Büntetés elévülése


ObudaFan # 2010.03.07. 12:10

Mondjuk a 3000 Ft az nyilván helyszíni bírság volt, azt nem változtatják át, de végrehajtják.

ObudaFan # 2010.03.07. 12:09

Nagykorúnál akkor is végrehajtják, ha nincs keresete, és ha végre sem lehet hajtani, közérdekű munkára, vagy elzárásra lehet átváltoztatni.

Runci # 2010.03.06. 21:06

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Lányomat rendőri intézkedés során megbírságolták, melyet 30 napon belül kellene befizetnem. Nem volt kivilágítva a kerékpár, melyet haza kívánt hozni a nagyitól. Mivel lányom néhány hónapja nagykorú, de semmilyen keresettel nem rendelkezik, felmerül a kérdés, hogy hogyan és miből fizessen egy tanuló bírságot, netán én lennék köteles kifizetni?
Mi fog történni, ha nem tudjuk befizetni, nyilvántartják az első keresetéig a 3000 Ft-ot, avagy elévül, vagy megsokszorozódik, mert hát tudjuk, hogy üres az államkassza.
Tisztelettel: Runci

Dr.Attika # 2010.03.05. 13:37

Ha jól értelmezem, akkor Ön azt kérdezi, hogy mikor válhat az ember rablóból pandúrrá.

Hivatalosan, ha mentessítették a büntetéshez fűződő hátrányos következmények alól. Ennek a Btk. szerint három esete van: törvényi, kérelemre, kegyelemből. Az első kettőre nem tudunk válaszolni , amíg a konkrétumot nem tudjuk, a harmadik pedik a Köztársasági Elnök döntésén múlik.

security # 2010.03.05. 11:06

Tisztelt ügyvéd úrak és hölgyek
Jogerősen 2 év börtönbüntetést kaptam 3 évre felfüggesztve betöréses lopásért. Azt szeretném megtudni hogy mikor kaphatok vagyonőri igazolványt.
Előre is köszönöm a választ

ObudaFan # 2010.03.04. 20:06

2011. április 23-ától lesz tiszta. De már most kérhetsz bírói mentesítést az elsőfokon eljárt bíróságon.

reptér # 2010.03.04. 12:00

Tisztelt Ügyvéd Úr Kedves fórumozók!

2000-ben még 20 évesen elkövettem egy meggondolatlan dolgot, rossz társaságba keveredtem, akik rábeszéltek egy autó ellopására. Természetesen a rendőrök a következő sarkon elkaptak, és mivel anyagi kár nem történt, el is engedtek. Az első tárgyaláson 10 hónap felfüggesztettet kaptam, de természetesen az ügyész súlyosbitásért fellebbezett. Én viszont hogy elfelejtsem ezt az egészet, hátrahagytam mindent és új életet keztem a családomtól 600 km-re. Időközben a második tárgyalás is lezajlott, amire nem mentem el, és mint kiderült ez volt eddigi életem második legrosszabb döntése. Sajnos a bírónő meggondolta magát, és 10 hó letöltendőre módosította a büntetést, ami 2002 november 5.-én jogerőre emelkedett. Mondanom sem kell mekkora meglepetés volt mikor megkaptam a papírt. Időközben sikerült egy olyan életet kialakitanom amivel mindenki elégedett lett volna. Volt nagyon jó munkám, barátnőm és voltak megint normális barátaim. Ezt nem szerettem volna feladni, ezért hoztam egy olyan döntést, hogy megpróbálok kibújni a felelősségrevonás alól, nem vonulok be. Szerencsére ez összejött, 2008 április 23.-án jogerősen elévült a büntetésem.
Már csak egy dolog van hogy végleg le tudjam zárni a múltamat, az pedig a tiszta erkölcsi bizonyítvány.
És ez lenne a kérdésem, hogy mikor kaphatok tiszta erkölcsit, és ha esetleg még nem, akkor van-e valamilyen lehetőség hogy ezt a folyamatot meggyorsítsam.
Köszönöm.

sitruc # 2010.03.03. 07:36

Köszönöm ObudaFan a válaszod, de mint tudjuk nem hiszem, hogy azt megkapom. Azért köszönöm. :(

Messner Lajos # 2010.03.02. 17:46

Sziasztok!

Lassan kezdem elveszíteni a hitem... :( 2009.11.11.-én feljelentést tettem a szomszédom ellen, (aki egészen elképesztő módon elfoglalt egy szobát a házamból) a városi rendőrkapitányságon. (Két ízben is volt a helyszínen rendőrjárőr...) Bár úgy bántak velem, mintha én volnék bűnöző, azt nem hittem volna, hogy közel négy hónap múlva napról napra azon kell bosszankodnom, hogy még mindig nem történt semmi, sem egy határozat, sem semmi... Arra válaszoljatok - legyetek szívesek - hogy van-e a rendőrségnek valamilyen kötelező ügyintézési határideje, amit feljelentés után be kell tartania. Esetleg menjek be a rendőrségre, és kérdezzek rá finoman? Köszönöm a válaszaitokat!

Chris86 # 2010.03.01. 11:54

Köszönöm a válaszod Lisa

Az erkölcsi már tiszta lesz, ezt értem :) , de attól még a rendszerben bent maradnak gondolom ezek a dolgok..

A kérdésem még mindig, ha a rendőrséghez jelentkezek, akkor nem utasítanának-e el ezek a dolgok végett?

Ha valaki tud erről pontos információt, azt megköszönném!! (:

monalisa1 # 2010.02.28. 23:16

A Tescoban történt szarkulás csak szabálysértés, a kiszabott bűntetés befizetésével az ügy lezárult.

A próbára bocsátás esetén a próbaidő az elévülés határozatába nem számít be., vétség esetén egy évtől három évig terjedhet a próbaidő felfüggesztése. (2 + 2 = 4 év alatt a büntetés elévülése.)

Figyelemmel az 5 évvel ezelőtti történésre, szerintem kérhetsz már erkölcsi bizonyitványt.

Külön írom: ismerek egy fiatalembert ő is rendőr akart lenne azonban a pszichológusi teszt alapján alkalmatlannak nyílvánították - nem véletlenül mert agresszív tipusú ember., túl hamar büntetne és/vagy nyúlna a gumibothoz stb.

"Lisa"
laikus hozzászóló

Chris86 # 2010.02.28. 22:35

Tisztelt Fórumozók

5 évvel ezelőtt egy telefon ellopása végett, amit beismertem tehát tárgyalás nem volt, 2 évre próbára bocsájtottak. ( pénzbüntetés sem volt, mert a telefon megtérült)
Ezenkívül még egyszer 2 évvel ezelőtt volt egy szabálysértésem (Tesco-s lopás 2 ezer forint értékben) itt 5 ezer forint büntetést kaptam.

A kérdésem az volna, hogy szeretnék rendőr lenni, hogy lehetséges-e ez ilyen múlttal? és ha most nem, egyáltalán valamikor lehetséges lesz-e ? , érdemes e egyáltalán jelentkeznem.. :/

Előre is nagyon szépen köszönöm a választ.

ObudaFan # 2010.02.26. 13:27

Illetve egy mód van: a köztársasági elnöki kegyelem, de abban nem nagyon kell bízni. Mindenesetre az elsőfokú bíróságon terjesztheted elő a kegyelmi kérelmedet.

ObudaFan # 2010.02.26. 13:24

Jogerő előtt lehetett volna kérni, most már nem.

sitruc # 2010.02.26. 09:49

Tiszteletem Mindenkinek!

Egy olyan kérdésem van, hogy nagymértékű csalás tettestársaként elítéltek 1 év 3 évre felfüggesztve. Az elkövetés ideje 2002-ben volt, de csak 2008 májusában hoztak ítéletet. Közben én elkezdtem egy pilóta tanfolyamot és amikor vizsgáztam közölték velem, hogy addig amíg az erkölcsi bizonyítványomban ez szerepel addig nem kaphatok szakszolgálati engedélyt, tehát 2011 májusáig nem repülhetek.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valamilyen mód, hogy a felfüggesztettet időt lecsökkenteni vagy valakinek valami kérvényt érni vagy valamilyen mód, hogy ezt az erkölcsiből előbb töröljék????
Mindez nagyon fontos lenne nekem, mert egyébként az ügyben én mint egy cég alkalmazottjaként belekevertek az ügybe. Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

liza54 # 2009.01.17. 20:32

köszönöm a meg tisztelő válaszokat de ezeket már tudjuk ezek az alapesetek valami olyan kéne ahol teljesen át fésülik az ügyet mert büzlik teljes részleteiben bocs a kifejezésért de igy igaz!
viszont a börtön tűrö képesség felülvizsgálata jo ötlet mert ezt még nem hallottam
nem kaphatnék 1 telefonszámot az email cimemre monalisátol?nagyon meg köszönném ha tudna segiteni

monalisa1 # 2009.01.09. 21:09

bébibogyó

Azért meg valakitől ellopták az iratait (...) azzal hogyan jön összefüggésbe az elévülés? (Megcsínáltatod az új igazolványokat oszt megvan, a költségeket meg elkárolod.)

Abból hogy nem a bejelentett lakcímeden laksz abból csak neked lehet problémád, pl. fontos hivatalos leveleid nem érnek utól...

Silent # 2009.01.09. 20:02

Nagyon köszönöm!

bébibogyó # 2009.01.09. 17:36

A közelmúltban ellopták a pénztárcámat az összes iratommal együtt abban a városban, ahová iskolába jártam. Tettem feljelentést ismeretlen tettes ellen, kaptam levelet a rendőrségtől a jegyzőkönyvről. A kérdésem az, hogy ilyen esetben értesítik-e a lakóhelyemhez tartozó önkormányzatot a káromról? Ha igen,onnan is kaphatok valamiféle levelet pl elévülésről, stb... Ugyanis azóta nem a bejelentett lakcímemen lakom.

ObudaFan # 2009.01.08. 18:21

Az fog szerepelni benne, hogy a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepelsz.

Silent # 2009.01.08. 18:05

Remélem,Köszönöm

monalisa1 # 2009.01.08. 17:40

Jogász bizonyára meg fog tudni válaszolni, de a 10 év nagy idő, egész biztos "tiszta" vagy.

Silent # 2009.01.08. 17:12

Bocsánat ha rossz topikba írtam!

Silent # 2009.01.08. 17:10

Üdvözlök Mindenkit!Egy kérdésem lenne. Valamikor 1998/1999-ben kaptam felfüggesztett szabadságvesztést, és pártfogóhoz kellett járnom. Most szeretnék erkölcsi bizonyítványt kérni és az lenne a kérdésem hogy mi fog szerepelni benne. A választ előre is köszönöm.

ObudaFan # 2009.01.08. 15:59

HA nem vonulsz be, a körözést a bv. csoport igen gyorsan kiadja, és ennek sikertelensége esetén az elfogatóparancsot is.