reintegrációs őrizet


immiess # 2019.03.03. 13:41

Tisztelt fórumozók!!tegyük már tisztába az ügyet: eddig minden ügyvéd elítélt és hozzáértő azt mondta hogy az előzetes is beleszámít a letöltött időbe a reintegrácionál!!!!!!egy ismerösöm is szabadult és neki BELESZÁMÍTOTT!!!az én ügyvédem is azt mondja

bufurcka # 2019.03.03. 10:29

Kedves Szeetoo!

Köszönöm a linkeket,sokat segített.Érdekes amit leírtál mert nálam 6 év az elsőfokú ítélet de rendelkezik arról hogy 90 nap után re-integrációs őrizetbe lehet helyezni.Sajnos 2,5 év után sem tudom még mindig mi is lesz az ítélet mert a ügyészség és én is fellebbeztünk.És itt sem sietnek mert semmilyen választ sem kaptam több mint 3 hónapja mi is van a üggyel. Annyit szeretnék még kérdezni hogy ez alatt el tudsz helyezkedni dolgozni? Ugyanúgy munkáltatónak kell szándéknyilatkozatot kiállítani? Ilyenkor is levonják a tartási díjakat? Vagy ugyan olyan szabályok vonatkoznak mint a házi őrizetre új nevén bűnügyi felügyelet.Itt is nyomkövetővel ellátva élsz? Mert most is azt használom közel 30 hónapja igaz most már Pest megye határáig de a munkavégzésben zavar hisz 4-5 óránként lemerül.Baleset veszélyes és rengeteg műszaki hiba van.Mit javasolsz jobb ha az ügyvéd adja be és előre csatolom a munkáltatói nyilatkozatot?

Szeetoo # 2019.02.26. 23:16

Korábbi hozzászólásokat olvasva röviden egy pár tudnivaló a REÖR-rel kapcsolatban.
REÖR beadásának feltétele:

  • Az 1 évet meg nem haladó ítéletnél 3 hónapot, 1 év felett 6 hónapot el kell tölteni JOGERŐSEN börtönben. Az előzetes vagy házi őrizet sajnos nem számít bele.
  • Csak börtön vagy fogház fokozatú elítéltnek jár.
  • Bűnszervezet nem kizáró ok.
  • Folyamatban lévő ügy és követő ítélet sajnos kizáró ok.
  • Csak jogerős ítélet után adható be (első fok nem elég).
  • Ügyvéd, fogvatartott és a Bv. intézet (hivatalból) is kezdeményezheti a REÖR-t. Az utóbbi a legjobb, akkor 99%-os a siker!
  • A REÖR engedélyezése/elutasítása tárgyalás keretében zajlik a gyakorlatban. Bár a törvény engedi a papírok alapján meghozott döntést is, de csak ha a BV. intézet tesz előterjesztést.

A gyakorlatban a teljes REÖR elbírálási idő elég széles spektrumot fed le. A folyamat kb. 40-60 nap, de én ismertem olyat is aki 4 hónapig várt a határozatra. Sajnos se a pártfogó, se a bv., se pedig a bíró nem sieti el a dolgot. Ráérnek. Nem az Ő életük! :(

Remélem tudtam segíteni. További kéréseket szívesen veszem!

Szeetoo # 2019.02.26. 22:51

A reintegrációs őrizettel kapcsolatos jogi tudnivaló itt találhatóak:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
61/A, B, C, D § ; 76 § (2) s.) ; 187/A, B, C, D, E §

Gyakorlatiasabb a fenti törvény végrehajtási utasítása, mely itt található:
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?…
136/A, B, C, D, E, F §

Szeetoo # 2019.02.26. 22:29

Kedves Fórumozók!

Nemrég szabadultam a börtönből. Sajnos elég hosszú időt töltöttem bent és eközben elég jól kiismertem magamat a jogi dolgokkal kapcsolatban. Bár nem vagyok ügyvéd, de elég sok mindent megtanultam az évek során. De amivel jobb vagyok az ügyvédeknél, hogy mindezt a saját bőrömön tapasztaltam, tehát a jog gyakorlati oldalát is ismerem, a börtönbeli tapasztalatokat útján.
Jelenleg reintegrációs őrizetben vagyok itthon, úgyhogy ráérek :) Várom a kérdéseket! ;)

bufurcka # 2019.02.14. 12:25

Szép jó napot!
Érdeklődnék hol találok részletes leírást a reintegrációs őrizettről? Mit jelent az ha a elsőfokú ítélet szerint 3 hónap letöltése után lehet kérvényezni? Nekem vagy ügyvédnek kell kérvényezni? Mit is jelent ez pontosan? Sajnos a BV hivatalos oldalán csak egy hibaüzenet van ez ügyben.
Előre is köszönöm a segítséget.Hiába keresek olyan útmutatót is a hivatalos oldalakon mit is lehet magával bevinni a elítélteknek. Ha esetleg erről is tudna valaki valamilyen linket vagy tájékoztatást adni megköszönném.

Edo90 # 2019.01.23. 10:48

Tisztelt Ügyvéd Urak! A férjem január 8.-a óta börtönben van, bűnszervezetben elkövetett adócsalás miatt. Kapott egy levelet bent hogy leghamarabb április 8.-án hazajöhet reintegrációs őrizetbe. Mi úgy tudtuk hogy nem kaphat a bűnszervezet miatt. Február, március környékén beadnánk a kérvényt erre a reintegrációs őrizetre. Első bűntett, 1 éves kisbaba, feleség. Tudnának valamit mondani , megkaphatja ezt az őrizetet , van esélyünk? Köszönjük a segítséget.

Tial # 2019.01.17. 18:17

Tisztelt Ügyvéd Urak!
Elnézést a dupla postolásért, de javítottam a szöveget!

Jelenleg zajlik az ügyem kábítószer birtoklás miatt.
1-5 évig terjedő, amelyből 8 hónapot előzetesben töltöttem. Első bűntényes, bűntetlen előéletü..most szabad lábon vagyok és várom hogy haladjanak a dolgok..Az ügyészség mostanában emelt vádat...az lenne a kérdésem, hogy ha netán be kell vonulnom még bizonyos időre, akkor a reintegráció elindításához bele számít a 8 hónap előzetesem?! Ha börtönbe kell vonulnom, akkor kell még ott bent ülnöm 6 hónapot , hogy elindítsam a RÖ folymatát?! Vagy már ilyenkor automatikusan beadhatom az esetleges bevonuláskor?!

Válaszukat előre is köszönöm!

Tial # 2019.01.17. 18:03

Tisztelt Ügyvéd Urak!

Jelenleg zajlik az ügyem kábítószer birtoklás miatt.
1-5 évig terjedő, amelyből 8 hónapot előzetesben töltöttem. Első bűntényes, bűntetlen előéletü..most szabad lábon vagyok és várom hogy haladjanak a dolgok..Az ügyészség mostanában emelt vádat...az lenne a kérdésem, hogy ha netán be kell vonulnom még bizonyos időre, akkor a reintegrációba bele számít a 8 hónap előzetesem?! Ha börtönbe kell vonulnom, akkor kell még ott bent ülnöm 6 hónapot , hogy elindítsam a RÖ folymatát?! Vagy már ilyenkor automatikusan beadhatom az esetleges bevonuláskor?!

Válaszukat előre is köszönöm!

reyes81 # 2019.01.17. 11:08

Kedves Mindenki!

Esetleg várható valami változás reintegráció terén ebben az évben? Esetleg idő kitolás?

Dávid9191 # 2018.12.03. 17:40

Szép napot!Az lenne a kerdesem,hogy januarban kell bevonulnom 4 evre amibol 16 honap elozetesem van es 3 honap haziorizet, kedvezmenyt ugy nez ki meg kapom na de folyamatban van ellenem egy ugyanolyan jellegu buncselekmeny miatt egy eljaras amibol elso foku itelet nem szuletett, de 2 evig kb nem is fog!!14 honapom lenne meg a 4 evbol minusz reintegracio!!Igy hogy folyamatban van adhato e nekem a reintegracio? !Hozzateszem a masik ügyből mindenki lakhelyelhagyasi alatt van!

Anolyka # 2018.11.24. 15:52

Üdv! Érdeklődni szeretnék, hogy reintegrációs munkáltatókat vagy munkahelyeket hol tudnék keresni, esetleg Önök nem tudnak? Köszönöm a válaszokat előre is!

AdriennWien # 2018.11.05. 19:35

Üdvözletem!
Párom a reintegrációs őrízet elbírálására vár. Időközben kapott egy 90 nap elzárás ítéletet. Az lenne a kérdésem hogy ez követő ítéletnek számít e? Ugyanis a Rö feltétele hogy nem lehet további szabadságvesztès az elítélttel szemben.
A büntetőjogi eljárás annak számít? Üdv: Adrienn

Baghira (törölt felhasználó) # 2018.10.25. 08:47

Tisztelt Fórumozók!

A RÖ engedélyezése/elutasítása tárgyalás keretében zajlik?
Amennyiben igen, úgy a tárgyalásra kap értesítést az elítélt ügyvédje? Vagy csak az elítélt?
Ha rendelkezésre áll már a környezettanulmány is, akkor mennyi időn kell a tárgyalásnak megtörténnie?

A választ előre is köszönöm.

Lilian0709 # 2018.10.18. 13:31

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Férjem múlt hét pénteken beadta a reintegrációs kérelmét.Kérdésem az lenne hogy,mikorra várható bármiféle reakció (pártfogó,környezettanulmány stb...)

Isti86 # 2018.09.14. 09:26

Üdvözlök mindenkit!

Egy olyan kérdésem lenne hogy ha valaki a reintegrációs őrízetét tölti de van elzárásos büntetése azt mikor kell elkezdenie.és van-e lehetőség halasztásra?

A válaszokat előre is köszönöm

Rolcsika2018 # 2018.09.14. 06:23

Tisztelt Ügyvéd úr nekem az lenne a kérdésem a testvéremet letartoztatták 2017 08 27- én kábitószer vissza élés és testi sértés miatt kapott 3 évet a kábitószer miatt és 8 hónapot a testísértés miatt
ami még végrehajtásra vár a feltételes szabadulás 2019 07 28 az lenne a kérdésem hogy járna e neki a RÖ mivel elöbb a kábitószer visszaélés büntetést tölti a testisértés az még végrehajtásra vár várom válaszát elöre is köszönöm

K.Ö. Ágica # 2018.09.04. 13:33

Azért csak tudom már, hogy ügyvédtől hallottam e vagy sem! ÜGYVÉD mondta, hogy szeptemberben változás várható.

Dr.Attika # 2018.09.04. 05:26

12 hónap most is a gondatlan bűncselekményt elkövetőknél. Nincs olyan törvényjavaslat amelyik általánossá tenné a 12 hónapot. Ilyet ügyvédtől nem hallhatott.

jajhovalettavaj # 2018.09.03. 20:00

Tisztelt Ugyved Ur!

17honapra kell bevonulnom, reint.orizet felteleleinek megfelelek. Beadhatom a reint kerelmet bevonulas utan azonnal? Azt olvasom, hogy 2honappal az esedekesseg elott erdemes beadni, de gond ha en 7honappal elotte beadom? Beadom, 2honap mulva megvan a dontes,
amiben leirjak, hogy ekkor meg ekkor (5honap mulva) reint orizetbe helyezheto vagyok ?
(5evet kaptam,23honap elozet megvolt)

Koszonettel,

K.Ö. Ágica # 2018.09.03. 08:44

Tisztelt Fórumozók!
Több mindenkitől hallottam, és a napokban egy ügyvédtől, hogy szeptemberben változik a reintegráció ideje! 10 hónapról 12-re! Van rá esély?

Dr.Attika # 2018.09.01. 04:45

Úgy kell megegyezni az ügyészséggel, hogy felfüggesztett legyen az ítélet. Le kell neki vezetni ezt a matekot. Valószínűleg belemegy.

Pet 44 # 2018.08.31. 17:44

Szerintem be kell vonulnod, aztán a bv. bíró jogkőre eldönteni, hogy rö.-be helyez vagy sem . Mivel adható, ezért nem vagy rá jogosult . Meg egyébként is, több feltételnek, meg kell felelni, hogy döntés születhessen .

süvi82 # 2018.08.31. 13:55

Tisztelt forumozók!
Kaptam egy idézést előkészítő ülésre.Ebben az ügyészindítványt tett miszerint 2 év börtönbüntetést ajánl fel ha beismerem a bünösségem és lemondok a tárgyalásról az ülésen!na most adott 24 honap akkor amiből a kedvezmény 8 ho,marad 16 honap de 6-ot már előzetes letartóztatásba voltam akkor marad 10 honap,ebből még lejön 3 ho háziőrizet tehát ősszesen maradna 7 honap letöltendő!De ugye már jogosult vagyok a RÖ-re és azt mondja az ügyvédem hogy az is lehetséges hogy már ne kelljen bevonulni ebben az esetben!!!valaki vélemény?

István199404 # 2018.08.28. 06:40

Valaki tudna segíteni benne!?