szabálysértés


Zewa # 2007.12.05. 21:56

Ha valakit engedély nélküli vezetését eltiltottak és annak hatálya alatt mégis megbukik gépi meghajtású jármű vezetésével (pl. B kategórás járműtől van eltiltva és ugyanazzal bukik meg ismét), akkor kizárólag csak járművezetés az eltiltás tartalma alatt szabálysértés vagy engedély nélküli vezetés szabálysértés miatt is felel?

maradok tisztelettel: zewa

amatőr # 2007.12.06. 08:52

Járművezetés az eltiltás tartama alatt szabálysértés elkövetése miatt vonják felelősségre.

ksstomi # 2007.12.06. 14:55

hozzászólás törölve

amatőr # 2007.12.06. 14:57

Mégpedig?

Zewa # 2007.12.06. 18:48

szerintem mindkettő miatt

ObudaFan # 2007.12.06. 20:06

A járművezetés az eltiltás tartalma alatt speciális az engedély nélküli vezetéshez képest, ezért csak azt kell megállapítani.

Zewa # 2007.12.07. 02:26

Ha a specialitás szabálya alkalmazandó, akkor mi alapján lehet ismét eltiltani a vezetéstől (az eltiltás tartama alatti vezetés esetén további eltiltásra gondolok). Erre ugyanis az Sztv. nem ad lehetőséget, mégis a bíróság megteszi....

Járművezetés az eltiltás tartama alatt

Sztv. 156/A. § (1) Az a bíróság vagy szabálysértési hatóság által a járművezetéstől eltiltott személy, aki a járművezetéstől eltiltás hatálya alatt annak érvényesülési körébe tartozó járművet vezet,

elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

Engedély nélküli vezetés

218/1999 (XII.28.) Korm. rend. 47. § (1) Aki vasúti járművet, légi járművet, gépi meghajtású vízi járművet, úszó munkagépet, illetőleg a közúti forgalomban olyan gépi meghajtású járművet vezet, amelynek vezetésére hatósági engedéllyel nem rendelkezik, továbbá aki e járművek vezetését ilyen személynek átengedi,

százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Azzal szemben, aki a közúti forgalomban gépi meghajtású járművet engedély nélkül vezet, a szabálysértési hatóság járművezetéstől eltiltást alkalmazhat, továbbá a rendőrség, valamint közúti határátkelőhelyen a határőrség helyszíni bírságot szabhat ki.

ksstomi # 2007.12.07. 07:01

hozzászólás törölve

Zewa # 2007.12.07. 12:33

ksstomi!

nem értelek...

valahogy nem a kérdésemre adtál választ...

maradok tisztelettel: zewa

ksstomi # 2007.12.07. 12:56

hozzászólás törölve

ObudaFan # 2007.12.07. 17:23

Eltiltás alatti vezetés esetén nem lehet még egyszer eltiltani. Érdemes fellebbezni egy ilyen végzés ellen.

Zewa # 2007.12.07. 22:04

ObudaFan!

Pedig ez a gyakorlat. Ugyanis előfordul, hogy több "élő" eltiltása van valakinek, amelyek különböző időpontokban járnak le.

Ezért is vetődött fel bennem a kérdés...

maradok tisztelettel: zewa

Zewa # 2007.12.07. 22:13

"Ezért írtam, hogy lehet ez súlyosabb is, ugyanis mint látod, ha eltiltás alatt mégis vezetsz, bizony ott alkalmazhatnak elzárást is! Szóval sok sikert, hogy valahogy megúszd ezt, nem lesz könnyű, nagyon rá másznak az ilyen esetekre (mellesleg rengeteg ilyen van is)."

Akérdés a következő volt:

Ha valakit engedély nélküli vezetését eltiltottak és annak hatálya alatt mégis megbukik gépi meghajtású jármű vezetésével (pl. B kategórás járműtől van eltiltva és ugyanazzal bukik meg ismét), akkor kizárólag csak járművezetés az eltiltás tartalma alatt szabálysértés vagy engedély nélküli vezetés szabálysértés miatt is felel?

Vagyis nem az a kérdés, hogy milyen súlyos a szankció, hanem az, hogy a kettő szabálysértés heterogén alaki halmazatot képez-e?

maradok tisztelettel: zewa

ObudaFan # 2007.12.08. 13:50

Az én véleményem továbbra is az, hogy a specialitás folytán heterogén alaki halmazatról van szó.

gabor007 # 2009.06.09. 22:57

Vezetéstől való eltiltás lejárta után de még az újravizsgázás elötti vezetés milyen következményeket von maga után?

monalisa1 # 2009.06.09. 23:17

Ujabb pénzbüntetés és ujabb eltiltás várható, tehát nem érdemes kockáztatni.

jack4 # 2009.06.10. 07:02

Engedély nélküli szabs. 100.000 Ft-ig terjedhet a bírság.

karcsi67 # 2009.06.11. 19:40

sziasztok, az M3-on jöttem útépítés volt, 60 as tábla volt és 90-el mentem és lefotoztak, lécci írjátok meg hogy milyen büntetésre számíthatók

jack4 # 2009.06.11. 19:50

30.000 Ft.- körüli bírság.

babba # 2009.06.13. 09:14

Azt szeretném megtudni ha valaki megrongál egy autót és ha van szemtanú vagy nincs akkor ilyenkor mi van rátudják bizonyítani a dolgot.

Bossxx # 2009.06.25. 23:37

Bassza meg az összes köxxög rexxör hogy állandoan engem basztat piti szabálysértésekkel nem piti pénzbirasgokért! amivel meg kéne nem föglakoznak vagy nem mernek foglakozni???
Elegem van a Rendörálambol...
Rendörálam gyengébb nalam!!!
A miért van az hogy a magyar rendörség a hivatalos lopásbol él??? vagy zen nem kéne kiakadanom? Jaa Magyarországon vagyunk itt ez természetes itt mindent lehet ha politikus vagy vagy Rendör!
miért kell a tiszteséges embereket basztatni???
Lassan már élni se hagynak. irjatok meg ti is a vélemynyetek a mostanaban a rendöri intézkesésekröl és pl az egekbe visszük a trafipaxok számát és a birsagokat olyan magasra emeljük hogy már autba se mer ülni az ember. Nehogy azt mondja nekem barki hogy a rendörök betartjak az 50km/h Ezt még a nagyanyam se tartja be pedig ö aztan igazan nagy pilota.
miért mindig z autosokat kell leuzni?? És a hülye magyar miért hadja ezt? Emberek ez gáz! Könyörgöm hol élünk?!!!

A szervezett bűnözés rendvédelmi támogatás nélkül sehol a világon nem tudna igazán működni – közölte Frankberger Ferenc, a Rendvédelmi Szervek Védelmi Szolgálatának (RSZVSZ) vezetője az egyik kormányközeli lapnak adott interjúban.

fapuma8 # 2009.06.29. 22:06

Sziasztok,

Kaptam egy szabálysértési eljárás megkezdéséről szóló közleményt...
Pontosabban a feleségemnek jött mert az ő nevén van az autó amivel az M0-ás újszakaszának a végén 80 helyett 135-el lelőttek....másrészt szerintem kb 110-el volt... csoportosan mentem másokkal...

Nem írnak semmilyen büntetési tételt benne.
Én vállalom és kifizetem a birságot de érdekelne mi ilyenkor az ügymenet?

Én mindennap autóval dolgozom , tehát a jogosítványomat szeretném megőrizni.

Mikor és hogyan tudhatom meg mi a bírság ezért?
Mikor tudom meg hogy el akarják-e ezért venni a jogsit?

Hogyan jöhetek ki ebből a legjobban?

Köszönöm előre is a válaszokat.

websas # 2009.06.29. 22:22

Kedves fapuma8!

Gondolom a nejed kapott egy felszólítást nyilatkozzon, hogy ki vezette az autót az adott időpontban. Ha nem mondja meg akkor az objektív felelősség alapján Őt büntetik meg ( a bünti valamivel magasabb) de nincs jogsi bevonás és büntető pontok. Ha bevállalod akkor ezek + ba hozzájönnek a bünti viszont szerényebb lesz.

websas

fapuma8 # 2009.06.30. 19:03

Köszönöm a választ.

TA.péter # 2009.07.09. 10:53

Üdv

Barátomat tegnap elkapták a CORA-ban bolti lopáson mindketten (fiatal korúak vagyunk még) 9780FT értékben lopott. De az én adataimat is felvették.
A jegyzőkönyvben ilyesmi szerepel h az 1.számú személy(ez a barátom) a táskájába rejtett dolgokat majd a 29es pénztártól fizetés nélkül távozott és a 2.számú személy(ez én vagyok) mindezt látta.
Milyen következmények lehetnek ránk nézve ha ez volt a legelső ilyen ügyünk. A biztonságiak ilyeneket mondtak nekünk ,hogy Kiküldenek 1 levelet a szülőknek (ebben mi állhat?) és be kell menni az önkormányzathoz ott a felvételeket megmutatják és 5000Ft-tol 100000Ft-ig terjedő bírságra számíthatunk amit lehet h elosztanak köztünk. Ebből mind igaz?

Kérem szakértő válaszát vagy aki tudja a válaszokat.
előre is köszönöm!