Részvényt vettem másfél éve. Most más is vásárolja, így az ára feljebb ment.
Az én eladóm tévedés jogcímén megtámadta az adásvételi szerződést, mivel olcsón adta el a mostani árhoz képest. Van-e jogalapja?
tévedés, mint jogcím
Az akkroi árhoz képest kell aránytalanságnak fennállni, és akkro sem télvedés, hanem feltűnő áértékaránytalanság címén lehetne a szerződést megtámadni.
Az üzleti kockázat és az abból szerzett haszon nem lehet tévedés. Röhej.
Levelében a volt tulajdonos visszaköveteli a részvényeit, visszafizetné a vételárat, illetve ellenkező esetben bírósági eljárást helyezett kilátásba. Mi a teendő? Féljek?
Menjen bíróságra, és röhögtesse ki magát, ez az üzleti kockázat körébe esik, ha az eladáskor a piaci árnak megfelelt a részvények ára semmit sem fog kapni.
Gondolj bele, ha neki lenne igaza, akkro a tőzsde nem létezne, hiszen mindenki visszakövetelné az olcsóbban eladott részvényeit, amikor azok magasabb árúak.
A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve
Nagyjából a joggyakorlat ad iránymutatást a feltünő értékaránytalanságra.Ha a tényleges értéktől több mint 20 százalékkal eltér, akkor feltünő az értékaránytalanság, legalább is mi ezt tanultuk a pécsi egyetemen. Ez természetesen a tőzsdére nem érvényes, az ugyanis arról szól, hogy ki mennyire jövőbelátó. Bignek igaza van:)))
dr. Regász Mária Ügyvédi Iroda
dr. Regász Mária
ügyvéd
1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.
06-30-381-8350
derill@t-online.hu
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02