Büntetés elévülése


Agent Cooper # 2014.02.12. 21:32

Kedves Asahari!

Ne firtassák, elévülhet. Hacsak nem szeretné mindenképpen letölteni.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Asahari # 2014.02.11. 09:25

Tisztelt Ügyvéd Asszony/ Úr!
Testvérem, 2012. decemberében követett el lopást. Másodrendű vádlottként, 2013. májusában a bíróság 120 óra közmunkára ítélte. Olyan 2013. augusztus körül kapott csak levele a kijelölt pártfogótól, ahová el is ment, viszont a közmunka letöltéséről még nem tudott akkor mit mondani neki a pártfogó. Azóta már érdeklődött ő is, én is telefonon többször, de a pártfogó csak azt mondta, hogy legyen türelemmel, majd értesítik. Ez a mai napig nem történt meg, semmilyen értesítést nem jött még, az öcsém meg izgul, hogy mi lehet az oka a késlekedésnek, mert ő már szívesen letudta volna a 120 óra közmunkát. Mit tegyünk? Vagy elévülhet a büntetés, ha mi nem firtatjuk, hanem várunk türelmesen? Köszönöm szépen a válaszát!

ObudaFan # 2014.02.10. 12:35

A bevonást követő 10 év elteltével.

user11 # 2014.02.09. 10:16

Tisztelt Ügyvédek!

2004. okt. 9-én ittas állapotban történt közúti balesetokozás vétsége miatt a helyszínen bevonták a jogosítványomat.
Ezt követően első fokon, 2004. szept. 24-én 40 nap közmunkát és 3 év vezetéstől való eltiltást kaptam, amit 2005. június 22-én másodfokon (távollétemben) 8 hónap fogházbüntetésre és a közúti járművezetéstől eltiltás mellékbüntetés tartamát 10 évre súlyosbította.
A kiszabott büntetés letöltését nem kezdtem meg, ezért 2010. dec. 9-én a főbüntetés végrehajthatósága elévült.
Kérdésem, hogy a 10 évre vezetéstől történő eltiltás mikor jár le?

Válaszukat előre is köszönöm!

Evyca4 # 2014.01.29. 11:12

Kedves Agent Cooper,
Írtam Önnek privátban.
Itt is megragadom az alkalmat, hogy köszönetet mondjak a pártatlan hozzáállásáért és a kielégítő válaszáért.További Jó munkát!

Evyca4 # 2014.01.29. 11:00

Látja kedves Kovács úr Ön is rögtön azt írja 'rágalmazok'.Miért hihetőbb az ő tagadása mint az én állításom?!
Bemutattam az összefénymásolt számlákat hol az időpontot/még ott sem laktam/ takarta le, hol az elmaradást/holott minden hónapban rendesen fizettem.Sajnos én is megbíztam benne, egy véletlen miatt derült ki, hogy többet kér rezsinek mint a tényleges fogyasztások...
Emiatt költöztem el!
Utána zaklatta a szüleimet is!Egyik bírónő barátnőm azt tanácsolta jelentsem fel, valamint mondta ,hogy "ismeri a fajtáját".
Alávetettem volna magam hazugság vizsgálatnak is!
Egész életemben becsületesen éltem,ezután is így fogok.
Ami igazán elszomorít az az előítélet hogyha ő dr neki van igaza, a "kisember" csak hazug senki lehet.
Bár nem akartam már harmadik diplomát de azt hiszem még egy Jogász szakot elvégzek, hogy meg tudjam védeni magam.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.29. 09:39

Nem kellene rágalmazással megfejelni azt a lopást, okirat-hamisítást.

Agent Cooper # 2014.01.29. 08:43

Kedves Evyca4!

A vádak hamisak voltak de mivel az illető dr. és képviselő hiába mondtam bármit...
Nem bármit kellett volna mondania, hanem érdemben kellett volna védekeznie, de ha már jogerős az ítélet, akkor ez már eső után köpönyeg.
Ettől még nyugodtan lehet köztisztviselő vagy kormánytisztviselő, azonban bizonyos beosztások betöltéséhez szigorúbb ellenőrzési szabályok tartoznak, de ez a beosztások jóval kisebb részét teszik ki.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Evyca4 # 2014.01.28. 11:58

A vádak hamisak voltak de mivel az illető dr. és képviselő hiába mondtam bármit...
Pénzbüntetést kaptam, mint említettem 60Eftot.
Azt tudom, hogy az erkölcsim tiszta.
Arra vagyok kíváncsi, hogy tudok-e köztisztviselői állást vállalni?/mivel ott 'átvilágítanak'.
Közigazgatási MA végzettségem van.

Agent Cooper # 2014.01.28. 11:36

Kedves Evyca4!

Amennyiben pénzbüntetést kapott, abban az esetben hatósági erkölcsi bizonyítványt kaphat, mert büntetlen előéletűnek minősül. Olyan állsást viszont egyelőre ne vállaljon, ahol a feddhetetlen előélet előfeltétel.
Természetesen ha nem ítélték el, vagy más büntetést kapott, akkor a fentiek nem érvényesek.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Evyca4 # 2014.01.27. 22:11

Tisztelt Ügyvédek!
Még 2008ban béreltem egy lakást 1éves szerződést írtam alá, de amikor rájöttem, hogy a főbérlő becsap a számlákkal elköltöztem 8hónap után.Erre Ő mindenért feljelentett: lopás: mivel a két íróasztalt betettem édesanyám sufnijába mert borzalmas állapotban voltak.Hiába mondtam, hogy az iwiwen leleveleztük törölte magát így nem lehetett Őt azonosítani /Lopás:10Eft/egyébként a szakértő is azt mondta "még tüzelőnek sem jók/.
Letagadta, hogy azt mondta nem utazik le írjam nyugodtan alá a lakcímbejelentőt...okirathamisítás /60Eft.Amikor elköltöztem rögtön ki is jelentkeztem.
Feljelentett csalásért is de elutasították.A mai napig fenyeget, hogy tönkretesz./könnyen mivel képviselő-kapcsolatokkal/Még pénzt is követelt...
Most végeztem közigazgatási mesterszakon de nem tudom mi lesz ha átvilágítanak.A 'lopás' ill. közokirat hamisítás miatt van-e esélyem elhelyezkedni?Állítólag átvilágításnál ezek láthatóak hiába az elévülés?
Valóban sikerült tönkretennie az életemet?
Kérem olyan személy válaszoljon aki biztos a válasz helyességében.Köszönöm.

tomi010 # 2011.12.05. 19:09

Tisztelt Forum Ügyvéd Urak Hozzá értök!
Választ szeretnék kapni!

Egy közuti baleset során ami 2005 ben történt a jogosítványom a helyszinen bevonták.A biroság letöltendö szabadság vesztésre ítélt plusz 3 évre eltiltott a vezetéstöl.A tárgyalás a beleset napjátol másfél évre volt.A jogeröre emelkedés ujabb egy év.A büntetés lejárta után kezdödött a 3 éves eltiltás.
számoljunk 2003 elvettél 1 sö fok másod jögerö 2006 március.2.4 honap börtön.Ha ezt össze adjuk

tárgyalások 3 év mulva
2.4 letöltenö
eltiltás 3 eltiltás

-------
  • 8.4 év.

Kérdezem mit jelent ebben az esetben a 3 év eltiltás
Holott 8 éve az okmány iroda birtokában van a jogsim.
Ki nem adják,
Lehet tenni valamit ez ügyben.??
köszönöm ha valaki válaszol.

tomika777 # 2011.05.26. 20:54

Szeretném megtudni, hogy a 2010-ben kiszabott 14 nap letöltendő szabadságvesztés mikor évül el? 5 év ha jól tudom? Ami után nem hajtható végre az itélet?

Várom válaszát
Elöre is köszönöm

Minnah # 2011.05.17. 10:10

köszönöm!
Tulajdon elleni szabály sértés volt.
MA voltam a toborzóban és elmondtam a történteket és azt mondták, hogy bevonulhatok..

monalisa1 # 2011.05.17. 08:14

Kedves Dr. Attika, a magam részéről is köszönöm a pontosítást.

Dr.Attika # 2011.05.17. 06:51

Azért nem ilyen egyszerű a dolog. Tisztázni kellene, hogy az első kettő szabálysértés vagy bűncselekmény. Vélhetően bcs. mivel bíróság szabta ki- persze lehet kifogás alápján hozott bírósági határozat.
Ha bűncselekmény, akkor a pénzbüntetés megfizetésével mentesül az elitélt, csakhogy a szerződéses jogviszony a mentesüléstől számított 3 évig nem létesíthető. Pontosítani kell a történteket. No most, ha befutna a harmadik ügy, akkor bizonyosan bűntetőeljárás lesz, már pedig azt a katonai bíróság bírálja el és mindenképpen kiderül a dolog.

Minnah # 2011.05.17. 05:36

Köszönöm!
Egyértelmű, hogy befizetem..
Tanultam belőle..
Ha esetleg az utolsó kérdésemre tudná a választ nagyon megköszönném?!
Szóval ha június 7.-én bevonulok kiképzésre és az idő alatt kapnék még egy feljelentést tulajdon elleni szab. sértés miatt akkor a honvédség mit reagálna?
Köszönöm!

monalisa1 # 2011.05.16. 15:46

Mivel pénzbüntetést kaptál és semmi más szankció, így továbbra is büntetlen előéletű vagy. A csekket fizesd be és az esetből tanulj...

Minnah # 2011.05.16. 14:42

Tiszteletem!
Bonyolult történetem van!
2010 szeptemberében jelentkeztem szerződéses katonának.. megvolt az alkalmasságom, de nem vonultam be a szakkiképzésre mivel még tanulok.
Időközben 2011. februárjában diákmunkaként pénztáros voltam az egyik Tesco áruházban ahol egy haverommal többször úgy adtunk ki dolgokat, hogy nem ütöttem be a pénztárba..
Két ilyen alkalmat észrevettek amiből bírosági végzés van mindkétszer 20 ezer forint pénzbírságot kaptunk.A második tárgyalás ma volt..
Ma hívtak a toborzó irodából, hogy június 7.-én bevonulhatnék..
Önök szerint el tudok így menni katonának, kapok erkölcsit?Ha sikerülne is bevonulnom és kiderülne még egy eset mit kapnék?
Köszönöm a válaszokat előre is!

FerkeBrg # 2011.03.29. 09:46

Igen,erre gondoltam! :-) Noncs mit,Ön segített,én "bizalmat szavaztam"!

guba # 2011.03.29. 08:07

Akkor most lenne egy ügyfelem? :))
Sajnos nem vagyok még az. Azért köszi a bizalmat!

FerkeBrg # 2011.03.29. 07:26

Kedves Guba!

Ön ügyvéd?Ha igen,Budapesten?

Köszönöm

FerkeBrg # 2011.03.29. 07:24

Köszönöm !!!:-(

guba # 2011.03.29. 06:53

Nem a többszörös visszaesői minősége miatt van kizárva a feltételesből, hanem azért, mert letöltendőre önként nem vonult be, illetve mert az újabb bűncselekményeket korábbi, letöltendő végrehajtásának befejezése előtt követte el.(A konkrét esetedre válaszolva.)

FerkeBrg # 2011.03.29. 05:33

Tisztelt Gabicsek!

Ezezk szerint a különösen többszörösen visszaesőknek (lopás bűntette)járhat a feltételes szabadságra bocsájtás?(jó magaviselet esetén)?Köszönöm.