Büntetés elévülése


guba # 2008.09.04. 10:22

Murphy tk. 10.§ (1):
A rablóból lesz a legjobb pandúr.

Erre hivatkozz a kérvényben.

Tvrytko # 2008.09.04. 08:40

Tisztelt Ügyvéd úr!
Kérdésem a következő lenne:Vagyon elleni bűncselekmény miatt felfüggesztett börtönbüntetést kaptam ami letelt 2000ben.erkölcsi bizonyitványt kapok,de viszont a Rendőrség nem ad vagyonőrigazolványt,se önvédelmi fegyverre engedélyt.a papír szerint 15 évre tiltottak el.nem értem az összefüggést ha tiszta erkölcsit kapok akkor miért nem lehetek vagyonőr.Lehet-e valamilyen jogi uton eredményt elérni?már az is megfordult a fejemben hogy kegyelmet kérek a Köztársasági elnöktől.ha kell délután elküldöm az paragrafust ami alapján eltiltottak.
Köszönettel:Tvrytko

GoldenTiger # 2008.08.25. 11:30

Köszönöm szépen!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.08.25. 10:54

2008. 09.26.-án

GoldenTiger # 2008.08.25. 10:31

Üdvözletem!
Következő volna a kérdésem:
2006.09.26-án jogerősen kaptam 11 hónap börtönbüntetést két év próbaidőre felfüggesztve csoportos garázdaságért!
Az volna a kérdésem hogy kaphatok-e "tiszta erkülcsi bizonyítványt",és ha kaphatok akkor mikor?
Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2008.01.17. 19:54

A főbüntetés elévül:
öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év,
közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén három év elteltével.

A pénzmellékbüntetés három év elteltével évül el.
A főbüntetés elévülésének határideje a büntetést kiszabó határozat jogerőre emelkedésének napján, ha pedig a büntetés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik. Ha az elítélt a szabadságvesztés végrehajtása alatt megszökik, az elévülés határideje a szökés napjával ismét elkezdődik.

A pénzmellékbüntetés elévülésének határideje a főbüntetés végrehajtása befejezésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján, ha pedig a szabadságvesztés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik.
Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés végrehajtása végett tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje ismét elkezdődik.

A pénzmellékbüntetés alkalmazása esetén akár a főbüntetés, akár a mellékbüntetés végrehajtása iránt tett intézkedés mindkét büntetés elévülését félbeszakítja.

motomom # 2008.01.17. 17:38

Üdvözlet!

Olyan kérdésem volna,hogy (bármely?) vétségben hozott itéletnek mennyi az elévülési ideje? már amennyiben egyéb okokból nem teljesíthető. Válaszokat előre is köszönöm.
Válaszokat előre is köszönöm.
-tomtom-

Ancsa27 # 2005.03.31. 05:36

Hali!
Tudna nekem valaki válaszolni arra,hogy ha még rendőrként kaptam egy katonai vétségért egy megróvást tárgyalás mellőzésével, akkor az 1,5 év elteltével most,hogy munkahely miatt kérnem kell erkölcsi bizonyítványt, fog-e abban szerepelni és ha igen, akkor hogyan. Elvileg azt gondolom a katonai vétség nem tartozik azok közé a büncselekmények közé, ami miatt erkölcsi bizit nem adnak ki. Sok rendőr még felfüggesztett szabadság vesztéssel is ugyanúgy rendőr.
fontos és sürgős lenne.
Köszönöm

Nick Name # 2004.02.13. 18:40

Ha tárgyalás nélkül kaptad a büntit, akkor az azt jelenti, hogy a nyomozás során beismerted a bűnösséged. Ha pedig nem voltál vele elégedett, kérhetted volna tárgyalás tartását.

Felmentés miatt nem sok értelme lett volna, sajnos, brutálisan szigorú a szabályozás. De enyhítés érdekében szvesz kérhetted volna: szokatlanul szigorú az Általad mondott büntetés.


Nick Name

maxtone # 2004.02.12. 18:13

Hello Napoleon!
Másodállásban, vizsgával discóztam.Vállalkozóként üztem a bulit, az összbevétel 8%-át havonta tejeltem az Artisjusnak.Egyszer jött egy zsaru, meg a Mahasz ellenőre és lefoglaltak 26 írott cd-ét és 60 saját válogatású kazit.9 rendbeli szerzői és szomszédos jogsértés volt a vád.Tárgyalás nélkül verték rám a dolgot.A sors fintora:néhány hét múlva az Oszk belátta,hogy discózni bolti lemezből nem lehet és nagyvonalúan felkínálták a negyedévi kb.7ezer fizetést az írott zenék szabad felhasználásáért.

napoleon # 2004.02.12. 09:15

Üdvözöllek maxtone!

Megkérdezhetem, miért sóztak rád 3 hónap börtönt, szerzői jogdíj kapcsán?
Nekem is van egy hasonló (egyenlőre polgári per ) artisjusszal szemben.

Nick Name # 2004.02.11. 20:03

Így van. Tiszta vagy. Több, mint 3 éve. :))


Nick Name

maxtone # 2004.02.11. 15:28

Köszi a válaszokat,kifelejtettem, hogy egy évi próbára felfüggesztették.Ha jól értem, akkor a próba letöltése után elévült?
Tehát ha erkölcsit kérnék már nem szerepel rajta?

the big cat # 2004.02.10. 11:41

Igaz, valamiért úgy értettem, hogy végrehajtandó szabadságvesztére ítélték.

Nick Name # 2004.02.09. 18:50

Na, ez azért nem olyan egyszerű.

Először is nem mindegy, függesztett-e az a szabadságvesztés, vagy végrehajtandó?

Ha felfüggesztett, akkor csak a próbaidó alatt vagy priuszos.

Ha végrehajtandó, akkor valóban a kitöltés, vagy a végrehajthatóság megszűnése után három évvel nincs priusz.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy mikortól nem hajtható végre a büntetés: a végrehajtás foganatosítása érdekében tett utolsó intézkedés után 5 évvel.


Nick Name

the big cat # 2004.02.09. 18:33

A büntetés kitöltése után 3 évvel automatikusan megszűnnek a büntetett előélethez fűződő joghátrányok, így a "priusz" is.

maxtone # 2004.02.09. 17:58

1999.október 13.-ai jogerős végzéssel 3 hónap börtönre téltek, szerzői jogsértésért.
Kérdezem valakitől, elévül-e ez a büntetés, ha igen mikor? Vagy örökre priusz marad?
Választ kérnék e-mailre:drummer@axelero.hu