Online jogi tanácsadás


drbjozsef # 2021.12.22. 05:27

stefl63,

Jogilag feljelentést tehetsz a rendőrségen a Btk. 422.§., vagyis tiltott adatszerzés bűntette miatt.

highand # 2021.12.22. 13:34

422. § (1) Aki személyes adat, magántitok, gazdasági titok vagy üzleti titok jogosulatlan megismerése céljából

Ez egy nehéz eset lenne jogállamban, hiszen válóperben, a másik fél magatartásának bizonyítása céljából szerzi meg az adatot.

highand # 2021.12.22. 13:54

Ebben én sokkal nagyobb problémát látok:

(2) Az (1) bekezdés szerint büntetendő, aki fedett nyomozó, illetve titkos információgyűjtés folytatására vagy leplezett eszközök alkalmazására feljogosított szervvel titkosan együttműködő személy kilétének vagy tevékenységének megállapítása céljából az (1) bekezdésben meghatározottakon kívül információt gyűjt.

Tegyük fel, hogy adott egy cég, egy cégvezető és egy spicli.

Ha cégvezető szombaton átolvassa a dolgozók emailjait, majd hétfőn csoportgyűlésen bejelenti, hogy Kovács spicli, mert emailban jelent az ügyészségnek
  • akkor mindjárt büntethető lesz.
Ha pedig a spicli feljelenti rágalmazásért, akkor ebben a perben, a valóság bizonyításának eszközeként, ha becsatolja a bizonyító email-okat, akkor a rágalmazást ugyan elejtik
  • de a 422 vel meg fogják küldeni, hiszen felhasználja az email-okat.

Ez a hazánk, ilyen hazában kell élnünk.

stefl63 # 2021.12.22. 19:13

T .fórumozók. a btk 422 par.hivatkozva engem az zavar hogy privát magánjellegű telefonbeszélgetéseket rögzíti a tudtom és beleegyezésem nélkül sumákban és 3-ik félnek továbbítja sztem itt sérülnek a személyiségi jogok itt nem a válásról van szó az egy másik ügy a fiatalok dolga.

maya_ # 2022.01.04. 06:40

Tisztelt forumozók!
Az milyen bűncselekménynek számít, hogy társasházban az egyik lakó szórakozásból nyomkodja a lift gombokat, üresen küldözgetve a liftet, a felesleges zajjal egy vagy több lakónak súlyos egészségkárosodást okozva?
Éjjel-nappal ezzel játszik, lehet hogy bolond.

Szomorú örökös # 2022.01.04. 06:55

maya_

Az milyen bűncselekménynek számít, hogy társasházban az egyik lakó szórakozásból nyomkodja a lift gombokat, üresen küldözgetve a liftet, a felesleges zajjal egy vagy több lakónak súlyos egészségkárosodást okozva?

Még hogy „bűncselekmény”???????? Na ez a kérdés volt a nap vicce, már bocsánat.

maya_ # 2022.01.04. 07:52

Akkor szabálysértés? Feljelentést szeretnék tenni miatta és nem tudom milyen törvényt / szabályt sért a tevékenység.
Súlyos egészségkárosodást okoz az, hogy játszik a lifttel az illető. Egész nap ezzel szórakozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.01.04. 08:49

A paranoia gyógyíthatatlan betegség, de gyógyszerekkel egészen jól féken tartható.

drbjozsef # 2022.01.04. 09:11

maya_,

Ha jól értelek, tudod ki az.
Gyűjtsél jó sok bizonyítékot (mondjuk videofelvételeket), és akkor polgári pert indíthatsz a súlyos egészségkárosodásod miatt. Csodálkoznék, ha nyernél, de hát láttunk már csodákat ebben az országban.

Bár ha egy társasházban a lift zaja valakinek súlyos egészségkárosodást okoz, akkor ott nem csak az "illető" hibája az...

gerbera317 # 2022.01.04. 09:24

Ha valaki a nem rendeltetésszerű játékkal indokolatlan költséget okoz a társasháznak, azt rá kell hárítani. Ez a társasház feladata, a kérdező dolga, hogy ezt teljesíthető formában tárja a társasház elé. Az igényérvényesítésnek a fizetési meghagyás a legegyszerűbb módja, de ha az perré alakul, akkor azt a pert meg is kell nyerni. Tehát tudni kell bizonyítani (a bemondás kevés!), hogy ő ezzel játszik, és tudni kell az így okozott költségtöbbletet számszerűsíteni. Ez sem lesz könnyű, de még mindig semmiség a mások egészségkárosodásának bizonyításához képest.

va_zoli # 2022.02.10. 10:32

Abban kérném a segítséget, hogy a 45/2019. (III. 12.) Korm. rendelet a nagycsaládosok személygépkocsi-szerzési támogatásáról és a 102/2011. (VI. 29.) Korm. rendelet a súlyos mozgáskorlátozott személyek közlekedési kedvezményeiről együttesen kihasználható-e.
Nekem nem sikerült erre a kérdésre választ kapnom a leírások alapján.

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.10. 10:40

Ugyanarra a járműre? Nem.

Jesten # 2022.02.13. 20:49

Kedves Fórumozók!

Pár napja történt velem, hogy egy bírósági tárgyaláson megjelentek kamerával a Kékfény szerkesztői. A tárgyalás előtt a bírónő megkérdezte, hogy engedélyezem-e képfelvétel készítését rólam. A válaszom természetesen nem volt. Ezután megkérdezte, hogy a lábamról készülhet-e képfelvétel. Erre is nemmel feleltem. Ez mind jegyzőkönyvbe is került. Ezután pár napra láttam magam a Kékfényben, csak a fejem volt kitakarva és a hangom eltorzítva.
A kérdésem az lenne, hogy indíthatok-e kártérítési pert a személyi jogaim megsértéséért és azért mert lejárattak egy piti szabálysértés miatt vagy teljesen szabályosan jártak el?
Köszönöm a segítségüket!

Szomorú örökös # 2022.02.14. 04:47

Jesten

indíthatok-e kártérítési pert a személyi jogaim megsértéséért és azért mert lejárattak egy piti szabálysértés miatt vagy teljesen szabályosan jártak el?

Én úgy olvastam, hogy így történt az adás leadása:

csak a fejem volt kitakarva és a hangom eltorzítva

Tehát ki is az, aki felismerhetett ez alapján? Szerintem a szerkesztőség betartotta az adatvédelmi szabályokat.

Slainte # 2022.02.15. 14:47

"piti szabálysértés miatt"

Azért kötve hiszem, hogy a Kékfény egy szabálysértési tárgyalásról tudósított volna.

villingen # 2022.02.20. 12:35

Üdvözlet.
Szeretném megtudni,hogy ha feljelentettek,bűncselekmény gyanújával,de megszüntették az ügyet,megkaphatom -e az összes iratanyagot.A rendőrség nem akarja kiadni,Így nem is tudom,hogy milyen minősítéssel zárták le az ügyet.-így nem tudok pl,hamis vád stb,-stb viszont keresetet feljelentést indítani.Tisztelettel

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.20. 13:35

Egyáltalán meggyanúsítottak?

villingen # 2022.02.20. 13:47

Nem,csak feljelentést tettek.,de így is sok bosszúságba és költségembe került.(házkutatás,stb).

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.20. 17:01

Akkor te abban az eljárásban nem voltál érintett. Aki nem érintett, az érthető módon az iratokat sem ismerheti meg. (Hogy jönne szóba hamis vád, ha nem is téged jelentettek fel, hanem ismeretlen tettest? A hatóság félrevezetését meg majd a hatóság eldönti.)

villingen # 2022.02.20. 20:23

Nem vagyok érintett? Ez most komoly?

villingen # 2022.02.20. 20:25

Nálam volt a házkutatás.Tanú voltam.?!

villingen # 2022.02.20. 20:29

Bocs nem tanú voltam,hanem kényszerintézkedéssel érintett.

villingen # 2022.02.20. 20:34

Konkrétan azért nálam volt házkutatás,mert engem jelentettek fel.Akkor valahol csak érintett vagyok? Vagy nem?

Kovács_Béla_Sándor # 2022.02.20. 22:28

Ha nem gyanúsítottak meg, akkor nem téged jelentettek fel.

feljelento2022 # 2022.02.28. 11:29

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.

E hónap 22-én ok nélkül leköptek az utcán, másnap, 23-án feljelentést tettem a helyi rendőrkapitányságon ismeretlen tettes ellen. Ketten voltak, én egyedül. Verekedésbe nem akartam keveredni, de szó nélkül se akartam hagyni az ügyet. Ne köpködjük már egymást az utcán mindenféle következmény nélkül... A feljelentést én fogalmaztam meg.

Ma, 28-án kaptam egy e-mail üzenetet a rendőrkapitányság bűnügyi osztályának vizsgálati alosztályától.

Tárgy: Feljelentés továbbítása.

A szöveg: „Tájékoztatom, hogy ismeretlen tettes ellen 2022.02.23-án tett feljelentését a mai napon továbbítottuk az eljárás lefolytatására illetékes XYZ Járásbíróság részére.

Mire számíthatok a továbbiakban? Kihallgatás, szembesítés, tárgyalás? Mennyi idő alatt zajlik le egy ilyen ügy?

A feljelentést esetleg visszavonhatnám még vagy már nem?

Nem tudom, hogy ez egy tettlegesen elkövetett becsületsértés nagy nyilvánosság előtt, már ha az utca nagy nyilvánosságnak számít vagy garázdaság vagy más egyéb. Koronavírus idején a köpködés lehet súlyosbító tényező?

Előre is köszönöm a segítséget.