóképpen, és bármennyire is erőlködtünk meg utána jártunk, egyszerűen képtelenség. Mi még egy ügyfélszolgálati vagy bármilyen kapcsolatfelvételi emailt se találtunk.
Egyedül csak jelenteni tudod (jobb oldalon), de eredménye nem sok lesz. Itt ezt csak úgy tüntetheted el, ha az illetővel kitörölteted, aki írta. Sztem vele/velük beszéljetek!

guba # 2011.11.13. 15:00

Szerintem egy ilyen helyzetben érdemes bemenni a gimnázium igazgatójához, és az ö segítségét kérni.

ObudaFan # 2011.11.13. 14:11

A legegyszerűbb az lenne, ha az oldal üzemeltetőjének írnál, hogy törölje.

SDOR # 2011.11.13. 13:59

Helyesbítés:
Bocsánat a pontatlan megfogalmazásért.
A segítséget mint szülő kérem. Akiről ezek az írások megjelentek a lányom, aki 14 éves és egy kisváros gimnáziumába jár.
Tisztelt Hozzáértők!
A mai napon a délelőtti órákban a gimnázium tanulói a faceebok-on a lányom külsejére komoly, bántó megjegyzéseket tettek.
Zsuzsikan bokacsörgető nadrag van!
‎-Zsuzsika borotválod?? ott alul?
persze..:D
öltözik... odanézünk..nagy amazonasz:|||||||
Ünnepsegen megszolal zsuzsika telefonja!
Kiabal neki mindenki kapcsold kifele!:O
zsuzsika: nemtudom megfött..azt kiverte az aksit..
ZSUZSIKANAK OLYAN ALAKJA VAN, MINT SHREKNek!! XD
ZSUZSIKAT A CSECSE HÚZZA A DUNA ALÁ 10 MÉTERRE!!!!:DDD
A kabátba nem fér bele az XXXXL es mellmérete!!:D XD
Ebben az ügyben egy aggódó szülő vagyok. Ha valakinek van megoldása a problémára szívesen fogadom.
SDOR

dina33 # 2011.11.11. 10:47

Arra van bizonyítéka, hogy én lekurváztam, mert üzenetbe küldtem, míg ő szóban tette ezt én felém.

Rexor # 2011.11.11. 08:56

Bűncseleményről mondjuk szerintem nem beszélhetünk, esetleg a szabálysértési alakzat fordulhat elő.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.11. 08:53

Sajnos neki van bizonyítéka nekem nincs.
:O)
Ez a megelőző mondatokkal együtt egy kicsit félreérthető. Már hogy mire is van bizonyítéka az ellenérdekelt félnek.

dina33 # 2011.11.11. 08:49

Nem hiszem, hogy az, hogy üzenetbe leírom, hogy "kurva" azzal becsületet sértettem volna, hiszen neki írtam személyesen, nem tettem közé se közösségi oldalon, se munkahelyén, sőt ő az aki elkezdte mutogatni a gyerekének (9 éves gyerek) az üzenetet és a gyerek előtt is úgy hív a "ribanc". Sajnos neki van bizonyítéka nekem nincs. Decemberbe kell menni tárgyalásra ez miatt.

Dr.Attika # 2011.11.10. 16:23

Tisztelt SDOR!
Ön ebben a gimnáziumban Zsuzsika leány tanuló édesanyja?
Ha igen, akkor nem értem, hogy miért az Ön alakjára tettek megjegyzést? Mi a pontos probléma?

Dr.Attika # 2011.11.10. 16:16

Becsületsértés
180. § (1) Aki a 179. § esetén kívül mással szemben

  1. a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben,
  2. nagy nyilvánosság előtt

a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.1571 1572
(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki a becsületsértést tettlegesen követi el.

Rágalmazás
179. § (1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.566 567
(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a rágalmazást

  1. aljas indokból vagy célból,
  2. nagy nyilvánosság előtt,
  3. jelentős érdeksérelmet okozva

követik el.

A Büntető Törvénykönyvünk így rendelkezik a becsületértés esetében. Döntse el Ön, hogy a "lekurvázás" kimeríti-e ezt a törvényi tényállást.

dina33 # 2011.11.10. 15:53

Egy közösségi oldalon, üzenetet küldtem egy hölgynek amiben lekurváztam, ő feljelenthet becsületsértésért? Előzménye ( engem és a lányomat is ilyen szavakkal illetett, csak én nem nyomtattam ki az üzenettet, inkább töröltem.

SDOR # 2011.11.09. 17:19

Tisztelt Hozzáértők!
A mai napon a délelőtti órákban a gimnázium tanulói a faceebok-on az alakomra komoly bántó megjegyzéseket tettek.

Zsuzsikan bokacsörgető nadrag van!

‎-Zsuzsika borotválod?? ott alul?

  • persze..:D

öltözik... odanézünk..nagy amazonasz:|||||||

Ünnepsegen megszolal zsuzsika telefonja!
Kiabal neki mindenki kapcsold kifele!:O
zsuzsika: nemtudom megfött..azt kiverte az aksit..

ZSUZSIKANAK OLYAN ALAKJA VAN, MINT SHREKNek!! XD

ZSUZSIKAT A CSECSE HÚZZA A DUNA ALÁ 10 MÉTERRE!!!!:DDD

A kabátba nem fér bele az XXXXL es mellmérete!!:D XD

Ebben az ügyben egy aggódó szülő vagyok. Ha valakinek van megoldása a problémára szívesen fogadom.
SDOR

ju.adam # 2011.07.20. 05:10

sziasztok, nem tudom emlekszik-e meg valaki a negy evvel ezelotti becsuletsertes-ugyre, ami egy szamitogepes buncselekmenyen alapult, en irtam rola anno. 4 eve kulfoldon elek, azota se tortent semmi azon kivul, hogy a biroval beszeltem, aki annyit mondott, kervenyezzem hogy halasszak el az ugyet. Kervenyeztem, ket evre elhalasztottak. Lassan letelik, ujra kervenyezhetem. Megis mikor lesz az, hogy azt mondjak, hogy vege?

NxAndi # 2011.03.24. 17:29

Sziasztok!

Olyan problémája volna a barátnőmnek, amivel én nem igazán tudok tb-sként mit kezdeni.
Légyszi segítsen valaki.

Szóval van egy internetes társkereső oldal, ahol fizetősek a szolgáltatások, ő vásárolt is, és meg is kapta a szolgáltatást (vip adatlap). A lényeg, hogy az oldal egyik adminja, személyes okok miatt törölte őt (holott a szolgáltatása még élt,így jérna neki vissza pénz.?), és szószerint le is "k.rvázta". nyilvánosan. Ez ügyben lehetne esetleg valamit tenni.?

Fontos lenne.

Didgeridoo # 2011.02.18. 20:54

Tisztelt Fórumozók!

Életveszélyes fenyegetés ill. zaklatás miatt tettem feljeletést egy régi ismerősöm ellen. Az ügyet továbbküldték a kerületi ügyészségre, majd – a zaklatás „nem megfelelő gyakoriságára“ hivatkozva – elutasították , valamint az ügy szabálysértési szempontból történő kivizsgálásának lehetőségét vetették fel.
A fellebbezésre rendelkezésre álló 8 napon belül azonban új körülmény (képmással való visszaélés) merült fel, amelynek ismertetésével egyetemben fellebbeztem a határozat ellen.
Mindez nem egész 3 hete történt, és tegnap jutott a tudomásomra, hogy ugyanez a személy egy internetes oldalon közzétett, általam készített és engem szerepeltető audiovizuális mű/tartalom alá személyemet lejárató, becsületsértő, trágár kommentet szúrt be. Van-e mód arra, hogy az ezen újabb körülményt alátámasztó bizonyítékokat a fenti ügyre hivatkozva benyújtsam, tehát hogy minden „egy kalap alatt“ legyen elbírálva és kivizsgálva? Vagy érdemes inkább a becsületsértést új ügyként kezelni, és új feljelentést tenni?

Tisztelettel:
D.

Házdoktor # 2011.02.14. 12:18

Tisztelt Hölgyek/Urak,
tudna valaki válaszolni korábbi hozzászólásomra?
Szép napot kívánok


K. János

Házdoktor # 2011.02.09. 13:22

Tisztelt Illetékesek!

Korábbi hozzászólásomat kiegészítve kérdem:
A tanúként való meghallgatás után mennyi ideig számíthatok arra, hogy meggyanúsítanak valamivel?
Már több, mint két hónapja meghallgattak és elvileg az IP cím is ki lett kérve ennyi ideje. Eddigi tapasztalatok alapján mik a kilátásaim?
Köszönettel:

János

(Elnézést a hozzászólás kétszeri megjelenítéséért, de egy spam komment csúszott az előbbiek közé)


K. János

Aranea # 2011.01.30. 19:09

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbi, évek óta sok személyt bosszantó problémával fordulok Önökhöz.
Adott egy fórum, ahol egy személy (akinek valós kiléte természetesen ismeretlen számunkra) a topicon hozzászóló ÖSSZES személy ellen válogatott sértő, munkájukkal, eredményeikkel kapcsolatban becsmérlő nyilatkozatokat tesz (sőt: csak ezeket tesz).
Nagyon sokan írtunk (már jópár éve tart a dolog) a webmesternek, aki pár éve még csak-csak figyelmeztette "trollunkat", aki mikor már elég forró lett a talpa alatt a talaj, eltűnt, majd mindig új névvel regisztrálva visszatért, és egyre szemtelenebb lett. Az utóbbi évben hiába írtunk a webmesternek, még csak válasz sem érkezett a leveleinkre... :( az illető természetesen tovább rombol, így lassan eltűntek, belekeseredtek a normális emberek, s a fórum kezdi létezése értelmét elveszíteni.
Hogyan lehetne elérni, hogy létezzen (ne csak névleg) a moderáció az adott fórumon? Van-e valamilyen hatóság, ahova fordulhatok panaszommal?
Válaszukat előre is köszönöm.

végrehajtó1 # 2011.01.03. 15:10

Mit tehet a hölgy?

Ha tényleg rendőr tegyen feljelentést a nyomozó ügyészségen.

Vendeg :-) # 2011.01.03. 14:43

Mit tehet a hölgy? :) Bocsánat a kifejezésért, de egyszerűen nagy ívben... :) (Fogalmazzunk úgy, h figyelmen kívül hagyja a felszólítást...)

Magyarázat: tök mindegy, h az illető valóban rendőr-e vagy sem (megkockáztatom, soha nem volt az), az idézésnek hivatalos módja van, amit be kell tartani. Amíg a hölgy nem kap hivatalos idézést, ne foglalkozzon azzal, h egy fórumon mit mondanak neki. (Én is mondhatom bárkinek akár egy fórumon is, h ugorjon a kútba, de ha van esze, nem teszi meg... Na jó, nem öngyilkosokkal foglalkozó oldalon fogok ilyet mondani... :) )

Tanács: a hölgy írjon az oldal üzemeltetőjének, beidézve néhány állítását az illetőnek (IP címeket kapott, stb.), majd kérjen megerősítést az állításokkal kapcs. A szolgáltató ugyanis csak hivatalos hatósági megkeresésre adhat ki adatokat, azaz kizárt, h egy rendőr nem hivatalos úton adatokhoz juthat.

viki19 # 2011.01.02. 21:50

Adott egy fórum, ahol megjelent mostanában egy úr aki rendőrnek adja ki magát. Állítólag az ott fórumozókról is már tud pár dolgot, mivel az oldal üzemeltetői átadták neki az IP címeket. Van egy hölgy akit lassan 3 napja inzultál, csalónak nevezi és utasítgatja, hogy január 14-én 12 órakor a BRFK jelenjen meg, mert más különben viszik (" ha nem jössz, majd visznek"). A hangnem már néhol sajnos eldurvul. Ráadásul a hölgy nem is bp-i és elég drága mulatság felutaznia emiatt Pestre.
Mit tehetünk mi fórumozók? Mit tehet a hölgy?