Bírósági végzés visszavonása fellebbezés után


Hutyimalac # 2021.03.24. 10:18

Mivel jelenleg személyesen a bíróságon ügyeket nem lehet intézni, ezek után nem feltételezem az objektív segítő szándékot.

Hutyimalac # 2021.03.24. 10:17

Pénteken jár le a határidő.
A két végzésben történt közlések számomra egyértelművé tették, hogy nem nyerhetek. Nem is a kártérítés volt a szándékom.
Az ok-okozati összefüggéseket viszont úgy összevágták, hogy nincs esélyem.
Attól függetlenül, hogy közigazgatási határozatokban elmarasztalták (írásbeli figyelmeztetés) a bíróság nem tekinti objektív tényként.
Kimondottan olyan közvetett tanúk vallomására alapoz, akik ellen érdekeltek, (baráti kör) illetve a vádlott tanú vallomását fogadta el.
Köszönöm, a hozzászólást, e hét csütörtökön szeretném feladni, addig még van időm gondolkodni.

Slainte # 2021.03.24. 08:57

Ez így - jogszerűen - nem lehetséges. Én megfellebbezném a második végzés, éppen az elsőfokú végzés tényére hivatkozással. Egyúttal megpróbálnék utána járni, mi történt az első fellebbezéssel, felterjesztették-e a másodfokú bírósághoz.

Hutyimalac # 2021.03.23. 12:04

Nem vagyok jogász, de valahogyan számomra kérdéses az elbírálás jogszerűsége.
Tehát: I. fok
2020 őszén magánvád indult kutyaharapás könnyű testi sértés miatt.
2020 decemberben meghallgatott a rendőrség tanúként.
2021 február végzést hozott a bíróság, a büntetőeljárás megszüntetéséről Be.492.§ (1) elég gyatra indoklás részletezésével, fél oldal
ezt nyolc napon belül megfellebbeztem, mind írásban tértivevényes levél formájában, mind elektronikus úton (talán ez okozta a vesztemet)
2021 március közepe jött egy újabb végzés mely már két oldal (a két végzésben a vádlott adatai teljesen eltérnek)
és vele egy kísérő levél, melyben 2011 CLXI. tv. 17/2014. (XII.23) OBH utasítás 13-14 § hivatkozva, semmisnek tekinti az előző végzést és a már másodiktól kiküldött az érvényes a fellebbezési idő.
Egyik végzésen sincs bírói aláírás, csak pecsét és a kiadmányoz hitelül a kiadó neve.

Slainte # 2021.03.23. 07:01

Én azt kérném, maradjunk a nyilvánosság keretei között. Természetesen személyes adatot nem kell és nem is szabad írni, csak azt, hogy milyen tipusú végzésekről van szó.

Hutyimalac # 2021.03.22. 11:54

Ebben a kérdésben tudunk privátban beszélgetni?

Slainte # 2021.03.20. 16:07

Elvileg nem. A biztos véleményalkotáshoz persze ennél jóval több konkrétum kellene.

Hutyimalac # 2021.03.20. 10:38

Könnyű testi sértésben indítottam magánvádlóként pert.
Megszületett a végzés, hátrányomra. Megfellebbeztem II. fokra, erre jött egy második végzés, amelyben az áll, hogy a bírósági elektronikus rendszerben történő téves feltöltés miatt született meg az első.
Ráadásul már azt fordította ellenemre a Tisztelt I.fokú Bíróság, amit a fellebbezésben indokokén megírtam. Egyáltalán lehetséges?