bolti lopás? mit tehetek?


LOLITA19 # 2015.01.05. 21:45

Tisztelt ügyvédúr!

A lányom egy nagyon nagy butaságot követett el. 2 éve Németországban egyetemen tanul, elég jó eredménnyel, de a múlt héten az egyik barátja rávette (bár mindenhez két ember kell), hogy a az egyik nagy áruházból lopjon. A kedves kislányom, akinek nem sok gyakorlata van az ilyesmikben, belement a bűncselekmény elkövetésébe. Szépen bement a boltba, 3-4 ruhadarabot a táskájába tett és mintha mi sem történt volna kiment a bejárati ajtón, ahol persze azonnal elkapták. Be is vitték a német rendőrségre, ahol a magyar lakcímét hamisan adta meg, de az ottani tartózkodási helyét tudja a rendőrség.
A bűnügyi rendőrség is 'kihallgatta', ahol megszületett az ítélet: 100-200 euró pénzbüntetés, de a csekket a hamisan megadott magyar lakcímre fogják küldeni.

Kérem segítsen! Elég komplikált az ügy, fogalmam sincs, hogy mire számíthatunk.

Várom válaszát,

egy aggódó anyuka

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.01.04. 18:59

Az is lehet, hogy az idézést nem vették át, a barátnő az értesítőt eldugta...

Véleményem # 2015.01.04. 18:35

Anika1239

Ezt innét a fórumról tippelgetni találgatni...
úgy vélem, hogy a lánya a saját idézésével törődjön és a saját tettéért feleljen, amit meg el kell mondani a bíró előtt azt meg mondja el. A többit a hatóságra kell bízni.

Anika1239 # 2015.01.04. 17:29

Még egy olyan kérdésem lenne hogy ilyenkor mi fog történni ha csak a lányom kapott idézést?A barátnője semmit nem kapott pedig az ő adatait is felvették és beleírták a jegyzőkönyvbe.A lányom lassan hogy egy hónapja kapta meg az idézést és a tárgyalás is nagyjából 2hét múlva lesz.Fog kapni a barátnője is idézést vagy ő ezt az egészet "megúszta"?

Dr. Jégember # 2014.12.26. 03:04

Nem igazán, sőt még lehet hogy arra sem. Ha úgy látja a bíró, hogy elegendő megrovás is, akkor azzal is megúszhatja.

Üdv:
Dr. Jégember

Anika1239 # 2014.12.25. 14:51

Pénzbüntetésen kívül ugye másra nem kell számítanunk?
Köszönöm az eddigi segítséget!

Dr. Jégember # 2014.12.23. 16:56

Csatlakozom az előttem szólóhoz .)

Dr. Jégember

Véleményem # 2014.12.23. 11:23

A munkahely nem fogja meg tudni, ha csak nem mondja el a lány.

A bíró meghallgatja a lányt majd eldönti a büntetés mértékét.

Anika1239 # 2014.12.23. 10:18

Illetve még azt is szeretném megkérdezni hogy a lányom ma kapott egy levelet amelyben az áll hogy beidézték a bíróságra tulajdon lopás elleni szabálysértés miatt.Mi fog ott történni vagy mire számítsunk?

Anika1239 # 2014.12.22. 16:11

Dr.Jégember
Lenne még egy kérdésem ha tudna benne segíteni nagyon megköszönném!
Ma volt állásinterjún a lányom fel is vették,bejelentették.A kérdésem az lenne hogy a munkahelyén ezt az "incidenst" megtudják?

Dr. Jégember # 2014.12.09. 13:03

Tisztelt Anika1239!

Ebben az esetben ez "csak" szabálysértés, aminek az eljárási határideje -az általános szabályok szerint- 30 nap, ami további 30 nappal meghosszabbítható.

Üdv:
Dr. Jégember

Anika1239 # 2014.12.08. 20:54

Dr.Jégember!
Nem volt rajta "csipogó" csak árukód azt szedték le.
Leginkább az érdekelne mikor kapják meg a levelet.

Dr. Jégember # 2014.12.08. 18:53

Tisztelt kérdező!

Nem mindegy, hogy hogyan lopták el a ruhát. (ez nem derül ki a leírásából) Ha volt rajta áruvédelmi eszköz és azt leszedték akkor bűncselekmény, ha csak "simán" kivitték volna fizetés nélkül, akkor szabálysértés.

Mivel ketten "együttműködve" (jogilag szándékegységben) követték el a cselekményt, ezért társtetteseknek minősülnek. Mindegy hogy ki melyik részét, vagy mennyi értékű ruhát vitt ki, a kettőjük által okozott kárt együtt nézik. (egyetemlegesen felelnek)

Mivel a kár megtérült, gondolom "első áldozók", fiatal felnőttek és vélelmezem megbánták a tettüket és mindent elismertek nem fogják a fejüket venni sem a szabálysértési, sem a büntetőeljárásban. Az hogy mi lesz a jogkövetkezmény és az mikor következik be attól is függ milyen eljárásról van szó, de ezt nem tudjuk. Jó esetben intézkedéssel megússzák bcs. esetén is.

Üdv:
Dr. Jégember

Anika1239 # 2014.12.06. 18:04

Elnézést ha nem pont ide illő amit írok de tanácsot szeretnék kérni.
A lányom és a barátnője 2014.12.04.-én lopott az egyik pláza boltjából.Elkapták őket kaptak egy jegyzőkönyvet amiben az áll hogy együtt működtek és hogy az áruban nem esett kár és az összeg 40.500ft.A kérdésem a következő nagyjából mikor kapjuk ki a levelet mekkora büntetés összegre számítsunk és mivel nem külön írták meg nekik a jegyzőkönyvet hanem egybe vették őket így a büntetést is felosztva kapják?Nem különítették el hogy ő ennyit a másik meg annyit lopott.Büntetlen előéletűek 18 és 19 évesek. Ha valaki részletesen leírná hogy most mi is fog történni azt nagyon megköszönném.

aaliyahh # 2014.11.05. 15:31

Köszönöm a válaszát,teljes mértékben egyetértek Önnel.

Véleményem # 2014.11.05. 15:00

Nem tudja vki hogyan szoktak ilyen esetben dönteni?

Szoktak, így is, úgy is... Függhet a helytől, a bíróságtól. Mik a helyi esetleg megyei, városi, bírói gyakorlatok az adott helyen ahol tárgyalják, de a bírónak van kb. 3 lehetősége milyen büntetést szabjon ki. A rendőrség képviseli az egyik oldalt az is kérni fog egy büntetést meg az eljárás alá vontnak (barátja) is lesz egy védője az meg az ellenkezőjét fogja kérni. Aztán a bíró, dönt. Innét a fórumról tippelgetni lehet de értelme nincs.

A vezető beosztású emberek nem szoktak lopni. Érthetetlen, hogy miért teszi ezt akkor. Az ügyet az előzőeket is beleértve nem ismeri itt a fórumon senki, így ezért sem lehet konkrét egyértelmű választ adni.

A tippelés lehetőségével élve, az elzárás nem valószínű, a közérdekű munka vagy a pénzbírság esélyeit tippelném.

A jövőben pedig változtatni kellene a jogkövető magatartás irányába, mert ez az út ahhoz vezet most, hogy majd elveszti a munkáját és elindul a lejtőn az életben.

aaliyahh # 2014.11.05. 14:38

Köszönöm Dr Jégember!
72 óra leteltével hazajöhet,vagy számítsak rá,hogy viszik tovább?

Dr. Jégember # 2014.11.05. 14:17

1./
A vezető beosztás a pont nem enyhítő körülmény, ugyanis jobban kellene tudni, hogy a boltból fizetés UTÁN lehet a dolgot elvinni.

2./
Szerintem az üzletszerűség sem lesz enyhítő körülmény. (Ha az eddigi ügyeket szabálysértésként bírálták el az ügyész óvást nyújthat be és megállapíthatja az üzletszerű elkövetést.)

3./
összességében sem fogják a fejét venni, de glóriát sem kap.

Dr. Jégember

aaliyahh # 2014.11.05. 13:02

Köszönöm Véleményem.Személyi körülménynek mondható mondjuk,hogy van egy 2 éves gyerekünk ill. dolgozik vezető beosztásban?Nem tudja vki hogyan szoktak ilyen esetben dönteni?

Véleményem # 2014.11.05. 12:09

aaliyahh

Őrizetbe vették, valószínű gyorsított eljárás keretében ( 3 napon belül) fogják tárgyalni majd az ügyét és a lopásait.

A bíró dönt majd, hogy közérdekű munkát szab ki, vagy pénzbüntetést vagy elzárást. A bíró fog mérlegelni személyi körülményeket figyelembe véve stb.

aaliyahh # 2014.11.04. 20:34

Üdvözlöm! tanácsát kérném,mire kell számítani,ha ez a 4.vagy 5.bolti lopása az illetőnek minden esetben kb 5000 Ft értékben,volt már pénzbüntetés,ezek rendezve lettek,viszont most a kapitányságról hívtak,hogy ott van a párom és szállítják a gyorskocsi utcai fogdára 72 napra maximum.Ha ez a maximum akkor mi a leghamarabbi idő amikor hazajöhet,és mennyi az esélye,hogy nem jön haza?

Agent Cooper # 2014.10.10. 13:38

Tisztelt noviubee!

Bezárni nem fogják. Ha a termékről nem távolított el áruvédelmi eszközt, abban az esetben most még pénzbírsággal (5 000 - 30 000 Ft) megússza. Hogy lesz-e bírósági ügy belőle, az a szabálysértési hatóságon múlik.

Tisztelettel:


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

noviubee # 2014.10.09. 19:31

Jó estét!
Ma, 2014. 10. 09.én a dm nevű drogériában. elloptam egy 1200 Ft-os körömlakkot. ezt a biztonsági őr észrevette.. és felvették a jegyzőkönyvet, bevallottam mindent és visszaadtam a körömlakkot is. és azt mondták elküldik a rendőrségnek. 20 éves vagyok.. soha sem csináltam ilyet.. nagyon sajnálom! ilyenkor mi a teendő? mit fognak csinálni? bezárni ugye nem fognak.. vagy közmunkára ítélni, ugye bírósági ügy sem lesz belőle..
kérem segítsenek!

Agent Cooper # 2014.05.28. 06:24

Kedves peti19940130!

Milyen büntetést kapott pontosan? Ugyanis attól függ.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

peti19940130 # 2014.05.27. 17:48

Jo napot
El követtem szabálysértést 90.000ft értékbe még két éve csekken ezt az összeget ki fizettem
Börtön büntetés nem volt
A kérdésem az erkölcsi bizonyitványt mennyi idö elteltével adják ki? Vagy van priuszom? Ha igen meddig? Mert ugy hallotam ez elévül egy idö után