Érdeklődnék: közüzemi tartozás esetén mikor évül el a tartozás (5 év) amikor a végrehajtó megkezdte, vagy amikor befejezte a behajtási kísérletet?
Előre is köszönöm!!
Elévülés számítása
Minden végrehajtási cselekmény megszakítja az elévülést, mégpedig egy hosszabb végrehajtási cselekmény esetén a vh. cselekmény befejezéséig nem indul újra.
Tehát ha 2010. 05.19-én indult a végrehajtás, és 2010 szeptember 22-én fejeződött be, akkor melyik hónap a mérvadó a kezdet?
Tisztelt fórumozók!
Házassági életközösségünk megszűnése és a házassági vagyonközösségünk megszüntetése között több mint egy év telt el. Ezen időszak alatt "rejtve" résztulajdonosa voltam a Kft.-nek amiben a férjem nevén volt a törzstőke részünk /közösen szerzett/ Erre az időszakra kérhettem volna anyagi ellenszolgáltatást a társaságtól a vagyonrészem használatáért.
Kérdésem, hogy utólag is megtehetem-e ezt másfél évvel a vagyonközösség megszűnése után?
Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel!
Volt egy közúti balesetem. Itt én 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szereztem, melyek következtében 49% össz baleseti egészségkárosodást állapítottak meg nálam. A rendőrség hanyagul járt el, a bíróság szegeden a büntető ügyben 2010-ben annyit mondott ki, hogy a balesetért felelős személy kiléte nem megállapítható. Azóta több tény, bizonyíték is felmerült. Korábban helyileg nem engedték a perújrafelvételt.
A buta ügyvédem 250.000 forint követeléssel indította meg a Generali biztosító ellen a kártérítési pert a PKKB-én. Itt PKKB hanyagul eljárva több szabálysértést is elkövetett.
Szakvélemények közötti ellentétet nem oldott fel, tanúkat elfelejtett kihallgatni, stb. Ráadásul azóta egy új tanú kiléte is felmerült.
Nos, önök szerint a büntető ügyet fel lehet még eleveníteni, ha a Kúriára a kis pertárgyérték miatt már nem adhatok be felülvizsgálati kérelmet.
SEGÍTSÉGÜKET, KÖSZÖNÖM
kov.rich.att@gmail.com
Richárd
Ha az ügyvéded ennyire buta volt és Te is meg tudtad állapítani, hogy hanyagul járt el, akkor tanácsos lett volna új ügyvédet keresni, vagy pedig ügyvéd nélkül eljárni.
Büntetőügyben te eleve nem vagy jogosult felülvizsgálattal élni, a polgári perben pedig ilyen pertargyertek mellett nincs helye felülvizsgálatnak.
Büntetőügyben te eleve nem vagy jogosult felülvizsgálattal élni, a polgári perben pedig ilyen pertargyertek mellett nincs helye felülvizsgálatnak.
Tisztelt Fórumozók !
2005.-ben A Pesti Központi Bíróság kölcsön iránt Bank indított perében ítéletet mondott, melyben az alperest kifizetésig járó kamatos részletfizetésre kötelezte. A kérdésem az lenne, hogy ezeknek az ítéleteknek van e elévülési ideje, ill. 2014.-ben egy behajtó céghez került az ügy és hivatkozhat e erre az ítéletre.
Tisztelettel: PappM.
Az ítélet nyilván nem évülhet el, de a megítélt követelés igen.
Köszönöm szépen a gyors választ !
pappm78
A jogerős ítélet után csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést, tehát annak a megállapításához, hogy az elévülés bekövetkezett-e, meg kell nézni, hogy indult-e végrehajtás, és abban mi történt.
Ha az elévülés bekövetkezett és most szeretne a jogosult végrehajtást indítani, vagy azt folytatni, a kötelezettnek kell pert indítani a végrehajtás megszüntetése iránt és a keresetlevélben érdemes kérni a végrehajtás felfügegsztését is.
ObudaFan !
Köszönöm válaszát ezek hasznos információk számomra. Nem, még nem indult végrehajtás az ügyemben. Az elévülésben nem vagyok biztos, mert ez az ügy egy 2000.nov.-ben kötött hitelkártya szerződés tartozásból indult ki. 2007.-ben elköltöztem, ezt nem jeleztem a banknak. A felszólításokat valószínűséggel édesanyám át vette, de nem emlékszik már rá és nincsenek meg. 2008.-ban ideiglenes, 2013.ban állandó lakcím váltás. A hiteltartozásról csak 2016.08.-hóban értesültem egy véletlen folytán. EOS Fakt. küldött felszólítót, hogy 2014.-től intézi. Ez a levél 2016.01.-hóban lett postázva a régi címemre. Személyesen felkerestem a EOS-t kértem iratbetekintést, nem sikerült hasznos információt szereznem. Írtam 2 méltányossági kérelmet és kértem őket, hogy bizonyítsák be, hogy a követelés nem évült el. Válasz levélben elküldték nekem a 2014.től az összes EOS küldemény másolatát. Közölték velem, hogy nem érkezett vissza küldemény, a követelés nem évült el. Esetleg tudnak tanácsot adni nekem, hogyan érdemes továbbindulnom..?
Nagyon elévülés esélyes az ügyem, de nem tudom hol tudom megfogni őket :(
Nincsen tudomásom végrehajtásról, hol lehet ennek utánanézni ?
Az Eos ajánlott leveleket küldött a rossz címre?
Igen, Anyukám lakik ott, és van amit át vett ezekből, többet nem tudok.
Igazából nem tudom biztosra, hogy ajánlottak voltak, mert EOS nem mutatott fel nekem erről igazolást, mikor kértem a bizonyítást.... csak levél másolatokat adott
Ahogy írtam, a jogerős ítélet után csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést, így mindegy, hogy küldtek-e felszólító levelet.
Ahogy írtam, végrehajtás megszüntetése iránti pert lehet indítani, ha végrehajtás indul. Ha nagyon elébe akarsz ennek menni, akkor esetleg indíthatsz már most pert annak a megállapítására, hogy ez elévült.
Tiszteletem!
Az ügyben kerestem fel ezt az oldalt, mert szeretnék végre egy egyenes és érmezhető választ kapni azon kérdésemre, mi szerint egy 2005.12. hóban felvett deviza alapú autóhitelre, miként vonatkoznak az elévüléssel kapcsolatos jogszabályok. Történt ugyanis, hogy a bank 2011 év végén felmondta a hitelt minek után az autót visszajuttattam részére, és a további befizetéseket abbahagytam! A bank az autót eladta majd küldött egy 4 milliós csekket hogy fizesem be! Azt meg nem tettem, a bank viszont a követelést eladta! Bonyolitanám tovább, hogy lizing is volt, meg forintositás is, de igazándiból az érdekel, hogy elévül e a követelés, ha nem viszik biroságra az ügyet? Most telik le az öt év! Maradok tisztelettel!
„egyenes és érmezhető választ kapni ”
Erre a tényállásra?
egyenes és érmezhető választ kapni ”
Erre a tényállásra?
Tisztelt Uram!
Nem értem a kérdését! Ön érti az enyémet? Na nem kardoskodni szeretnék, tiszteletlennek lenni pedig véggképp nem, de úgy érzem egyértelmű a kérdés! De legyszerűsitve... A az előbb leirt követelésre milyen módon vonatkozik az elévülés?
„de igazándiból az érdekel, hogy elévül e a követelés, ha nem viszik biroságra az ügyet? ”
Ez még a régi Ptk. alapján elbírálandó kérdés. Ha nem volt közjegyzői okiratba foglalva a követelés, akkor egy egyszerű felszólító levél is megszakítja az elévülést.
Tisztelt Fórumozok
Személyi hitelem van (volt)2010 ben felmondták!
2016 kaptam fizetési meghagyást ellentmondtam
Most kéri a pesti bíróság,hogy nyilatkozzak ha a lakóhely szerinti bíróság tárgyalja az ügyem!
A kérdésem mikor érveljek az elévülésre?Semmi levelet semmi végrehajtást semmi elismerés nem volt ez idő alatt!!
Előre is köszönöm a segítséget
Tisztelt Fórumozók!
A mai nappal kaptam levelet egy követelés kezelő cégtől, mely szerint tartozásom van a Provident felé, és amit ők átvettek és kérik az összeget.
Valóban volt egy hitelem a Provident felé korábban, amit fizettem rendesen, viszont egy részét anyagi okokból már sajnos nem tudtam rendesen fizetni...Ez legalább 10 éve volt és soha senki nem keresett meg ez ügyben.
A kérdésem az lenne, hogy jogosan követelik ezt így már mindenféle felárral?? Vagy lehetséges, hogy elévült?
Előre is köszönöm a választ!
„jogosan követelik ezt így már mindenféle felárral??”
Igen. Ha te másként gondolod, majd teszel ellene, ld. a folytatást.
„Vagy lehetséges, hogy elévült?”
Az is lehet. De nem ettől jogtalan valami.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02