poénból . . .


Mentaa # 2006.03.12. 21:37

Szerintem lehet!
És akár még ajándéknak is minősülhet! Önszántadból mondassz le a suskádról, segítő szándékkal, nem kényszerít rá senki. Hogy erkölcstelen, megtévesztő, stb. !? Aki felül, ezzel is számolnia kell! És kérdezek minden hozzá értő és hozzá nem értő de rajta filozofáló emberkét itt. Hol van a nagy törvénytárunkban az ilyen estre szankció? Ez olyan mint a kártyaadósság! Van, hátrányt okoz, adott esetben akár még erkölcstelen is, ...ÉS? Ha akarom nincs pont a mondat végén, ha akarom meg akkora van, hogy törölhetem vele szemem szám! Csak éppen egyik esetben sem oldódik meg a sértett problémája!

Egyébként meg én a magam részéről ezeket az össznépi segísen bajban van, éhezik, hajléktalan beteg stb. kéregetőket azzal szoktam leszerelni, hogy sajnálatos módon nem áll módomban az összes bajba jutott emberen segíteni, és a mindennemű diszkrimináció tilalmát erre az esetre is szeretem kiterjeszteni. Ha nem tudok mindenkin segíteni, azon az adott emberkén milyen alapon segítsek, és a többin akkor miért nem? Ha nagyon pampognak, akkor elmondom a valaós tényt, hogy minimálbérből és gyesből nevelünk 3 gyereket. Ad ön nekem 400 Ft-ot, hogy holnapra megvegyem a gyerekeknek a tejet? Ha azt mondja, hogy igen, akkor szoktam mondani, hogy rendben, de csak akkor fogadom el, ha a jobbra és balra szomszédnak is ad, mivel ők is gyesből nevelik a gyereket, egyedülállók, stb. Ekkor már rögtön nem csenget be hozzájuk is.
Mindez persze nem azt jelenti, hogy ülök a magam királyságán, és mindennemű szociális érzékenység nélkül hanyagolom a bajba jutottakat, de szeretem az ilyen helyzetbe került embereket magam észre venni, és akkor segíteni nekik, amikor úgy látom meg úgy érzem, hogy most igen lemondhatok, vagy nem de, mégis lemondok egyes dolgokról a javukra. Ekkor azonban felvállalom azt, hogy lehet, hogy befordul az első kocsmába és lehúz egy felest. De innentől már nem filozofálok azon, hogy miért nem kenyérre költötte. Én megtettem ami tabban a pillantban tőlem telt!
Mindezzel csak azt akrtam kifejezni, hogy ezekre a helyzetekre szerintem nincs jogi orvosság, nem is lehet rá. Legalább is magam részéről furcsállanám!

elobernadett # 2006.02.25. 13:44

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

Cola (törölt felhasználó) # 2006.02.21. 21:44

ez nem csalás, nem ámítás... és még azt sem tartom kizártnak, hogy érkezik rá pénz... ami viszont szomorú a fizetők részéről, sajnálatos mert hozzájárul ahhoz, hogy valós probléma esetén nem fognak fizetni azok, akik tudnának és mélyen-mélyen erkölcstelen a haverod részéről...
Csak poénból nem jutott eszébe, hogy dolgozzon? esetleg?

elobernadett # 2006.02.21. 20:05

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

bellicus # 2006.02.21. 17:38

A hawerod kérjen technikai számot is az adóhivataltól. Lehet, hogy jövőre már egész garmada suska telíti a bankszámláját.

bellicus # 2006.02.21. 17:35

Ilyen hirdetést szoktam látni a TV-ben is.
Valaki vagy valakik rászorulnak, kirakják a számlaszámukat: "ide fizessetek, ha együttéreztek velem, velünk..."
Nem látom, mi a lényegi különbség...

elobernadett # 2006.02.07. 19:34

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

elobernadett # 2006.02.07. 19:33

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

godsgreatbananaskin # 2006.01.16. 14:28

Pont:-))

Két Lotti # 2006.01.16. 13:35

Ha nincs megtévesztés, akkor nincs csalás. :)


Ügyvéd - Társasági szakjogász

obsitos # 2006.01.15. 21:57

Meg és legfőbb az ember megválogatja a haverjait is.

Mentaa # 2006.01.15. 21:53

Hülye poén volt, de azt is csak így tudom minősíteni aki ráharap!
Mi a helyzet a számlával gyarapszik a suska?

medvuszka # 2006.01.13. 22:53

Bubó! Ezt én sem tudom én mondtam neki, hogy nem kéne ilyet csinálnia mert legjobb tudomásom szerint csalásnak minősül. De ez csak az én infoim szerint.

Bubó # 2006.01.13. 22:38

És ha ez a hawerod poénból kiáll koldulni az utcára, akkor mi történhet vele? Neked mi a véleményed a hawer akciójáról? Érdekelne ...

medvuszka # 2006.01.13. 22:05

Hawerom poénból egy apróhirdetésekkel foglalkozó oldalra kiirta hogy szegény körülmények között él és jó szándékú segitökész emberek segitségét várja anyagi támogatással majd a számlaszámát kiirta. Jogi szempontból mi történhet vele?