Ezt nem lehet átvinni.
Elidegenítési és megterhelési tilalom
Gondolom azért akarod levetetni, mert el akarod adni.
Ha van vevő, ObudaFan megadta a választ:
„Jelzed a Magyar Államkincstár felé, hogy visszafizeted kamatokkal együtt a támogatást,”
Vételár foglalójából + előlegből ki tudod fizetni nem?
Tisztelt Fórumozók!
Az alábbi kérdésben szeretném a segítségüket kérni.
2001-ben xy önkormányzattól vásároltam egy "beépítetlen terület" megjelölésű ingatlant, melyre a beépítési kötelezettség biztosítására elidegenítési és terhelési tilalom, valamint visszavásárlási jog került bejegyzésre az eladó javára. Az adásvételi szerződés szerint 3 éven belül kell teljesíteni a beépítési kötelezettséget, ellenkező esetben a határidő lejártát követő 1 éven belül az eladó jogosult az ingatlant az eredeti vételáron visszavásárolni.
A beépítésre a 3 éves határidőn belül, illetve azóta sem került sor, az önk. sem élt visszavásárlási jogával. Kérdésem az lenne, hogy eladhatom-e harmadik személynek az ingatlant, a feltétel bekövetkezésének hiányában megszűntek-e a bejegyzett terhek vagy azok továbbra is terhelik az ingatlanomat?
Segítséget előre is köszönöm!
Próbáld meg töröltetni, akkor kiderül.
A "biztonság kedvéért" keresd meg az önkormányzatot és kérj tőlük törlési engedélyt. Mert, ha csupán a saját szakálladra fogsz intézkedni, akkor több mint valószínű, hogy a földhivatal kekeckedni fog veled.
Köszönöm a válaszokat, megpróbálom töröltetni, remélem, sikerül.
Ha nincs feltüntetve a tulajdoni lapon elidegenítési tilalom az ingatlanomon akkor azt eladhatom/ajándékozhatom bárkinek?Ha igen akkor az új tulajdonos megkapja az ingatlannal a tulajdoni lapon szereplő tartozásokat is? Magyarul ha eladom az ingatlant akkor megszabadulok a hitelemtől is?
Miért mondja mindenki hogy nagy hibát követett el a bank és a közjegyző mikor a lakásvásárlási hitelünknél nem jegyeztek be az ingatlanra elidegenítési tilalmat?
Korlátozott(10 éves)idejű elidegenítési tilalom volt bejegyezve a tulajdoni lapra(a következő/potenciális/ tulajdonos kontrollálhatósága érdekében) - de az már több mint HÉT éve(2006.12.17-én) hatályát vesztette, de még mindig szerepel a tulajdon lapon.
Van-e jogszabály arra, hogy a tulajdonosnak külön kell-e kérnie a törlést -vagy a hatálynappal a Hatóságnak automatikus a törlési kötelezettsége?
Dr Nagy
Üdvözlet,
Amennyiben egy ingatlanra -magánkölcsön biztosíték céljából- terhelési és elidegenítési tilalom kerül, és a tulajdonos időközben Nav végrehajtást kapna, ez a terhelési tilalmam garantálja hogy megmarad a kölcsönbiztosíték a számomra?
Zálogjogot érdemes kikötni, az biztosítja.
nagyon köszönöm a gyors választ!
Tisztelt válaszadó
Édesanyám örökösödési szerződést kötött évekkel ezelőtt a nővéremmel aki ezidő alatt semmilyen feltételt nem teljesített a benne foglaltakból és mikor szükség lett volna rá teljesen magára hagyta.Nehezen sikerült a napokban felbontani vele a szerződést amit csak azzal a feltétellel írt alá és egyezett bele hogy Édesanyám ingatlanjára elidegenítési tilalom legyen bejegyezve.Ez szerepel a lemondó nyilatkozatban és bár a földhivatalnál még nem lett a tulajdoni papírra bejegyezve kérdéses hogy jelen helyzetben milyen jogokkal rendelkezik Anyukám.Kérdésem hogy a szándéka szerint az unokáknak ajándékozná tulajdonjogát,megteheti e és mennyire volna ez később támadható a testvérem álltal,egyáltalán támadható volna e vagy talán életbe lépne ujra a vele kötött örökösödési szerződés egy ilyen döntés miatt?
"Az öröklési szerződésen alapuló elidegenítési és terhelési tilalom az örökhagyóval szerződött fél javára a szerződéssel lekötött ingatlanra vagy annak eszmei hányadára - eltérő megállapodás hiányában - az örökhagyó bejegyzési engedélye nélkül is feljegyezhető."
Ez a jogszabály. Szerintem a szerződés felbontása után a tény feljegyzését nem lehet kérni.
Véletlenül nem szerződés módosítás történt?
Tisztelt Szűcs Lajos
Nem a szerződés lett módosítva amiben amúgy nem is szerepelt elidegenítésről szóló kitétel,hanem közös megegyezés alpján felbontották.De a lemondó papírt csak azzal a feltétellel írta alá a testvérem hogyha beleveszik az elidegenítést az ingatlanra.Tehát ha jól értem a válaszát akkor ez íly módon nem lehet akadálya az ajándékozásnak illetve nem lehet per alapja a későbbiekben.
Köszönöm a segítségét és a gyors válaszát.
Tisztelettel
Pagdaczky Flórián
Ha elidegenítési és terhelési tilalom van bejegyezve, az mindenképpen akadálya az ajándékozásnak. Az más kérdés, hogy abban az esetben, ha ez a szerződés meg lett szüntetve, akkor kérdés, hogy minek a biztosítéka az az elidegenítési és terhelési tilalom. Az ugyanis elvileg csak úgy magában nem állhatna.
Jó napot! Kérdésem elidegenítési tilalommal terhelt használt autó vásárlásával kapcsolatos.
2015. november 13-án vásároltam egy Suzuki Swift személygépkocsit, kereskedőtől (ez a tény azért fontos, mert neki nem kötelező ugye átiratni saját névre az autót, illetve törzskönyvet kérni - ő csak megjegyzés rovatban szerepel a forgalmiban). Az adásvételkor "elfelejtette" közölni velem, hogy NAV-os tartozása miatt elidegenítési tilalom van az autón, ez csak akkor derült ki, amikor az eredetiség vizsgát megcsináltattam, biztosítást kötöttem, és mentem az okmányirodába átiratni a járművet. Az eladó (cégtulajdonos) sűrű elnézéskérések közepette megígérte, hogy pár napon belül elintézi az ügyet, mert ez egy tévedés, és már folyamatban van a terhelés megszüntetése. Kicsit megnyugodtam... Aztán 2 hónapig hetente kaptam a telefonhívásokat, meg üzeneteket, hogy már csak napok kérdése, és meglesz. Persze nem lett meg. Mostanra elvesztettem a reményt, de nem tudom, hová fordulhatnék. Írtam egy ajánlott tértivevényes levelet az eladónak, amelyben jeleztem, hogy az autó visszavásárlását szeretném, de a levelet nem vette át, ma már nem is jelentkezik. Mi a további lehetőségem? Menjek el a rendőrségre és jelentsem fel? Előre is köszönöm a választ.
Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni. 2006-ban igénybe vettem a szocpolt két gyermekemre. A ház 100%-ban az én tulajdonom. Most el szerettem volna ajándékozni a két gyermekemre az ingatlant, de azt mondták a korm. ablakban, hogy 2016. dec. 31-ig elidegenítési tilalom van rátéve, így az ajándékozás nem lehetséges. (Egyébként úgy hallottam egy másik adásvétel kapcsán, hogy 2006-ban volt valami változás ezzel kapcsolatban, és 2006-ban volt olyan, hogy nem 10 év, hanem csak öt év volt az elidegenítési tilalom?? Az ügyintéző azt mondta a MÁK-nál, hogy nem tudja megmondani, hogy mikortól lett 10 év, nem pedig öt.) Kérelmet írtam a MÁK-hoz, hogy egyedi méltányosságból a 2016. dec. 31-én lejáró elidegenítési tilalmat vegyék le a házamról, mert szeretném azt a gyermekeimre ajándékozni, ugyanis így tudom csak őket támogatni. Elutasítottak. A kérdésem az lenne, hogy így, hogy rajta van még az elidegenítési tilalom, így a ház 50%-át el tudom-e ajándékozni? Elég-e az biztosítéknak, hogy a ház fele marad a nevemen? Előre is köszönöm a segítséget!
Nem.
Kedves Kovács Béla Sándor! Köszönöm a segítséged! Vásárolnék egy másik házat, amelyikre szeretném az új családommal, és közös gyermekünkkel igénybe venni a csokot, de a mostani szabályozás értelmében nem lehet 50 %-nál nagyobb tulajdoni hányadú lakástulajdon a nevemben. Mivel ez a ház 100%-ban az én tulajdonom, így ellehetetlenítik azt, hogy igénybe vegyem a csokot az új házasságomban született gyermekemre. Sehogysem lehetséges, hogy az elidegenítést levegyék? MÁr csak erre az évre szólna. Vagy sehogysem megoldható, hogy csak 50% tulajdonrész maradjon a nevemen?
Előre is köszönöm!
„de a mostani szabályozás értelmében nem lehet 50 %-nál nagyobb tulajdoni hányadú lakástulajdon a nevemben. ”
Nekem úgy rémlik, ez már nem igaz.
Új lakás vásárlása/építése esetén nem kizáró ok, viszont használt lakás/ház vásárlása esetén nem lehet másik, 50%-nál nagyobb tulajdoni hányad.
Akkor vársz egy évet. Ilyen gyorsan nem fogják megszüntetni. (A következő választásig biztosan nem. :) )
Üdv!
Szeretném eladni részéletre a gépkocsimat egy magánszemélynek, akinek lenne teher mentes ingatlan fedezete.
Úgy gondoltam ezt, hogy indítok ellene egy fizetési meghagyásos eljárást, amit hagyunk jogerőre emelkedni, majd a végrehajtónál kérem az ingatlanjára az elidegenítési és terhelési tilalmat amíg a gépkocsit teljesen ki nem fizeti.
Ez így tud működni? Jogerős fiz. meghagyás birtokában lehet a végrehajtónál kérni az ingatlanra ilyet?
Előre is köszi
Hogy mit is akarsz? Előre fizetési meghagyást és végrehajtás a még el sem adott gépjárműre?
teljes kifizetés után kerüljön a nevére, vagy/és közjegyző előtt kössétek.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02