sikkasztás? csalás?


Dr.Attika # 2017.04.20. 14:13

Polgári peres úton kérheti igényének érvényesítését.

Nóczika # 2017.04.20. 14:04

Akkor lemondhatok a pénzemről? Vicc ez az egész..ak ök szépen megusznak mindent én meg semmit nemtehetek d ha elkapnám az utcán ak meg engem lecsuknak...

Dr.Attika # 2017.04.20. 13:21

Btk. 382.§
Ha a sértett az elkövető hozzátartozója , akkor a sikkasztás csak magánindítványra büntetendő. Annak előterjesztésére 30 nap van, ami bőven letelt. Nem érdemes feljelentést tenni, mert elutasítják.

Vadsuhanc # 2017.04.20. 13:10

Hogyan jön ide a követeléskezelő ? Valamiről lemaradtam.

Nóczika # 2017.04.20. 11:20

Köszi mindenkinek. Követeléskezelöt felhívom. NAV nem tudom mennyire foglalkozna vele és egy vizsgálattól még nem kapom meg...

Bea1 # 2017.04.20. 09:13

Nav vagyonosodási vizsgálat a 3 millióra. Bizonyítsa ő, hogy az övé!

elfmage999 # 2017.04.18. 19:54

Ha költötte osztogatta akkor sajátjaként rendelkezett azzal ami nem az övé, és erről tudnia is kellett.

Sikkasztás ez.

Nóczika # 2017.04.18. 19:03

Köszönöm! Megteszem a feljelentést...Igen sajnos most úgy rendelkezik felette mintha az övé lenne. Szerintem a barátja telebeszélte a fejét, hogy ha odament ak az övé... mindenröl van papirom neki nincs. Az e-havi csp-om is odament azt se kaptam meg tőle...sms-ben kijelentette hogy az neki és a tesójának jár...nem tudom ugyan de szerintem már költött belőle mert az smsben utalt rá, h a tesójának adott belöle

Vadsuhanc # 2017.04.18. 18:42

A kérdező által leírtak alapján az elfmage999 szerint megfogalmazottakat javaslom. Nem lesz könnyű menet az biztos. Ami a leírtak alapján bizonyítható az nagyban növeli az esélyeket.

alfateam # 2017.04.18. 18:24

Közjegyző, fizetési meghagyás...

elfmage999 # 2017.04.18. 18:23

Tulajdonképpen a rá bízott pénzt sajátjaként használja (igyekszik használni).

Ez sikkasztásnak tűnik nekem.

Célzatos a tevékenysége, hiszen ha évekig használta Nóczika a számlát akkor az megállapítható hogy azon a leány nem forgalmazott.
Viszont amint nagyobb összeg került rá azonnal lecsapott a nevén lévő, de nem őt megillető pénzre.

Egy feljelentést megér, max elutasítják.
Rokoni kapcsolat miatt mindenképpen kell a sértett feljelentése.

Nóczika # 2017.04.18. 18:11

A szerződésben a lányom számlaszáma lett megadva igen végrehajtás miatt ami ugyan a vételárból már rendezve lett, de az utalási bizonylaton is szerepel hogy xy számlájára de az én nevemre az xy helyrajzi számú ingatlan vételára... ügyvéd által utalva letéti számláról

Tehát a lányomnak nincs köze a pénzhez. Ak mégis mit javasolnak hogy szerezzem vissza?

Dr.Attika # 2017.04.18. 15:03

Sikkasztás akkor valósulna meg, ha tudja bizonyítani, hogy a lánya bankszámlájára utalt összegek a lánya számára idegen dolog. Itt vélhetőleg végrehajtás alóli elvonás miatt kerültek a leány bankszámlájára az utalások. Nem hiszem, hogy az igényérvényesítésnek a büntető feljelentés lenne az útja.

Vadsuhanc # 2017.04.18. 13:58

Nóczika a történet azért nem kerek, mert a lakás vételárát a szerződésben foglalt számlaszámra az Ön nevére kellett utalni.

Amennyiben a számla nem az Ön nevén volt kérdéses, hogy az adás-vételi szerződésben miért szerepel a lányának a számlaszáma és hogyan teljesült az utalás.

A többit nyilvánvalóan tudja igazolni, hogy a rendszeres jövedelme honnan és mikor került a számlára utalással és azt is, hogy Ön abból mennyit vett fel, ha társkártyája volt.

Szerintem és laikusként.

Nóczika # 2017.04.18. 13:34

Tisztelt fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy ház eladásából származó pénzem a lányom számlájára utaltattam mivel saját számlám nem volt. 2 éve már én használtam a számlát csak nekem érkezett rá jövedelmem családipótlék és gyes meg most a ház vételára. Lányommal jó volt a kapcsolatom, de most nem hajlandó odaadni a pénzem ami nem kevés 3 millió forint. Azzal az indokkal, hogy én tartozom neki. Igaz hogy párszor segített mivel albérletbe vagyok a 3 éves fiammal. De soha nem mta hogy adjam vissza a segítséget. Papírt se irtunk soha. Az amiről beszél max 2-300 ezer forint maximum évek alatt! Nem hajlandó velem már beszélni sem. Kértem, hogy adja oda a pénzem d nem teszi. A pénz származását hivatalos adásvételivel és ügyvéd által utalt bizonylattal kaptam amin szerepelnek az adataim meg h a jogcím utolsó vételár részlet. Mit tehetek azon kivül, hogy feljelentem? Hogy juthatnék hamar a pénzemhez? 3 éves gyerekemmel utcára kerülünk mert van lakbértartozásom amit ebböl egyenlitettem volna ki, de igy nem tudom. Az e-havi családimat se kaptam meg. Számlához nem férek a kártyát is tiltatta amivel eddig hozzájutottam. Mennyi idö amig történik vmi ha feljelentem? Minek számit és milyen büntetés várható?
Köszönettel!

Dr.Attika # 2017.01.10. 10:46

Az is elég, ha csomagként feladja.

zsofar # 2017.01.10. 07:26

Köszönöm szépen a választ...akkor hivatalosan átadási jegyzőkönyvvel visszaadom a notebook-t.

Zs.

Dr.Attika # 2017.01.10. 07:20

A vállalati kölcsön az polgári jogi igény. Amiatt nem lehet büntető ügy. A vállalati notebook vissza nem adása már értékelhető sikkasztásként,mint ahogy egy ügyemben értékelte is annak a bíróság. Adja vissza bizonyíthatóan.

zsofar # 2017.01.10. 07:06

Sziasztok!

Volt munkáltatom feljelentett a II. kerületi ügyészségen a
következőkben:

1.000.000.- Ft vállalati kölcsön nem visszafizetésének (van kölcsön szerződés)

hiánya.

Céges notebook nem leadása. majd ha elszámolunk mert nem kaptam meg az utolsó bérem.
egy összetört Notebook amiről megállapodtunk, hogy csak a

biztosítási önrészt kell kifizetnem, de most már az egészet
akarja.

Várhatok letartoztatást? Várhatom, hogy a házamnál megjelenek a
rendőrök.

guba # 2011.08.15. 11:11

Így van, ne színészkedj! Lépj le!

ObudaFan # 2011.08.15. 11:07

Én elolvastam. Idéztem is ("előleget vett fel, kizárólagosan anyagvásárlás céljára"). Kevés volt ahhoz, hogy megértsd. Sem a BH tényállását nem olvastad el rendesen, sem a topicnyitó kérdését. A magam részéről ezt a vitát is meddőnek tartom, mint minden veled folytatott vitát, mivel a tévedésedet nem tudod belátni, így különösebb energiát nem akarok ebbe fektetni a továbbiakban. A kérdező kapott választ legfelsőbb bírósági állásponttal alátámasztva, el tudja dönteni, mit tegyen.

guba # 2011.08.15. 11:00

Egészen pontosan ezt írtad: „tehát akkor állhatna meg a sikkasztás, ha a vállalkozói szerződésben kifejezetten az szerepelne, hogy az anyagbeszerzés a megrendelő feladata, és a vállalkozó ebből köteles dolgozni.” Erre írtam, hogy ebben az esetben mi is lenne a rábízott dolog.

Ez azért szerintem viszonylag egyszerű. Ha a vállalkozó az anyagbeszerzéssel együtt válalja fel a kivitelezést, akkor nincsen sikkasztás, mert nem idegen dolog a felvett előleg.
Másik esetben csak a kivitelezést vállalja fel, és a megrendelő megbízottjaként vásárol anyagot. Ekkor két jogcímen kaphat pénzt: Egyszer vállalkozói előlegként, amelynek tulajdonosává válik, és nem sikkaszthatja e mint saját dolgot, illetve másrészt az anyagra megbízottként kaphat pénzt, amely idegen dolog, és sikkasztás elkövethető rá.

Ha ezt nem érted, akkor ne vitatkozz már megint, hanem olvasd a BH-kat.

ObudaFan # 2011.08.15. 10:53

Egészen pontosan ezt írtad: „tehát akkor állhatna meg a sikkasztás, ha a vállalkozói szerződésben kifejezetten az szerepelne, hogy az anyagbeszerzés a megrendelő feladata, és a vállalkozó ebből köteles dolgozni.” Erre írtam, hogy ebben az esetben mi is lenne a rábízott dolog.

Én azt írtam, hogy ellenkező kifejezett megállapodás hiányában a vállalkozó feladata az anyagbeszerzés.

Azt is írtad. Csak nem arra reagáltam, mint te is tudod.

guba # 2011.08.15. 10:51

Természetesen a szokásos módon elkezdheted magyarázni, hogy te nem is azt állítottad, amit, de abban a vitában én már nem leszek partner.

Az a te "mesterséged".

guba # 2011.08.15. 10:50

Ha a megrendelő feladata lenne az anyagbeszerzés, akkor mit bízna a megrendelő a vállalkozóra, hogy a sikkasztás egyáltalán "rábízott dologra" megvalósuljon?
Azért kicsit gondolkodj is.

Szerintem neked vannak alapvető szövegértelmezési gondjaid. Én azt írtam, hogy ellenkező kifejezett megállapodás hiányában a vállalkozó feladata az anyagbeszerzés.