Határnap elmulasztása


monalisa1 # 2006.03.28. 14:38

Nos, fogsz majd kapni egy ujabb idézést, de nem a túl közeli időpontban, mivelhogy a bíróság halad az egyik ügyről a másikra, körforgásszerűen.

Tehát figyeld a postádat, és most már feltétlen jelenjél majd meg.

lazarus # 2006.03.28. 12:57

A tértivevény szerint 10-én átvették a levelem, és még semmi visszajelzést nem kaptam.
Mikorra várhatom hogy értesítenek?

monalisa1 # 2006.03.06. 16:30

Ilyen és Ilyen Bíróság
Ügyiratszám:
Cím

Tisztelt Bíróság!

... és ide szépen RÖVIDEN leírod, hogy miért is nem tudtál az idézésnek eleget tenni, azaz megjelenni.

(Ha netán van/volt tanú, aki bizonyítani tudja, hogy a lakásból nem tudtál a zárprobléma miatt kijutni, név/cím nevezd meg az illetőt. Ha emeleti a lakás, azt is írd le.)

Kérj a bíróságtól elnézést (!), és igérd meg, hogy legközelebb "akárhogy is" de biztosan ott leszel.

És hogy kéred a legközelebbi megjelenés időpontjának szíves tájékoztatását.

dátum

aláírásod
lakcímed

--------
A levelet LEGKÉSÕBB holnap add postára! Két példányban írjad, az egyik példányt másolatként elteszed.

Ajánlott-tértivevény adjad postára.

Nick Name # 2006.03.06. 16:28

Nyugalom, nincs ennek semmilyen formakényszere. Írd fel egy darab paírra az ügyszámot, a megszólítást (Tisztelt Bíróság), és utána három mondatban írd le, hogy mi történt, kb. úgy mint a topicindítóba. Mondjuk azt ne írd be, hogy vicces, meg a nevetést mellőzzük, de qatöbbi mehet. A végén odaírod, hogy elnézést kérsz, legközelebb megjelensz, aláírod és feladod. Ennyi.


Nick Name

lazarus # 2006.03.06. 16:05

Kérlek segítsetek, mert nem tudom hogy mit is írjak, és legfőképpen hogyan, milyen stílusban.

lazarus # 2006.03.05. 20:56

Köszönöm mindenkinek az eddigieket, ez egy kicsit megnyugtatott. Már kezdtem megijedni, hogy holnap akkor ilincsben fonak elhurcolni. :)

Még annyit mondjatok meg, hogy milyen formában kell ezt a kérelmet leírnom. Ki a címzett, a megszólított, ... stb.

Ha valaki esetleg egy mintát tudna küldeni, azt nagyon megköszönném.

julius # 2006.03.05. 16:26

Semmiféle hátrányos jogkövetkezmény! Így szerettem volna írni!

julius # 2006.03.05. 16:25

A Be. 65. § (4) bekezdése alapján az igazolási kérelmet méltányosan kell elbírálni.

Kérdésedre visszatérve, amennyiben 8 napon belül igazolást terjesztesz elő a határnap elmulasztása miatt, amelyben leírod és valószínűsíted annak okát, nagy valószínűséggel figyelembe fogja venni a bíróság és semmiféle jogkövetkezmény nem fog érni.
Ajánlott küldeményként add postára a levelet!

Nick Name # 2006.03.05. 15:43

Mondjuk tényleg nem ártana, ha mondjuk a lakatos számlájával igazolni tudnád az elmondottakat, de azt hiszem, hogy egy alkalommal önmaában is hihető a történet. Az ügy érdemében pedig nem szabad, hogy negatív hatással járjon.


Nick Name

ObudaFan # 2006.03.05. 11:51

Ha ez történt , az alapos indok, de nem ártana, ha valamivel alá is tudnád támasztani.
Baj abból érhet, ha nem igazolod a távolmaradást, mert akkor elővezethetnek, és ennek költségeit megtéríttethetik veled.

lazarus # 2006.03.05. 11:49

Ez azt jelenti, hogy benyújtom a kérelmem, és akkor majd kitűznek egy új tárgyalási időpontot, amire újból idéznek majd?

És rám nézve ez a kis "baleset" jár valami negatív következménnyel?
Valami olyasmire gondolok, hogy ezek után majd csúnyábban néz rám a bíró, vagy valami ilyesmi... És talán máris csorbul az objektivitás...

Az természetes hogy el fogok menni, hisz ez már egy második tárgyalás volt, az elsőn megjelentem pontosan,egy tanú nem jelent meg, ezért maradt el az akkori tárgyalás.

A másik agodalmam pedig az, hogy mennyire méltányosak ilyen helyzetekben.
Arra gondolok, hogy mennyire múlik ez az adott bíró hangulatán hogy elfoadja-e a kérelmem, vagy ez rá nézve kötelező?
És mi van akkor ha azt mondja, hogy ez nem elég alapos indok? Ennél alaposabbat nem tudok, hisz ez az ami valójában történt.

ObudaFan # 2006.03.05. 11:01

Ha meg nem teszed meg, elővezetnek, ami nem jó móka azért.

Nick Name # 2006.03.05. 10:57

8 napon belül igazolhatod a mulasztásodat. Mivel az eset harmadikán történt, még bőven határidőn belül vagy. Írd le a sztorit úgy, ahogy itt, nyújtsd be az adott ügyszámra, és ígérd meg, hogy legközelebb elmész. És tégy is úgy.


Nick Name

Kirby # 2006.03.05. 10:41

Nem tudom mi van ilyenkor, de a lakásból/házból nem tudtál értesíteni valakit hogy nem mész, vagy esetleg felhívni bíróságot, ilyesmi? Mégis lenne nyoma hogy próbáltad elérni...

lazarus # 2006.03.05. 10:35

Sziasztok

Új vagyok a fórumon, egy fontos kérdésem lenne.
Vádlottként voltam idézve (csalás vétsége) 03.03-i tárgyalásra, de egy vicces (mégis igaz) eset miatt önhibámon kívül nem tudtam megjelenni.
Az történt ugyanis (nevetést mellőzzük) h beletört a kulcs a zárba, így nem tudtam kijönni a lakásból, és csak estére sikerült kiszabadulnom.
Mi a módja annak, hogy igazoljam azt, hogy én akarok részt venni az eljárásan, nem szándékosan nem jelentem meg?
Elég sürős a dolog, mert holnap már intézkedni akarok az ügyben.
Köszönöm a segítséget!

Üdv Zsolt