Kártalanítás esélye


drbjozsef # 2021.08.10. 05:33

Attól még kérni kérhet.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.08. 07:07

Igen. :)

Slainte # 2021.08.07. 15:42

Az vicces.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.08.07. 08:53

Írja: a felbújtótól.

Slainte # 2021.08.07. 08:23

Kedves egylany,

a mentesítés beállta után még 8 évig szerepel a hátrányos jogkövetkezmények alatt állók nylvántartásában, ezért bár büntetlen előéletűnek számít, de bizonyos törvényben meghatározott álllásokat nem tölthet be. Ha ön másfél év után kapott bírói mentesítést, akkkor a jogerős ítélettől számított kilenc és fél évig ez a helyzet.

Azt nem igazán értem, hogy kitől és miért akar kártalanítást- Önt a leírtak alapján jogerősen elítélték, ez az ítélet ma is érvényes, rendkívüli jogorvoslattal nem változtatták meg. Mi lenne akkor a kártalanítási igény alapja?

egylany # 2021.08.05. 05:41

Tisztelt Jogi fórum!

Az én esetemben az történt, hogy kb 8 évvel ezelőtt az akkori párom megzsarolt, hogy ha nem csinálok meg valamit, akkor súlyos következményei lesznek. Megtettem, amit kért, mert féltem, büntető eljárás lett belőle. Mind a ketten befolyással űzérkedés miatt 3 év felfüggesztettet kaptunk. Én 1,5 év után megkaptam a mentesítés. Abban az időben a közigazgatásban dolgoztam és mivel történt ez a dolog, így azonnal elbocsátottak.
Most adódott egy lehetőség újra a közigazgatásban, ahová fel is vettek volna, azonban még mindig a 8 évvel ezelőtti dologra hivatkozva elestem az állástól. Hogyan lehetséges ez?
A másik kérdésem, hogy kérhetnék-e bármiféle kártalanítást, vagy járadékot az exemtől, aki annó megzsarolt és így a közigazgatásból kizárt örökre?
Köszönöm előre is a választ.