Súlyos eljárási hiba?


blnt # 2018.10.24. 08:27

Udv!

Tanacsot szeretnek kerni a kovetkezo uggyel kapcsolatban:

Sulyos testi sertes miatt kaptam 6 honap bortont, amit 2 evre felfuggesztettek.
Ezt az iteletet postan kaptam meg (gyorsitott eljaras?).
Jeleztem, hogy nem ertek egyet es targyalasom lesz kb 25 nap mulva.

A vadakat nem csak hogy nem ismertem el, hanem elmondtam a rendorsegnek, hogy onvedelem volt egy tamado csoporttal szemben.
Ha jol sejtem, nem lehet gyorsitott eljaras ebben az esetben (alap feltetele a beismero vallomas) de ez vegulis szinte reszletkerdes.

A problemak leginkabb a rendori eljaras soran tortentek, ami miatt vegul engem iteltek el.

Eloszor is az OBSI-ban orizetlenul (orizet alatt) kiraktak a varoba egyedul, ahonnan ki is vitt az "ellensegem" 2 baratja es felszolitottak, hogy maradjak az utcan, varjam meg oket ott.
Jobbnak lattam, ha elsetalok a munkahelyemre es ott kerek segitseget, tehat elmentem.
Ettol fuggetlenul keszult CT felvetel a fejemrol, mert utottek es rugtak is a foldon. (tiszta ver voltam es a dobhartyam is beszakadt)

A rendorsegen ezt elmondtam de csak a birosagi vegzesbol derult ki szamomra, hogy az en latleletem nem szerepel a bizonyitaskor felhasznalt akarmik kozott.

Tehat siman eliteltek, mert vissza mertem utni es a tamadoim ellen ugy ahogy van meg is szuntettek az eljarast.

A korhazban nyoma kell, hogy legyen a vizsgalatnak es remelem, hogy a fej-CT felvetelen a beszakadt dobhartya is lathato.
Erthetetlen, hogy megis hogy a francba itelhetnek el fizikai keptelensegek alapjan de megtettek.

A targyalason szeretnem bizonyitani, hogy az itelet alapjaul szolgalo tortenet kizart dolog es a rendorseg tobb hibat is vetett az eljaras soran.

Hogyan tudnam ezt megtenni?
Nekem kell latleletet kernem?
Kiadjak ennyi ido utan?
Hivjak tanukat, akik lattak tiszta veresen, szetszaggatott ruhaban, stb?

Van egyaltalan barmi eselyem?

ObudaFan # 2018.10.24. 10:56

Jobb lett volna az elsőfokú eljárásban bejelenteni a tanúkat, most már nem lesz ez egyszerű.

blnt # 2018.10.28. 13:15

elso fok ez csak csak vetoztam a postan itelkezest

blnt # 2018.10.28. 13:30

a rendorsegen minden vilagos volt es meg az ugyesz visszadobta hogy vamzerkodjak.. caak ez nalunk nem koser.
elmondtam hogy vedtem magam de semmit se ertem vele

Vadsuhanc # 2018.10.28. 14:07

Hogyan tudnam ezt megtenni?

Mindenféleképpen igazolnod kell a tárgyaláson, hogy sérüléseket szenvedtél.

Nekem kell latleletet kernem?

Nem ártana a tárgyalásig beszerezned a látlelet, de legalább azt tudd igazolni, hogy megpróbáltad azt megtenni.

Hivjak tanukat, akik lattak tiszta veresen, szetszaggatott ruhaban, stb?

Ha ezek a tanúk a nyomozati szakban nem lettek kihallgatva mindenféleképpen meg kell nevezni Őket.

Van egyaltalan barmi eselyem?

Veszteni nem veszthetsz........Rosszabb nem lehet.

blnt # 2018.10.28. 16:15

koszonom,rendben, latleletet kerek ha tudok, tanuk elvileg 2-en be is lesznek idezve de megprobalok keresni regi kollegakat is. egy volt rendor is van koztuk de eddig nem ertem el. sajnos az, aki leszedte rolam a sracot, hogy ne rugdosson tovabb, az fel tanuskodni es a rendorsegen is letagadta, hogy ott volt.
gondolom, a rendorseg hibait nem szokas figyelembe venni, pedig abbol nem egy volt