Súlyos eljárási hiba?


ObudaFan # 2014.04.25. 13:17

Az gyakorlatilag mindegy, mert szerintem ez abszolút hatályon kívül helyezési ok lenne.

lajcsó # 2014.04.25. 17:59

"ennek az igazolására az kevés lesz, hogy a vádlottak ezt állítják."
Ugyan miért lenne ez kevés?

Panna50 # 2014.04.25. 18:26

A jegyzőkönyvet kellene kifogásolni, hogy annak tartalma nem a valóságot rögzítette, így nem tekinthető hitelesnek. Mindent bele kell írni, tehát az okokat, indokokat, ami miatt a kifogás beterjesztése szükséges, ezáltal jegyzőkönyv kijavítása mellőzhetetlen. Lehet ilyet kérni, ugye? (nem büntetőjogi peres eljárásban többször kellett jegyzőkönyvi kifogást beterjesztenem, amit a következő tárgyaláson a bíróság kijavított) Ebből kiindulva, csak gondolom, hogy egy büntetőjogi eljárásban is az ilyen problémára ez lehet a megoldás. (de majd a szakavatott személyek hozzászólását is figyelemmel fogom követni)

ObudaFan # 2014.04.26. 06:13

Lehet kérni 8 napon belül.

Norbi75 # 2014.05.04. 15:41

Szép napot !

ObudaFan: "Eljárási hibának éppen eljárási hiba, de ha a jegyzőkönyv nem tartalmazza, akkor ennek az igazolására az kevés lesz, hogy a vádlottak ezt állítják
... mert szerintem ez abszolút hatályon kívül helyezési ok lenne."

Válaszát köszönöm, de mi a helyzet akkor, ha nem csak a vádlottak, hanem a hallgatóság közül is ketten emlékeznek rá, hogy az ügyész kiment tárgyalás közben telefonálni többször is. ( a hallgatóság az hozzátartozókat jelent, mert ugye általában azok szoktak ott lenni) Ez már elég ok lehetne hatályon kívül helyezésre?
Sajnos a telefontársaságok 12 hónapig tudnak híváslistát szolgáltatni és ez ettől régebben volt.
Mit lehet tenni , amikor megvan a II. fokú ítélet, amin jeleztük is hogy eljárási hiba történt ?? (lentebb leírtam róla amit kell).
Hatályon kívül helyezésre azért lenne jó, ha kerülne az ügy, mert a megismételt eljárástól igen eltérő eredmény lenne várható!

Norbi75 # 2014.05.04. 15:51

....folytatás
A II.fok ezzel:indokolta, hogy miért nem vette figyelembe az eljárási hibára való beadványt, mert azt nem jeleztük a jegyzőkönyvek kézhezvétele után 15 napon belül se mi se az ügyvédek és a II fokon is csak 1 fő írta ezt le fellebbezésébe, akkor ez nem lehetett akkora gond.
Megjegyzésem: az, hogy mi (vádlottak) észrevettük, de ha későn is, azt hogy eljárási hiba történt, az nem jelenti azt, hogy azt meg nem történté kell nyilvánítani, mert nem tartalmazza a jegyzőkönyv. Mivel szerintem nekünk nem kell tudnunk, nem is tudhatunk mindent az előírásokról. ( az ügyvédek meg egy nagy nullák voltak).
A másik , hogy mivel mi tudtuk, hogy 1 vádlott társunk ezt beadja, mi nem gondoltuk, hogy azt nekünk is be kellene külön külön adnunk. Gondoltuk ez már elég arra, hogy a bíró megkérdezze, kivizsgálja, hogy tényleg volt e ilyen. Nem tette..

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.04. 15:59

de mi a helyzet akkor, ha nem csak a vádlottak, hanem a hallgatóság közül is ketten emlékeznek rá, hogy az ügyész kiment tárgyalás közben telefonálni többször is.
Nem oszt, nem szoroz. A jegyzőkönyv kijavítási iránti kérelem benyújtásának határideje jogvesztő határidő.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.04. 16:01

Hatályon kívül helyezésre azért lenne jó, ha kerülne az ügy, mert a megismételt eljárástól igen eltérő eredmény lenne várható!
Ugyan, ugyan. Ha a másodfokú eljárásban nem született más eredmény, akkor a megismételt eljárásban sem születne. (Legfeljebb most már bentről sms-ezne az ügyész.)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.05.04. 16:10

az ügyvédek meg egy nagy nullák voltak” - csak nem azért, mert nem sikerült nekik a lehetetlen, azaz a minden vádpontban bűnösnek talált "ártatlanok" felmentését elérni?

ObudaFan # 2014.05.05. 10:44

Ugyan, ugyan. Ha a másodfokú eljárásban nem született más eredmény, akkor a megismételt eljárásban sem születne. (Legfeljebb most már bentről sms-ezne az ügyész.)

Ezt mondjuk nem tudjuk. Lehet, hogy akkor még nem volt hatályos az új Btk. és az alapján enyhébben minősülne valami.

A jegyzőkönyv kijavítási iránti kérelem benyújtásának határideje jogvesztő határidő.

Igen, de azért e jegyzőkönyvvel szemben is van helye ellenbizonyításnak. Más kérdés, hogy erre a hozzátartozók nyilatkozata elegendő-e.

szabóné1023 # 2014.06.01. 07:50

SEGÍTSENEK !GYŐRI BÍRÓ AZ ÍTÉLET HOZATALAKOR NEM VETTE FIGYELEMBE AZ IGAZSÁGÜGYI ORVOS SZAKÉRTŐ VÉLEMÉNYÉT ÉS A MOLESZTÁLÁST NEM VIZSGÁLTA FIGYELMEN KÍVÜL HAGYTA AZ ÜGYVÉDI KAMARA HATÁROZAT ALAPJÁN ÖSSZEFÉRHETETLENSÉG IS VOLT A GYERMEK JOGI TÖRVÉNYT NEM ALKALMAZTA OLYAN SZEMÉLYNÉL HAGYTA A BETEG KISLÁNYOMAT AKI TELJES MÉRTÉKBEN ALKALMATLAN ÉS VESZÉLYEZTETI A GYERMEKEM FEJLŐDÉSÉT .KÉREM SEGÍTSENEK HOL JELLENCSEM AZ ELJÁRÁSI HIBÁT.06209919385
TISZTELETTEL SZABÓNÉ

Véleményem # 2014.06.01. 21:01

szabóné1023

Az ügyvédje járjon el, az tudja mit kell ilyen esetben csinálni. Ha nincs akkor szerezzen egyet mert szüksége lesz rá!

szabóné1023 # 2014.06.02. 06:49

van ügyvédem de nem csinál semit pénzem nincsen mit csináljak segitesnek mert ez eljárási hiba

ObudaFan # 2014.06.02. 10:38

A fellebbezésben. HA fellebbezésnek már nincs helye, a felülvizsgálati kérelemben, ha annak még van. Bár, ha jól értem, ez gyermekelhelyezési ügy,, ott felülvizsgálatnak nem minden esetben van helye.

Numda # 2016.01.05. 12:29

Hatóság előtt (ügyészség) bűncselekmények miatt tett feljelentés minősülhet-e becsületsértésnek, anélkül, hogy a feljelentést a hatóság megvizsgálta volna, elutasította volna, kiegészítést rendelt volna el, egyszerűen nem csinált semmit.

Én vagyok a vádlott. Ha sor kerül a valóság bizonyítására, akkor a feljelentett, de a hatóság által szerintem bűnpártolt, EZÉRT nem is nyomozott, rendőri ügyészi bűncselekmények gyanúját nekem kell nyomoznom majd? És bizonyítanom a dolgot?

Ez tautológiai feladvány.

Bírónak ilyesmit nem kellene észrevennie? Amennyiben nem sík hülye, vagy esetleg ő is benne van ebben a játékban. A becsületsértési üggyel próbálják maszkolni a bűnpártolás-piramist. Polt Peti is benne van nyakig az ügyemben. Meg Tállai András. Valaki?

Numda # 2016.01.05. 12:31

Ja, az ügyből dezertált a vádemelő ügyészség, becsületsértésre hivatkozva, és eddig három kirendelt védő adta vissza. Ma kaptam a negyediket.
Nagyon félnek a fidesztől.

Numda # 2016.01.05. 12:38
Numda # 2016.01.05. 12:51

Bocsánat, az előző link rossz lett.

https://drive.google.com/…OFNwc1U/view?…

Azért teszem közzé, mert szerintem tanulságos dolog, hogy a vádirat maga tartalmazza a feljelentés ismérveit. Megjelöli a fogadő hatóságokat, és a konkrét, illetve ismeretlen személyek által szerintem elkövetett bűncselekmények gyanúját.

De ez senkinek nem tűnik fel mégsem. :-)

Numda # 2016.01.06. 10:43

Minden feljelentés becsületsértés, ekkor jön a látszólagos halmazat, és a specilaitás, konszumpció.
Hatóság előtt csak hamis vád jöhet szóba, ha a bejelentzés alaptalan.

Numda # 2016.01.12. 07:18

Bár senkit nem érdekel, én azért naplózok tovább. :-)

2394/2011. számú büntető elvi határozat

“A jogellenesség hiánya nem csupán a hatóság előtt már folyamatban lévő ügyben – az adott eljárás érdemével összefüggésben, a joggyakorlás indokolt és szükséges keretei között – tett, a becsület csorbítására egyébként objektíve alkalmas tényállítások kapcsán, hanem a hatósági eljárást megindító beadványban részletezett tényközlés tekintetében is megállapítható. Ellenkező esetben ugyanis a jog által biztosított igényérvényesítés lehetősége eleve kizárt volna” [Btk. 179. § (1) bek.].

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.12. 08:29

Nem minket kell meggyőznöd, Ember, hanem a bíróságot.

Numda # 2016.01.12. 08:51

Ez végülis mindenkinek odavágható "segítőkész" attitüd, aki itt kérdez.
Ugyanis azért kérdezünk, és polemizálunk, hogy felkészülhessünk az éles helyzetekre, a bíróság előtt, például.
Bár azt is ejelntheti, hogy itt már mindenki meg lett győzve, csak zakkant bíró van hátra. :-)

elfmage999 # 2016.01.12. 09:44

Numba:

Üdv a klubban.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.12. 10:24

Ez végülis mindenkinek odavágható "segítőkész" attitüd, aki itt kérdez.
Kérdeztél bármit is?

Numda # 2016.02.17. 09:42

Hááát, ezek után nem nagyon merek, de mégis:

Arra van irányadó jogszabály, hogy a törvényes határidőn belül kért kijavítást a bíróság mennyi idő alatt köteles elvégezni?

Meghamisították ugyanis a jegyzőkönyvet. Most nyilván kínos belerakni azt, amit a bíró fröcsögve ordítozott. De muszáj lesz. Csak mikor? Ma 15 napja kapták meg a levelemet.