Válás utáni név változás


svejk # 2005.09.18. 18:29

Amikor megnősültem, feleségem a hagyományos módon vette fel asszony nevét xyné lett.
Ezt a nevet sosem használta házasságunk 7 éve alatt, mindig az én vezetékemet és az ő keresztnevét tüntette fel bemutatkozáskor illetve iratok aláírásakor.
Válóperünk kellős közepén (4 évig váltunk), kb. a második évnél nevet változtatott és az előzőekben említett módon - az én vezetéknevem + az ő keresztneve - vette föl hivatalosan az új nevet.
Megjegyzem, elég különleges vezetéknevem van, amellyel ő rangot szerzett a szakmájában.
Engem felháborított a dolog, mert nem járultam hozzá nevem ilyen formán történő használatára. Arról nem is beszélve, hogy tőlem szabadulni akart , mert igen csalfa volt a lelkem, de a nevemtől nem.
Jeleztem is ügyvédjének aggályaimat, de közölte velem, hogy nem tudok az ügy ellen tenni.
Utána érdeklődtem a témában és annyit sikerült kinyomoznom, hogy a válás után megtartja az asszonynevét - ami ugye nálunk nem áll fenn - az teljesen ok. ne kerüljön hátrányos megkülönbözetésbe, pl leányanya stb.
Összefoglalva mit tudok tenni, hogy nevemet ne használja, különös tekintettel arra, hogy a válás kellős közepén történt a névváltoztatás?


Svejk