Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Lacikam11 # 2022.06.20. 20:52

Tisztelt ügyvéd úr! Elsőbüntényes ként kaptam 5 ev 6 hónapot 2021. Június évben, jogerősen 2 fokon közben , 2020 ban fojamatban volt egy másik ügy,,, büntetö Majd 2020 évi ügyhöz hozzá tettek 2021 Augusztusban egy másik ügyet ez össze vont lett,,, Az a kérdés hogy az 5 ev 6 hónapol a 2/3 kedvezményem meg maratt e.... A másik kérdés hogy ebböl 2020 év Bűn.. És a 2021 es év az az.. Hogy a jogerős ítélet után 2020 as 2021 es össze vont Augusztusi mivel ez itelet után történt de a masik az ítélet elött. És. Ez miatt kizárnak e a őszbüntetésböl..? És még 2020 ügy Tárgyalási szakba van és 1 év 6 hónapot kérnek rám Legyen szíves felvilágosítást adni a jogi témában nagyon szépen köszönöm tisztelettel kiss klári

Slainte # 2022.06.17. 11:57

Áruld már el, hogy a Kúria mikor jár el másodfokon, mert nagyon érdekelne. Valószínűleg ez is a párhuzamos jogrendszer része (egyébként egy szűk körben, nem ügydöntő határozatok kapcsán igen, de a kérdező biztos nem erre gondolt).

Az evsz-es kérdés pedig könnyedén megválaszolható: ha nincs kizáró ok, akkor a feltételes szabadságra bocsátásig esedékes idő felét kell letölteni, de börtönfokozatban legalább hat, fogházfokozatban legalább három hónapot.

Tadegi # 2022.06.16. 13:57

Ez a kérdés ilyen formán megválaszolhatatlan.... A Kúrián azt vizsgálják, ami eléjük kerül. Attól függ, mi kerül eléjük. Ha másodfokú eljárásban kerül eléjük az ügy, akkor az eljárás iratanyagát és a lefolytatott cselekményeket, meg az azok alapján meghozott döntést vizsgálják felül. Hogy milyen eredményre jutnak, az teljesen az adott ügytől függ.
A fogva tartás meg.... megint csak attól függ. Miért ül? Mennyit? Milyen fokozatban? Jó magaviselet? Visszaesés? Rengeteg minden befolyásolhatja, hogy mit lehet és mit nem....

Eszter Ery # 2022.06.16. 07:47

Jó napot kivánok!Azt szeretném megkérdezni hogy pontosan a Kurián pontosan mit vizsgálnak,mikor érdemes beadni kérelmet,van e esely valamilyen megváltoztatásra,az elítélt (ügyében kapcsolatban).A másik a fogvatartott az ítéletének mennyi részét kell kitöltenie hogy Evsz tudja igénybe venni most hazajárás lehetőségéről beszélek::/a nevelő ügyvéd belevonása kell e?köszöm a választ.

Slainte # 2022.04.25. 17:26

Ha a Btk. szerinti visszaesőként ítélték el, akkor biutos nem helyezhető reintegrációs őrizetbe, függetlenül attól, hogy milyen bűncselekményt követett el. Ennek ki kell derülnie az ítélet rendelkező részéből.

Mona197 # 2022.04.25. 14:45

Üdv!
Érdeklődni szeretnék férjem epilepsziás beteg kapott nyolc hónap letöltendő börtön büntetést visszaesőként, de nem erőszakos büncslekmény miatt járhat e neki a reintregrációs örizet beadhatom e neki időre bevonult? Betegsége miatt nagyon féltem rendszeresen gyógyszert szed.Azt még ki hagytam, hogy kedvezmény az jár ami úgye ha jól tudom két hónap a nyolc hónapnak, de ha a reintregrációs meg kapná akkor három hónap után haza jöhetne??
Szép napot!

Mona197 # 2022.04.25. 07:18

Üdv!
Érdeklődni szeretnék férjem epilepsziás beteg kapott nyolc hónap letöltendő börtön büntetést visszaesőként, de nem erőszakos büncslekmény miatt járhat e neki a reintregrációs örizet beadhatom e neki időre bevonult? Betegsége miatt nagyon féltem rendszeresen gyógyszert szed.

Slainte # 2022.04.23. 10:59

Valóban volt egy ilyen módosítási javaslat még 2020-ban, de végül az Országgyűllés elé sem került.

Erinaceus # 2022.04.23. 04:26

A reintegrációs kedvezmény maximum plafon 5 évről 7 évre emelése akkor urban legend? Volt egy módosítás mostanában, de sehol semmit nem találtam tételesen se pro, se kontra.

Slainte # 2022.04.20. 07:56

Benne kell lenie az ítéletben. Fő szabályként, ha nem volt visszaeső az ismerős, akkor mindegyik büntetés kétharmad részének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra, ami persze nem kötelező.

Angie # 2022.04.19. 18:54

Üdvözletem
Ismerősömnek érdeklődnék hogy kábítószer használat miatt kapott 12 hónapot és egy kilakoltatàssal kapcsolatban végrehajtó meglökése miatt kapott 3, 6 hónap letöltendő börtön büntetést de ezt a törvényszék felülbírálta és a büntetést 1,8 hónapra csökkentette
Ilyenkor mennyi kedvezmény kapható?

Erinaceus # 2022.04.15. 17:50

Üdv!
6 év fegyházbüntetésnél valaki le tudná bontani nekem tételesen az összes elérhető bónuszt és kedvezményt a legkedvezőbb eshetőségek figyelembevételével (tehát mennyi az elérhető leghamarabbi szabadulás)? A börtön fokozatba átsorolás is jatszik az első év utan, és így rövidül? Azt hallottam a reintegrációs őrizetbe is lehet belefér, mert felvitték 7 évre a határát, ez igaz lehet?

Slainte # 2022.03.29. 03:20

Majordomus,

ha az lett volna a kérdés, akkor azt kérdeztem volna. Egy biztos: ha a terhére rótt bűncselekmények között van legalább egy, aminek az elkövetési ideje 2013. július 1. utáni, akkor új Btk-s az elítélés. Ha az összes cselekmény 2013. július 1. előtti, akkor attól függ, hogy a bíróság melyik Btk-t találta kedvezőbbnek.

Kogeza # 2022.03.28. 23:09

Nem az a kérdés, hogy mikor, hanem az, hogy melyik Btk. alapján ítélték el. (Főszabály szerint az elkövetéskori Btk. alkalmazandó, de vannak kivételek ez alól.)

Majordomus # 2022.03.28. 21:16

Magyarán az a kérdés,mikor itélték el?

Slainte # 2022.03.28. 16:56

Kedves Balbia,

attól függ, hogy a régi vagy az új Btk. alapján ítélték-e el. Ez az ítélet rendelkező részéből is kitűnik. Ha a régi alapján, akkor kétharmad lesz a kedvezmény, mert akkor a végrehajtási fokozathoz kapcsolódott. Ha az új Btk. alapján ítélték el, akkor viszont nem változik a kedvezmény, mert a visszaeséshez kötődik.

Balbia # 2022.03.27. 20:56

Tiszteletem!
Férjem, 4 év 6 hónapos jogerős börtönbüntetését tölti, feltételes szabadlábra bocsátható a büntetése 3/4-ed részének kitöltését követően. Visszaeső, 28 hónapja van bent, börtön fokozatban. Szeretnénk kérni a fogházasítást(minden feltétel adott), a kérdésem a következő: ha megkapja a fogház fokozatot, akkor is marad a 3/4-es kedvezmény, vagy automatikusan 2/3-ra csökken? Valaki azt mondja hogy a kedvezmény nem változik a minősítéssel, de mások meg azt mondják hogy a kedvezmény is változik, ezt szeretném tudni. Válaszát előre is köszönöm! Tisztelettel

Slainte # 2022.02.27. 08:42

Ne haragujon, Eszter, de ez a kérdsé így értelmetlen, nem is lehet válaszolni rá. Harmadfokú eljárás egy szűk körben - ún. ellentétes döntés esetén - valóban van, de akkor a fellebbezést azonnal vagy három munkanapon belül, írásban kézbesített ítélet esetén nyolc napon belül be kell jelenteni. Úgyhogy ha a férje már az 5 éves büntetését üli, akkor biztos nem mehet a harmadfokú bíróságra. Esetleg lehet, hogy a Kúria által folytatott fel,ülvizsgálati eljárásra gondol, de akkor meg azt nem értem, hogy annak mi köze van a feltételes szabadsághoz. A feltételes szabadság lehetősége vagy benne van a jogerős ítéletben, vagy az van benne, hogy a vádlott nem bocsátható feltételes szabadságra, de azt utóbb önmagában semmiféle eljárásban nem lehet megváltoztatni, csak az küszöbölhető ki ún. egyszerűsített felülvizsgálati eljárásban, ha a feltételes szabadságra vonatkozó rendelkezés eleve törvénysértő.

Majordomus # 2022.02.26. 15:18

Mi az a harmadfoku biróság?

ERY Eszter # 2022.02.26. 11:02

Jó napot! Kérdésem a következő,párom 5 év börtönbüntetést ül,az ügyvédje beadja kérelmet a Harmadfokú bíróságra,mit lehet elérni it Harmadfokúnál mert már bizonyítás helyének nincs,mert a másodfokú ítélet is meg volt.Van e arra későbbiekben lehetőség hogy kedvezménnyel,feltételes szabadságra bocsátás lehetősége fen álljon!köszönöm.

Lakatos Adam # 2022.02.01. 19:32

Jo estet en aszt szeretnem meg kerdezni hogy minden ha valakinek elozetes letartoztatasi parancs van ki adva kormany alltal akor elotte valamijen papirt nem kell kuldeniuk?

Hopeful92 # 2021.07.23. 12:15

Hivatalos választ kaptam és szeretném megosztani:
"Az országos járványügyi és oltottsági adatok, valamint a Magyarország Kormánya által
bevezetett további enyhítő intézkedések figyelembevételével a bv. szervezet is módosít
bizonyos kapcsolattartási formákat – látogató fogadás, postán érkező küldemények.
Az intézet ideiglenes elhagyásával járó kapcsolattartási formák (látogató bv. intézeten kívüli
fogadása, kimaradás, eltávozás), ideértve a jutalmazás esetét is, továbbá a súlyos beteg közeli
hozzátartozó meglátogatása, közeli hozzátartozó temetésén való részvétel, kegyelet lerovása
különös méltánylást érdemlő esetben engedélyezhető, arra egyedi ügyben tett bv. intézeti
felterjesztés alapján, az országos parancsnok biztonsági és fogvatartási helyettesének javaslata
alapján, országos parancsnoki engedéllyel kerülhet sor."

Hopeful92 # 2021.07.19. 10:27

Üdvözlök mindenkit! Van valakinek információja arról, hogy az EVSZ keretein belül, már 2020 évben megítélt hétvégi 24 illetve 48 órás eltávozásokat miért nem adják ki a büntetés végrehajtási intézetek? Tudomásom szerint a járványügyi helyzet már nem áll fenn.

bencekovacska # 2021.07.01. 18:10

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van e esetleg valakinek segítsége az Országos parancsnokság szállítási osztályán aki segíthetne rendelvényre elszállíttatni egyik kedves barátom a tiszalöki börtönbe tökölről. Ha eserleg van tipp kérlek az email címemre írj bence.kovacska@gmai.com-ra. Köszi

Jocika30000 # 2021.06.10. 13:52

üdvözlöm!
Büntető ügybe milyen jogok illetnek meg?
Le vok szàzalèkolva gondolkozàsom korlátozott nem mindig tudom mi a helyes enyhén mentális beteg vagyok!
Alap dolgokat azt tudom hogy nem szabad!
Megváltozott munka kèpesègű vok!
Előre is koszonom szepen a valaszt!