bolti lopás? mit tehetek?


polgarR # 2023.08.21. 14:42

Kedves Mehesz és Majordomus!
15 külön alaklommal nem lett lehúzva 1-1 tétel. Feltételezem ezért már az üzletszerűség gyanűjával fognak élni, bár nem anyagi haszonszerzés volt a cél (az én magasem tudom mi volt a célom). Még az elején tartok a történetnek, annyit sikerült kiderítenem, hogy 26.000 Ft az okozott kár. Bementem a helyi Auchanba, egyeztettem a feljelentést tevő vezetővel, hogy nyitottak-e a közvetítői eljárásra. Nem igazán tudta, hogy mi is ennek a menete, de a jóvátételre nyittottak, így bízom benne, hogy nagyobb meghúrcolás nélkül megúszhatom. A kezdő dátum 2022.10. hó közepe az utolsó dátum pedig 2023. május. Ez idő alatt gyűlt össze a 15 alkalom. Ezt a határozatot pedig 1 hete kaptam, de maga a feljelentés még nem derült ki számomra, hogy mikor is történhetett. Így az átfutási időt sem tudom pontosan.

Majordomus # 2023.08.19. 19:46

Nem azt jelenti.
Első esete,15 db tételt nem húzott le...

Valószinűleg pénzbüntetéssel megussza max. de Kbs tanácsát érdemes megfontolni.

Mehesz # 2023.08.19. 10:54

Kedves Fórumozók, Kedves polgarR,

"miszerint az Auchan 15 rendbeli lopás bűncselekményével gyanúsít." Ez azt jelenti, hogy miután az első alkalommal lebuktál, a rendőri intézkedés után újra jelentkeztek, hogy további esetekkel gyanusít az Auchan? Mennyi idő telt el az első alkalom, és az újboli gyanusítás között?

Sajnos hasonló cipőben járok én is! :( (Bűntetlen előélet, vezető pozíció)
Ha van kedved beszéljünk róla!

Köszönöm, és kitartást!

Tisztelettel,
Mehesz

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.17. 11:37

A tevékeny megbánás büntethetőséget megszüntető ok. Tessék kérni a közvetítői eljárást.

Szomorú örökös # 2023.08.17. 09:33

polgarR

Vezetői pozícióban dolgozom egy vállalatnál, rendezett családi körülmények között élünk, feleségem a gyermekünkkel otthon van családfenntartó vagyok.....Nem szorultunk rá a lopásra, nem tudom megindokolni, hogy miért is tettem ezt. Nem túlzok, hogy az eddigi legrosszabb döntés volt a cselekedetem a fent leírt háttérrel

Ez így van, de már késő.

Ilyen esetben milyen büntetésre vagy ügymenetre számíthatok?

Feltehetően nem lesz komoly, mivel első alkalom, de meghurcolnak az biztos.

polgarR # 2023.08.17. 07:04

Tisztelt Fórumozók!
Segítségüket, állásfoglalásukat szeretném kérni egy ügyben. A napokban kaptam a Rendőrségtől egy levelet, miszerint az Auchan 15 rendbeli lopás bűncselekményével gyanúsít. Az önkiszolgáló kasszáknál történt a lopás (egyes tételek nem lettek lehúzva). Eddig büntetlen előéletű voltam, semmit nem tettem, Vezetői pozícióban dolgozom egy vállalatnál, rendezett családi körülmények között élünk, feleségem a gyermekünkkel otthon van családfenntartó vagyok. Nem szorultunk rá a lopásra, nem tudom megindokolni, hogy miért is tettem ezt. Nem túlzok, hogy az eddigi legrosszabb döntés volt a cselekedetem a fent leírt háttérrel. Az eltulajdonított összeg 50 és 100 ezer forint között lehet, de konkrét jegyzőkönyvet még nem kaptam. Sajnos a munkám miatt a tiszta erkölcsi bizonyítvány elengedhetetlen ezét is tartok tőle, hogy mit tettem.
Ilyen esetben milyen büntetésre vagy ügymenetre számíthatok? Közvetítői eljárásra lehet esélyem?
Segítségüket előre is köszönöm!

Majordomus # 2023.08.11. 21:04

Ez a fórum anno a jogászok egymás közötti eszmecseréjére, jogesetek megvitatására jött létre.

Időközben ingyenes jogsegélyszolgálattá vált

Szó se róla,szivesen segítűnk,de azért számon kérni talán nem kellene....

nanemaaa # 2023.08.11. 10:08

Én hibába estem, és fogalmam sincs mire számítsak ezért szeretnék infókat, tanácsokat kérni egy erre a célre létrehozott fórumon.

Bocsi, de ez nem hiba. Ha egyszer véletlenül elteszel valamit, azt nevezheted hibának. De ha ebből rendszert csinálsz, akkor az szándékos lopás, és nem hiba. Mint ahogy információs térben sem minősül tisztességes magatartásnak szerintem, hogy egyszerre két nick néven írogatsz. Azt hiszem, hogy valahol egészen más szinten van benned az önértékelés.

Majordomus # 2023.08.10. 19:49

Kockázatos nagyon.

Az egész vevőtér be van kamerázva.

Szomorú örökös # 2023.08.10. 19:16

VBazsita

Én hibába estem, és fogalmam sincs mire számítsak ezért szeretnék infókat, tanácsokat kérni egy erre a célre létrehozott fórumon.

Ez nem ingyenes jogsegély, még csak nem is „erre a célra létrehozott fórum”, hanem egyedi jogi eseteket tárgyalunk sok esetben ki és bizony itt nem csak jogászok vannak. Szóval ha valaki kritikával illet téged a tettedért, azt is el kell fogadni. Ennyivel bent már nem fogod megúszni a yardon, főleg ha kiderült, hogy rendszeresen loptál eddig ott többször is. De hát ide mindenki olyan ártatlan bűnbánó arccal érkezik. :-O

Örülök Neki hogy Te tökéletes Vagy

Nem vagyok tökéletes, de eszembe nem jutna lopni, főleg egy ekkora hipermarketben.

VVVBalazs # 2023.08.10. 18:32

Kedves Szomorú örökös,

Én semmit nem akarok megszabni, én semmit nem akarok szabályozni. Én hibába estem, és fogalmam sincs mire számítsak ezért szeretnék infókat, tanácsokat kérni egy erre a célre létrehozott fórumon. Örülök Neki hogy Te tökéletes Vagy, de ha érdemben nem tudsz segíteni és tanácsot adni akkor kérlek ne oktass, tudom hogy vétkeztem, elég rossz nekem így is.
Segítséget és tanácsot szeretnék kérni.
Köszönöm.

Szomorú örökös # 2023.08.10. 18:20

VBazsita

Büntetlen előéletem vam.

Ezt mostantól nem fogod tudni elmondani.

Ez volt az első tettenérés. Kérdésem, hogy ilyenkor csak ezt az egy esetet vizsgálják majd,
vagy az auchan visszanézheti az elmúlt heteket, hónapokat?

Simán visszakeresheti, hogy hányszor raktál el fizetés nélkül árucikkeket. Mint kiderült, nem először.
Ha az is bebizonyosodik, többször, üzletszerűen követted el, akkor még súlyosabb lesz a bünti.
Már megbocsáss, de ne te akard már megszabni, hogy mi alapján jelenthetnek fel! :-O

VBazsita # 2023.08.10. 16:19

Büntetlen előéletem vam. Ez volt az első tettenérés. Kérdésem, hogy ilyenkor csak ezt az egy esetet vizsgálják majd, vagy az auchan visszanézheti az elmúlt heteket, hónapokat?
Ha több esetem van, de ezeknek az összege együttesen sem éri el az 50 ezer forintot, és büntetlen az előéletem, pénzbírság, vagy itt már játszik a tényleges letöltendő?
Köszönöm a válaszokat!

Szomorú örökös # 2023.08.10. 16:01

VBazsita

auchanba tetten értek lopáson. Mondták, hogy természetesen visszanézik a kamerafelvételeket, hogy aznap csak egyszer követtem-e el a bűncselekményt, vagy esetleg ez már a második, harmadik kör volt-e......Visszanéznek akár több napot, több hetet is engem kutatva a napok felvételein, vagy ilyenkor csak az adott nappal foglalkoznak?

Tehát nem az első volt? Akkor most nagy sz...rban vagy.

nanemaaa # 2023.08.10. 11:59

Akkor ez most beismerés volt? Ott helyben is megtehetted volna, és akkor most nem kellene idegeskedned.

VBazsita # 2023.08.10. 10:45

Üdv Mindenkinek,

auchanba tetten értek lopáson. Mondták, hogy természetesen visszanézik a kamerafelvételeket, hogy aznap csak egyszer követtem-e el a bűncselekményt, vagy esetleg ez már a második, harmadik kör volt-e.
Mik a tapasztalatok ilyenkor? Visszanéznek akár több napot, több hetet is engem kutatva a napok felvételein, vagy ilyenkor csak az adott nappal foglalkoznak?
Megbántam.
Köszönöm.

gerbera317 # 2023.08.08. 07:15

Hááát, az 'egyébként néhanapján bolti szarka is vagyok' mondat nem igazán mutat jól egy biztonsági őr önéletrajzában.

Szomorú örökös # 2023.08.08. 06:14

VVVBalazs

van arra esély, hogy a vagyonőri igazolványomat megtartsam?

Ezt nem tudni így előre, de kétségtelenül nagy sz...rba kerültél most.
Gyakorlatilag épp egy kollégádnak kellett veled szemben eljárni.

Szomorú örökös # 2023.08.08. 06:13

VVVBalazs

Vagy várjam meg az első bírósági levelet?

Miért is várnál addig? Mint ha ezt a tanácsot kaptad volna tegnap:

A bírósági szakaszban már nemigen rendelik el a közvetítői eljárást.

VVVBalazs # 2023.08.08. 05:18

Az én esetemben, amennyiben pénzbírságra ítélnek, van arra esély, hogy a vagyonőri igazolványomat megtartsam? Mitől függ ez? Vagy ha már bűnügyi nyilvántartásba vettek akkor felejtsem el?

VVVBalazs # 2023.08.07. 11:11

A rendőrségen kell ezt kérvényeznem? Vagy várjam meg az első bírósági levelet?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 09:10

A bírósági szakaszban már nemigen rendelik el a közvetítői eljárást.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 09:09

Hivatkozza arra, hogy az téves minősítés.

VVVBalazs # 2023.08.07. 08:08

Kedves Kovács_Béla_Sándor

a rendőrök szerint, ha csak lopás lett volna akkor ennél az értéknél működhet, azonban mivel az átcímkézés informatikai rendszerrel való visszaélésnek minősül, ezért ez az Ő elmondásuk alapján bűncselekmény volt, és nem kérhetek közvetítői eljárást. Most várom a bírásági határozatot/idézést, utólag tudok még fellebbezni, és akár kérni a közvetítői eljárást, vagy a határozat már végleges lesz?

Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.08.07. 05:37

Kérj közvetítői eljárást.