Jogi tanács kérése


gerbera317 # 2020.02.10. 14:31

Duma. Az ítélet egzaktul fogalmaz, hogy kit mire kötelez, és miért. Csak annyi volna a dolgod, hogy bemásolod ide.

Döglégy # 2020.02.10. 17:33

Szia gerbera317

Köszi a választ!!!!

Döglégy # 2020.02.10. 17:35

újabb kérdésem lenne

ha autóval ráhajtok egy önkormányzati füves területre, pláne egy olyan területre, ami pont ugyanúgy füves terület csak parknak kikiáltják, akkor akár a közterületes, akár a rendőr megbirságol

a kérdés, hogy mi ennek a jogalapja?

Nyilván nem bűncselekmény ráhajtani, de hogy ez akkor most szabálysártési tényállás, ha igen akkor milyen paragrafus, avagy helyi rendelet. És ha helyi rendelet, akkor a helyi rendelet alkothat-e új szabálysértési tényállást, avagy csak helyi rendelet birsággal, de attól az még nem szabálysértés?

köszi a válaszokat

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.10. 18:07

Környezetkárosítás. Ehhez jöhet mág hozzá a parkolási díj meg nem fizetése. Esetlega tilos helyen várakozás bírsága.

AliZ55 # 2020.02.10. 18:28

Kedves drbjozsef!
Nem panaszkodni szeretnék ,hanem megoldást keresek ,illetve szeretném tisztán látni a jogi helyzetemet.
Ezzel a kérdéssel már több hivatalos helyen próbálkoztam ,de mikor bemutattam ezt a birói " itéletet "

  • bizonyitandó a biró " tévedését " - a várva várt válasz helyett rögtön hallgatás és elzárkózás lett és a meghallgatás véget ért.

Mi közöm van egy olyan itélethez amiben semmilyen minőségben nem szerepelek. Ez az igazi K É R D É S E M .

Egyébként kb.öt, jogász végzettségú Hölgy ,Úr az itéletet látva csak az itéletben megnevezett személlyel foglalkozott ,velem mint érintett tulajdonossal nem .
Nincs tanács ,csak hallgatás.

Üdv.:...

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.10. 18:34

Még most sem az ítéletet idézed... Pedig azzal esetleg tudnánk is valamit kezdeni.

Döglégy # 2020.02.10. 18:46

Kedves Kovács_Béla_Sándor

Köszi

AliZ55 # 2020.02.10. 18:59

Kedves gerbera 317 !
Gondolom az utóbbi hozzászólás nekem szól.
Még mindig túlerőben vannak azok akik ilyen fondorlatos módon elvették ?? a tulajdonomat.Egyenlőre nem szeretném felfedni magam , mig meg nem találom a biztos alapot .
Tehát egyenlőre még mindig csak azt tudom elmondani ,hogy amit elvettek, 100 %-osan, hivatalos papirokkal ,bizonyithatóan az én saját tulajdonom.

Ami tény : a birói itéletben az én nevem semmilyen minőségben nem szerepel.

A tulajdon mindig kizárólagosan a tulajdonosé !

????.

AliZ55 # 2020.02.10. 19:16

Kedves Kovács Béla Sándor Úr !
Az itéletben : felperes :Sz.Ferenc , ...-ki lakos,alperes
F.János és Jánosné ,....-ki lakosok / szüleim /.
Én mint tulajdonos ,alperesek fia,aki nem szerepel az itéletben.Szüleimtől vették el a tulajdonomat.
Üdv.:...

Grave7 # 2020.02.10. 20:24

@AliZ55: Na a nevek pont senkit nem érdekelnek.

Az ítéletből legalább az "ÍTÉLETET" és az "INDOKOLÁS" közötti részt másold be ide.

alfateam # 2020.02.10. 20:48

Az ítéletből legalább az "ÍTÉLETET" és az "INDOKOLÁS" közötti részt másold be ide.

Minek, ebbe minden benne van:

Én mint tulajdonos ,alperesek fia,aki nem szerepel az itéletben.Szüleimtől vették el a tulajdonomat

lpeter # 2020.02.10. 21:02

Kedves szakértők!

Egy hónapja totálkárosra törtem az autómat. CASCO szerződésemnek megfelelően a roncsot a biztosító egy szerződött partnere a telephelyére szállította és nagyjából egy hónap alatt elvégezte a hivatalos kárfelmérést, valamint a roncsot megbízott közvetítőként nevemben árverésen értékesítette.

Egy hónappal az eset után kaptam tőlük egy számlát, 20 napi tárolási díjjal, melyet a biztosító nekik nem térített meg és melynek ellenértékét most tőlem követelik. (A biztosító valóban nem fizet tárolást totálkár esetén, ez a CASCO szerződési feltételekben egyértelműen szerepel).

Az ügyintézés előtt, közben vagy utólag sem szóban, sem írásban nem tájékoztattak arról, hogy a telephelyükön elvégzett kárszemle idejére roncs tárolási díjat szeretnének felszámolni.
Jogos ennek tükrében a követelésük?

(Nagyjából 50 ezer forintról van szó.)

Köszönöm a segítséget!

FluimucilÁbel # 2020.02.10. 23:15

Szakértők!

Engedjék meg, hogy egy furcsát kérdezzek, és kérjem tanácsukat!

Mi történik, ha egy első fokú ítélet ellen én, mint alperes is, meg a jogi képviselőm is bead egy-egy fellebbezést!

Tehát az egyiket én írom alá, és fel is okmánybélyegzem, a másikat az ügyvédem, ő elektronikusan, és valahogy, csak ő tudja hogy hogy, ő is befizeti a fellebbezési pénzt!

Most a bíróság mindkettőt elutassítja-e' Vagy egyiket a másik kiegészítésének tekinti-e!

Nagy nagy köszönet a válaszokért!

wers # 2020.02.11. 06:11

egy első fokú ítélet ellen én, mint alperes is, meg a jogi képviselőm is bead egy-egy fellebbezést

FluimucilÁbel! DE MIÉRT akartok ti ilyent tenni?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.11. 06:44

Aliz55; mire alapozod, hogy az a valami, amit "elvettek" a te tulajdonod volt? Hogyan és mikor szerezted a tulajdonjogot? Egyáltalán mi ez a dolog?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.11. 06:45

A jogi képviselővel eljáró fél nyilatkozata hatálytalan. Kár a bélyegért.

wers # 2020.02.11. 07:08

Kár a bélyegért

Akkor főleg miért? (ezt az ő jogi képviselője nem mondta?)

AliZ55 # 2020.02.11. 08:08

Kedves Kovács Béla Sándor Úr!
Mint emlitettem korábban a többszöri jogi tanácsadáson könnyebb volt a helyzet,mert ott be tudtam mutatni a birói végzést,természetesen ugy hogy ne legyen konkrétan névhez és helyhez köthető, mert félő volt az összejátszás ellenem ,de ezek nélkül is tökéletesen érthető volt minden.
A tulajdon amiről szó van születésemtől kizárólagosan egyedül az én tulajdonomban van a mai napig is. /hivatalos földhivatali bejegyzés/
Telekhatár vita ?! Részünkről: földmérés , hivatalos igazságügyi szakértő földmérő.A másik fél részéről csak földmérés,semmi más . Mindhárom felmérés megegyező eredménnyt mutatott ki.
Mivel ezeket elmondtam szükséges megemliteni,hogy elbirtoklásról szó sem lehet, mert a birósg előtt hivatalosan ,jegyzői engedéllyel keritést létesitettünk a térlépi vonalra./ Megszakitottuk az elbirtoklási időt./
Egyébként a fő gond az ,hogy ellenem a mai napig ugymond hozzám sem szóltak.Ellenben a szülőket egy időben 5 /öt/
évig zaklatták ez ügyben hivatalos jogi szervek.Sőt édesapámat meg is büntettek 10000 Ft-ra.

Sanyi1959 # 2020.02.11. 09:02

Sziasztok!
Vitám van az egyik telefonos társasággal és levélben felszólítottam őket, hogy a köztünk lévő x napon és y telefonszámon történt beszélgetés hangfelvételét juttassák el hozzám.
Tudom hogy van egy általános 30 napos válaszadási határidő, de ez (szerintem) nem válaszadás, mivel nem kell sem értelmezniük, sem indokolniuk, csupán a hanganyagot elküldeniük. Részemre teljesen mindegy, bármilyen formátumban.

Kérdésem tudtok e ilyen esetre törvényi határidőt, vagy legalább egy tippet kérnék, hogy hol tudnék utánanézni a válaszokat előre is köszönöm, azért nagyon fontos, mert emiatt más, engem érintő határidőkből csúszhatok ki, amit nyilvánvalóan nem szeretnék.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.02.11. 11:07

Aliz55, megharagszol, ha azt mondom, hogy nem hiszem én ezt?

AliZ55 # 2020.02.11. 13:06

Kedves Kovács Béla Sándor !
Szó sincs róla.Még akkor sem haragudnák ,ha számomra kedvezőtlen de helytálló választ kapnék.
Minden hozzászólásomban érzékeltettem ,hogy nem egyszerű esetről van szó.Nem egyedi a reagálása.Több hivatalos jogi helyeken érdeklődtem már , de a válasz :először döbbenet, utána pedig hallgatás volt.
Ezért ragadok meg mindent,hogy hátha valaki kimondja azt a jogi megoldást /mert van ,csak én nem vagyok jogász és nem tudom hol kell keresni / ami kiutat jelent számomra ugy hogy közben nem taposnak el.
Sajnos ez a valódi magyar igazság.
És még mindig nem modtam el mindent,mert ennek még van folytatása is.

drbjozsef # 2020.02.11. 13:17

AliZ55,

Tehát több jogász látta a saját szemével az ítéletet, először megdöbbent, majd megnémult. Te pedig minden egyéb kérdés nélkül kisomfordáltál az irodából.
Hát ez valóban roppant életszerű.

András H # 2020.02.11. 13:34

AliZ55

Az ítéletet meg kell támadni egy fellebbezéssel és ott előadni a panaszod, javaslom fogadj egy ügyvédet és a perben kérd vissza az ügyvédi munkadíjat.

ennyi

András H # 2020.02.11. 13:39

lpeter

nem számíthat fel tárolási költséget csak ha előre letárgyaltátok, vagy aláírtál olyan iratot amiben ez kisbetűssen benne volt.
Ha nem írtál alá semmit akkor Fogyasztóvédelmi felügyelőség és panasz. ott najd kivizsgálják és onnan fűzheted tovább a dolgot.

ennyi

Nekem egyszer a Cib Bank számított fel "pénz tárolási költséget" amikor rákérdeztem, hogy ezt hogy kell érteni volt egy fakkom amiben tárolták a pénzem(?) azt mondta a nő, hogy azt kihúzhatja ha akarja. 80 ezerről volt szó palira akartak venni.

AliZ55 # 2020.02.11. 14:02

Kedves András H !
A fellebbezés már nem lehetséges , a szüleim elhaltak.
Egyébként pedig nem én ellenem született az itélet.
A biróság perlése pedig lehetetlen. Ők sérthetetlenek.