Okirathamisítás még mindig


drbjozsef # 2020.06.28. 15:32

Papi07,

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

Egyelőre nem valósult meg a tényállás. Még lehet, hogy meg fog, sőt, igen jó esélyed van rá, szóval készülj fel, hogy nem sokára milliárdos tartozást felhalmozott cégek tulajdonosa, vagy hitelt vett fel a bt-d.

Na, majd akkor feljelentést tehetsz.

Lehet, hogy csak meghalt az illető például.

gerbera317 # 2020.06.29. 09:54

Megjegyzem, a cég adatai nyilvánosak, és a cégkivonaton a tulajdonos és az ügyvezető személyi adatai és lakcíme is nyilvános. A személyi okmányokkal csak egy dologban lett a "csaló" gazdagabb: tudja azok sorszámát is. És és kkor mi van? A kérdező dns-kódját továbbra is sötét homály és titok fedi...

m.kovacs # 2020.12.05. 16:20

Kedves Szakértők!

2015.-ben keletkezett egy üres A4-es papír alján aláírva, ledátumozva és ráírva a helység neve.

2020.-ban erre a papírra lézernyomtatóval rányomtattak egy szöveget.

2020. ban golyóstollal pedig 2 tanú aláírta.

Meglehet-e állapítani, hogy utólag nyomtaták rá a szöveget?

Meglehet-e állapítani, hogy utólag írták alá a tanuk?

Vonalkereszteződés nincs az írások között.

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 07:47

Hány nicked van?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 07:50

Egyébként meg lehet. Bizonyára te is nézted a dr. Csontot. Csak éppen annyira bonyolult és drága a vizsgálat, hogy csak a legsúlyosabb bűncselekmények nyomozásában alkalmazzák.

drbjozsef # 2020.12.06. 11:46

Ha valaki aláír egy biankó papírt (mert azért azok nem keletkeznek úgy, mint a vulkánok az óceánban, hogy egyszerre csak kiemelkedik a papírtartóból), az azért számíthat rá, hogy ezen bármi IS szerepelhet majd. Mi a meglepetés?

m.kovacs # 2020.12.06. 13:24

,, Egyébként meg lehet. Bizonyára te is nézted a dr. Csontot. Csak éppen annyira bonyolult és drága a vizsgálat, hogy csak a legsúlyosabb bűncselekmények nyomozásában alkalmazzák.,,

Egy hagyatéki ügyről van szó. Meghalt Édesapám és Végrendeletet hagyott hátra mely szerintem hamis(előzőekben leírtam mire gyanakszom). A Végrendeletben mindent a Végrendeleti Örökösre hagy, aki nem Én vagyok. Megtámadtam a Végrendeletet és keresetemben kértem igazságügyi írásszakérő kirendelését. Tárgyalás még nincs kiírva. A rám eső hagyaték értéke 1 500 000 Ft lenne a Végrendelet érvénytelensége esetén. A teljes hagyaték értéke 3 000 000 Ft. Ebben a perben kérhetem a ,,dr. Csontos,, bonyolult és drága a vizsgálatot? Biztos vagyok benne, hogy okirathamisítás történt.

drbjozsef # 2020.12.06. 13:56

Szerinted hamis?
Tehát nem láttad, hogy így írta alá, nem láttad, hogy nyomtattak rá, nem láttad, hogy tanúk aláírták.
MIÉRT gondolod, hogy hamis? Milyen bizonyítékod van? Mitől vagy benne biztos?

m.kovacs # 2020.12.06. 14:06

Így érzem belül, de ez legyen az Én bajom.

Ebben a perben kérhetem a ,,dr. Csontos,, bonyolult és drága a vizsgálatot?

Kovács_Béla_Sándor # 2020.12.06. 14:27

Neked kell előlegezned a díját. És jó lesz, ha pontosan megjelölöd, milyen szakterület szakértőjét kéred kirendelni, mert ez van annyira speciális, hogy a bíró ne feltétlenül tudja.

m.kovacs # 2020.12.06. 15:26

Pontosan milyen szakterület szakértőjét kell kérjem?

rigoz # 2020.12.06. 15:33

Igazságügyi írásszakértőt, nem, Béla? :)

drbjozsef # 2020.12.06. 16:17

Azt a kérdező sem vitatja, hogy az aláírás az elhunyt édesapjától származik. Úgyhogy grafológiai elemzés eléggé feleslegesnek tűnik.

Sokkal inkább valamilyen számítástechnikai (nyomtatás), és valamilyen vegyész szakértő (az írt szövegek kora) kellene ide.

rigoz # 2020.12.06. 16:47

@drbjozsef: A nyomtatott aláírás nem aláírás. LEgalábbis tudtommal a joggyakorlat így tekinti. Csak az, amit tollal (tintával) kanyrint a papírra a nyilatkozatot tevő személy.

drbjozsef # 2020.12.06. 22:59

Pontosan.
Netán megint átsiklottál a kérdező hozzászólásain, és úgy válaszolsz, vagy csak valami másról beszélsz? Nincs nyomtatott aláírás.

Nyomtatott szöveg esetén a nyomtatás idejére gondoltam.

Szomorú örökös # 2020.12.07. 04:54

rigoz

A nyomtatott aláírás nem aláírás.

Szerintem te belekevertél egy januári posztot a kérdésbe egy másik topikból:

magán okírat hamisítás: attika96 2020.01.18. 18:43

Milyen következményei vannak annak, ha egy szerződésre a megbízott fél aláírása digitálisan rá lett helyezve és ezt egy elektronikus pályázati felületen rögzítésre került, de egyébkét az érintett szerződés aláírásra került a megbízó részéről, változatlan tartalommal.

rigoz # 2020.12.07. 05:22

@szomorú örökös: "Szerintem te belekevertél egy januári posztot a kérdésbe egy másik topikból:

„magán okírat hamisítás: attika96 2020.01.18. 18:43

Milyen következményei vannak annak, ha egy szerződésre a megbízott fél aláírása digitálisan rá lett helyezve és ezt egy elektronikus pályázati felületen rögzítésre került, de egyébkét az érintett szerződés aláírásra került a megbízó részéről, változatlan tartalommal.”

Köszi a helyesbítést szomorú örökös! Egy másik - szintén hamisításra apelláló, szerintem elévült ügyre vonatkozó - kérdéssel összemostam véletlen a dolgot, igen. :)

@drbjozsef: Akkor már csak azt nem értem, annak mi köze a semmisséghez-érvénytelenséghez?

drbjozsef # 2020.12.07. 07:45

rigoz,

Annak? Úgy érted, a nyomtatás idejének?

Ha az aláírás 5 évvel korábbi a lap alján, mint a szerződés nyomtatott szövege fölötte, az azért megkérdőjelez szerintem bizonyos dolgokat.

rigoz # 2020.12.07. 09:17

Hát, az meg... Feltéve, ha nem jön azzal a drága másik fél, hogy ó, bocsánat, elírtam a keltezést... :) Ebbe belemenni több, mint lutri...

drbjozsef # 2020.12.07. 11:20

Szerintem is.
Ha az elhunyt aláírt egy üres papírt, mégis mire számított...

rigoz # 2020.12.07. 12:34

Egy üres lapot aláírni rohadt nagy marhaság, az tuti!

gerbera317 # 2020.12.07. 13:01

Mondjuk, a kérdező kérdése arra irányul, hogy labormunkával kimutatható-e az utólagos manipulálás. Nos, KBS nem véletlenül emlegeti a méregdrága csúcstechnológiát felvonultató sorozatot, mert ezt tényleg csak ilyennel lehet kimutatni. És ha így sem lepleződik le a csalás, vagy nem zárható ki minden kétség, az bizony sokba fog fájni, sokkal többe, mint amennyivel a siker kecsegtet.
Ha sikerül elérni, hogy egyáltalán érdemben vizsgálják a dolgot, legelőször úgyis a tanúkat fogják megkérdezni, és csak az után jöhet a többi.

norbertox # 2020.12.07. 13:31

Egy cégben tagok lettünk anélkül hogy részt vettünk volna taggyülésen vagy bármi találkozó lett volna!Ezen részt vett egy jogász,aki szintén bekerült a cégbe ,de nyomatékositanám hogy nem vettünk részt semmilyen találkozón ,igy fogalmunk sincs hogy oldották ezt meg!Kérdésem az lenne hogy a jogásznak lehet e ebből problémája ha kiderül és hogy oldaná meg bárki ezt a problémát ha a tudta nélkül kerülne be a cégbe?Tudtommal ez okirathamisitás!

kerdezo30 # 2021.01.19. 18:09

Sziasztok!

Egy több éve lefoglalt számítógépről van szó.
Saját használatú gép, de okirat lett vele hamisítva (a gépen 1 szoftverrel). Ezen kívül rajta volt céges értékelések és több mappában is családi/nyaralási fotóalbumok és egyéb személyes holmik, mivel ez mindennapi használatban volt.
A bíróság nem akarja vissza adni.
Most nyilvános ülés lesz, utolsó alkalom.
Kérdés, valamilyen jogszabályra/törvényre vonatkozva vissza lehetne kérni, ha mást nem, legalább a merevlemezt/adatokat? HA más nem is, a fotók mindenképp hiányoznak (nyilván nem ezt mondanám a bíróságon) és ugye személyes adatok, dokumentumok...

Köszönöm szépen.

Kovács_Béla_Sándor # 2021.01.19. 20:20

Azt mondja a Btk., hogy el kell kobozni azt a dolgot, ami bűncselekmény elkövetésének eszköze volt.