vonatkozik e a ptk és az Mnb tv. a parkolási társaságokra?


rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.08. 07:42

köszi
én optimista vagyok

HE0222 # 2005.09.08. 07:22

Ez érdekes kérdés, majd tájékoztass a fejleményekről, és sok sikert!

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.08. 06:47

így van HEO222 jogvita van én az ügyfeleink nevében már írom is ezen jogi álláspontomat és lebeszéltem az ügyfeleket hogy megfizessék a pótdíjat
sőt több aggályos dolog kezd körvonalazódni bennem a hatóságként fellépő parkolási társaságokkal kapcsolatban

HE0222 # 2005.09.07. 20:25

Ja, azt meg nehezen hinném, hogy önkormányzati jogkörben felül lehetne írni a Ptk-t.

HE0222 # 2005.09.07. 20:17

De miért kérdezed ezt, Rite? Jogvitád támadt a parkolótársasággal?:)

HE0222 # 2005.09.07. 20:15

Az automata-ügyletek is szerződéskötésnek minősülnek, ráutaló magatartással létrehozott szerződésnek. Ha ebben vonatkozik rájuk a Ptk, akkor a teljesítés szabályainak, így a késedelem szabályainak is kell vonatkozniuk rá. Feltéve persze, hogy valami ászf nem zárja ki a felelősséget arra az esetre, ha nem fogadná el az automata a pénzt. Persze ez az elméleti okoskodás, a gyakorlat pedig sokszor messze áll ettől.

Sücy # 2005.09.07. 13:55

Nem tudom, lehet, hogy a 31. §-ra gondolsz, mely szerint az MNB által kibocsátott érméket és bankjegyeket mindenki köteles elfogadni?
Szerintem elfogadják a parkolási társaságok (a jogszabály személyekre vonatkozik, tárgyakra nem...), max. az automaták nem. Olyan szabályozás szerintem nincs, hogy az automatákba KELL építeni bankjegy-elfogadó bigyót is, bár ésszerű volna...
Szerintem szedj össze néhány autóst és lobbizzatok a parkolási társulásoknál vagy az önkormányzatnál azért, hogy kelljen beépíteni bankjegy-elfogadó bizgentyűt is a parkolóautomatába, de szerintem ezt helyi szinten kell megoldani, lévén, hogy a település-szintű közterület-felhasználás (így a parkoltatás is) önkormányzati jogkör, így annak működtetésének szabályozása is az ő feladatuk.

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.07. 13:36

semmi ötlet?

rite csillaggal (törölt felhasználó) # 2005.09.07. 07:27

az Mnb törvény és a ptk vonatkozik e a parkolási társaságokra
azaz jogosulti késedelemnek minősül e az ha az mnb által kibocsátott bankjegeket az mnb tv 32. § (2) bekezdése ellenére nem fogadja el a parkoló automata
a jogosulti késedelem ez esetben jogszerűen követelhető a parkolási díjon felül a pót díj /ptk 302. § a); 303 § (2) (3)/