fogház minősítés


Nicolkaah # 2013.10.23. 13:36

Jó napot!
Nekem lenne egy nagyon fontos kérdésem! A párom most vonult be a mai napon úgy, hogy 3 év, 6 hónap börtönt kapott amiből előzetesben már leült 5 hónapot! De én viszont terhes vagyok tőle már 6 hónapos terhes vagyok és 3 hónap múlva megszülök és én is meg ő is nagyon szeretne a szülésnél ott lenni, hogy láthassa az újszülött gyermekét. És hogy ha addig jó lesz a maga viselete meg nem lesz vele probléma akkor ki engedik? vagy ez, hogy működik? Az Állampusztai bv intézetbe került.
És még annyit szeretnék kérdezni, hogy ha majd fogházasítja magát akkor az mikortól sikerülhetne neki és, hogy akkor előbb szabadulna ha fogházasítja magát és kb mikorra szabadulna ha semmi gond nincs vele és jól viselkedik és ha csak dicséretei lesznek akkor ez hogy oldható meg? Vagy egyáltalán meg kaphatja a fogházasítás? Kérem válaszoljanak ez nekem nagyon fontos.
Köszönöm előre is a válaszukat.

Dr.Attika # 2013.07.24. 10:07

A közérdekű munka enyhébb büntetés, mint a fogház. Ha valaki az enyhébb szankciót nem teljesíti, akkor miért gondolja, hogy a büntetés végrehajtás során enyhébb elbírálásban részesül.

ObudaFan # 2013.07.24. 09:46

Nem lehet visszaváltoztatni és ott nincs kedvezmény sem.

Christian # 2013.07.24. 07:20

Tisztelt ügyvéd úr-ak/hölgyek!

Milyen kedvezménnyel,vagy hogy lehet hamarabb szabadulni egy közmunkát átváltoztató büntetésböl?-illetve nem lehet vissza változtatni?

Tisztelettel
anonym

ObudaFan # 2013.04.30. 14:53

Nem.

betti28 # 2013.04.30. 12:24

Jónapot!

AZZAL A KÉRDÉSSEL FORDULNÉK ÖNHÖZ,HOGY ÉDESANYÁM JELENLEG A BÖRTÖNBÜNTETÉSÉT TÖLTI,PÁLHALMA/MÉLYKÚT-ON,2013 JAN.21. ÓTA.2 ÉV 8 HÓNAP BÖRTÖNBÜNTETÉST KAPOTT,CSALÁS MIATT.8HÓNAPOT ELENGEDTEK NEKI,IGY MÁR CSAK 2 ÉV VAN.AZ LENNE A KÉRDÉSEM HOGY HOGY JÚLIUS 1-TŐL AZ ÚJ BTK SZERINT ÉDESANYÁM IS A FELE BÜNTETÉS UTÁN SZABADULHATNA?KÖSZÖNÖM A VÁLASZÁT

ObudaFan # 2013.04.29. 18:00

Ha pénzbüntetés lett szabadságvesztésre változtatva, akkor a hátralevő részt be kell fizetni és azonnal szabadul.

babuci32 # 2013.04.29. 11:54

JONAPOT KIVÁNOK ÜGYVÉDÚR!! AZZAL A KÉRDÉSSEL FORDULNÉK ÖNHÖZ HOGY PÁROM 500 EZER FORINTOS PÉNZBIRSÁG MIATT ÜLI BÜNTETÉSÉT ÉS SZERETNÉM MEGKÉRDEZNI HOGY EBBÖL VALAHOGY SZABADULHAT E HAMARABB LEHET E VALAMIT CSINÁLNI?? SAJNOS A KISLÁNYUNK ÁLLAPOTA EMIATT MEGROMLOTT,KÓRHÁZBA IS KERÜLT A PÁROM HIÁNYA MIATT A PSZIHOLOGUS MEGÁLLAPITOTTA HOGY EZMIATT VAN VELE A BAJ ÉS KEZELÉSRE IS KELL HORDANI!? MIT TUDUNK EZ ÜGYBEN CSINÁLNI?? KÉREM MIELÖBBI VÁLASZÁT KÖSZÖNÖM!!

ObudaFan # 2013.03.08. 13:46

Az alapítélet külön biztosíthatja azt, hogy a büntetés felének a letöltése után feltételesre lehessen engedni az elítéltet. Ha ez így külön nincs benne az alapítéletben, akkor nem lehet.

Melcsyke # 2013.03.08. 12:59

Tisztelt obudafan!
ezt hogy érti? "Ha az alapítélet szerint nem kapott feles kedvezményt"

A kedvezmények nincsenek neki elvonva!

ObudaFan # 2013.03.08. 11:45

Az tényleg igaz,hogy julius 1-től hatályba lép egy olyan törvény,hogy ha jó magaviselete van,dicséretben részesül akkor ha letöltötte a büntetésének a felét akkor kezdeményezheti a feltételes szabadlábra helyezést?Ha ez tényleg igy van akkor azt úgy kell érteni,hogy már a kedvezményesen letöltött büntetésének a fele után lehet kérvényezni a feltételes szabadlábra helyezést?

Nem igaz. Ha az alapítélet szerint nem kapott feles kedvezményt, akkor utólag ilyenben nem részesülhet.

Az lenne a kérdésem,hogy fogház minősitést mennyi idő után lehet kérni?

Börtön fokozat esetén a büntetés 3/4-ének a felének (tehát a 3/8-ának) a letöltése után lehet kérni.

Melcsyke # 2013.03.08. 09:04

Jó napot!
A párom 2013.03.06.án megkezdte a 2 év 6 hónap+10 hónapos börtönbüntetését baracskán börtön fokozatban!Az lenne a kérdésem,hogy fogház minősitést mennyi idő után lehet kérni?Az tényleg igaz,hogy julius 1-től hatályba lép egy olyan törvény,hogy ha jó magaviselete van,dicséretben részesül akkor ha letöltötte a büntetésének a felét akkor kezdeményezheti a feltételes szabadlábra helyezést?Ha ez tényleg igy van akkor azt úgy kell érteni,hogy már a kedvezményesen letöltött büntetésének a fele után lehet kérvényezni a feltételes szabadlábra helyezést?
Kérem válaszoljanak!!
Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv:Melcsyke

Agent Cooper # 2013.03.05. 16:16

Kedves voky!

90 napot mindenképpen le kell tölteni.

Üdv: A. Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

voky # 2013.03.04. 11:09

Sziasztok!

Kérdésem az lenne.Lopás bűntette miatt 450.000 ezer pénzbüntetést kaptam amit átváltoztattak 180 nap fogházban végrehajtandó szabadságvesztésre.Fogház esetén milyen kedvezmények vannak és ebből a 180 napból menyit kell letöltenem.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Citadella # 2013.02.20. 18:49

Köszönöm gyors válaszát. Örülök, hogy 2013.júl. 1-én hatályba lépő BTK a férjemre is vonatkozik.
Jelenleg büntetését börtön fokozatban tölti.
Mikor kell a bv. bíró felé a kérelmet benyújtani?
Most kérvényezzük a fogház iránti kedvezményt, és később, amikor az új BTK hatályba lép újabb kérelmet nyújtsunk be a bv. bíró felé?
Köszönettel várom válaszát.

Rafina67 # 2013.02.20. 07:53

Kedves Citadella!

Igen.

Július 1. után kérelmezni kell a Bv bírónál.

Minden jót!
R

Citadella # 2013.02.19. 22:24

Üdvözlöm!
Az új BTK 2013. július 1-én lép hatályba.
A férjem fogházkedvezménnyel december elején szabadul.
Vonatkozik-e rá a 38. §. (3.) bekezdés, mely szerint a büntetés felének letöltése után, feltételesen szabadlábra bocsátható. Ebben az esetben már nyáron szabadulna.
Válaszát köszönettel várom.

vodafon # 2013.02.16. 08:56

Sziasztok! nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha Július 1-től életbe lép az új törvény akkor a börtön és fogház kedvezmények hogyan alakulnak? 5 és fél év börtön büntetést kapott az öcsém fegyveres rablásért, nem volt semmi probléma bent és így még megvan a kedvezménye. Mennyi idö után szabadulhat legkorábban és mikor kérheti a fogház minősítést? 26 hónapja van bent. Köszönöm a válaszokat előre is!

Dr.Attika # 2012.08.01. 08:52

Lehet még maradvány előzetes miatt.

ObudaFan # 2012.08.01. 08:31

Másból nem igazán jöhetett.

Dr.Attika # 2012.08.01. 08:22

Miből jött ez a 48 nap? Pénzbüntetés átváltoztatása?

ObudaFan # 2012.08.01. 07:49

Ez alatt az idő alatt nem fogsz tudni dolgozni menni.

offlife # 2012.07.31. 16:21

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy az alábbi paragrafus 2. bek. alapján hogyan értelmezzem a dolgokat.
Egészen pontosan ma felvettek egy munkahelyre dolgozni. Viszont augusztus 15-én be kell vonulnom 48 nap fogházbüntetésre egy BV. intézetbe. Mi lesz a teendőm? Fel kell mondanom a munkahelyen? Vagy kijárhatok dolgozni, hogy ne szakadjon meg a munkaviszonyom?

Köszönöm szépen minden kedves válaszadónak!

"28. § (1) A fogház a szabadságvesztés enyhébb végrehajtási módja.
(2) A fogházban az elítélt
rövid tartamú eltávozása engedélyezhető, külső munkában részt vehet,
életrendje részben meghatározott, szabad idejét belátása szerint használhatja fel,
a büntetésvégrehajtási intézet területén szabadon járhat."

ObudaFan # 2012.02.10. 13:18

Nagyjából lehet érteni. Ha az a lopás szabálysértés tud maradni, és semmi nem minősíti vétséggé, akkor nem fogják elrendelni a felfüggesztett végrehajtását. Ha igen, akkor már jó esély van rá.

gombos # 2012.02.10. 11:58

Tisztelt Ügyvédúr
Az lenne a kérdésem hogy van 3felfögesztetet börtönöm 1.5év letöltendöre és mellete van egy lopás ammi 2000ft értékü
kérdezném hogy ezért a lopásért megkaphatom-e 1,5évet plusz a lopásért ami jár???????
Remélem érti mert osze vagyok zavarodva
Köszönöm gyors válaszát!