Jogsi nélküli vezetés.


Véleményem # 2014.07.30. 23:14

Hoffy

Jármű önkényes elvétele

380. § (1) Aki idegen gépi meghajtású járművet mástól azért vesz el, hogy jogtalanul használja, vagy az így elvett, illetve a rábízott ilyen járművet használja jogtalanul, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt

  1. erőszakkal, illetve az élet vagy a testi épség elleni közvetlen fenyegetéssel,
  2. bűnszövetségben

követik el.
(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdés a) pontjában meghatározott bűncselekményt fegyveresen, felfegyverkezve vagy bűnszövetségben követik el.

Ezzel kéne foglalkoznia a rendőrségnek. Ön mint teljesen kívülálló akit ez zavar lehet nem tud elég ráhatást gyakorolni a hatóságra. Kell egy sértett aki jelzi, hogy elkövettek vele szemben valamit...

A hamis okmány afrikai dologgal is akár lehetne kezdeni valamit, bár ha az emberre nem tud a jog megfelelően "lesújtani" akkor lehet ez az eredménye, hogy semmi eredménye a jogsi elvételnek...
Ha valóban hamis közokirat van akkor kéne kapnia valamit, meg a jármű elvétele miatt is. Lényegében valami nem tiszta a sztoriban így.

( sok mindenkit zavar ez az amaz az életben és rá lehet mondani emberekre, dolgokra,tevékenységekre, hogy ez hamis az törvénytelen stb, , de amíg nincs a dolognak sértettje, vagy kézzel fogható bizonyítéka addig a hatóság lehet nem tesz lépéseket olyan esetekben amiben a kívül álló fél mindenképpen igazságot szeretne szolgáltatni... )

Hoffy # 2014.07.30. 14:12

Tiszteletem!

Milyen jog vagy feltétel alapján vezethet egy 19 éve hamis papírokkal itt élő afrikai autót? A tény az, hogy többször is jeleztem a rendőrségnek és a bevándorlási hivatalnak, hogy az adott afrikai a piacon vásárolt egy Sierra Leoniai jogosítványt és azzal vezet egy autót. Eddig kétszer is elvették a jogosítványát de megint vett magának egy hamisat és hagyják vezetni. Mit tehetek hiszen egy ismerős autóját használja és erőszakkal, fenyegetéssel veszi el az autót. Már a biztosítónál olyan sok kárt okozott, hogy már a nyilvántartása is nehézkes.
A rendőrség rendre elutasít, hogy ez nem az ő hatásköre a bevándorlásiak meg a rendőrségre mutogatnak. Ez szélmalom harc, vagy van esélyem?

Véleményem # 2014.07.25. 22:12

sanyigz

5 pont jár érte. Ismételt elkövetés esetén a fixes bírság összege duplázódik, majd gyakorlatban utána a feljelentést fogják használni és a duplázott összeget szabják ki. Pontok pedig folyamatosan mennek. 18 pontnál meg ugrik a jogsi ha minden igaz... és akkor fél év eltiltás, majd újra lehet vizsgázni stb...

Elévülés nincs a szabálysértés ismételt elkövetése esetében több alkalom után akár elzárás is lehet.

sanyigz # 2014.07.21. 21:41

Ha nekem van egy B kategóriás jogosítványom, és elkapnak egy motorral (A kategória), az akkor 35 ezer helyszíni birság, ez tiszta. De ilyen hibapontokat lehet kapni érte? Ha igen mennyit? Ezeknek az elévülése ha jól látom 3 év.

A helyszíni birság ha többször kapnak el ugyanígy hogy emlekedik? Ott is van elévülési idő amikor alapra áll vissza?

Tim7 # 2014.05.14. 07:15

Sajnos levelek nem jöttek, mert közben címünk megváltozott. Köszönöm a választ!

Véleményem # 2014.05.13. 17:05

Tim7

Feltételezem már jó pár levél érkezett a bírsággal kapcsolatban, annak következményei és egyéb.
Idővel átváltják elzárásra, ha nem lesz befizetve.

Agent Cooper # 2014.05.13. 14:35

Kedves Tim7!

Börtönbe biztos nem fog kerülni emiatt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Tim7 # 2014.05.13. 10:20

Férjem jogosítvány nélkül vezetett és 45 ezer Ft bírságot kapott (2013 novemberben), amit nem tudtunk kifizetni. Most attól félve nem megy átkérni közmunkára, hogy elviszik azonnal a börtönbe. Mit tegyünk?

horvath18 # 2014.05.05. 22:15

Véleményem

Köszi a segítséget. A vezetéstől való eltiltásra gondoltam én is. Igazából arra voltam kiváncsi, hogy ha eltiltanának a vezetéstől akkor azt a helyszínen már mondták volna igaz?

Természetesen nem terveztem többet jogosítvány nélkül vezetni csak gyakorolni mentünk egy magán területre.

Véleményem # 2014.05.05. 22:09

horvath18

Jogsizástól eltiltást nem ismerek. Vezetéstől eltiltást inkább.
Ha véletlenül szándékodban áll többször elkövetni ezt, akkor számolj azzal, hogy elzárnak majd idővel és egy bíró dönt a továbbiakban, hogy mi lesz.

qrta6

Alkatrésznek vásárolt motort okosabb lett volna egy tréleren szállítani.
Az eljárás maximális időpontjait meg lehet találni jogszabályoknak illetve a jogi fórumon napi szinten írják meg válaszként.
Elkövetett egy hibát, türelemmel várja az ügy végét...

qrta6 # 2014.05.05. 21:24

Sziasztok. Hasonlo keppen jartam en is. Vettem egy 125 os robogot kb egy honapja. Jogsim folyamatban van,az elsosegely ebben a honapban lesz meg. Gondoltam hazaviszem a robogot,nah de igazoltatasba futottam. A problema az hogy papir nem volt nalam semmi,ezert a robogot lefoglaltak,engem előállitottak adataim igazolasara. Ezek utan felhivtam baratnom hogy hozza be a robogo papirjait ezzel igazolva hogy nem lopasbol szarmazik es nem is az utcan talaltam. Behozta,igy tisztaztuk szemelyazonossagom es hogy a robogo valoban tiszta. Engem elengedtek es annyit mondtak hogy szabalysertesi eljaras indul ellenem azert mert jogsi nelkul vezettem es azert is mert nem volt rajta biztositas. Hozzateszem hogy nem hasznalni akarom a robogot csak alkatresznek vettem es haza akartam csak vinni. A robogot nem kaptam vissza es ez lenne a kerdesem is hogy mikor fogjak visszaadni. Esetleg ha az eljaras vegen,akkor meddig tarthat egy ilyen ? Nyilvanvaloan hibaztam beismerem de azert szeretnem visszakapni. Koszonom a valaszokat elore is.

horvath18 # 2014.05.05. 09:31

Velemenyem.

Koszonom a segitsegedet. A jogsizastol nem tiltanak el akkor ugye?

Véleményem # 2014.05.05. 07:25

horvath18

Az összeg fog nőni amit kiszabnak.

horvath18 # 2014.05.04. 23:29

Hello. Ma este megbuntettek 45.000ft ra mert jogositvany nelkul vezettem. Haveeomat 25re buntettek mert engedte a vezetest. A kerdesem az hogy a 45.000ft on felul eltiltanak a jogosizastol vagy csak a kovetkezonel?
Ui. Csak annyit mondtak a helyszinen hogy 45.000ft birsag es 5 hibapont.

Pjotri # 2014.04.28. 07:22

Köszönöm a választ Véleményem! Azt hiszem a bölcsebb, várakozó magatartást követem akkor.
Üdv,
P

Véleményem # 2014.04.27. 16:20

Nem veszik el. Pénzbírság első körben. Majd ismételt elkövetés esetén nő az összeg és aztán eltiltás...

Baleset okozása már nem ilyen könnyű eset lenne...
El kell gondolkodni megéri e a kockázat.

Türelem...

Pjotri # 2014.04.24. 14:35

Tisztelt Mindenki!

Hasonló a helyzetem, mint Adamkam-nak alább (B jogsi 20 éve, "A" korlátlant, pedig frissen raktam le). Okmányirodában múlt pénteken indult el a folyamat, de csak kb 3 hét múlva kapom meg azt a bizonyos műanyag rózsaszín lapocskát "A" kategóriával bővítve. A helyzet az, hogy süt a nap és meglévő motorom minden reggel hív magához, hogy vigyem el egy körre. Egyetlen kérdésem van csupán, mivel erre konkrét választ nem találtam a párbeszédekben. Rendőri intézkedés esetén elvehetik e meglévő jogsimat, illetve megkapom e így a plasztikot? A pénzbírsággal tisztában vagyok.
Válaszokat köszönöm előre is!

Üdv,

P

Zsolti9872 # 2014.04.20. 04:39

Köszönöm a választ Véleményem.

Esetleg valaki tudta pontos információkat adni?

Véleményem # 2014.04.18. 12:08

Zsolti9872

Olvasson vissza és a kérdései egy részére kap választ.

Tanácsolni tudom, hogy olyan járművet amelyre nem rendelkezik érvényes vezetői engedéllyel, ne vezessen. A baleset okozás és biztosítási kérdéseire is könnyebben kap választ. Ha meg van a baleset akkor már késő gondolkodni, az itt kapott válasz pedig nem fogja nyugtatni.

Zsolti9872 # 2014.04.13. 15:22

Üdv!

1 Éve rendelkezem A2 jogosítvánnyal, előtte raktam le B-t és M kategóriát. Jövőre tervezem az A kategóriát. A kérdésem az, hogy ha elkap a rendőr egy 70 kW teljesítményű motorral, akkor mekkora pénzbírságra számíthatok? Mennyi idő eltiltásra számíthatok az előző kategóriákból? Jogosítványomat elveszik e? Az A kategóriát, ugyanúgy meg tudom e csinálni jövőre? Esetlegesen ha baleset történik amit én okoztam. Fizet e a biztosító? Ha nem én okoztam. Nekem fizet e az ő biztosítója?

Köszönöm szépen előre is.

Agent Cooper # 2014.04.07. 06:53

Kedves zamoya!

Belföldön és egyéb uniós országban is büntetéssel járna, amennyiben engedélyhez kötött gépjárművet (jelen esetben motort) úgy vezetne, hogy nem rendelkezik járművezetésre jogosító kategóriával. A helyszíni bírság összege 35 000 forint.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

zamoya # 2014.04.04. 21:38

Tisztelt Mindenki!

Sok féle kérdést és választ olvastam el, de sajnos egyik sem foglalja össze az én helyzetemet-problémámat.

32 éves vagyok, rendelkezem személy és teher autó Vezetői engedélyel ( B. C1. C.)
Most vásároltam egy 250 cm³-es motort amire nincs jogsim, ráadásul külföldön vettem.
Szeretném tudni hogy milyen esetleges büntetéssel járna egy igazoltatás során, BELFÖLDÖN és EGYÉB UNIOS ORSZÁGOKBAN. Válaszotokat elöre is köszönöm.

efi99 # 2014.03.31. 16:30

Agent Cooper
Tudom. És elég baj, hogy csak ennyi.

monalisa1 # 2014.03.31. 08:43

pspityu

Két büntetés árából már kijön egy olyan kerékpár amivel elég gyorsan lehet haladni. A bringa a későbbiekben is hasznosítható. Én nem kockáztatnék...

Agent Cooper # 2014.03.31. 08:39

Kedves efi99!

Jogszabály taxatíve meghatározza, hogy mekkora helyszíni bírság szabható ki, amennyiben az engedélyhez kötött gépjármű vezetője nem rendelkezik jármű vezetésre jogosító okmánnyal.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…