Állampuszta


Babi27 # 2006.08.27. 09:11

Szia Briga
Örülök, hogy tudtam segíteni, ha van még kérdésed szívesen segítek.

Nelcsi # 2006.09.19. 16:49

Sziasztok!

Rég irtam,nem volt miről.A párom még mindig bennt van(Állampuszta),remélem hamarosan munkát is kap.Beszélőn már én is voltam,jól be tudtam vásárolni,de hát 10 személyes zárkában van,hamar elfogy.Sajnos kevés az a havi másfél óra(látogatás).Igaz a telefonálási lehetőséget kihasználjuk,szerencse,h legalább ez van nekünk.Nagyon remélem,h lassan eljön a hétvégi eltáv ideje is,bár az csak a vége felé lesz,és nekünk azért még van kb.1 év 7 hónapunk hátra.Arra lennék kiváncsi,h lehet-e a nevelővel,vagy a parancsnokkal beszélni a párunk helyzetéről,stb.Valaki említette nekem,h ez lehetséges.Tud erről valaki?Köszönöm.Mindenkinek kitartást,legyetek jók,sziasztok

Nelcsi

aphrodite # 2006.09.20. 05:11

Szia Nelcsi!

Van ahol engedik, h nevelővel beszélj, van ahol nem! Hívd fel a BV-t és csak simán mondd, h egy nevelővel szeretnél beszélni! Vagy engedik, vagy nem, de legyél határozott, ugyanakkor udavarias és kedves!
Nekem szerencsém volt, 45 percig beszéltem egy hihetetlen rendes, emberséges, együttérző, kedves nevelővel! Persze ő nem Állampusztán van, de talán ott is van ilyen nevelő! Vannak még csodák hidd el és ne add fel! Nekünk még több mint 3 év van!:-(((

Mindenkinek kitartást!!!

aphrodite # 2006.09.20. 05:15

Ja! Még annyi, én már beszéltem parancsnokkal is és annak helyettesével is, de szerintem legjobb a nevelővel beszélni!
De a parancsnokkal is beszélhetsz, ha sikerül elérned! Elvileg készségesek, legalábbis ezt mutatják, de szerintem egyik fülükön be, a másikon ki, amit mondasz nekik!

Babi27 # 2006.09.20. 08:11

Szia Nelcsi

Ha csak a párodról szeretnél érdeklődni, akkor, a nevelőjével kell beszélned. Sajnos nekem rossz tapasztalatom van a nevelővel kapcsolatban, nem volt valami kedves, amikor érdeklődtem a párom után, azt mondta "fogjam fel ez egy börtön" és a páromnak is a tudtára hozta, hogy jó lenne, ha nem telefonálgatnék. Pedig a nevelővel akkor beszéltem elsőnek. Ha valami mást szeretnél megtudni, akkor ne a nevelővel beszélj, hanem mond, hogy kapcsolják, a parancsnokot. Ott egy nagyon kedves hölgy veszi fel a telefont, és ö szívesen segít neked bármiben. Egyébként mindenki más kedves, na persze lehet a nevelők közt is, van nagyon kedves, de én sajnos a legrosszabbat fogtam ki.
Kitartás lányok, egyszer vége lesz mindennek. Nekünk már csak 63 nap van hátra, de úgy érzem ez lesz a legnehezebb, mert minél közelebb leszünk egymáshoz annál nehezebben telik az idő.

briga # 2006.09.20. 08:30

Szia Babi27,

Kérdezni szeretném, hogy tudtál a héten beszélni a pároddal. Mert engem még nem hívott a héten, arra gondolok, hogy esetleg a kinti zavargások miatt nem engedik nehogy valami beszivárogjon. Az utolsó infom az volt, hogy még a tv -ét is kikapcsolták náluk ez miatt.

Köszi Brigi

Babi27 # 2006.09.20. 09:04

Szia Briga

Én hétfőn tudtam beszélni a párommal, de nem említtet semmi ilyesmit. Telefonálni holnap fog ismét, de ezek után, amit írtál egy kicsit el, keseredtem, mert akkor lehet, hogy holnap ö sem fog tudni telefonálni? Egyébként nekünk kb. egy honapja fordult elő, hogy nem tudott hívni. Azért történt, mert zárka ellenőrzés volt, és nem engedtek aznap telefonálni senkit.
Te voltál már ebben a hónapban látogatni? Mert én sajnos még most megyek 30-án, és most az is megfordult a fejemben, hogy esetleg nem tartják meg a látogatást. Az nem lenne jó

briga # 2006.09.20. 09:14

Nem akartalak elkeseríteni, lehet, hogy nincs összefüggésben a két dolog, de ha nem minden a megszokott kerékvágásba megy Én már pánikolok. Remélem ma fog hívni. Majd értesítelek ha mégsem hivott, ha neked van erről valami híred légyszí oszd majd meg velem is.
Elvileg Én is 30-án megyek beszélőre, de még nem kaptam meg róla a papírt, hát remélem meg lesz tartva, elég csúnya lenne ha nem. Te megkaptad már a beszélő papirt?

Babi27 # 2006.09.20. 09:22

Én is olyan vagyon, hogy sajnos előbb pánikolok aztán gondolkodom, de szerintem ebben a helyzetben ez érthető. De azt hiszem, már elég jól veszem az akadályokat, már sajnos meg edződtem a 4 hónap alatt. A te párod mióta van bent? Én is értesítelek, amint tudok valamit. Még én sem kaptam meg a meghívót. Eddig mindig azon a héten, kedden kaptam, meg amikor mentem látogatni. Úgy hogy még van remény, hogy meg kapjuk. Hátha addigra vége a zavargásoknak is. Bár ahogy a helyzet alakul nem sok reményt látok.

briga # 2006.09.20. 09:34

Az Én párom lassan 3 hónapja van bent, még van 197 napunk, így elég soknak hangzik, de egyszer vége lesz remélem.
Addigra biztos vége lesz a zavargásoknak csak nehogy erre várjnak a meghívók kiküldésével,(na már megint rémeket látok). Én az elöző havi meghívott majdnem másfél héttel korábban megkaptam.

Babi27 # 2006.09.20. 09:45

És a párod börtönös vagy fogházas? Te meg kéred a párodnak az EVSz-t?

briga # 2006.09.20. 09:50

Börtönös. Azt beszéltük meg, hogy nem kérjük, Mi a fogházasítást próbáljuk majd meg, mert akkor egy hónappal hamarabb szabadul. Ti kértétek?

Babi27 # 2006.09.20. 09:54

Igen mi kértük az EVSZ-t. Még nem tudunk semmit, sajnos. De ha a fogház fokozatot meg kapja utána egyből kérhetitek az EVSZ-t is. Mikor fog lejárni a három hónap? Mert ha hamarosan akkor már előtte jó ha be adjátok mielőtt le járna a három hónap. Neked van ügyvéded aki intézné ezeket a dolgokat?

briga # 2006.09.20. 09:58

Nem akkor lehet kérni a fogházat ha letelik a büntetés fele, de lagalább 6 hónap? Volt ügyvédünk, nem is egy de mindegyik egy nagy kalap sz.. volt, mint ahogy lenni szokott csak a pénzre mentek, de a párom is intézheti ezeket bent, vagy rosszul tudom?

Babi27 # 2006.09.20. 10:06

Bocsi akkor összekevertem az EVSZ-szel, a hónapokat. Neked van igazad. De szerintem ha meg kapja az fogház fokozatot utána kérvényezzétek egyből az EVSZ-t. Sajnos, ha a párod próbálkozik a kérelemmel, akkor olyan mintha nem tett volna semmit. Ha meg írod az e-mail címed, akkor ott leírom neked, hogyan kell csinálni. Erre a e-mailra küld: baras1@vipmail.hu

briga # 2006.09.20. 10:24

Elküldtem, köszönöm a segítségedet.

Babi27 # 2006.09.20. 10:47

Írtam a választ

Babi27 # 2006.09.20. 11:07

Briga meg kaptad az e-mailt?

briga # 2006.09.20. 11:24

Köszönöm megkaptam, irtam is vissza.

Lorcsi # 2006.09.26. 14:44

Szia Babi!
Mi újság?
RÉg hallottam rólad:-)

Babi27 # 2006.09.27. 07:24

Szia Lorcsi

Sajnos nem tudunk még semmit:

Az első kérelmet az ügyvéd elrontotta, mert nem írt rá dátumot mikor fog a páromnak letelni a 3 hónap. Tanácsoltad nekem adjuk be még egyszer a kérelmet. Elmentem az ügyvédhez megbeszéltük hogy ismét elküldi. Eltelt egy hónap és én kezdtem gyanakodni, hogy elküldte-e az ügyvéd a kérelmet. Fel hívtam Állampusztát, és ott közölték ők nem kaptak semmit. Így sajnos a gyanúm beigazolódott. Elmentem az ügyvédhez elkértem tőle a papírokat, és még aznap elpostáztam Állampusztára. Mind ez ma egy hete történt. Azóta már a nevelő is szolt a páromnak, hogy beérkezett a kérelem. De ő azt mondta a drágámnak, ne is álmodjon róla, hogy nov. 22-ig ki fog innen menni. Sajnos úgy látszik mindenki keresztbe, akar nekünk tenni. Én úgy érzem mindent meg próbáltam, de ez sem volt elég. 56 nap van még hátra, nem tudom, történi fog-e addig valami. Azért még reménykedem.

Lorcsi # 2006.09.27. 09:19

Sajnálom!
De arra semmit ne adjatok amit a nevelő mond. Mondtam neked, hogy az én páromnak is elutasította a BV intézet mégis megkapta a BV bírótól.akkor 2 héten belül kiderül. Mondtam neked, hogy vigyázz az ügyvédekre!!!
Azért hátha ... bízom benne

Babi27 # 2006.09.27. 10:12

A BV bíró elfogadja" ha eljutunk odáig" akkor, ha jól tudom a drágámnak, kell kérvényezni, hogy azon a hétvégén haza akar jönni, de ezek után még a nevelő elutasíthatja, a kérelmet? Egyébként azt hallottam, hogy rengeteg munkája van a BV bírónak, és nem biztos, hogy 3 hét alatt meghallgatják.

vilmos # 2006.10.12. 18:06

Sziasztok,

Én is fogházasítási kérelmet szeretnék beadni. És utána az EVSZ-t. Sajnos az ügyvédekkel én is így jártam már a 3.-on vagyok túl eddig csak fizettem de semmi nem történt. Tudnátok segíteni abban, hogy a kérelemben minek kell szepelnie ahhoz, hogy elfogadják?
Köszönöm a segítséget előre is.

Babi27 # 2006.10.13. 08:26

Szia Vilmos

Kültem e-mailt.