Elidegenítési és megterhelési tilalom


Kovács_Béla_Sándor # 2008.06.06. 15:48

Ott a pont.

botoxdoctor # 2008.06.07. 18:38

Szerintem is ott a pont.. :)) Minden esetre nem mindenki ennyire körültekintő, és lemerném fogadni, hogy kevesen tudják ezt, simán elkészítenek egy sima, de érvénytelen kikötésű jelzálogszerződést adásvétel nélkül. Minden esetre érdekes, hogy a hitelintézeteket ilyen előjogok illetik meg, szemben mondjuk egy magáncéggel..

bigdady # 2008.06.12. 11:02

Sziasztok!

A bank a hitellel a jelzálog mellett terhelési és elidegenítési tilalmat jegyzett be az ingatlanunkon.
Most kaptunk az önkormányzattól vissza nem térítendő támogatást, amely feltétele 5 évre elidegenítési tilalom bejegyzése.

Kérdésem: nem akad össze a kettő? Nem kell a banktól engedély az önkormányzat részére? Vagy megy másodhelyre és kész?

köszi

Bode # 2009.12.14. 18:41

Üdvözletem.

Jelzáloggal terhelt ingatlanomon Gáz adósság keletkezett. Ezt a jelzálogos házat nem fizettem a banknak. A gáz adóssággal megterhelték szintén az én nevemen lévő szocpolos házat.Azt szeretném tudni, hogy miért nem azt az ingatlant terhelték meg amin a gáz adósság keletkezett.

Mi a tehendő ijenkor és mire számíthatok a következőkben?
Terhelési tilalom alatt lévő házra más házon keletkezett adósságot terhelés ként lehet-e bejegyeztetni?

Sűrgős választ várok és előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2009.12.14. 20:27

Lehet túl álmos vagyok ki terhelte?És mit "terhelt"?Mi az hogy megterhelte??

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.15. 08:16

A végrehajtót nem lehet arra kötelezni, hogy csak egyik vagy másik vagyonelemet foglalja. Ha több ingatlanod is van, akkor akár mindre végrehajtást vezethet - de választhat is, a saját belátása szerint.
A végrehajtás alól a terhelési tilalom nem mentesít, ellenben azt eredményezi, hogy a jelzálog jogosultja is bekapcsolódik a végrehajtásba. S ha az a zálog történetesen egy kölcsönt biztosít, azt felmondják, és a tartozásod egy összegben azonnal esedékes lesz.

Bode # 2009.12.15. 17:44

Köszönöm az információt.És mi van ojankor ha semmitsem tudok fizetni?

végrehajtó1 # 2009.12.15. 18:04

Picit olvasgasd vissza a végrehajtás fórumot.:)

Bode # 2009.12.15. 19:02

A tartozást szocpolos házra rakták.És a szocpolt meg a tartozást nem tudom kifizetni.Mi várható ebben az esetben?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.12.16. 07:45

Elárverezik, a vételárból kifizetik a végreghajtás költségeit és a hitelezőket. Ha ne adj' Isten, nem lenne elég, akkor a maradékkal tartozol tovább, amíg azt is be nem hajtják.

zfarkas # 2009.12.27. 16:28

Üdvözletem,

Elidegenítési és terhelési tilalmakkal (megelőlegező kölcsönhöz, illetve lakáshitel jelzáloghoz kapcsolódóan) rendelkező ingatlanomat szeretném eladni, nagyobb ingatlanba költöznék.
Kérdésem, hogy az adásvételi megkötése előtt kell-e tehermentesítenem az ingatlant, vagy ezen bejegyzések megléte esetén is aláírható-e a szerződés, és ráérek a tulajdonjog átruházás előtt "tisztázni" az ingatlant?
Előre is köszönöm!

ObudaFan # 2009.12.27. 18:24

A szerződés ezek törlése előtt legfeljebb feltételesen köthető meg. Ez pedig azt jelenti, hogy jó eséllyel foglalót buksz, ha nem sikerül tehermentesíteni.

szilva2 # 2009.12.27. 18:47

Nekem is hasonló a kérdésem az előzőhöz.Válunk a férjemmel,a nevünkön van egy lakás egy társasházban, és mi is el szeretnénk adni mert a férjem elment én meg két kicsi gyerek mellett egyedül nem tudom fenntartani.Nekünk is jelzálogkölcsön van rajta és nem tudom hogyan lehetne eladni.Annyi pénzem meg nincsen hogy a bankot egy összegben ki tudnám fizetni.Végrehajtásra meg nem akarom hogy sor kerüljön.Ebben szeretnék tanácsot kérni.köszönöm

Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.12.28. 07:45

Nagyon egyszerű. Sokan értékesítenek így ingatlant. A vevőd részben a bank felé, részben pedig neked teljesít, így válik tehermentessé a lakás.

zfarkas # 2009.12.28. 17:59

ObudaFan,

Köszönöm. Ha biztosra akarok menni akkor úgy látom annyi foglalót célszerű kérni, amihez hozzáadva a tőkémet teljesen tehermentesíteni tudom az ingatlant.

ObudaFan # 2009.12.29. 11:05

Nem feltétlenül kell az egésznek foglalónak lennie, lehet egy része előleg is.

eutherpe # 2010.02.01. 08:05

Egy gépjármű esetében a bank javára elidegenítési és terhelési tilalom volt bejegyzeve. Az eladó és a vevő még a teherementesítést megelőzően megkötötték az adésvételi szerződést, majd ezt követően a vevő kiegyenlítette a fennálló hitel összegét a bank felé. A bank pár nappal később megküldte a tilalom törléséhez szükséges nyilatkozatot a vevőnek, és ezután az okmányirodában töröltette a vevő. A kérdésem az lenne, hogy az elidegenítési és terhelési tilalomba ütköző szerződés semmissége utólagosan orvoslást nyert-e? Valamint, hogy mikor történt meg a tulajdonjog átruházása?

A válaszokat előre is köszönöm!

guba # 2010.02.01. 09:10

Igen. Főszabály szerint az autó átadásával, de ezt az aktust helyettesítheti más jelképes birtokba adás is. Pl kulcs, forgalmi ilyen jogcímen való átadása.

eutherpe # 2010.02.01. 12:40

Köszönöm guba.
Annak van esetleg jelentősége, hogy a bank hozzájáruló nyilatkozatát megelőző napon meghalt az eladó? Nem szerezhették meg az örökösök öröklés jogcímén a gépjárművet még a bank hozzájárulása előtt?

guba # 2010.02.01. 12:45

Azt gondolom, hogy nincsen, mert ez egy feltételtől függő adásvételi szerződés volt, amely megköttetett akkor amikor, és a bank hozzájáruló nyilatkozatával vált érvényessé.

guba # 2010.02.01. 12:46

Tehát a szerződés nem semmis volt, hanem feltételesen érvényes.

bereczsanyi # 2012.02.09. 12:37

Egy kis segítséget szeretnék kérni hogy hogyan tudom megszüntetni a házamon levő elidegenítési tilalmat .Ezt a házat az otthonteremtési támogatásból vetem és van rajta 5-év elidegenítési tilalom abból már 1-év lement de én mindenféleképp el szeretném adni de nem tudom még ez rajta van .Mivel másik házat nem tok veni igy át se tudom iratni a másikra .Nagyon szeretném ha valaki eben segitene nekem

Berecz Sándor

Köszönöm.

ObudaFan # 2012.02.09. 13:55

Jelzed a Magyar Államkincstár felé, hogy visszafizeted kamatokkal együtt a támogatást, és már működik is a dolog. Az adásvételi szerződést elkészítő ügyvéd segíteni fog ebben.

bereczsanyi # 2012.02.09. 14:07

Köszönöm a segítséget
Másképp nem lehet mert nekem egy forintom sincs mondjuk a mai világba kinek van?

lajcsó # 2012.02.09. 15:39

A jelenlegi lakásodon lévő terheket át lehet vinni az új lakásodra. A kincstárnál érdeklődj ennek a menetéről!