Én kötözködöm, vagy velem kötözködnek?


dr Zákányi Csaba # 2005.06.05. 07:58

Persze, ha véletlenül olyan szerződést írattak alá bootmakerrel, ami tartalmaz efféle kikötést, akkor talán mégsem olyan egyszerű. De ez nagyon valószínűtlen.

derill # 2005.06.04. 19:17

Irj nekik egy email-t, hogy amennyiben 8 munkanapon belül nem kapod meg a pénzed és a késedelmi kamatokat, akkor azzal az elszámolással, amit kaptál, fizetési meghagyást fogsz benyujtani. Mivel az ugy már sokkal többe fog nekik kerülni, szerintem 8 napon belül megkapod a pénzedet - igaz, valószinüleg kamatok nélkül. Én már csináltam ilyet - biztositóval. Másnap postázták a pénzt.


dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu

pixel # 2005.05.22. 22:31

Hasonló esetem az axeleroval volt, momentén én befenyegettem őket, hogy pert inditok nejem 1 évig volt a pénzem náluk.
Õk is csak bankszámlára szerettek volna utalni...
A pénzt megkaptam...

bootmaker # 2005.04.21. 20:24

Tiszteletem
A következök miatt szeretnék egitséget kérni.
Megszüntettem a Vodafone-nál levő előfizetésemet.
Eddig nincs is gond, kaptam egy végelszámolást amiben megállapitották, hogy tartoznak nekem ugyan is a havidijat mindig előre kell kifizetni.
A kirendeltégüköna felmondáskor azt mondták, majd kapok egy papirt amiben megadhatom, hogy lakásra vagy bankszámlára küldjék e a tartozásukat.
Persze papir az nem jött, felhivtam az ügyfélszolgálatukat ahol azt mondták, csak bankszámlára utalnak, csekken nem.
Csak hogy amikor közöltem a kisasszonnyal, hogy ezért a kis összeg miatt nem szándékozom bankszámlát nyitni, és azt az ajánlatát sem tudom elfogadni, hogy akkor valami ismerősőm bankszámláját adjam meg akkor csak azt erőltette, hogy csak bankszámlára utalnak.

Kérdésem a következő, tényleg lehetséges ez, bele kell nyugodnom, hogy ha nem nyitok számlát nem kapom vissza a pénzem?

Baráti segitséget nem akarok kérni, nem szivesen adnám meg senki bankszámláját egyik cégnek sem.
Rá lehet öket valahogy kényszeriteni, hogy igen is postai csekken küldjék vissza?
Furcsa módon eddig a posta átutalással nem volt dondjuk mert évekig igy fizettem be, csak most nem megfelelő amikor visszafele kellene fizetni?
Nem vagyok kötözködős tipus, de ez azért nagyon csipi a szemem
Köszi
B