bujkalas , elevules?


Nick Name # 2003.11.03. 13:07

Joga nincs, legfeljebb lehetősége.


Nick Name

Fédra # 2003.11.03. 10:00

Mit jelent az, hogy joga van valakinek bujkálni?


Rundown

Vikman László # 2002.04.08. 21:04

A helyzetre vonatkozó jogszabályhely a Btk.-ból:

67. § (1) A főbüntetés elévül:

  1. tizenöt évi szabadságvesztés, valamint ennél súlyosabb büntetés esetén húsz év,
  2. tízévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tizenöt év,
  3. ötévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztés esetén tíz év,
  4. öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év,
  5. közérdekű munka vagy pénzbüntetés esetén három év elteltével.

(2) A kiutasítás végrehajthatósága elévül:

  1. ötévi vagy ezt meghaladó tartam esetén tíz év,
  2. öt évet el nem érő tartam esetén öt év

elteltével.
(3) A pénzmellékbüntetés három év elteltével évül el.
(4) Nem évül el az 1945. évi VII. törvénnyel törvényerőre emelt és az 1440/1945. (V. 1.) ME számú rendelettel módosított és kiegészített 81/1945. (II. 5.) ME számú rendelet 11. és 13. §-ában meghatározott háborús bűntettek miatt kiszabott tizenöt évi szabadságvesztés vagy ennél súlyosabb büntetés, valamint az emberiség elleni egyéb bűncselekmény (XI. fejezet) miatt kiszabott büntetés.
68. § (1) A főbüntetés elévülésének határideje a büntetést kiszabó határozat jogerőre emelkedésének napján, ha pedig a büntetés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik. Ha az elítélt a szabadságvesztés végrehajtása alatt megszökik, az elévülés határideje a szökés napjával ismét elkezdődik.
(2) A kiutasítás elévülésének határideje, ha főbüntetés mellett alkalmazzák, a főbüntetés végrehajtása befejezésének, illetőleg a végrehajthatósága megszűnésének napján, egyéb esetben a határozat jogerőre emelkedésének napján kezdődik.
(3) A pénzmellékbüntetés elévülésének határideje a főbüntetés végrehajtása befejezésének, illetőleg végrehajthatósága megszűnésének napján, ha pedig a szabadságvesztés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik.
(4) Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés végrehajtása végett tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje ismét elkezdődik.
(5) A pénzmellékbüntetés alkalmazása esetén akár a főbüntetés, akár a mellékbüntetés végrehajtása iránt tett intézkedés mindkét büntetés elévülését félbeszakítja.


vlc

Monlnar Viktor (törölt felhasználó) # 2002.04.06. 14:33

Sajnos ugy alakultak az ugyeim a torvennyel szemben hogy letoltendo szabadsag vesztest szabdtak ki ram.
Elotte mar voltam egyszer bortonben es azert nem szertnek visszamenni mert senkinek nem kivanom azt ami ott benn van a falakon tul.
Mar egy eve vagyok kulfoldon es azt kerdezem ne hogy meddig kell bujkalnom es egyaltalan mikor evul ez el (ha elevul)