Segítség kérés


korrekt54 # 2022.01.21. 16:32

Kérlek, segítsetek, mert felrobbanok a dühtől ! Nem sajnálok időt, pénzt, hogy megoldjam ezt a dolgot!
Bementük a férjemmel a Vodafone boltba, hogy a számítógépünket összehangolják az új vodafonos applikációval. Meg is csinálta a srác, indultunk haza. Utánunk szóltak, hogy várjunk, mert miután TV és telefon előfizetésünk is van, ajándékba kapunk 2 db okostelefont. Csinálta a papírokat, bement a raktárba a telefonokért. Aztán egyszer csak elszaladt a főnökért, mutatott neki valamit, nézték a gépet, és azt mondták, hogy adósságom van, így vissza kell venniük a telefonokat. Hiába mutattam a my vodafon oldalam, hogy nekem csoportos beszedési megbízással vonják a havi befizetni valót, megjelent az oldalon 2x40.000.-Ft és egyszer 80.000.-Ft-os befizetetlen számla. Panaszt tettem, írásos bejelentéssel, ott a helyszínen. Hazamentünk! Másnap levelet írtam a Vodafon központi címére! Eltelt 30 nap!!!! Nem kaptam választ, a 120.000.-Ft-os befizetetlen követelésük a mai napig megvannak! Telefonon ha hívom őket, /45 perc/ össze-vissza kapcsolnak, majd azt mondják, hogy kivizsgálás alatt van.
Ha volna valakinek ötlete, hogy mivel, és hogyan "rázhatnám" gatyába őket , az jó lenne.

drbjozsef # 2022.01.21. 19:22

https://napirajz.hu/itt-mogottem/

Én egyebet nem tudok javasolni.
(Egyébként 2x40000 + 1x80000 az közel sem 1200000)

Zorroka72 # 2022.01.26. 10:13

Tisztelt Hölgyek és Urak!
Tanácsra lenne szükségem a következőkkel kapcsolatban.
Édesapám meghalt 1991-ben, én akkor 3 hetes katona voltam.
Mint nemrég kiderült örököltem utána egy telek és egy ház 1/6 részét, a másik 1/6 részét pedig a bátyám.
Nem volt hagyatéki tárgyalás, legalábbis én nem voltam ott rajta, mert a seregben voltam, de gondolom, hogyha lett volna tudnék róla.
Nemrég derült ki az is, hogy anno az örökségünkről ajándékozási szerződésben lemondtunk a bátyámmal együtt, apánk húga javára.
Én erről eddig nem tudtam és mint kiderült édesanyám írta alá a nevemben az ajándékozási szerződést.
Ezt a dátummal bizonyítani is tudom, mert egy keddi napon történt és akkor mégha akartam volna, akkor sem tudtam volna aláírni, max. hétvégén a látogatás alkalmával.
Na most én szeretném ezt az ajándékozást visszavonni, de természetesen ha édesanyámnak baja eshet belőle, akkor inkább hagyom az egészet.
Bármilyen tanácsot nagyot szívesen elfogadok.
Köszönettel,
Gábor

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.26. 10:38

Ez már túl rég volt.

drbjozsef # 2022.01.26. 10:40

Zorroka72,

Mármint abból baja, hogy egy magánokiraton aláhamisította az aláírásodat? Nehéz lenne kimagyarázni. Ő mivel indokolta neked?
Szerintem hagyd.

gerbera317 # 2022.01.26. 11:19

@Zorroka
Örökölni majd elajándékozni az örökséget, nem ugyanaz, mint visszautasítani az örökséget. A közjegyző nem is engedte volna, hogy helyetted valaki más nyilatkozzon. Inkább ajándékozás volt ez. De akkor meg az ügyvédnek kellett (volna) aggályoskodnia, hogy ez nem egészen szabályos. Egyébként pedig tényleg régen volt ez. Más ennyi idő alatt simán letölti az életfogytiglani büntetését is. Majdnem kétszer is.

drbjozsef # 2022.01.26. 12:11

gerbera317,

Ha nem csalnak meg az emlékeim, 1991 környékén nem kellett ügyvédi ellenjegyzés még az ingatlan adásvételhez. Lehet, hogy ha ügyvéd is szerkesztette az okiratot, nem is látta az aláírást.

gylab # 2022.01.26. 14:01

Lehet, túl régen volt, de úgy emlékszem ügyvéd nem, de közjegyző kellett az aláíráshoz. Az nem vizsgálta a tartalmat ugyan, de azt, hogy a felek akaratuk szerint személyesen írták alá, azt igen.

Zoltanuss # 2022.01.26. 19:03

Lényegesen korábban. valamikor a hetvenes évek közepén harcolta ki magának az ügyvédi kar ezt a privilégiumot.

Ami amúgy alkotmány ellenes !

gylab # 2022.01.26. 19:44

Biztosan nem, én még vettem ingatlant közjegyzősen. Tán 2000 környékén.

Zorroka72 # 2022.01.27. 14:28

1991-es a szerződés. Nincs se ügyvéd, se közjegyző, 2 ajándékozó van (az egyik elvileg én voltam), 1 ajándékozott és 2 tanú.

Zorroka72 # 2022.02.10. 12:10

Tisztelt Hölgyek és Urak!

Ismét segítségre lenne szükségem.
Az eladott lakás kifizetésénél felszámolták az unokahúgom átlal befizetett közös költséget, amit állítólag 3 évvel ezelőtt fizetett be saját pénzből (ami persze az elhúnyt nangynénénk pénze volt és nem is szólt egy szót se róla anno, hogy azt ő befizette).
Nem is ez a lényeg, hanem hogy a adásvételi szerződésben erről egy szó sincs és amikor figyelmeztettem erre az ügyvédet, hogy neki ezt az eladók írásbeli beleegyezése nélkül nincsen joga elbírálni, ergo nem irhatja azt jóvá a unokahúgom javára szerződésmódosítás nélkül, elküldött melegebb éghajlatra.

Csak érzékeltetésképpen egy idézet az ügyvéddel való levelezésemból.
Ezt írtam, illetve a szerződésből (amit ő szerkesztett) idéztem neki.

"Felek megállapodása alapján a Vevő az ingatlan birtokába a teljes vételár megfizetését követő 8 naptári napon belül léphet, ezen időponttól húzza az ingatlan hasznait és viseli terheit."

És ezt válaszolta rá.

"“A szerződés egészen pontosan úgy rendelkezik, hogy az eladók vállalják, hogy az ingatlant kiürített állapotban adják a vevő birtokába, aki ezt követően, 8 napon belül fizeti ki a vételárat”."

Milyen lehetőségeim vannak?

Legszívesebben feljelenteném az ügyvédet és panaszt tennék az ügyvédi kamaránál is ellene.

drbjozsef # 2022.02.10. 13:24

Zorroka72,

Az első pár bekezdést nem is értem, a két idézet pedig simán ellentmond egymásnak. Most melyik van a szerződésben? Abban, amelyet te, átolvasás és értelmezés után, mint akaratoddal egyezőt aláírtál. Ez esetben azt kell tenned, ami abban szerepel. Miért az ügyvédet zaklatnád?

Zorroka72 # 2022.02.10. 18:31

Oké.
Akkor a jobb érthetőség kedvéért.

  1. Megboldogult nagynénénk lakása el lett adva.
  2. A szerződésben az áll, hogy

"Eladók a jelen okirat aláírásával hozzájárulnak ahhoz, hogy amennyiben az ingatlan terhén a birtokbaadás (egyben utolsó vételárrész megfizetésének) napján közüzemi díjtartozás, avagy közös költség tartozás merülne fel, úgy annak összege - a szolgáltatók, illetve a közös képviselő igazolása alapján - a jelen pontban rögzített összegből tulajdoni részarányaiknak (2/4 – 1/4 – 1/4) megfelelő összegben visszatartásra kerüljön, mely visszatartott ösz-szegből a Vevő vállalja a köztartozások megfizetését. A felek rögzítik, hogy a távfűtést is tartalmazó költség hátralék a mai napon 447.048,Ft (az Eladók tulajdonszerzése óta felmerült költség 859.944,Ft), a víztartozás a mai napon 11.158,Ft."
3. Egy szóval nincsen benne, hogy az unokahúgom 3 éve kifizetett 412.906,- Ft-ot 3 évvel ezelőtt a tudomásunk nélkül, ráadásul az az elhúnyt nagynénénk pénze volt (máskülönben miért fizette volna ki az unokahúgom)
4. Ezt írta az ügyvéd
"Alább az átszámolt kimutatás. A változás lényege, hogy a ház felé fennálló tartozás ugyanannyi, viszonyt az arányok változnak.
Merthogy a néni halála óta összesen 907.874,- Ft költség merült fel, ennek fele (453.937,- Ft) Z-jé, a fennmaradó összeg fele-fele részben a XY testvéreké (226.968,5 Ft / fő).
Z a néni halála óta 412.906,- Ft-ot fizetett be a ház számlájára, vagyis az ő tartozása már csupán 41.031,- Ft, a testvéreké pedig a fejenként 226.968,5 Ft."

Ezt szerintem így önrendelkezve, a szerződésmódosítás kihagyásával nem lett volna az ügyvédnek joga eldönteni.

Ezt a szerződésben az ügyvéd írta.

"Felek megállapodása alapján a Vevő az ingatlan birtokába a teljes vételár megfizetését követő 8 naptári napon belül léphet, ezen időponttól húzza az ingatlan hasznait és viseli terheit."

Utána pedig, amikor kérdőre vontam ezt válaszolta rá ( a fenti soroknak ez a jelentése őszerinte).

"“A szerződés egészen pontosan úgy rendelkezik, hogy az eladók vállalják, hogy az ingatlant kiürített állapotban adják a vevő birtokába, aki ezt követően, 8 napon belül fizeti ki a vételárat”."

Mindkét idézetet az ügyvéd írta.
Ez az ügyvéd szabályt és törvényt sértve, önhatalmúan eldöntötte, hogy mi lesz és manipilálta az eladókat, hogy amit ő mond az a törvény.

drbjozsef # 2022.02.11. 06:13

Ha az a kérdés, az számít ami le van írva.
Fizetni valókra is, határidőkre is.

Zorroka72 # 2022.02.11. 12:47

Ez van a szerződésbe írva.

"Eladók a jelen okirat aláírásával hozzájárulnak ahhoz, hogy amennyiben az ingatlan terhén a birtokbaadás (egyben utolsó vételárrész megfizetésének) napján közüzemi díjtartozás, avagy közös költség tartozás merülne fel, úgy annak összege - a szolgáltatók, illetve a közös képviselő igazolása alapján - a jelen pontban rögzített összegből tulajdoni részarányaiknak (2/4 – 1/4 – 1/4) megfelelő összegben visszatartásra kerüljön, mely visszatartott ösz-szegből a Vevő vállalja a köztartozások megfizetését. A felek rögzítik, hogy a távfűtést is tartalmazó költség hátralék a mai napon 447.048,Ft (az Eladók tulajdonszerzése óta felmerült költség 859.944,Ft), a víztartozás a mai napon 11.158,Ft."

Ezt az ügyvéd írta e-mail-ben és ez a rész soha nem volt benne a szerződésben és a szerződés soha nem lett módosítva emiatt.

"Alább az átszámolt kimutatás. A változás lényege, hogy a ház felé fennálló tartozás ugyanannyi, viszonyt az arányok változnak.
Merthogy a néni halála óta összesen 907.874,- Ft költség merült fel, ennek fele (453.937,- Ft) Z-jé, a fennmaradó összeg fele-fele részben a XY testvéreké (226.968,5 Ft / fő).
Z a néni halála óta 412.906,- Ft-ot fizetett be a ház számlájára, vagyis az ő tartozása már csupán 41.031,- Ft, a testvéreké pedig a fejenként 226.968,5 Ft."

És az én olvasatom szerint az eredeti szerződésben egy szó sincs arról, hogy az unokahúgom befizetésit le fogják vonni tőlünk.
Az pedig, hogy ezt az ügyvéd egy e-mail-ben csak így eldöntötte (önhatalmúlag), véleményem szerint jogtalan.
Persze lehet, hogy rosszul gondolom.

Zöldövezeti11 # 2022.02.11. 14:20

Zorroka72 Zorroka72 !

Talán a Lakatos b. felbőszített ?
Nincs munkája és ezért harap.

drbjozsef # 2022.02.11. 17:10

Zorroka72,

Rosszul gondolod. Ez, a szöveg alapján rendben lehet így.

Az van benne, hogy a költségeket vállaljátok az adott arányokban, és aszerint is osztotta el az ügyvéd. Csak "Z"-nek nem kell visszatartani annyit a részéből, mert időközben ő fizetett tartozást, és ezt igazolta is az ügyvédnek.

Persze, ha BETŰ SZERINT ragaszkodni akarsz a szerződéshez, akkor mondhatod, hogy téged nem érdekel "Z" befizetése, tartsák vissza az ő részéből is a megfelelő 2/4-1/4-1/4 szerinti arányt. Ez pusztán azzal fog járni, hogy "Z" ezután felszólít az általa befizetett tartozás tulajdonrész arányos megtérítésére, majd ha nem fizetsz kapsz egy fizetési meghagyást, ami ha nem tetszik, pereskedhetsz is, de el fogod veszíteni, és már az FMH miatt is jócskán többletköltségeid lesznek. Jó az neked?

Zorroka72 # 2022.02.11. 18:14

Ez az egész kérem szépen elvi kérdés.
Ami történt az pedig a következő.
Az unokahúgom 3 évvel ezelőtt ott lakott a nagynénémnél (ingyen és bérmentve természetesen).
Amikor a nagynéném rosszabbul let megpróbáltak aláíratni vele egy végrendeletet (hogy az unokahúgom örököl mindent), amit ő a kórházban nem volt hajlandó aláírni.
Emiatt a halála után kirabolták a lakást, minden pénzt és értéket elvittek, illetve kicseréltek.
Volt olyan vastag bőr a pofájukon, hogy a hagyatéki tárgyaláson be akarték hajtani rajtunk a temetés felét, amit nem saját pénzből, hanem az elhúnyt nagynénémtől lopott pénzből finanszíroztak. Anyám képviselte az én érdekeimet (mert nem MO-on élek) és ő még a nagynéném halálakor megkérdezte, hogy mennyivel kell a temetésbe beszállni, amire az volt a válasz, hogy semmivel, mert volt az elhúnyt nagynénémnek pénze. Amikor anyám erre emlékeztette őket a hagyatéki tárgyaláson, akkor rögtön visszakoztak, hogy nem kell a temetés felét kifizenti. Ezután folytatódott a sz@rkeverés és innen jön, hogy a mi (ellopott) örökségünkből kifizetett számlát írta nekik jóvá, a mi írásbeli engedélyünk nélkül (a szintén benfentes) ügyvéd. És akkor még a többi ellopott értékekről és pénzről nem is beszélek.
Tehát itt és most ugyanaz a történet van, mint a temetési költségeknél, annyi különbséggel, hogy most vastagabb a bőr a pofájukon.
És ezeknek a gerinctelen emberszabású lényeknek a javára mondtunk le az apai örökségünkről (amiről én ráadásul nem is tudtam) 1991-ben, amikor katona voltam. Az az ingatlan most 20 milliót ér és ennek a harmadrészét ajándékoztuk nekik oda anno. Erre most hálából megpróbálnak átb@szni, ahol csak tudnak.
Hát kábé emiatt nyilt ki a bicska a zsebemben.
Az vesse rám az első követ, aki ezt szónélkül hajlandó lenne eltűrni!

drbjozsef # 2022.02.11. 18:28

Zorroka72,

Te tudod.
Keverheted a sérelmeket a konkrét üggyel, de ha ezekből bizonyítani semmit nem tudsz, csak rosszabb lesz.
De az elvek fontosak, ha nem a pénz számít, tedd!

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.11. 18:29

Hiszen ezt mondtam én is. :)

Zorroka72 # 2022.02.11. 18:41

Na most kérem a következő felállás van.
Az én nagynéném egy egyszerű asszony volt. VISZONT. Ha ő úgy döntött, hogy nem hagyja rá a kis ribanc unokahúgomra mindenét, annak oka volt. Ha én ezt szó nélkül hagyom, hogy az unokahúgom aztuán, hogy a fejünkre sz@rt, sz@rhasson a szánkba is, akkor a nagynéném a túlvilágról azt fogja üzenni, hogy menjek el nemváltoztató műtétre és csináltassak magamnak pin@t.
Ez az ügy, a becsület és az igazság elvárásai szerint meg lesz oldva.
Én most a A terv szerint, törvénytisztelő emberként, jogilag, az igazságszolgáltatás segítségét kérve szerentém lerendezni a dolgokat.
Viszont van B terv is.

Zöldövezeti11 # 2022.02.12. 03:00

Zorroka72 tegnapi hosszú panaszára. :

Az ingatlanon a kp -én és az aranyon kívül minden egyeshagyatéki tárgy csak lom.

dethroner # 2022.02.15. 15:22

Jó napot, sziasztok!
Facebook csoportban vettem egy használt alkatrészt az autómhoz. Azzal a feltétellel, hogy megnézetem a szerelőmmel, és ha ő azt mondja nem lesz jó, akkor visszaveszi az eladó. Péntek este volt az üzlet, a következő hétfőn voltam a szerelőmnél, aki megnézte és mondta hogy nem az autómhoz való, nem tudja felrakni. Ezután egyből hívtam az eladót, aki mondta nem érzi jól magát, pár nap múlva majd jelentkezik. Mai napig nem hívott, ezért én kezdtem, hívtam, több számról is, de mindet letiltotta, kimegy rögtön foglaltba. Írtam neki messengeren, olvasta, de azóta ott is letiltott.
Kérdésem hogy mit tudok tenni, van valami, hogy visszakaphassam a pénzem?

drbjozsef # 2022.02.15. 17:58

dethroner,

Van írásos megegyezésed az eladóval, hogy visszaveszi, ha nem jó neked?
Ha nincs, akkor nem nagyon van mit tenni, vettél valamit, így jártál.

Címét, elérhetőségét tudod?
Ha igen, és igazolni tudod a megállapodásotokat, akkor írásban, tértis levéllel fel kellene szólítani az eladót, hogy 8 napon belül utalja vissza a pénzedet, és jelölje meg, mikor, hova vidd az alkatrészt vissza, mert ha nem teszi, akkor fizetési meghagyást fogsz ellene kibocsáttatni.