Segítség kérés


gylab # 2022.01.26. 19:44

Biztosan nem, én még vettem ingatlant közjegyzősen. Tán 2000 környékén.

Zoltanuss # 2022.01.26. 19:03

Lényegesen korábban. valamikor a hetvenes évek közepén harcolta ki magának az ügyvédi kar ezt a privilégiumot.

Ami amúgy alkotmány ellenes !

gylab # 2022.01.26. 14:01

Lehet, túl régen volt, de úgy emlékszem ügyvéd nem, de közjegyző kellett az aláíráshoz. Az nem vizsgálta a tartalmat ugyan, de azt, hogy a felek akaratuk szerint személyesen írták alá, azt igen.

drbjozsef # 2022.01.26. 12:11

gerbera317,

Ha nem csalnak meg az emlékeim, 1991 környékén nem kellett ügyvédi ellenjegyzés még az ingatlan adásvételhez. Lehet, hogy ha ügyvéd is szerkesztette az okiratot, nem is látta az aláírást.

gerbera317 # 2022.01.26. 11:19

@Zorroka
Örökölni majd elajándékozni az örökséget, nem ugyanaz, mint visszautasítani az örökséget. A közjegyző nem is engedte volna, hogy helyetted valaki más nyilatkozzon. Inkább ajándékozás volt ez. De akkor meg az ügyvédnek kellett (volna) aggályoskodnia, hogy ez nem egészen szabályos. Egyébként pedig tényleg régen volt ez. Más ennyi idő alatt simán letölti az életfogytiglani büntetését is. Majdnem kétszer is.

drbjozsef # 2022.01.26. 10:40

Zorroka72,

Mármint abból baja, hogy egy magánokiraton aláhamisította az aláírásodat? Nehéz lenne kimagyarázni. Ő mivel indokolta neked?
Szerintem hagyd.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.26. 10:38

Ez már túl rég volt.

Zorroka72 # 2022.01.26. 10:13

Tisztelt Hölgyek és Urak!
Tanácsra lenne szükségem a következőkkel kapcsolatban.
Édesapám meghalt 1991-ben, én akkor 3 hetes katona voltam.
Mint nemrég kiderült örököltem utána egy telek és egy ház 1/6 részét, a másik 1/6 részét pedig a bátyám.
Nem volt hagyatéki tárgyalás, legalábbis én nem voltam ott rajta, mert a seregben voltam, de gondolom, hogyha lett volna tudnék róla.
Nemrég derült ki az is, hogy anno az örökségünkről ajándékozási szerződésben lemondtunk a bátyámmal együtt, apánk húga javára.
Én erről eddig nem tudtam és mint kiderült édesanyám írta alá a nevemben az ajándékozási szerződést.
Ezt a dátummal bizonyítani is tudom, mert egy keddi napon történt és akkor mégha akartam volna, akkor sem tudtam volna aláírni, max. hétvégén a látogatás alkalmával.
Na most én szeretném ezt az ajándékozást visszavonni, de természetesen ha édesanyámnak baja eshet belőle, akkor inkább hagyom az egészet.
Bármilyen tanácsot nagyot szívesen elfogadok.
Köszönettel,
Gábor

drbjozsef # 2022.01.21. 19:22

https://napirajz.hu/itt-mogottem/

Én egyebet nem tudok javasolni.
(Egyébként 2x40000 + 1x80000 az közel sem 1200000)

korrekt54 # 2022.01.21. 16:32

Kérlek, segítsetek, mert felrobbanok a dühtől ! Nem sajnálok időt, pénzt, hogy megoldjam ezt a dolgot!
Bementük a férjemmel a Vodafone boltba, hogy a számítógépünket összehangolják az új vodafonos applikációval. Meg is csinálta a srác, indultunk haza. Utánunk szóltak, hogy várjunk, mert miután TV és telefon előfizetésünk is van, ajándékba kapunk 2 db okostelefont. Csinálta a papírokat, bement a raktárba a telefonokért. Aztán egyszer csak elszaladt a főnökért, mutatott neki valamit, nézték a gépet, és azt mondták, hogy adósságom van, így vissza kell venniük a telefonokat. Hiába mutattam a my vodafon oldalam, hogy nekem csoportos beszedési megbízással vonják a havi befizetni valót, megjelent az oldalon 2x40.000.-Ft és egyszer 80.000.-Ft-os befizetetlen számla. Panaszt tettem, írásos bejelentéssel, ott a helyszínen. Hazamentünk! Másnap levelet írtam a Vodafon központi címére! Eltelt 30 nap!!!! Nem kaptam választ, a 120.000.-Ft-os befizetetlen követelésük a mai napig megvannak! Telefonon ha hívom őket, /45 perc/ össze-vissza kapcsolnak, majd azt mondják, hogy kivizsgálás alatt van.
Ha volna valakinek ötlete, hogy mivel, és hogyan "rázhatnám" gatyába őket , az jó lenne.

drbjozsef # 2022.01.11. 14:22

hacuka,

Te mondtad, hogy azt állítják, hogy ez benne van. Ez egy objektív tény, valami vagy benne van egy szerződésben, vagy nincs.
Ha benne van, jogosan emelik.
Ha nincs, akkor nem.
Egyébként nem lehet, hogy van valami "általános szerződési feltételek" dokumentum, amire hivatkozik a szerződés, mint a közszolgáltatójnál például, és az engedi?
Amíg nem látjuk ezeket, mi is csak sötétben tapogatózunk.

Jelezd nekik, hogy a szerződésed álláspontod szerint ezt nem engedi meg, csak 5% emelést fizetsz, és kéred, hogy egészen konkrétan jelöljék meg, hogy a nagyobb emelést a szerződés melyik pontja, melyik bekezdésének, melyik mondana engedi meg. Mindezt írásban, tértis levéllel.

hacuka # 2022.01.11. 11:09

Tisztelt Ügyvéd Úr.
Van szerződésem,de csak ez az egy mondat van benne ami az áremelésre vonatkozhat ami per pillanat még nincs 10 százalék fölött hivatalosan. Arra hivatkoznak,hogy ez az ár már irreálisan kevés a mai árak mellett. Nem tudom erre lehet hivatkozni vagy csak a konkrét infláció mértékére?

drbjozsef # 2022.01.07. 13:18

hacuka,

Azt mondják ezt állítólag megengedi a szerződés.

Állítólag? Nem te írtad alá, nincs belőle példányod? Ismerjük mi azt a szeződést?

hacuka # 2022.01.07. 13:03

T. Jogi Fórum
Van egy 33 évre szóló üdülési jogom a Hollíday Clubbal . A szerződésben évi 5%áremelést írtunk alá 22 évvel ezelőtt.Most hivatkozással egy állami felmérésre és az infláció emelkedésre 51 ezerről 78 ezerre emelnék az éves költséget.Azt mondják ezt állítólag megengedi a szerződés.(A kedvezményes használati díj minden évre vonatkozóan legfeljebb a megelőző naptári évre közzétett hivatalos inflációs ráta mértékében kerülhet megemelésre,amelyről az értékesítő dönt.)
Kérném szíves véleményezését.
Köszönettel
Hacuka

dr. Tarczay Aron ugyved # 2021.09.02. 11:00

Javaslom, hogy mindkét formában.

winnithepooh # 2021.09.02. 10:48

köszönöm szépen. A felmondást milyen formában kell megtennem? Elég, ha küldök egy emailt az ingatlanügynökségnek, vagy írásban kell?

dr. Tarczay Aron ugyved # 2021.09.01. 19:21

Igen.

winnithepooh # 2021.09.01. 19:04

sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Ma írtam alá egy megbízást ingatlanközvetítésre, de meggondoltam magam. Az ingatlanos eljött hozzám és a szerződést a lakásomban írtam alá. A 45/2014. (II. 26.) alapján jogom van 14 napon belül felmondani a szerződést?

(1) Az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött szerződés esetén a fogyasztót a (2) bekezdésben meghatározott határidőn belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg.

Tehát ha a saját lakásomban volt az ingatlanos és itt irtuk alá a szerződést, akkor felmondhatom következmények nélkül 14 napon belül?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.23. 05:09

OFF
Ezután már minden elütésbe belekötsz? Sok dolgod lesz.
ON

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.23. 05:08

Ismétlem: a hivatkozott szövegrész az indoklásban van.

Kogeza # 2021.08.22. 23:33

(Jav.: Hozzá tartozik...)

Kogeza # 2021.08.22. 23:32

Athar

A res iudicata magyarul "ítélt dolog", s mint az elnevezése is sugallja, kevés kivételtől eltekintve csak ítélethez fűződhet ilyen hatály, végzéshez nem.

Viszont a Pp. 357. §-a kimondja, hogy a a bíróság a saját határozatához abban a perben, amelyben azt hozta a határozat kihirdetésétől, ennek hiányában a közlésétől kezdve kötve van; hozzátéve, hogy a bíróság nincs kötve a pervezetésre vonatkozó, valamint az egyoldalú kérelmet visszautasító vagy elutasító végzéshez, az olyan végzést azonban, amely határidőhöz kötött perbeli cselekményt utasít el, csak annak jogerőre emelkedése előtt változtathat meg.

Ha valóban mindent úgy írtál le, ahogy az történt, úgy szerintem a bíróság a Pp. 357. §-a szerinti egyszerű kötőerőre tekintettel az "ítéletben" már nem határozhatott volna a korábbi végzésében írtakkal ellentétesen, vagyis elkésettség okán nem utasíthatta volna el a fellebbezést. (Meglátásom szerint az a végzés, amely tartalmazta, hogy határidőn belül érkezett a fellebbezés, nem pervezető végzés.) Hozzátartozik, hogy ha a fellebbezést az elkésettség miatt utasította el a másodfokú bíróság, akkor annak a (befejező) határozatnak is végzésnek kell lennie, és nem ítéletnek (lehet, véletlenül írtad rosszul).

(Amúgy helyesen: wishful thinking.)

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.22. 18:05

(Nem. Egyszerűen férfi. Így aztán okkal kifogásolja, ha asszonynak szólítják.)

Athar is with us always # 2021.08.22. 17:16

LMBTQ?

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.22. 15:42

(Nem nőnemű személyként tekint önmagára. :P )