Rongálás szabálysértés


iboly4 # 2015.04.08. 12:11

A következő helyzetre kérnék segítséget.
A férjem - válófélben vagyunk- tavaly télen minden holminkat kipakolt a a közös házból a garázsba. Amit tudtam, elhoztam akkor, de helyhiány miatt bőven maradt ott holmink.

Tegnap elmentem a házhoz és elkezdtem megmozgatni a dolgokat és a következő dolgokkal szembesültem. A garázs padlójára fekete zsákot terített, arra rászórt száraz kutyatápot (amit először nem is értettem, hogy került oda), majd arra tette a költöző dobozokat (könyvekkel, ruhákkal, cipőkkel), bútorokat lapra szerelve(ezeket rátette a dobozokra), illetve egy csomó cipőt simán zsákokba rakott, amibe belülre is szórt kutyakaját.

Megmozgattam néhány dolgot, de leginkább a gyerekek cipői érdekeltek aktuálisan(évszakváltás miatt).

Miután kinyitottam az első cipős zsákot és láttam, hogy egérszar mindenhol,zsákok megrágva, cipők szétrágva, egy egérfészek is, abbahagytam a további pakolást.
Azt szeretném megtudni, hogy ezzel mi a teendő? A könyvek, ruhák, cipők értéke azért nem elhanyagolható (a gyerekek és az én holmim egy része is ott van), de még nem tudom, pontosan mi ment még tönkre, még hátravan a többi dolog átnézése.

Eddig is kidobált dolgokat, kivágott több fát, sövényt, amivel kárt okozott, de ez a mostani eset nekem már túl messzire megy.
Az egyik szomszéd látta, amikor kivitte a dobozokat, zsákokat tavaly ősszel, akkor ezt le is írta nekem és odaadta.
Kutya pedig 2013 nyara óta nincs a háznál, vagyis a véletlenül odakerültnek elég kicsi az esélye.

ObudaFan # 2014.08.23. 12:14

Pénzbírságra.

bandi3677 # 2014.08.23. 11:47

Üdv!Megkaptam a határozatot,csak figyelmeztetés lett.A kárt 1200ft-ot kell kifizetnem az illetőnek. Erre kaptam 15 napot. A gondom,hogy azóta elköltöztek,nem tudom hova.Ilyenkor mi a teendő?

ObudaFan # 2014.04.25. 13:42

Ha szabálysértési pénzbírság lenne, akkor ledolgozható lenne, de nyilván nem az, hiszen ott nincsenek napi tételek. Az elképzelhető, hogy szabálysértési értékre elkövetett cselekményről van szó, de ezek szerint valamilyen minősítő körülmény miatt vétség lett belőle.

fekete ló # 2014.04.25. 11:00

Tisztelt Agent Cooper!
Az ítélet így szól:...rongálás vétsége...400 napi tétel pénzbüntetés...egy napi tétel összege 200 forint...meg nem fizetés esetén egy-egy napi fogházbüntetés. Ez nem 400 napi fogház? (Sajnos csak bölcsész diplomám van, nem tudom jól értelmezni.)Az így kiszabott, összesen 80 ezer forintot már befizettem.
Plusz befizetni 171.057 forint bűnügyi költséget.
Kérdésem, mivel ezt az összeget már nem tudom befizetni, - szívesen leülném, de nagymamai teendőimre a családnak szüksége van,- ledolgozhatom-e?
Előre is köszönöm válaszát, üdvözlettel, fekete ló.

Agent Cooper # 2014.04.24. 07:53

Kedves fekete ló!

Szabálysértésért nem kaphatott pénzbüntetést, egyébként meg ha 400 napi pénzbüntetést kapott, akkor minimum 400000 Ft a pénzbüntetés mértéke. Elég furcsa, hogy azt se tudja, hogy milyen büntetést szabtak ki Önre...

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

fekete ló # 2014.04.24. 07:45

T.Jogi Szakember!Szabálysértésért 170 e Ft pénzbüntetésre, vagy azt kiváltandó 400 nap börtönre ítéltek. ( Egy autó tükrének letörésével vádoltak, bizonyítva nem lett, de feladtam a küzdelmet.) Kérdésem: közmunkára váltható-e a pénzbüntetés? Köszönettel!

fekete mamba # 2014.04.21. 12:55

Szerintem abban semmi nincs, ha nem zárt csomagolású íróeszközt kipróbálsz, jobb helyen direkt ki is van rakva papír erre a célra, én legalábbis már láttam ilyet papír-írószerben. Zárt csomagolást felbontani viszont valószínűleg tényleg szabálysértés.

r0li # 2014.04.15. 07:04

Ez igaz. Köszi!

Véleményem # 2014.04.13. 21:01

r0li

A stift tartalmából használsz el. Rá van írva, hány ml van benne. Lopásnak is vehetik, bár ennek életszerűsége elég kicsi.

Egy jó kamera felvétel a használatról és ugyan ott van az ember mintha lopott volna.

r0li # 2014.04.13. 20:44

Üdvözlet!

A ténylegesen állagsérelemmel nem járó tevékenység is rongálásnak számít? Konrétan boltban, nyitott csomagolásban lévő stift kipróbálása, vásárlási szándék nélkül? A termék így eladhatatlanná válik.
Mondjuk én sem venném meg, ha tudnám róla, hogy valaki már "tesztelte" azt, de a szabálsértési jog szerint ez ténylegesen rongálás?

ObudaFan # 2014.04.12. 07:10

Pénzbírságra.

bandi3677 # 2014.04.11. 16:20

Köszönöm,remélem ennyivel meguszom a dolgot!

Agent Cooper # 2014.04.11. 14:51

Kedves bandi3677!

Várhatóan 5-10 ezer forint pénzbírságot fog kapni. Ha nem érkezik meg a határozat augusztus közepéig, akkor már nem lesz alapja a büntetésnek az elévülés miatt.

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

bandi3677 # 2014.04.11. 10:47

Üdv!Az lenne a kérdésem,hogy rongálást követtem el 1200ft értékben 2013 decemberben.Február 4.-én amikor behívtak a rendőrségre,beismertem tettemet.Azóta nem kaptam semmi papírt a bíróságtól és rendőrségtől sem.Büntetlen előéletű vagyok. Milyen büntetésre számíthatok és előreláthatóan mikor?Köszönöm a választ előre is!