közérdekű munka


maci1987 # 2018.01.09. 12:28

tisztelt fórumozók!

segítséget szeretnék kérni jogszabály területén!
párom közérdekű munka el nem végzéséért szabadságvesztést kapott letöltendőben be is vonult.
az a kérdésünk viszont milyen rezsim szabályok érvényesek így rá a fogház fokozatban ha nem a progresszív rezsim szabályok a kek által leírtakban mert csak ezt találtam!
kérem valaki írja le pontosan!
évényes törvényi szabályokat keresek melyekben megtudhatom kimaradás eltávozást kérhetünk, mennyi csomagot kaphat és milyen ruházatot kell viselnije?

válaszokat előre is köszönöm!maci1987

maci1987 # 2018.01.09. 17:01

Tisztelt Fórumozók!

felmerült még egy kérdés: Szeretném megkérdezni, hogy a közérdekű munka átváltoztatása szabadságvesztésre mely vonatkozó jogszabály aktuális jelenleg?
az IM rendeletben a 180. paragrafus leírtakjai felülbírálják a 2013.é.CCXL t. leírtakjait ?

2013. évi CCXL. törvény
a büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról

vagy

16/2014. (XII. 19.) IM rendelet
a szabadságvesztés, az elzárás, az előzetes letartóztatás és a rendbírság helyébe lépő elzárás végrehajtásának részletes szabályairól

válaszokat előre is köszönöm! maci1987

drbjozsef # 2018.01.10. 06:26

Mindkettő hatályos.

A jogtáron megnézhető mindkettő mai napon hatályos állapota (ha esetleg módosultak volna a meghozataluk óta).

Mi ütközik szerinted?

Több száz paragrafus van mindkettőben.

Az 16/2014. (XII. 19.) IM rendelet 180§ mivel ütközik a 2013. évi CCXL. törvényben?

Utóbbiban a 290§ és 291§ foglalkozik az átváltoztatással, de ebben nem látok ütközést a rendelet 180§-ával.

maci1987 # 2018.01.10. 08:30

Köszönöm válaszát drbjozsef!

nem az átváltoztatás a problémánk hanem a bentre vonatkozó szabályok és rezsimszabályok alkalmazása velünk szemben! úgy gondoljuk, hogy nem tisztességes a bv hozzáállása!

azzal a problémával találkoztunk a Bv.ben, hogy "mák ruházatot" kell felvennünk és úgy tudtuk, hogy közérdekű munkáért civil ruházatot viselhetnénk és erre keresném a választ, hogy mi az igaz ? az Im rendeletben polgári ruházatot írtak és szeretném tudni, hogy ez által akkor mégis a polgári ruházat viselhető?
valamint, hogy küldhetek neki hetente csomagot vagy kérhetek kinti beszélőt vagy sem mert az adott bv intézménye nem volt hajlandó reszim szabályzatott átadni számunkra és így jelenleg a törvényi megfelelőjét keresem, hogy megtudjam mi az igazság ezzel kapcsolatban.
kaphatnánk erre választ?

Köszönettel: maci1987

maci1987 # 2018.01.11. 06:50

Tisztelt fórumozok!

Tudna vki választ adni a korábban feltett kérdésemre törvényre vonatkozóan ?.
Kérem ha vki tudja a mai nap élő közérdekű munka átváltoztatasa szabadságvesztésre vonatkozó rezsim szabályokat, vagy hol találhatok rá azt nagyon megköszönnèm! Kerestem , de erre konkrét egyértelmű választ nem találtam :( joghátrányos helyzetet érzek velünk szemben.

köszönettel előre is a vàlaszt: maci1987

drbjozsef # 2018.01.11. 09:03

maci,

én nem vagyok jogász, sajnos nem tudom a választ a kérdésedre. A CCXI törvényben nincs semmi, ami ellentmondana a 16/2014 IM rendeletnek, és ebben szabályozva van, aminek kell.

A 180§ szerint lehet civil ruhája.
A többire nem tudok válaszolni, a rezsimszabályok adottak az előző fejezetekben, az itt szereplő (progresszív, és pl. a látogatófogadás) kivételével azok alkalmazandók elvileg, minden bizonnyal a csomagküldésre is.

Kérjed írásban a szabályzatot, vagy kérdezz rá a civil ruházatra, és kérd, hogy jelöljék meg a jogszabályt, ami alapján nem jár a civil ruha. Még igazuk is lehet.

maci1987 # 2018.01.11. 09:45

Köszönöm a vàlaszt drbjozsef!

Az az igazság, hogy a leirtakjaidon már túl vagyok és ezek ellenére még se tudhatok semmit miközben pàromnak el kell viselnije a benti tisztességtelen hozzàállást MERT IGEN IS ÚGY BÀNNAK BENT AZ EMBEREKKEL HA NINCS "CSÓKOSOD"! Kértem íràsban, de 30 napjuk van és annyi idő múlva szinte már itthon lesz.
Azért bosszant a helyzet mert secc perc alatt pàlcát törnek felettünk- azonnal elvisz a rendőr viszont felettük ??? Ők hibàzhatnak és semmi ?? Emberi jogainkkal mi a helyzet? Jah , hogy ebben az orszàgban ilyen nincs, hanem diktatúra csodálatos demokráciànak álcázva! De nem politizálok a JOGOKAT AKAROM CSAK!
HA ESETLEG VKI TUDNA SEGÍTENI A VÁLASZBAN MEGKÖSZÖNNÉM MÉG!

maci1987 # 2018.01.12. 17:14

Tisztelt Fórumozók!

Közérdekű munkára vonatkozó szabadságvesztés idejére vonatkozó rezsimszabályokban tudna vki segíteni? pontosan mik azok?

vilmos5695 # 2018.01.12. 18:03

Üdv érdeklődnék.
A pártfogóm kiszabott 103 óra közérdekü munkát, mondta kifognak küldeni 1 levelet mikor kell elkezdenem,tavaly augusztusba érkezett volna a levél, csak sajnos nemvette át senki mert külföldön dolgoztam, most itthon vagyok, hétfőn tervezem hogy elmegyek a pártfogómhoz ebböl elzárás lessz?
Köszönöm előre a választ.
Tisztelettel:Vilmos.

szakvizsga2015 # 2018.07.10. 09:38

Kedves Hozzáértők!

Van-e mód a szabálysértési eljárásban kiszabott közérdekű munka pénzbüntetésre való átváltoztatására?
Amit találtam a jogszabályban, az csak a méltányosság, amit a köztársasági elnökhöz lehetne írni, de ezen kívül van-e valamilyen más forma?

A jogorvoslati határidő már lejárt egyébként.

Magam részéről úgy értelmeztem a jogszabályt, hogy ilyenre nincs mód.

Köszönöm előre is!

tszaboma # 2020.06.21. 19:02

Üdvözlök mindenkit!
312 óra közérdekü munkàra ítéltek kedden egy buntetöügyben.
Szeretném megkérdezni,hogy ilyenkor nekem kell jelentkeznem, vagy engem fognak keresni ezügyben? Tàvmeghallgatàs útjàn volt a tárgyalàs, igy erröl informaciót nem kaptam.
Illetve nincs érvènyes TB-m, igy is megvizsgál majd az orvos,hogy alkalmas vagyok-e a munkára? Köszönöm a segitséget