összbüntetés mellé kedvezmény


czeszti # 2014.01.24. 10:44

üdvözlök Mindenkit!
Az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan, (amit több embernél is hallottam)hogyha valakinek elveszik a kedvezményét,feltételes alatt követett el más bűncselekményeket is, és ha összebüntetik visszakaphatja a kedvezményt?
köszönöm

ObudaFan # 2014.01.24. 11:13

Nem kapja vissza.

czeszti # 2014.01.24. 19:09

Kedves Obudafan!

Nem kekeckedni szeretnék, de nem egy elitéltnél fordult ez elő mostanában gyakorlatban,akik az új 2013. 07. 01-ei btk módosítás után, kedvezmény megvonás után összbünttették és kapott kedvezményt. Ez hogyan lehetséges akkor?

ObudaFan # 2014.01.25. 11:15

Szerintem sehogy, de ha tudsz ilyen határozatot mutatni, akkor megmondom.

pufó75 # 2014.06.11. 18:26

82 Bkv
Azaz 82. Büntető kollégiumi vélemény
Engem is foglalkoztat ez a kérdés
csak más tekintetben
A bírói kioktatás ha nem szerepel a bevonuló
papíron, létezik hogy van kedvezmény illetve
feltételes szabadláb ?

pufó75 # 2014.06.11. 18:35

Kedves ObudaFan
"Szerintem sehogy, de ha tudsz ilyen határozatot mutatni, akkor megmondom."
Szerintem ez nem határozat, hanem maga a törvényekben (egyelőre)
nem beiktatott de a birói jogalkalmazás gyakorlata.
Remélem jól mondom, és hasznos információ ez a jogi szférában

ObudaFan # 2014.06.11. 18:41

Valóban:

"II.1. Amennyiben az elítéltet a jogerős ítélettel kiszabott határozott ideig tartó szabadságvesztés esetében a Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése alapján kizárják a feltételes szabadság kedvezményéből, majd e büntetést összbüntetésbe foglalják, akkor az összbüntetés vonatkozásában – ez okból – nem lesz kizárt a feltételes szabadságra bocsátás. Jelentősége van ugyanis annak, hogy a Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése értelmében egy adott határozott ideig tartó szabadságvesztés végrehajtása megkezdésének önhibából elmaradása miatt történik a feltételes szabadság kedvezményéből kizárás. Ha az elítélt a feltételes szabadság kedvezményében – a végrehajtás alatt tanúsított magatartása miatt – nem részesül, akkor ezáltal utóbb nem lesz kizárva az összbüntetés vonatkozásában a feltételes szabadság lehetőségéből. A Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése szerinti önhiba tanúsítása pedig – a 2009. augusztus 9-i törvénymódosításhoz fűzött indokolásból kitűnően – éppúgy mérlegelendő a kedvezmény tekintetében, mint a végrehajtás alatti más magatartás.

2. a) A 3/2002. BJE határozat értelmezése alapján az összbüntetési ítélet rendelkező részében csak olyan rendelkezésnek van helye, amelyet az alapítélet is tartalmazott. A feltételes szabadságból – a Bv. tvr. 23/A. § (1) bekezdése alapján – történt kizárásról nem az összbüntetés alapítélete rendelkezik. Következésképpen az ilyen kizáró rendelkezés kívül esik az összbüntetésbe foglaláson.

  1. Ha mielőtt a perbíróság a szabadságvesztés letöltésére vonatkozó határozatát meghozta, illetőleg a büntetés-végrehajtási bíró a terheltet felhívta volna a határozott ideig tartó szabadságvesztés megkezdésére, e büntetést [így például a Be. 327. § (4) bekezdése szerint] összbüntetésbe foglalják, a terhelt pedig – önhibájából – az összbüntetés végrehajtása végett kibocsátott bírósági felhívásnak nem tesz eleget, akkor a feltételes szabadságból történt kizárása értelemszerűen az összbüntetésre vonatkozik. A feltételes szabadságból történt kizárásra vonatkozó rendelkezés azonban ilyenkor is a büntetés-végrehajtási bíró, s nem pedig az összbüntetési ítéletet meghozó bíró hatáskörébe tartozik, s ilyenkor sem az összbüntetési ítéletben kell róla rendelkezni."
ObudaFan # 2014.06.11. 18:41

A bírói kioktatás ha nem szerepel a bevonuló
papíron, létezik hogy van kedvezmény illetve
feltételes szabadláb ?

Igen.

pufó75 # 2014.06.11. 18:48

cseszti

Úgy tudom összbüntetés esetén ha több ügyet
összbüntetésbe foglalnak akkor kaphatja vissza.
De abban az esetben időre kell bevonulni.
De ez is benne van a 82. Bkv leiratban.
Ez a leirat tavalyi.
Vagyis mellékesen megjegyezve
nem értem hogy jogi szakemberek előtt miért ismeretlen

pufó75 # 2014.06.11. 19:03

Köszönöm a választ ObudaFan
A többi jogi elem

  • halasztás
  • összbüntetés
  • önhiba hiánya

Ezek is fontosak vagy elég a bírói kioktatás hiánya a kedvezményhez ?

ObudaFan # 2014.06.12. 07:43

Elég.

barbirobika # 2014.08.05. 07:40

Tisztelt ObudaFan
azzal a kérdésel fordulok önhöz párom 2 év 6 honapos borton itéletét tölti a másod foku biroság kizarta a kedvezményböl az ok önbiráskodás magán laksértés könnyü testi sértes .az lenne a kérdésem van e esély arra hogy valamien modon kap kedvezményt

válaszát előre is köszönöm tiszteletel barbirobika


ha valakit kedvezményöl kizárnak kaphat e még a vádmagán laksértls önbiráskodás könyütesti sértés

ObudaFan # 2014.08.05. 09:17

Látni kellene az ítéletét ehhez. Nem valószínű, de ha esetleg valamilyen tévedés folytán zárták ki a kedvezményből, azt lehet orvosolni.

aranyvirag # 2014.10.13. 10:59

Tisztelt jogi szakértők !

Az alábbiakra szeretnék választ kapni:
A fiam 2012. június óta van bv.-ben.
Előzetesben volt ez év júniusáig. Akkor kapott két év letöltendőt, életbe lépett két év felfüggesztett és januárban várható még egy tárgyalás.
Mikor lehet összbüntetést kérni és kb. mennyi a kedvezmény ?

Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2014.10.13. 12:26

Kérni lehet, ahogy van két jogerős ítélete. Hogy érdemes-e kérni, az más kérdés, ahhoz látni kell az ítéleteket.

aranyvirag # 2014.10.14. 07:26

Újabb tisztelet teljes kérdésem az lenne, hogyan változtak 10.01-től az összbüntetés szabályai és mik azok.
Egy másik témában is kérnék hozzászólást: átszállítási kérelmet csak elítélt vagy családtag is beadhat-e és hová kell küldeni ?

Köszönöm

Vikoka # 2014.10.15. 19:21

Üdvözlöm! Érdeklődnék, ho
gyha valaki megkapja az összbüntetésbe foglalást, akkor még me
gkaphatja a 2/3-os kedvezményt?

ObudaFan # 2014.10.16. 10:02

Vikoka

Nincs akadálya.

ObudaFan # 2014.10.16. 10:08

aranyvirag

Nem változtak.
A terhelt kérheti.

barby92 # 2014.10.17. 15:51

tisztelt uram
olyan kerdesel fordulok onhoz parom észbuntetest kapott kedvezmenybol kizarva 2 ev 6 honap az itelet o tobszoros viszaeso van arra mod vagy lehetoseg hogy a bv intezet visza adja a kedvezmenyt vagy le foghazasitsak es ha igen akkor menyi lenne a kedvezmenye.
valszat elore is koszonom

ObudaFan # 2014.10.18. 11:49

A v intézet nam adhat vissza kedvezményt, a bíróság dönti el, hogy lehet-e szó feltételesről, vagy sem. Ha esetleg tévesen vonták meg ennek a lehetőségét, akkor a bíróság adhatja vissza. A kérdésből nem derül ki, hogy van-e ennek alapja.

barby92 # 2014.10.20. 12:05

koszonom szepen valaszat mit kellene ahozz maganak le irnom hogy tudjon nekem valaszt adni kerdesemre

ObudaFan # 2014.10.20. 18:28

Tudni kellene, hogy milyen indokkal vonták meg. Tehát: látni kellene az ítéletet.

Szilárd21 # 2016.06.02. 17:00

Kedves Szakértők,

Három kérdésem lenne a témával kapcsolatban:

  1. Ha valakit kizárták a kedvezményből az egyik elsőfokú ítéletben, másodfokon van lehetőség vissza kapni a kedvezményt? (visszaesés miatt történt a kizárás)
  2. Ha egy másik ügy amiben hamarosan szintúgy elsőfokú ítélet születik kedvezménnyel, majd ha a két ügyet összbüntetik, abban az esetben a kedvezmény vissza jön a "kizártra" is?
  3. Ha nem lehet esetleg még sem összbüntetni, /vagy lehet de a kedvezmény nem jár,/ abban az esetben később van mód felülvizsgálatra, hogy a kedvezményt kapjon? (jó magaviselet, dicséretek stb.)

Köszönöm a válaszokat!

folyami géb # 2016.06.02. 18:18

Ejnye, Szilárd, Te ennél szakszerűbben szoktál kérdezni! :)
Az első kérdésed totál nem értem: ha egy ügyben csak (nem jogerős) elsőfokú ítélet van, akkor összbüntetésről nem is beszélhetünk, hiszen összbüntetésbe csak jogerős ítélet foglalható. Azt sem értem, milyen másodfokról beszélsz? Az alapítélet másodfokáról vagy összbüntetés másodfokáról?

A 2.-3. kérdésre biztosan "nem" a válasz. Ha elmagyarázod az elsőt, arra is szívesen válaszolok.