sikkasztás? csalás?


Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.31. 09:58

De csalás lehet.

nonolet # 2017.07.31. 09:20

Ez csak sima polgári "elszámolási" ügy.

Mivel az előleget nem lehet elsikkasztani (szerintem).

Mert az előleg a vételár része,
azaz nem kezelési célból "rábízott pénz".

soma66 # 2017.07.31. 09:04

Szép napot!
Ingó dolog adásvételére szóban létrejött szerződés meghiúsult az eladó szerződésszegése miatt, mert a dolog (munkagép) átadásával késedelembe esett, majd az eredeti szerződésben szereplő dolog helyett mást (jármű) akart eladni, de a vevőnek ahhoz semmi érdeke nem fűződik. Az előlegre átvett pénzt nem hajlandó visszaadni, holott tanú előtt többször elismerte a az előleg átvételét. Fmh ellentmondás miatt perré alakult. Büntetőeljárást (pl. sikkasztásért ) célszerű-e indítani ellene? Szerintetek?

nonolet # 2017.07.16. 12:20

Szerintem,

A csalás kiesik, mert szándékában állt a teljesítés

A sikkasztás is, mert
még él a vállalkozási szerződés köztetek,
csak éppen késében van a teljesítéssel.

Mivel, nem tudsz határidőt bizonyítani!!!
Az írásbeliség hiánya miatt...

Ő meg mondhatja, hogy
dehát a határidő az még csak ezután fog lejárni
és
akkorra készen is lesz, mert szándékában áll teljesíteni.

Szóval, nem a bűnügyi irányban keresgélnék megoldást.

nonolet # 2017.07.16. 12:15

Vállalkozási szerződésről van szó.

Amiben az asztalos dolga, hogy

  • megfelelő minőségben

és

  • határidőre szállítson

A megrendelő dolga, hogy

  • a megfelelő minőségű teljesítést
  • átvegye

és

  • kifizesse

Mivel nem történt meg a szerződés szerinti teljesítés!

Első körben

  • ezt a tényt kell közölni az asztalossal

és

  • új (ésszerű, mondjuk 30 napos) határidő

kitűzésével fel kell szólítani a teljesítésre

  • plusz jelezni, hogy az újabb késés

már a szerződés felmondását is jelenti!

Mindez tértivevényes levélben.

Aztán kivárni, hogy mi történik...

HA érkezik a cucc és megfelelő minőségű (a szerződés szerinti) akkor átveszed és elszámoltok.

HA nem akkor indul a pénzbehajtás.

1.
Közlöd, hogy
a szerződés megszűnt kéred az elszámolást
és
és a maradék pénzed, mondjuk 15 napon beül.

Plusz azt is, hogy ha nem működik együtt,
akkor behajtási eljárást indítasz ellene,
ami sokba lesz neki...

2.
Ha elszámol és fizet oké!

HA nem akkor fizetési meghagyás a közjegyzőnél...
... aztán a többi lépés, amíg nem jutsz a pénzedhez.

A lépések tehát sorban.

  • felhívás teljesítésre
  • szerződés felmondás, elszámolási+fizetési felszólítás
  • fizetési meghagyás

Itt lehetséges, hogy

  • fizet
  • elismeri, de nem fizet >> végrehajtás
  • nem ismeri el >> per, ítélet

Itt lehetséges, hogy

  • fizet
  • nem fizet >> végrehajtás

-

Plusz a tanulságot levonni!!!

Írásos szerződés és elismervény nélkül nélkül nem adunk át pénzt senkinek, ha nem akarunk gondot a végén.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.15. 19:51

Gondolod, hogy jogszabály írja elő, hogy csak az tehet feljelentést, aki írásos szerződést mutat?

szmaz # 2017.07.15. 16:51

A következő esettel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni:

A szüleim, házuk felújíttatásához egy asztalos segítségét is kérték (, akit édesapám egy kollegája ajánlott). Az asztalost több feladattal bízták meg szóban, papírok nélkül: 2 db ajtó elkészítése és beszerelése és kiválasztott konyhaszekrények elkészítése. Az asztalos 540000 forintot vett átt a szüleimtől anyagár és a munkadíj egy részeként, amelyért végül csak 2 ajtófélfát rakott be (ez se volt egyszerű, mert először olyan silány minőségű ajtófélfákkal jelent meg, hogy a szüleim visszaküldték, hogy csináljon rendeset). Ezután azt mondta, hogy az ajtók már készen vannak és le is vannak festve, csak a festőnek kell 75000 Ft, mire édesanyám mondta, hogy jól van, menjünk el, a festőhöz, ő majd kifizeti, aztán az asztalost mindenfélét hazudozott, hogy felhívja a festőt, hogy mehetnek-e, de nem éri el telefonon stb. és ezután az asztalost sem értük el, eltűnt a faluból, de a családja továbbra is ugyanabban a faluban él. Megtudtuk, hogy ezzel egyidőben egy másik családot is átvert, akik az asztalos szerint "nem fizették ki őt", bár a család szerint az elvégzett munkához képest így is túl sokat fizettek. Az a kérdésem, hogy így, hogy nincs írásos nyoma a pénz átvételének, se megbízási szerződés nincs, tudnak-e a szüleim bármit is tenni, van-e értelme feljelentésnek?

Köszönöm a segítséget.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 19:00

Nóczika !

Mint írtam emberileg megértelek. Sajnos az, hogy én megértelek az nem sokat jelent. Az általad leírtak alapján az ügy erősen ügyvéd kényszeres dolog.

Megalapozott véleményhez nagyon sok részletet kellene ismerni és lehet ezeknek a részleteknek Te nem tulajdonítasz jelentőséget. És lehet ezen múlik.

Mint írtam a bíró és a lányod ügyvédje még ettől keményebb kérdéseket fog feltenni.

Sok sikert kívánok Neked.

alfateam # 2017.04.20. 18:37

Bea1, te nagyon praktikus vagy ha pénzről van szó, ha nem vetted volna észre itt anya-lánya sőt anya és gyermekei viszonyról van szó

Nóczika # 2017.04.20. 18:36

Hát jó kösz mindenkinek...

Igen úgy érzem tisztességes vagyok! Soha senkitől 20 ft-ot nem vettem el! Ö megtette 3 milióval ezek a tények de lehet ha nem a törvényes utat keresném arra h visszakapjam ami az enyém akkor tisztességes lennék? Kérdem én aki úgylátszik tisztességtelen vagyok forditott helyzetben ki hogy viselkedne? Mosolyogva megvonná a vállát és tovább sétálna? Nem hinném...
A vitát befejeztem. Aki tanácsot adott annak kőszönőm!
aki meg engem minősít annak is...
Viszlát!

Bea1 # 2017.04.20. 18:32

Többször leírta már, amire én is utaltam: ha valaki nem tud elszámolni 3 millióval, az megijedhet egy nav vizsgálattól, de ha eltud, akkor csak nevet rajta.

alfateam # 2017.04.20. 18:09

Minden jog felett áll az emberi tisztesség.
És te csak magyarázod magad, bizonygatod, hogy körülötted mindenki tisztességtelen csak te nem

Nóczika # 2017.04.20. 17:47

42 éves vagyok sokat dolgoztam azért a házért, a válás után is megharcoltam érte másból se állok 5éve csak harcolok a pénzemért... kicsit sok már ez nekem. Nem hinném, hogy bárki ezt érdemelné.. főleg a saját gyerekétöl aki eddig mást se hangoztatott, hogy szeret minket mellettünk áll. Megbiztam benne miért ne tettem volna? Gyerekem!Mindent tudott mikor jön a pénz stb.. Ha meg szerinte tartozom neki ak az lenne szamomra a normális h beszélek anyámmal elkérem visszakérem és nem az hogy nem mondok semmit csak simán elveszem! Szerintem ezek a dolgok nem igy működnek! De amikor az apjával szembe kiálltam értük hogy a részembe lakhassanak az jó volt meg sorolhatnám.. d ez nem is ide tartozik. Lényeg az az én pénzem bizonyitani is tudom ő viszont az álitásait nem. Ak a tények mit mutatnak? Ez a lényeg.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 17:24

Emberileg megértelek.

Nóczika # 2017.04.20. 17:05

Nézd lehet, hogy te igy látod. Nem csak azt irom le. Elismertem évekkel ezelőtt segített. Kb 2 éve már nem! Soha nem kérte adjam vissza. Én felneveltem, mindig számithatott rám.amikor nem volt hova menniük a barátjával befogadtam öket az albérletembe... A segítség és a kölcsön közt van különbség. De ha úgy nézzük is 300 ezer vagy 3 milió közt is van! Én igazolni tudom miböl honnan van. Ő semmit csak egyszerüen rendelkezik a pénzemmel? Adni is akartam másik gyerekemnek is meg neki is! Ja ak nekem ezt csak egyszerüen hagyni kéne? Ja bocs még van rajta kivül is gyerekem...

Amúgy nem azt kértem, hogy adjatok igazat, hanem tanácsot hogy hol kaphatok segítséget!

De köszönöm mindenkinek!

Vadsuhanc # 2017.04.20. 16:51

Nóczika tisztelettel megjegyzem, hogy igy még egy ügyvéd sem tud neked szerintem segíteni.

Ne haragudj meg, de az a véleményem, hogy Te azt írod csak le, ami ahhoz kell, hogy neked adjunk igazat.

Megértelek s értelek, de amit leírtál szerintem nem az egész történet.

Bocsánat, ha nem így van.

Nóczika # 2017.04.20. 16:19

Kb 3 éve nem kértem magától segitett, évek alatt jött össze max az összeg amit irtam de soha nem kérte adjam vissza. Most jön ezzel... de még adtam is volna neki pénzt de nem az egészet!

Vadsuhanc # 2017.04.20. 16:13

Ezt Te írtad az első beírásodban :

....."Azzal az indokkal, hogy én tartozom neki. Igaz hogy párszor segített mivel albérletbe vagyok a 3 éves fiammal. De soha nem mta hogy adjam vissza a segítséget. Papírt se irtunk soha. Az amiről beszél max 2-300 ezer forint maximum évek alatt! Nem hajlandó velem már beszélni sem...."

Kértél Tőle segítséget vagy nem. Adott vagy sem ?

Nóczika # 2017.04.20. 16:12

Próbáltam vele beszélni tisztázni a dolgokat de arra se hajlandó hogy szóba álljon velem. A másik lányomon keresztül üzent csak h csináljak másik számlát és elutalja d nem tette meg és már ki is jelentette smsben hogy az nekik jár... nem adja..

Nóczika # 2017.04.20. 16:03

A lakas eladási szerzödés dec 14én kelt a pénz március 17.én érkezett mivel hitelre vették meg! Nem kértem a lányomtól kölcsön, csak ö állítja mivel kb 2 éve vett párszor kaját meg pelenkát az öccsének. Soha nem kérte tölem.A pénz azért arra a számlára érkezett mert én használtam már 2 éve, de az utalásnál is fel van tüntetve a nevem hejrajzi szám stb. A lányomnak nem volt rajta forgalma. Azért nem vettem fel mert mikor használtam volna a kártyát benyelte az automata igy derült ki, hogy letiltatott a számláról.

Nem veszem kötözködésnek

Vadsuhanc # 2017.04.20. 15:32

Nóczika !

Kötözködésnek fogod fel valószínű a kérdésemet, de ezt egy ügyvéd a bíró biztosan meg fogja kérdezni..

A ház eladása mikor történt ?
Pontosan mikor lett a számlára utalva a pénz ?
Miért kért kölcsönt a lányától, ha rendelkezésre állt az összeg ?
Miért nem vette fel a számláról a pénzt ?
Hogyan utalták a lakás vételárát egy olyan számlára ami nem az Ön tulajdona ?

Nóczika # 2017.04.20. 15:22

Igen elvaltunk már 5 éve de most sikerült eladni a közös házat.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 15:17

Elváltatok a férjeddel ? Vagy most is együtt éltek ?

Nóczika # 2017.04.20. 15:11

A ház az én és a volt férjem tulajdona volt fele-fele arányban! A lányomnak semmi köze hozzá.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 14:45

Nóczika és kinek a háza lett eladva ?
( azt írtad egy ház eladásából származó pénz )
Milyen követeléskezelő?