Elmü kötbér


Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.09. 17:47

Vannak kizárólagos tulajdonosi jogok és kötelezettségek, amiket nem lehet a bérlőre áthárítani.
Ezért mondta ki a bíróság, hogy te is szerződésben állsz az ELMÜ-vel, hogy ne alakulhasson ki olyan élethelyzet, ami miatt helyetted, a bérlőnek kelljen helytállnia.

Jogbancsalódótt # 2014.10.09. 18:07

Amennyiben ez így van akkor az én szerződésem kevesebb jogot és több kötelezettséget tartalmaz és nem vonatkozik rám olyan törvényből (VET) eredő jog mint más szerződő félre. Tehát nincsen azonos jogom, mint más az Elmű-vel szerződő félnek.

Jogbancsalódótt # 2014.10.09. 18:12

És még azt sem tudom mi áll a „szerződésemben” mert én ilyet nem kaptam.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.09. 18:26

:)))

A ráutaló magatartás attól ráutaló, hogy addig amíg a másik fél nem kifogásolja, addig lehet terjeszkedni.

Jogbancsalódótt # 2014.10.09. 19:41

Szép kilátások.

Jogbancsalódótt # 2014.10.10. 08:44

Mit jelent ez az én esetemben,a birósàg létrehozott egy triumvirátust kinek milyen joga és kötelessége van?

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.10.11. 19:51

:) Ha meg tudod mondani, hogy éppen mire gondolok, akkor megválaszolom ennyiből a kérdésedet.

huntah # 2015.02.23. 16:44

Az áramszolgáltatónk ma bejelentette, hogy karbantartás miatti áramszünet lesz egy hét múlva két egymást követő napon 8 és 16 óra között.
Gázkazánunk sajnos áram nélkül nem működik, így két napig nem lesz fűtésünk. Lakóházról van szó.
Egyrészt tudom, hogy egyéni szocprobléma, ki hogyan fűt. Másrészt előre be van jelentve, tehát akár korrektnek is lehetne mondani az eljárást.
De az ember mégsem örül annyira, hogy fűtési időszakra tervezték a kimaradást.

A kérdésem: van-e valami jogszabályi keret az ilyen tervezett leállásokra, vagy csak a szolgáltatói szerződésre lehet hagyatkozni?
köszönöm

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.23. 16:52

Ha nyáron lenne az áramszünet, akkor meg sokan azért szólnának, mert kienged a hűtő és tönkre megy a sok fagyasztott élelmiszer. Egy nap alatt jobb esetben nem hűl ki annyira a lakás. 17-18 fok délután pulcsiban kibírható.

huntah # 2015.02.23. 17:56

A fagyasztóláda 24 óra kimaradást elbír.

Rosszabb esetben meg annyira kihűl.
Mint látható, az áramszünet nem délután lesz, hanem reggeltől délutánig. Reggel van hidegebb, akkor fog leállni a fűtés. Én úgy saccolom, kb 13-14 fokig fog lehűlni a ház, de nyilván minden relatív.

A kérdésre esetleg akad válasz? Elfogadom, ha nincs rá jogszabály, csak kíváncsi vagyok.
Méghozzá azért, mert volt rá példa máshol, hogy a szolgáltató egy ilyen esetben hozott egy áramfejlesztőt a kieső időre.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.02.23. 18:17

Látom nem rikácsoltak még neked nyugdíjas nagymamák nyáron, hogy mi lesz a fagyasztóban lévő kajákkal, mert pár órán keresztül nincs árom... :)

A szolgáltatóddal megpróbáltad már felvenni a kapcsolatot?

gerbera317 # 2015.02.24. 13:00

Kölcsönzött aggregátor?

Zoltanuss # 2015.02.24. 16:13

huntah !
Ez egy álprobléma.

így két napig nem lesz fűtésünk.

Ez egyébként nem igaz, mivel csak 8 óra a kimaradás, igaz két egymást követő napon. „ 8 és 16 óra között.
Egy valamire való ház egyébként is 8 óra alatt általában 2 -4 fokot hűlhet.
Felkeltek reggel, korán kicsit jobban megzavarjátok a fűtést, aztán kibírjátok.

Zoltanuss # 2015.02.24. 16:14

Egyébként is a jövő héten már tavasz lesz !!

huntah # 2015.02.27. 21:37

Köszönöm a reakciókat, nem aggódom agyon magam ezen.
De nem véletlen kérdeztem itt és azt amit. Ha a műszaki megoldást keresném, akkor egy olyan fórumon tettem volna fel a kérdést. Meg lesz oldva a dolog, csak kíváncsi lettem volna erre az aspektusra is.

Hogy egy ház amiért valahány fokot hűl, már nem is "valamire való", eléggé kizáró hozzáállás.

Az ilyen-olyan sógorkomától kölcsönkért aggregátorral vigyázni kell, mert ha nem valós szinuszos a kimenete (ami ugyebár ritka és főleg drága), akkor a kazánt tönkre is teheti, de legalábbis nem fog működni róla.

Igen, a szolgáltatóval megpróbáltuk felvenni a kapcsolatot. Ezúttal nem sikerült.

Atti79 # 2016.05.26. 12:10

Sziasztok! Ma észrevettem hogy a villanyórámon az egyik plomba lóg, megnéztem és láttam, hogy a drót amivel "össze van kötözve" el van vékonyodva és el is van szakadva, ahogy megmozdítottam azon nyomban a plomba le is esett a földre. Van az órán egy másik plomba is, azon is el van vékonyodva a drót, viszont az még tart. Mit kell csinálnom? Egy rakás rémtörténetet hallottam már a szolgáltatókról meg a százezres kötbérekről. Hogyan kell eljárnom, hogy ne varrjanak egy jókora kötbért a nyakunkba? Köszi üdv Attila.

végrehajtó1 # 2016.05.29. 18:21

A plomba sértetlenségéért te felelsz.
Jelents be írásban mert ennek a költsége sokkal kisebb mint ha ők veszik észre egyszer.
Persze az sem mindegy hogy van a villanyóra. ha telkeden nehéz ügy.Ha a lépcsőházban nyitott szekrényben van esélyed.

Dr.Attika # 2016.05.29. 18:31

Plomba mahinátorok előszeretettel szakítják el a szomszédokét is, hogy ezzel bizonyítsák, valaki szánt szándékkal rongálja az órákat.

Dr.Attika # 2016.05.29. 18:33

Javaslom, hogy holnap tegyen feljelentést a rendőrségen rongálás miatt. Kérje ki a jegyzőkönyvet a feljelentésről és ezzel keresse meg a szolgáltatót. (Fotózni mindent.)

MercuryBubbles # 2017.01.30. 12:35

Sziasztok!
Nagyjából öt éve vettünk egy lakást, ami elég ramaty állapotban volt, folyamatosan újítgattuk fel.
A villanyóra csak úgy lógott a falból, , ezért amikor a konyhát csináltuk felajánlotta a villanyszerelő hogy tesz rá dobozt elfogadtam, mivel joban néz ki így.
Legutóbbi leolvasáskor kijött az ELMŰ és közölte hogy nincs plomba a dobozon, ezért kijönnek megvizsgálni hogy manipuláltuk e. Ki is jöttek beplombázták, felvették a jegyzőkönyvet, ahova én beírtam megjegyzésnek a fentit (miszerint a doboz hiánya sose zavarta őket, akkor most miért baj hogy nincs rajta plomba?).
Küldték is a felszólítást hogy ha 8 napon belül nem fellebbezek akkor érvényesítik a kötbért - 120.000 forint.
Mekkora esélyem van hogy megfellebbezzem? Először akkor hallottam a plombáról, amikor mondták hogy hiányzik, ha tudom hogy kötelező tetetek rá. De miért kell egy olyan dobozt leplombázni, amit amúgy nem is kötelező felszerelni? Amikor kinn volt előtte 2-3 alkalommal az ELMŰ, sose mondta hogy kell rá doboz és a villanyos is csak amolyan kedvességből ajánlotta fel, hogy ha nem akarjuk hogy csúnya legyen akkor ráteszi.
Most komolyan emiatt 120.000-t kell fizetnem?

Előre is köszi a válaszokat.

alfateam # 2017.01.30. 14:07
postasbt@gmail.com # 2017.03.01. 14:13

Közelmúltban járt a "régi" lakásunknál a szolgáltató teljes körű felülvizsgálatot végezni.Jelenleg ott szülő, és testvér lakik, de a mérő nem az ő nevükön van.
A szolgáltatói, és OMH pecsétek sértetlenek voltak, viszont a mérő mögött találtak szabálytalan vételezést.
Erre küldtek 1,125 millió ft kötbért.
Mivel a szabálytalanságot csak a mérő leszerelésével lehet létrehozni,ahhoz pecséteket fel kell bontani, valószínűleg (biztos) már 2005-ben az előző ellenőrzésnél úgy lett lepecsételve, hogy a szabálytalan vételezés akkor is ott volt, ill. már 2002-ben is, amikor át lett a mérő íratva a nevünkre.
A sértetlen pecsétek ellenére büntethetnek?
Ha ezt az előző ellenőrzéskor jegyzőkönyvezték volna, akkor azzal egyetértek, de így...?

Page # 2017.03.06. 14:17

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
2016.Aug.10-én megtörtént az Elmű által az éves leolvasás. Aug.13-án hajnalban felkeltem és nem volt áram, kimentem megnézni miért nincs áram, fel volt feszítve a villanyóra szekrény és hiányzott az óra külső burkolata és a számláló szerkezet. Rendőrséget és az Elműt értesítettem. A rendőrök kijöttek 2 kocsival, először is meggyanúsítottak 63 éves vagyok, azt mondták nincsen semmi teendőm. Bementem feljelentést tenni 1 órát kellett várni műszak váltás miatt, azt mondták miért jöttem.
2017. Februárban jött egy 187.000,- Ft-os csekk, hogy szabálytalanul vételeztem az áramot, mert meg van rongálva az óra. Személyes időpontot kellett kérni a fellebbezéshez. Ahol azt mondták, hogy ez jogos, mert családi házba nincs betörés, kérhetek 6 havi részletet. Elfogadom? Persze nem fogadtam el, hisz betörtek hozzám és az Elműt nem érdekli a rendőrségi feljelentés sem. Azóta küldték a csekket. Mit tehetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Vadsuhanc # 2017.03.06. 17:11

Page

Pontosan a "187.000,- Ft-os csekk " mit tartalmaz? Részletezd a követelés milyen jogcím alapján keletkezett.

Page # 2017.03.06. 19:01

A levélben szerepel:

Tárgy: Felhívás szerződésszegés miatt felszámított kötbér kiegyenlítésére.

Megállapították, hogy szerződésszegő módon történt a villamos energia vételezése, a fogyasztásmérőt megrongálták.
A szerződésszegés következményeként az Elmű Hálózati Kft üzletszabályzata alapján a felszámított kötbér 187.500,- Ft.

15 napon belül kellene kiegyenlíteni.

Nem érdekli őket a rendőrségi feljelentés.