reintegrációs őrizet


szeszilce # 2015.05.08. 13:47

Tisztelt Ügyvéd Urak!
A párom 1év 2 hónapot kapott, amit már kedvezménnyel letöltött , de a 8 hónap felfüggesztet börtön büntetését kezdte letölteti. Őssz büntetést nem szabtak ki neki az ítéletben. Vonatkozhat-e rá a reintegrációs őrizet?
Amennyiben igen akkor mennyi idővel jöhetne előbb haza.

Dr.Attika # 2015.04.30. 05:22

Nem teljesen a topicba illik, de a büntetés-végrehajtással kapcsolatos.
Tegnap a Gyöngyösi Járásbíróságon csodaszámba illő dolog történt. Az egyik terheltet a bv-ből vezették elő. Az egyik kisérő bv-s hadnagy volt. A hadnagy úr, úgy ahogy a "nagykönyvben" elővan írva: Tanácselnök Asszony jelentem, X.Y. fogvatartottat a tárgyalásra elővezettem. Ilyennel már régen találkoztam. Általában besomfordálnak a tárgyalóba és leülnek az őrök a fogvatartottakkal együtt. A börtönök zsúfoltságának enyhítése a közkegyelem eszközével azért is helyén való lenne, hogy ne tisztnek kelljen kisérni fogvatartottat.

Dr.Attika # 2015.04.30. 05:16

A jogpolitika alakítása népszerűségi kérdés? A felvetésem persze költői.

ObudaFan # 2015.04.27. 17:44

Nem az indokoltság kérdése miatt lepődnék meg. Nem lenne népszerű lépés.

Dr.Attika # 2015.04.27. 17:36

Mennyivel volt indokoltabb az 1985. évi közkegyelem. Jó, akkor hazánk "felszabadításának" 40. évfordulója volt.

folyami géb # 2015.04.27. 13:05

Én is.

ObudaFan # 2015.04.27. 08:49

Én a magam részéről akkor is meglepődnék rajta.

Dr.Attika # 2015.04.27. 08:09

Most, hogy az Európai Emberi Jogi Bíróság döntése nyomán a börtönöket "ki kell szellőztetni" így nagyon nagy a valószínűsége a közkegyelemnek.

ObudaFan # 2015.04.27. 06:37

Olyan hírek is terjengenek, hogy augusztus 20-ra lesz egy közkegyelem a börtönök zsúfoltsága enyhítésének érdekében.

Amióta én ezzel foglalkozom, ilyen hírek mindig terjengtek.

Dr.Attika # 2015.04.27. 04:07

"ezeket az információkat honnan lehet tudni?"

A jogászok világa olyan, mint egy nagy falu. Terjednek a hírek, illetve különböző előterjesztésekből következtetni lehet.

Damla78 # 2015.04.27. 03:58

Üdvözlök mindenkit!

Érdekes, hogy talán tényleg a kérdésemmel egy joghézagra tapintottam rá.
A hozzászólásokat olvasva talán akkor van esélyünk a reintegrációra, mert a Bv törvény a korábban felfüggesztett, majd végrehajtani rendelt büntetésnél nem egyértelmű?

Szilvia7777 # 2015.04.21. 09:52

Vajon milyen büntetésüek kapnának közkegyelmet ha ez menni fog?Gondolom nem az erőszakos büntettést aki kapott.Sztem aki enyhe bünt követett el csak annak járna.

kinga27 # 2015.04.21. 05:59

ezeket az információkat honnan lehet tudni?

Dr.Attika # 2015.04.20. 17:29

Olyan hírek is terjengenek, hogy augusztus 20-ra lesz egy közkegyelem a börtönök zsúfoltsága enyhítésének érdekében.

folyami géb # 2015.04.20. 17:22

Hát én remélem, hogy nem a BV jogászai, hanem a bíróság dönti majd el. Szóval Damla78 kérdése az érdekes, úgy tűnik, rátappintott egy joghézagra.

Kérdés ugyanis, hogy eredetileg felfüggesztett, de végrehajtani rendelt szabadságvesztésből engedélyezhető-e a reintegrációs őrizet. Szó szerint nem zárja ki a törvény, de Bv.tv. 187/A.§ (1) bekezedés a) pont értelmezhető úgy is.

Ez legtöbbször nem probléma, mert a felfüggesztett mellett ott van az azt elrendelő végrehajtandó, abból - ha az az első - engedélyezhető a reintegrációs őrizet.

Ha viszont a végrehajtandóból nem engedélyezték (pl. mert még nem volt hatályban a jogintézmény), vagy csak a végrehajtani rendelt büntetés van (pl. mert a pártfogó felügyelet megszegése miatt rendelték el a végrehajtást), akkor az eredetileg felfüggesztetből engedélyezthető-e? Na ez igényel bírói dömtést, sőt akár felsőbírósági iránymutatást is.

kinga27 # 2015.04.20. 16:06

kedves Dr.Attika ahhoz képest elég egyszerüen válaszolt hogy hát ha értem ha nem ez a törvény.

Dr.Attika # 2015.04.20. 16:01

Egyébként be kell adni a kérvényt és majd eldöntik a bv jogászai, hogy lehet vagy nem lehet. A cél ezzel a törvénnyel, hogy szellősebbé tegyék a bv. intézeteket. Akiket lehet ki fognak engedni. Idáig 350 db ilyen nyomkövető kütyüt vásároltak, tehát első körben ennyien kerülnek szabad (nyomkövető)lábra.

Dr.Attika # 2015.04.20. 15:58

A kérdés nem erre az esetre vonatkozott Kinga. El kellene dönteni, hogy elméleteiskedünk vagy konkrét esetre kérdezünk.

kinga27 # 2015.04.20. 14:36

köszönöm a válszat

folyami géb # 2015.04.20. 14:29

Bocsánat ugye, de csak pontosan...

Az első kérdés, amire válaszoltam, két eleve végrhajtandóként kiszabott büntetésre vonatkozott. Ott ugye tiszta sor, az elsőből azéért nem mehet reintegrácuiós őrizetre, mert van hátra még egy, a másodikból meg azért nem, mert nem első ízben ítélték el.

Kinga27 kérdése is egyételmű: ha valaki felfüggesztettet kapott (bármikor), de nem kerül börtönbe, azaz a próbaidő eredményesen telik el, és utána elítélik végrehajtandóra, akkor ha az egyéb feltételek fennállnak, mehet reintegrációs őrizetbe, hiszen az az első végrehajtandója éés más büntetést sem kell végrehajtani.

Az igazán érdekes Damla78 kérdése, azon el kell gondolkodni. Mondjuk jó lenne, tudni, milyen hosszú a végrehajtani rendelt felfüggesztettje!

kinga27 # 2015.04.20. 13:38

tehát aki 10 évvel ezelött 2 év börtönt kapott 4 évre felfüggesztve de nem került börtönbe és most egy másik ügyből halálos közuti balesetből kapott 2 év fogházat amit most tölt az sem lehet reintegrációs?

Dr.Attika # 2015.04.20. 12:54

Ha érti, hanem a törvény így rendelkezik.

kinga27 # 2015.04.20. 10:25

Ezt most nem értem,tehát aki mondjuk 10 évvel ezelött volt már felfüggesztve és most egy másik ügyből tölti az itéletét az nem kaphatja meg a reintegrácós őrizetet.

Dr.Attika # 2015.04.20. 04:54

Üdvözlöm!
Nem vonatkozik rá.Többszörös elítélés kizárja.

Damla78 # 2015.04.20. 03:54

Üdvözlöm!
Hozzátartozóm fogház büntetését tölti.
1 év 2 hónapot kapott,amiből most helyezték feltételes szabadságra, de van neki még egy felfüggesztett büntetése is, amit most kezd letölteni.
Kérdésem, hogy őrá vonatkozhat -e a reintegrációs őrizet, mert igaz, hogy először kapott letöltendő büntetést, de volt már felfüggesztett büntetése, amit ahogy írtam, most tölt.
Köszönettel