Elévülés


drbjozsef # 2022.05.30. 18:35

Heidenreich Janosne,

Ha ügyvédi irodától érkezett fizetési felszólítás, az semmivel sem több, mint ha az intrum küld ilyen, vagy én, vagy a sarki fűszeres.

De ha közjegyzőtől jött, és nem fizetési felszólítás az, hanem fizetési meghagyás, akkor már az teljesen más történet. Le van írva benne, hogy milyen határidőben és hol kell ellentmondani neki, ha nem értesz egyet vele - mert például szerinted elévült.

Ha szerinted elévült a követelés, akkor ezt megírhatod az ügyvédnek is (ha onnan jött). A lényeg, hogy ha közjegyzőtől jön fizetési meghagyás, akkor azt át kell venni és ellent kell mondani neki.

Még ezzel sem biztos hogy megússzátok, hiszen egyáltalán nem biztos, hogy nem szakadt meg az elévülés az elmúlt években. De ezt nem kérheted, hogy "állapítsák meg", csak bíróság mondhatja ki, ha te hivatkozol rá, és a jogosult nem tudja bizonyítani, hogy megszakadt az elévülés, és nem következett be az elévülés.

Szomorú örökös # 2022.05.30. 16:23

Heidenreich Janosne

Mi 2008, 2009 óta nem kaptunk és nem vettünk át semmilyen felszólító levelet, nem beszélve arról, hogy ez a tartozás már régen elévült.

Ha a kiemelt rész igaz, az gáz, mert attól az ilyen levélben szereplő fizetési meghagyás még az jogerőre emelkedhetett és akkor már nem lehet elévülésre hivatkozni, mivel maga a fizetési meghagyás jó eséllyel még érvényes, azaz nem évült el. Az eredeti követelés hiába évül el, ha később az erre kibocsátott fizetési meghagyásnak az ügyfél nem mond szinte azonnal ellent.

Heidenreich Janosne # 2022.05.30. 10:05

2008-ban és 2000-ben vettünk fel kölcsönt a PROVIDENT-től. 2013-ban elárverezték a házunkat, azóta albérletből albérletbe költözünk. 2022 januárban keresett meg az INTRUM ZRT-, hogy tartozásunk van a PROVIDENT felé. Mi 2008, 2009 óta nem kaptunk és nem vettünk át semmilyen felszólító levelet, nem beszélve arról, hogy ez a tartozás már régen elévült. Sajnos a sok költözés miatt a papírok elvesztek, kértem az INTRUM ZRT - t, hogy bizonyitsák a tartozásomat, de ehelyett állandóan fenyegetnek és küldik a felszólítást, annak ellenére, hogy több ajánlott levélben leirtam az elévülési kérelmemet. Most pedig àtadták egy ügyvédi irodának, ahonnan újra egy felszólítás érkezett. Érdeklődni szeretnék, hogy ilyenkor mi a teendő, 72-73 éves nyugdijasok vagyunk.!? Köszönöm a válaszukat!