Bírósági eljárási illeték megfizetése


Kovács_Béla_Sándor # 2024.04.15. 07:49

Vagy az Itv. De miért lényeges ez? Azzal a kifogással akarják visszautasítani a keresetlevelet, hogy nem EFER-en fizetted meg az illetéket?

drbjozsef # 2024.04.15. 05:32
Kogeza # 2024.04.14. 22:06

Kedves Fórumozók!

Azt, hogy a bírósági eljárásban (így különösen a végrehajtási eljárásban) az illetéket elektronikus kapcsolattartással érintett ügyben nemcsak az EFER-en lehet megfizetni, hanem akár - mint arról a birosag.hu is tájékoztat - az illetékes bíróság (vagy az ahhoz kapcsolódó felettes bíróság) illeték-bevételi számlájára történő átutalással is, melyik jogszabályhely teszi lehetővé?

Köszönöm előre is!

Slainte # 2022.04.09. 12:30

Nem tudom, mit szeretne megkérdezni a NAV-tól. Az ítélet rendelkező részében benne kell lenni annak a le nem rótt illetéknek az összegének, aminek a meggizetésére kötelezték. Ha az egyezik, akkor minden egyértelmű. Az illetéket biztosan nem változtatják át szabadságvesztésre, adók módjára behajtják.

Nahajm # 2022.04.09. 08:48

Köszönöm szépen a válaszát! Tegnap is hivtam őket ,nem vették fel. Cèlszerű a NAV-nak is írnom? A 3db 4500 ft-os csekket hétfőn befizetem. Biztos,hogy nem váltják át ezeket letöltendőre?
A pènzbüntetést rendesen fizetem,köznunkára is rendszeresen járok. A bírósàgtól ezen fizetési kötelezettség ügyében biztos nem kaptam semmit.Átvettem volna természetesen, ahogy eddig mindig mindent.

Slainte # 2022.04.08. 16:31

Feltehetően arról van szó, hogy a kérdezőt büntetőügyben ítélték el, és a sértettek polgári jogi igényét érdemben elbírálták, valamint kötelezték a le nem rótt illeték megfizetésére. Erre utal a több, különböző összegű csekk, ami az egyes igényekhez igazodik. A bírósági ítéletben szerepelnie kell az illetékre vonatkozó rendelkezésnek is. Egyébként a bíróságtól már hiába kérdezni bármit, jogerő után átadták a NAV-nak, ők majd adók módjára behajtják.

wers # 2022.04.08. 09:51

A bíróság tudja a címem,minden levelet àtvettem eddig is .

Vélhetően nem (mindig) tudta a nem bejelentett címedet.

Nahajm # 2022.04.08. 09:41

Elnézést az állandó lakcínre gondoltam,ami a lakcím kártyàn szerepel.
A bíróság tudja a címem,minden levelet àtvettem eddig is .

wers # 2022.04.08. 09:05

A bejelentett címeden laksz?

Nem,de minden levelemet az ideiglenesre küldenek

Ha nem bejelentett, akkor honnan tudják a címedet? (a tartózkodási hely is bejelentett cím, nem csal a lakóhely)

Nahajm # 2022.04.08. 07:59

Nem,de minden levelemet az ideiglenesre küldenek. Nagyon szépen köszönöm a segitsèget. Írok nekik egy tèrtivevènyes levelet.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.08. 07:29

Ezt a navval kell rendezned. A bíróságtól inkább azt kellene megtudnod, mi ez. Senkivel szemben nem folytatnak le úgy egy pert, hogy nem küldik meg neki a keresetlevelet. (Visszament "nem kereste" jelzéssel vagy "elköltözöttel". A bejelentett címeden laksz?)

Nahajm # 2022.04.08. 06:39

Mivel nem kaptam semmilyen levelet a birosagtol,nem vettem észre. A targyalason tavaly még annyit mondtak,hogy egyéb polgári peres útra terelik a követeléseket(de ilyen 72500ft-os tételt nem csaltam ki)
Irok a bíróságnak egy tèrtivevényes levelet,ès természetesen rendezem.
Köszönöm szépen a válaszokat. Attól fèltem,hogy átváltják(mint a pénzbüntetés ha nem fizetik)

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.08. 06:19

Nem váltják át.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.08. 06:18

És nem tudod? Csak gondolod? Az ember észre szokta venni, ha perben alperes.

Nahajm # 2022.04.08. 06:11

Igen,erre gondoltam én is,hogy a károsultak tereltèk polgàri peres útra. A bíróságot tegnap nem tudtam elèrni. A kérdésem az lenne,hogy a birósagi eljarasi illetèket átvàltjàk-e letöltendőre,ha kések a befizetèssel. A NAV által küldött papirba annyi van ,hogy ha kések azonnal meginditja a vègrehajtàst.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.04.08. 05:56

Van abban egy határozatszám is.
Elfelejtkeztél valami korábbi, elvesztett perekről. Vagy arról, hogy a büntetőeljárásban köteleztek a kár megtérítésére.

Nahajm # 2022.04.08. 05:37

Nem. Csupàn annyi,hogy a NAV nem vitatja a jogosságát,nàluk fellebbezni nem lehet. Ami benne van,hogy ennyi és ennyi a bírósági illeték megfizetése. Ha ezeket nem tudom időben rendezni,átválthatják letöltendőre?

Szomorú örökös # 2022.04.08. 04:08

Nahajm

Ma kaptam azonban a NAV-tól 9 db csekket bírósági eljárási illeték néven: 3db 4500 ft, egy 13500,egy 72500,egy 7500 stb stb. Szeretném megkérdezni,hogy ez lehetséges volna,hogy a károsultak polgári peres eljárásban adták be követeléseiket?

Nem volt semmilyen határozat a csekkek mellett? Abban azért csak le van írva, hogy miért pont ennyiről szólnak azok a csekkek.

Nahajm # 2022.04.07. 19:41

Illetve szeretném megkérdezni,ha nem fizetem be időben,ezt átváltjàk szabadsàgvesztèsre?

Nahajm # 2022.04.07. 18:01

Tisztelt Fórum!
2021. Februárjában elitèltek egy 6 éve üzletszerűen elkövetett csalás vétsége miatt(2016-ban követtem el,tavaly született ítélet) 312 óra közérdekű munkabüntetést (a felén túl vagyok)kaptam és 540.000 ft pènzbírsàgot,amit ermészetesen fizetek havi rendszerességgel.
Ma kaptam azonban a NAV-tól 9 db csekket bírósági eljárási illeték néven: 3db 4500 ft, egy 13500,egy 72500,egy 7500 stb stb. Szeretném megkérdezni,hogy ez lehetséges volna,hogy a károsultak polgári peres eljárásban adták be követeléseiket?(bar 72500 ft-ot nem csaltam ki)? A bírósági probaltam hivni,de vagy foglalt vagy nem vettek fel. Nem tudom,hogy ez mi lehet(a jogosságát nem vitatom)
Köszönöm ha valaki tud esetleg segiteni!