bankok inkasszó?


Maybe # 2011.11.19. 09:00

Üdvözletem! Segítséget szeretnék kérni! A számlámra egy önálló bírósági végrehajtó rátette a kezét. Az a problémám, hogy teljes egészében minden pénz ami a számlámra érkezik levonnak. Szeretném megkérdezni, hogy miből és mennyi vonhatnak? Ez a pénz amit teljes egészében elvettek ez a gyermekek ellátmánya és nevelési díja mivel nevelőszülő és gyám vagyok. Megteheti ezt? Kérem aki tud segítsen, mert nagyon el vagyok keseredve! Hétfőn tudom felhívni a végrehajtót! Előre is köszönöm!

megyerit # 2011.10.30. 03:19

Továbbolvastam a fórumot, a számításos kérdésem tárgytalan, elnézést a NAGYON hülye kérdésért...

megyerit # 2011.10.29. 20:33

Üdvözletem. Lehetséges, hogy már volt szó ilyesmiről, de sok idegem nem maradt, hogy végigbogarásszam az egészet.
A helyzetem.
Múlt hónapban megérkezett a fizetésem a számlámra, 123.000 Ft, egyenlegem -2.000. Kiderült, hogy a Pécsi Önkormányzat inkasszóztatta a számlámat, mivel volt egy összesen 3 tételből álló tartozásom, kb 125.000 Ft. Megtudtam, hogy azért van ez, mert pécsen van egy házban tulajdonrészem, az éves ingatlanadó nem lett rá befizetve, és a késedelmi kamatok, meg büntik meg minden 2 év alatt elérték ezt a horribilis összeget. A dolog érdekessége, hogy mint kiderült valóban küldtek felszólításokat erről a pécsi lakcímemre, de mivel már 2 éve pesten lakom, így elég nehezen voltak ezek kézbesíthetők (a lakás el lett árverezve, már semmi közöm hozzá. ez nem ugyanaz az ingatlan, amiről most szó van.) Pesten van bejelntett lakcímem, és mint megtudtam, a mélyen tisztelt Pécsi Önkormányzatnál TUDTÁK ezt a budapesti címet, mégis, két éven keresztül pécsre küldték a leveleket. nagyon sokat.
Namost. mivel a pénzem nem volt elég a tartozás fedezésére, ugye azt a tételt a 3 közül nem teljesítették, amelyiket nem tudták, így fel tudtam venni 70.000Ft-t. Hurrá. Gondoltam magamban, túlélek, köv. hónapban levonják a maradék 75öt, és csók. De nem.
Megkaptam tegnapelőtt a fizetésemet 192.000 Ft-ot (nem vagyok bizniszmen, rengeteget gürizek emiatt), az egyenlegem azzal a -75el volt egyenlő, felvettem 50et. tegnap reggel smsre ébredtem mivel -10,000be kerültem (azóta még egy tízes...), persze szaladtam is a bankba, mi történt, ők meg hosszas huzavona után kinyögték, hogy még csütörtökön még 2 tételt dobott rá a Pécsi Önk.

  • Itt már homályosodik minden, mert:

    az elektronikus bankfelületen látom, hogy szeptember 28án be lett a 3 tétel jegyezve, viszont a csütörtökinek nyoma sincs

    a kedves bankos hölgy szerint az egyik múlthavi utalási tétel 58.764. Ft. a csütörtökön bejegyzett egyik tétel a kettőből szintén 58.764. Ft. Ennek mekkora az esélye, és erről vajon miért nem látok semmit?

Másik kérdés. pár sorral lejebb olvastam, hogy:

"28.750,- forintot(86.000-28.500/2) vonhattak volna csak le a számládról, mert a többi mentes!
Én visszakérném a banktól a különbözetet! Nem véletlenül mentes a mentes összeg!"
Ez itt is használható számítás lenne? (vagyis akkor max kb: 47500 múlt hónap, és 81750 ehónap - összeget vonhattak le)
Másik kérdésem már kukacoskodásnak is nevezhető. Eddig az Apeh felé volt sokmindenem (szegénység, mind1...) de bennük volt annyi gerinc, hogy a fizum 33%át vonták, közvetlenül a munkáltatómtól. Mi alapján dől el, hogy 33 a munkáltatótól, vagy minden mindenhonnan? Azért kérdezek ilyeneket, mert jövő héten visszamegyek pécsre, ezt nem akarom annyiban hagyni. Válaszotokat előre is köszönöm!

MileyC # 2011.10.25. 18:51

Ha tudod kérjél mindent postán,vagy más nevén lévő számlára. Amire ráment, annak már lőttek.

anyuka3 # 2011.10.24. 09:10

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy szeptember 16.-án hatósági átutalási megbízás érkezett a számlámra, melyre csak családi pótlék és aktív korúak ellátása érkezik. A végrehajtónak írtam, azt válaszolta, nem áll módjában levenni az inkasszót, de a bank 35 nap sorbaállítási idő után törli a számláról a kiadott inkasszót. Ez pontosan mit jelent? Ilyenkor a ki nem adott pénzemet is fel tudom majd venni, ami 17ezer forint volt, és újra tudom használni a kártyám és a számlám? És ez a 35 nap munkanap vagy naptári nap? köszönöm segítségeteket!

C a s a b l a n c a # 2011.09.29. 12:35

Átlag 4-5 hónapra marad az inkasszó vagy a végrehajtásos összeg leemeléséig.

De a végrehajtó újra és újra benyújtja majd az inkasszóját.

Bankot váltani - csak ideiglenes menekülés. Utolérnek.

jbobo # 2011.09.29. 10:56

kérdésem az lenne, hogy meddig inkasszálhatják a bankszámlámat? van ennek valami törvényileg, vagy bárki által szabályozott maximális ideje? vagy addig marad ez az állapot, míg a tartozást be nem hajtják?
köszönöm

bigdady # 2011.08.21. 10:24

Válts bankot minél előbb. Valami takszöv?

végrehajtó1 # 2011.08.21. 06:36

rászedett

Nézd a végrehajtó csak a maga szakállára nem hajt végre.Menj be hozzá és tekints bele az iratokba,akkor többet fogsz tudni.Ha ekkor sem világos valami akkor gyere ide vissza.

Nilana # 2011.08.20. 21:08

Kedves gina23,

én a banknál tenném meg a reklamációmat, ha a teljes összeget leemelték, ugyanis a végrehajtó, APEH nem tehet arról, hogy többet vontak le.
Értesítési kötelezettség:
(5) A pénzforgalmi szolgáltató a hatósági átutalási megbízás és az átutalási végzés
(rész)teljesítéséről, illetve sorbaállításáról a teljesítéssel, illetve a sorbaállítással egyidejűleg a
hatósági átutalási megbízás és az átutalási végzés adattartalmának közlésével haladéktalanul,
írásban értesíti a fizető fél számlatulajdonost.
(18/2009. (VIII. 6.) MNB rendelet)
Haladéktalanul= szinte azonnal

A számládon lévő összegre vonatkozik a mentesség, vagyis van pl. 12 ezer egyleg a számládon, valamint érkezik munkabér rá pl. 70 ezer forint, akkor összesen 82 ezer forintra számolnak mentességet.
Tehát az összesen elérhető egyenlegre. A jóváírás bármilyen jogcímen érkezhet sajnos!

Segítségképpen:
A hatósági átutalási megbízást legfőképpen a 18/2009 (VIII.6.) MNB rendelet a pénzforgalom lebonyolításáról szabályozza, valamint a 2009. évi LXXXV. törvény a pénzforgalmi szolgáltatásokról.
A mentességet pedig a 1994. évi LIII. törvény
a bírósági végrehajtásról (V. FEJEZET
Végrehajtás pénzforgalmi szolgáltatónál kezelt összegre 79/A. §., a többit is érdemes elolvasni a fejezeten belül.)

Elnézés, hogy később válaszoltam.
Ha további kérdéseid lennének, akkor nyugodtan írj privátban veritas007@freemail.hu

rászedett # 2011.08.20. 18:37

Hallo végrehajtó1!

Rendszeresen fizettem gyermektartási dijjat,érti?
Ezek után hogy tartoznék???????????????És nem kaptam semmilyen papirt a foglalási jegyzökönyvön kivül!Mi a megoldás,hogy visszakapjam a pénzem?Elképzelhetö,hogy a következö érkezö összeget a számlámrol ismét elveszik?

köszönöm válaszát.

végrehajtó1 # 2011.08.20. 13:16

Biztosan kaptál.Olyan nincs hogy nem tudsz semmiről.
Keressek most ügyvédet?

ha sok pénzed van.De akkor is tartozol...:(

rászedett # 2011.08.20. 11:42

Rendszeresen utalok egy nönek havi 15000ft gyermektartási dijjat,bankon keresztül több éve.Tegnap kaptam a bankomtol egy sms-t,hogy a az éppen érkezett pénz 300000ft minuszba van!Ezután besiettem a bankba és ott elmondták,hogy mindkét számlámon inkasszó van!Mire hazaértem a postaládában ajánlott küldeményként egy foglalási jegyzököny várt arrol,hogy a gépkocsimat
beszolgáltassam a végrehajtó részére!

Kérdésem:Miért nem lettem erröl értesitve korábban,és mikor juthatok a pénzemhez?Keressek most ügyvédet?

végrehajtó1 # 2011.08.10. 19:06

33%-a.

birka1 # 2011.08.10. 17:50

bocsánatlemaradt,mi az a mentes összeg_?köszönöm

birka1 # 2011.08.10. 17:48

rokantnyugdijból mennyi lehet a levonás?70ezer a rokkantnyúgdij,sajnosmár nálam is várható

Nilana # 2011.08.05. 16:10

Kedves Viri26,

28.750,- forintot(86.000-28.500/2) vonhattak volna csak le a számládról, mert a többi mentes!
Én visszakérném a banktól a különbözetet! Nem véletlenül mentes a mentes összeg!

üdv.

Viri26 # 2011.08.04. 13:14

Nos ha jól tudom ha inkasszó alatt is van a számla az öregségi nyugdíjnak azaz kb 26 ezret rajta kell hagyni a a számlán nem?
Hát nekem a 86 ezerből, 76-ot levontak, azért ez kicsit durva

gina23 # 2011.08.03. 16:51

Kedves Nilana!

Akkor most vajon kinél kell reklamálnom? Egyáltalán van-e értelme?
Azt írod, a banknak értesítenie kell, ha megkeresés érkezik a számlámat illetően. Az inkasszót július 7.-én tették rá, a banki értesítést pedig július 28.-án kaptam kézhez.
S nem értem, hogy akkor most az egyik jogszabályt be kell tartaniuk, a másikat meg nem? Milyen alapon döntenek?
Ha jóé értelmezem, akkor a munkabérből kötelesek a mentes részt kifizetni, s csak az a felettit inkasszózhatják. De mi van, ha más jogcímen is érkezik pénz a számlára. Mégpedig olyan jogcímen, amiről a törvény úgy rendelkezik, hogy nem vonható inkasszó alá?

Nilana # 2011.08.02. 19:17

Kedves gina23,

jól látod a dolgokat sajnos. A bank nem vizsgálja, hogy milyen jogcímen érkezik az összeg a hatósági átutalási megbízás esetén.
A végrehajtási törvénynek két külön fejezete tárgyalja a bankszámlán történő végrehajtást (itt minden bejövő tétel teljesíthető a mentességi szabályokat figyelembe véve) és a munkabérből való letiltást (itt már vannak mentességek a jóváírás jogcímére is).
Továbbá a banknak tényleg az ügyfél rendelkezésére kell bocsáltania a mentes összeget. Több esetben hallottam már arról, hogy a mentes összeget is teljesítették. Ilyenkor a bank elmarasztalható, mert a mentes összeget a számlán kell hagynia. Ezért mentes!:-)
Ha egyet javasolhatok, akkor ahogy megérkezik a pénz a számládra, és nem érte el a 28.500,- forintot, akkor vedd ki pénztárból (ha már inkasszálható, akkor a megmaradt összeget is vedd ki). A banknak tájékoztatnia kell téged írásban, hogy ha sorba állította a megbízást, ebből tudni fogod, hogy mikor kell kivenni. Ha ilyen tájékoztatást nem kapsz, akkor én reklamálnék! :-)
Az APEH valóban jól látja szintén, bár nagyon is tudhatják, hogy nem lehet jogcímezni az összegeket.

Hikari # 2011.07.31. 18:53

Sziasztok!
Segiséget szeretnék kérni!
Lehet, hogy rossz oldalon tapogatozom, de nem tudom kihez fordulak az esetemben.
Magánnyugdí reálhozam kifizetésével gyült meg a bajom.
2011 04 04. bementen a bankoz adategyeztetés célából, megváltoztattam az elérhetőségi címet.
Az ügyfélszolgálatos,ezzel a témával megbizott hőlgynél érdeklödtem, hogy lehetséges e, hogy a hozam egy részét befektetném őnkéntes nyugdí renszerbe.
Azt a választ kaptam, hogy ha kitöltöm a belépési nyilatkozatot és a bank jóváhagya akkor lehetséges.
Időközben nem akartam belépni, így nem is vittem vissza a belépési nyilatkozatot.
A bank küldött egy levelet, hogy nem vagyok a nyílvántartásukba és nem rendelkezem önkéntes nyugdíjpénztári ogviszonnyal.És ha nem küldöm vissza a belépési nyilatkozatot akkor visszaküldik a pénzem az állami rendszernek.
Értelmezésem és eddigi tudatom szerint elsőlépcsöben a nyugdijtagnak ki kell postázza a bank a reálhozamot
Auguszt 30ig ha nem lépet be semmilyen nyugdijrenszerbe.
Szeretnék tanácsot vagy felvilágosítást kapni, hogy mi tegyek az üggyel kapcsolatban.
Köszönettel
S. Dezső

gina23 # 2011.07.31. 18:18

Én másfajta ellátást kapok a gyerekeim után. Ez a törvény szerint nem inkasszálható.
Viszont sajnos a családi pótlék az nem tartozik a védett pénzek közé. Ha valaki számlára kapja, akkor bizony inkasszálható. de a bank a köteles tartalékot akkor is ki kell hogy fizesse.
Vagyis ahogy a törvényeken átrágtam magam: 28500.- ft a minimum , plusz ha több érkezik a számlára, akkor maximum ennek az összegnek és a négyszeresének a fele. vagyis, ha legalább 114.000.- ft érkezik a számládra, akkor kézhez kapsz 70.200.- ft-ot. Az e fölötti részt viszik teljes egészében.
Beszéltem több jogásszal is az ügyben. Sajnos hézag van a törvények között. Vagyis, ha a bank betartja a PSZAF által hozott szabályokat, akkor nem köteles a végrehajtás szabályait is betartani. Vagyis nem köteles figyelni, hogy milyen jogcímen érkezik pénz a számlára.
No ez ellen kellene tenni valamit.
De nyugodtan cáfoljatok meg, ha rosszul tudom. Legalább én is tisztábban látok.

laura25 # 2011.07.29. 20:13

Csakhogy evvel a behajtók jogszerütlenül vonják le a pénzt mert az ellátást igazából a kicsi gyermekem után kapom,így tőle veszik el és el akarják hitetni az emberrel hogy nincs mit tenni,pedig most olvastam hogy az ellátásokat le sem vonhatják,és a bank tehet elsősorban erről mert ők látják,milyen ellátás érkezik a számlára nekik kellene intézkedni,és akár felelősségre is lehet vonni őket!!!!A bankok el tudják utasítani az inkasszót!Nem szabad annyiban hagyni,mert igenis törvény szerint van mit tenni!és ha nekünk be kell tartani a törvényeket ugyanúgy nekik is!!!!!!!!!!!!!

laura25 # 2011.07.29. 20:07

Ha törvény írja elő hogy a családi pótlékból és gyesből nem vonhatnak,akkor nem értem,hogy hogyan engedheti meg a törvény hogy rárakják az inkasszót!!Ha tudnám miböl fizetni a tartozásom és nem kellene csak ebből megélnem albérletben,megtenném,de nem értem mi érdekük van ebben,mert jövő hónaptól postán utalják az ellátásomat,amihez akkor sem nyúlhat hozzá a behajtó,mert az államkincstár nem adja ki,mert így törvényes

gina23 # 2011.07.26. 15:47

Köszönöm a választ.
Azóta beszéltem az Apeh végrehajtási osztályával is. Ők azt mondták, hogy nem látják, milyen jogcímen érkezik pénz a számlámra, csak kiadják az inkasszót. Vagyis szerintük a bank feladata, hogy a törvényi előírásokat betartsák.
Ma voltam a bankban is. Előadtam a panaszom. Hivatkoztam a törvényre is, mely szerint a gyermekek ellátására kapott összeg nem vonható inkasszó alá. Szerintük az inkasszó zárt rendszerű, ezért nekik nincs lehetőségük, hogy bizonyos pénzeszközöket kivonjanak az inkasszó alól. Ezt nem értem. Hiszen akkor hogy különíthetik és fizethetik ki a kötelező tartalékot? Minden esetre írásban benyújtottam a panaszom, állítólag még a héten választ kapok rá.