Állampuszta


vilmos # 2006.11.05. 19:30

szia,
köszönöm megkaptam és még aznap megírtam majd elvittem az ügyvédhez, aláírta lepecsételte és mondta :"ez jó" aztán feladtam, nem telt bele 1 hét és már történt reakció, a hozzátartozómat behívták elbeszélgetésre. Csak egy valami van amit nem tudom jól csináltam-e, ugyanis a kérelembe nem írtam bele, hogy konkrétan melyik intézetbe kérjük az átszállítást. Most azon gondolkodom, mi van ha áthelyezik de valahová nagyon messze és nem oda ahová szerettük volna? Abban a levélben amit küldtél szintén nem volt megnevezve konkrétan intézmény, ezért nem írtam bele én sem. Szerinted várjak még történik valami, vagy írjak újabb levelet megjelölve az intézményt?

nomi # 2006.11.06. 21:44

Sziasztok!!

Babi ! Megtennéd, hogy küldessz nekem is egy mailt a fogházasítással kapcsolatban??

Egy próbát mindenképp megér!

Előre is köszönöm!!!

krisztacsk # 2006.11.08. 12:14

sziasztok!
az én párom most ment be és még semmit se tudok róla.ügyvédünk nekünk is már a harmadik....,na mindegy.de ahogy olvasom az irásaitokat szerintem ti többet tudtok nekem segíteni mint az ügyvéd ur!
én azt szeretném megtudni hogy ha valakit lefogházasítanak akkor ugye hazajöhet,de a kedvezmyény ugyanannyi mint ha börtönbe lenne?és ti mikor tudtatok meg elöször róla valamit,mert mostmár eltelik egy hét més még semmit se tudunk.első levél/telefon mikor volt nektek??
köszönöm szépen a segitségeteket!!!

gkriszta # 2006.11.09. 06:33

Szia!
A kapcsolatfelvételhez el kell intéznie bent egy két dolgot,Beoszják melyik intézményben lesz kb egy két hét, elszállítják oda, felvennie téged kapcsolat tartónak.Ezután írhat levelet,feltéve ha vitt bélyeget meg ami kell hozzá,mert bent is tud venni de csak egy hónapban egyszer kétszer.A telefon még hosszadalmasabb de ha már megjött az engedély akkor intézménytől függően és persze besorolástól /pl dolgozik -e/ telefonálhat hetente töbször is általában 10 percet egy alkalommal.beszélő havi egy óra.Õ fog majd kiküldeni rá meghívót.A fogházasítás nem azt jelenti hogy hazajöhet!!és csak a fele idő letelte után kérheti azt hiszem és nem alanyi jogon jár !Csak ha addig kifogástalan a benti magatartása,akkor adható.Ennek legnagyobb elönye,hogy a kedvezmény évi 4 hónapra nő.

Nelcsi # 2006.11.09. 15:50

Sziasztok.
En ugy tudom,legalàbbis àllampusztàn,5 perc a telefonra engedèlyezett ido,egy hèten,tobb alkalommal,ès havonta egyszer màsfèl ora a làtogatàs.Egyèbkènt jol el van dugva az intèzmèny,èn volt,h sok utazàs utàn(kocsival)SE talàltam meg.Ez van.sziasztok,mindenkinek szèp napot!

krisztacsk # 2006.11.11. 09:32

Sziasztok!
Azt szeretném még megkérdezni,hogy a beszélő csak egy ember mehet vagy mehet kettő is egyszerre???
köszönöm szépen az eddigi segítségeteket!!
Kriszta

gkriszta # 2006.11.11. 11:40

Szia!
Úgy tudom 2 felnött és 2 kiskorú gyermek mehet be egyszerre,feltéve ha kapcsolat tarónak meg vannak jelölve és a meghívón szerepel a nevük.Személyi illetve diák igazolvány vagy taj kártya kell az igazoláshoz.Gyermeknek is.

krisztacsk # 2006.11.13. 12:55

Sziasztok!
Először is szeretném megköszönni az eddigi segítségeteket!!! Most azt szeretném megtudni hogy a fogházasítást hogy lehet kérni,meg van-e szabva hogy menyi idő után kérhető és milyen szempontok alapján bírálják el a kérelmet??
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat sokat segítet!!
Kriszta

Babi27 # 2006.11.13. 14:11

Szia Krisztacsk
Kültem e-mailt.

szklári # 2006.11.21. 18:54

a fogházasitásnál figyelembe veszik a büntetés időszaka alatta szerzett dicséreteket, fenyítéseket. Figyelembe veszik amagatartást, kapcsolattartást és minden olyan dolgot, amelyet a bent töltött idő alatt tett az elítélt. Egyébként a büntetés idejének felét kell letölteni, akkor seikeres lehet a kérelem.

vilmos # 2006.12.18. 17:15

sziasztok

Sajnos elutasították a fogházkérelmünket.
Indok nincs. Nagyon elvagyok keseredve nem tudom, hogy mikor adhatjuk be újra. Van valami ötletetek milyen indokkal adhatnánk be újra? És a börtönben is lehet kedvezményeket kapni vagy csak a fogházban?

köszi a segítséget

Vilmos

Nelcsi # 2007.02.05. 10:45

Sziasztok! A párom Állampusztán a börtön újságban olvasta,h ebben az évben lesznek kedvezmények.Sajnos az nem volt benne az újságban,h kikre vonatkozik,és pontosan mikor lesz,stb.Ha valaki hallott erről,kérem írjon.Köszönöm.

zsuzsa21 # 2010.05.05. 07:22

Sziasztok!

A Páro Állampusztán van már 3.hónapja és probálok 30 napos büntetés félbeszakitást kérni neki a házat meg kellene csinálni novemberbeszabadulna de akkor már nem lehet csinálni ha tudtok segítsetek mik a kilátásaim?

gubanc # 2010.06.16. 09:15

Kedves Fórumozók!

Ez a topik régen áll, de sajnos nekem most lenne szükségem információra az állampusztai bv-ről. Unokaöcsém került oda...
Bármilyen infó jól jönne az ottani szabályokról, nevelőkről, körülményekről, mert egyelőre semmit sem tudok. Hogyan,mikor lehet telefonálni, mennyi idő amíg csomagot lehet küldeni, ki írhat neki levelet, ilyenek.Mivel tudjuk kintről segíteni...
Lehet persze,hogy 2006 óta semmi sem változott, de hálás lennék, ha tudnátok segíteni.
Nagyon köszönöm előre is a segítséget.

gubanc # 2010.06.17. 10:30

Szia Zsuzsa21,
Úgy látom ketten vagyunk itt egyelőre. Te tudsz valamit a párodról? Hogy milyen ott? Hosszú idő volt a telefonálást, kapcsolattartóit elintézni? Állítólag, ha még nincs elintézve a kapcsolattartói papír, akkor még a leveleket is visszafordítják. Erről tudsz valamit?
A büntetés félbeszakításáról mintha láttam volna valami papírt a BVOP honlapján. Ha gondolod, megnézem neked.
Üdv,
Gubanc

nagy s # 2010.06.17. 18:39

Nem kell bűnözni.

gubanc # 2010.06.18. 07:30

nagy s,

Ha még esetleg van a tarsolyodban néhány hasonlóan bölcs és méyen szántó gondolat, akkor azt másokkal oszd meg kérlek.
Kösz.

ildi25 # 2010.07.07. 16:31

sziasztok!

érdeklődnek ki tudna nekem segíteni az én párom egy hónapja van bent hogyan és mi módon lehet kedvezményeket kérni? előre is köszönöm ildi25

molli84 # 2010.07.09. 12:10

Sajnos az én párom is állampusztán van!Egyébként a börtönök között nem olyan rossz,vagyis van ennél rosszabb!Csak abban az esetben tudjátok a kapcsolatot tartani ha feltüntetett kapcsolattartó vagy,Heti 5 alkalommal 5 percet telefonálhat,levelet annyit küldtök amennyit akartok.Csomag havi 2 mehet abban az esetben ha kiküldte a csomagkűldőt,amit neked vissza kell kűldeni a dobozba rakva!Beszélő havi 1 van másfél óra,asztali besz,elég tűrhető,én mostmár dupla beszélőkre megyek mert nagyon sok dícsérete van a páromnak és ilyenekre fel lehet használni,tehát 3 órát lehetünk együtt!A nevelő az őrök normálisak!Ha van kérdésed írd le szívesen válaszolok!KITARTÁS!

adrika25 # 2010.08.18. 17:32

Sziasztok!
A segitségeteket kérem abban hogy van 1 nagyon jó barátom bent a börtönben és szeretném vele fel venni a kapcsolatot mármint levélben, de sajnos én erről semmit nem tudok hogy kell csinálni ha valaki segitene nekem azt nagyon szépem megköszönném , megadom az imail cimem és oda irhatok nyugottan ha valaki tud segiteni. idrien@citromail.hu
Elöre is köszönöm!!!!!

ildi25 # 2010.08.22. 09:36

sziasztok a páromat átvitték Soltra van valakinek ott párja ?Milyen a helyzet ott? Jobb mint állampusztán?
Előre is köszönöm:Ildi

Marcsi02 # 2010.09.01. 13:47

Szia! Ne félj ott sokkal jobb helyen lesz.Mindenki rendes ha betartja a szabályokat.Ha van kérdésed szívesen válaszolok.


Tina

Marcsi02 # 2010.09.01. 13:53

Tudna valaki segíteni abban,hogy az EVSZ-hez a környezet tanulmányt a rendőrség vagy az önkormányzat csinálja.Ha az utóbbi akkor melyik részleg? A választ előre is köszönöm!


Tina

gubanc # 2010.09.09. 12:03

Sziasztok! Csomagküldéssel kapcsolatban szeretnélek kérdezni benneteket, méghozzá, hogy Állampusztáról visszaküldik-e az öt kilónál kicsivel nehezebb ( 15 dkg-val) csomagokat? Az otthoni mérlegünk rosszul mér, de a postán már nem volt időm kiszedni valamit, és így most nehezebb ennyikével. Bár az engedélypapíron az állt, hogy csak a +20%-kal nehezebb csomikat küldik vissza, mégis félek, hogy visszajön az egész,mert nem érdekli őket a saját szabályuk.
Van ilyesmiről tapasztalatotok?
Ja, az én rokonom is Solton van egyébként, de csomikat szerintem Állampusztán mérik, stb.
Soltról elég vegyeseket hallok,vannak viszonylag rendesek, és fordítva. Munka állítólag nem nagyon van.

Marcsi02, a választ nem tudom sajna, de régebbről emlékszem,hogy olvastam itt valahol az egyik témában.

Köszi az infókat mindenkinek.

ildi25 # 2010.09.09. 18:12

Szia gubanc
Nem küldik vissza a csomagodat bár mér biztos rájöttél én egyszer fölhívtam őket mennyi lehet a max. 5 kilo20 deka.Amikor még állampusztán volt a párom