Újabb eljárásra kötelezés


hihetetlen # 2004.11.29. 17:05

Köszönöm szépen a válaszod.

Legislator # 2004.11.28. 21:39

Köszönöm szépen, én is válaszoltam a válaszra.


Sunshine after the rain.

Nick Name # 2004.11.28. 19:52

Legislator, válaszoltam.

Hihetetlen, így egyértelmű a kérdés, a válasz pedig igen.

Üdv:


Nick Name

hihetetlen # 2004.11.27. 06:25

Az előzőekben megint nem voltam elég világos. Kérsdésem az lenne, mivel az ügy több szereplős, hozhat e a biróság egyesekre felmentő itéletet és mások ügyében hatályon kivül helyezést ?

Legislator # 2004.11.26. 17:24

Mail ment:).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2004.11.26. 16:43

Nick,

Bocs, hogy még nem küldtem. De rajta vagyok a dolgon.


Sunshine after the rain.

Nick Name # 2004.11.26. 11:23

Hihetetlen,

amennyiben a másodfokú bíróság osztja azt a véleményt, hogy az adott személy nem is követheti el a bűncselekményt, akkor nyilván nem helyezi hatályon kívül az elsőfokú ítéletet, hanem felmenti az illetőt.

Ha hatályon kívül helyezi valamilyen okból, akkor nyilván elméletileg nem tartja kizártnak a bűnösség megállapítását.

Legislator,

még nem kaptam semmit, de majd nézem. Akkor mostantól lép életbe, hogy vasánap estig nem vagyok.

Üdv:


Nick Name

hihetetlen # 2004.11.26. 05:53

A másodfokú bíráság dönthet e úgy, hogy az ügyet visszaadja az elsőfoknak, mivel nem látja az elsőfok ítéletét megalapozottnak, de per tárgyát képező cselekményt az egyik vádlott a beosztásánál fogva nem is követhette el. Ebben az esetben aki nem volt olyan döntési pozicióba, hgy elkövető, vagy bűnsegéd legyen akkar az ügy visszaadása az elsőfoknak, ezel együtt a fenti vádlottat eleve felmenti. Van e ilyenre lehetőség, vagy ahogy van az ügy újratárgyalásra kötelezi az elsőfokot, mivel nincs kellőképen felderitve.

Nick Name # 2004.11.26. 05:01

Hali!

A mélcímem jó, csak ritkán szoktam nézni, de most majd megnézem. A gond viszont az, hogy most el kell mennem és vasárnap estig nem leszek gépközelben. Addig tartsd a frontot, utána küldöm a véleményem.

Üdv:


Nick Name

Legislator # 2004.11.25. 20:29

Hello, Nick Name! Ha helytálló a feltüntetett mailcímed, megkeresnélek egy büntetőjogi dogmatikai kérdéssel, mivel vitába keveredtem az Index Jogtudomány című topicjában egy Kollegával.


Sunshine after the rain.

Nick Name # 2004.11.25. 20:03

Na most ezt próbáld meg még egyszer leírni,mert ebből egy szó sem érthető. Ki hozhat felmentő ítéletet? Az elsőfokú bíróság az új eljárásban?


Nick Name

hihetetlen # 2004.11.25. 19:06

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy esetet nem lát bizonyítottnak a másodfokú bíróság és új eljárásra kötelezi az elsőfókú bíróságot, úgy hozhat e valamely vádlottal szemben felmentő itéletet aki az elfoglalt szerepe miatt el sem követhette a bűncselekményt ?