Állampuszta


briga # 2006.07.21. 13:01

Sziasztok

Tudna nekem segíteni valaki. A páromat hétfőn viszik állampusztára. A kérdésem az lenne milyenek ott a viszonyok?

Előre is köszi.

afonyalekvar # 2006.08.15. 16:22

Szia.

Épp tegnap láttam egy kis összeállítást a KékFényben Állampusztáról.

Vicces volt, mert egy olyan embert mutattak be, akit azért ültettek le, mert betört egy óvodába. Kényszerbeteg az illető. Szerencsétlennek biztos nem volt gyerekszobája, mert az a kényszer dolgozik benne, hogy óvodákba kell betörnie. Aztán megkajál, játszik, majd lefekszik egy kis ágyacskába, majd reggel (mielőtt jönnek az óvónők) távozik. Aztán rajtakapták..

De hogy a kérdésedre válaszoljak:
nagyon liberális börtönnek nézett ki.
A pasassal az ebédlőből jó 100-200 métert sétáltak vissza a cellájába (kíséret nélkül). Az emberek, akik ott dolgoztak nagyon kedvesnek látszottak. Szerintem - ha lehet ilyet mondani ilyenkor - a párod jól járt :)

briga # 2006.08.15. 18:58

Szia afonyalekvar,

Köszönöm a segítségedet, de azóta már eltelt egy kis idő és sikerült vele kapcsolatba lépnem. Igazad van a körülményekhez képest tényleg elég jó helyre került.

afonyalekvar # 2006.08.16. 11:02

Szia.

Nagyon szívesen.

Miért ültették le a barátodat? Kik vannak ott többségében? Milyen érintkezési lehetőségek vannak?

(Ha nem akarsz, ne válaszolj.)

briga # 2006.08.16. 14:33

Szia,

Garázdaságért. Telefonálni tud heti 4x5 percet, és havonta egy beszélő.
"Kik vannak ott többségében", ezt mire érted, származásra vagy miért ülnek?

afonyalekvar # 2006.08.16. 15:39

Arra, hogy miért ülnek ott a legtöbben
(gondolom fogház + börtön, fegyház nélkül!?)

Garázdaságért mennyit kapott?
Ez az első büntetése neki?
Heti 4*5 percet egybe is lebeszélheti?
Hány kilós csomagot küldhetsz be neki, ésmilyen gyakorta?

Bocs, hogy ennyi kérdésem van, csak nagyon érdekel, mert jogot hallgatok.

Mi néhányszor voltunk börtönlátogatáson. Sopron-Kőhida, meg Bp. Kozma utcai börtön és fegyház... Szegényeket nem irigylem. Messze vagyunk még Európától, ez ott is tapasztalható. Amit mondtak Kőhidán: a kaja nagyon kevés tápanyagot tartalmaz (hiába, az az 1-2 száz forint baromi kevés), így az jár jól, akinek sűrűn küldenek csomagot, vagy pénzt és így tud magának vásárolni.

Állampusztán mi a helyzet?

Babi27 # 2006.08.16. 18:04

Szia

Állampusztán főként börtönösök vannak, nagyon kevesen vannak a fogházasok.
Egybe nem beszélhetik le a heti 45 percet.
Havonta egyszer van csomag, és 5 kg-os lehet.
A környezett elég szép ahol vannak. De ami nagyon gusztustalan a látogatóknak még azt a tiszteletet sem adják, meg hogy kitakarítsák a vécét. A kaja az elég tűrhető, sőt még az adag is. A férfinevelők azok nagyon rendesek, de a nők..... A látogatás 2 óra hossza lenne, de a parancsnok csak másfél órát engedélyez, szerintem ez sem valami korrekt, de ez van ennek is örülni kell. Lehet kérvényezni jutalomlátogatást, de az csak azoknak jár „ha megadják” akiknek sok dicséretük van. A telefonról annyit azok telefonálhatnak heti 4
5 percet, akik dolgoznak, akik nem azok 3*5 percet. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

briga # 2006.08.16. 18:38

Egy évet kapott, de már volt előtte egy év felfügesztette ezért vették ezt ilyen szigorúan.
Nem, egybe nem beszélheti le.
A csomagot nem tudom biztosra Én idág egyszer küldhetem neki egy 5kg-os élelmiszer csomagot és egy 5kg-os tisztaságit.
Sokat nem tudok Állampusztáról mert még nem volt beszélönk és ezért ezeket még nem tárgyaltuk ki alaposan. Azt tudom, hogy ez egy nagy falu, két épülete van a dolgozokra és a nem dolgozokra osztva.
Azt gondolom, hogy akik dolgoznak azoknak elég nagy mozgásterük van. A kajára azt mondta a párom, hogy érdekes(gondolom szar). Vasárnaponként viszik Õket templomba. A Venyigéhez képest lazább, itt a nevelők is rendesebbek. Hányad éves jog hallgató vagy?

briga # 2006.08.16. 18:52

Szia Babi27,

Nekem lenne egy kérdésem. Dicséretett mire lehet kapni?

Babi27 # 2006.08.16. 19:09

A jó magaviselet, és hogy rendesen végezze a munkáját. A párod mennyi időt kapott?

afonyalekvar # 2006.08.17. 09:34

Sziasztok!

@ Babi27

Köszi a kimerítő válaszokat! Honnan tudsz ennyi mindent a bv-ről?

@ briga

IV. éves leszek a mostani évben (még nem tanultunk büntetés végrehajtást- bv., ezért érdekelnek ezek a dolgok)

A kajára csak annyit, hogy amit a riportban mutattak az a tipikus menza-kaja (vmi leves.. + csirkecomb rizzsel a la menza).

Babi27 # 2006.08.17. 09:59

Szia afonyalekvar

Sajnos a párom is Állampusztán van. Fél évet kapott gondatlanságból okozó halálos közlekedési balesett miatt. 3 hónapja van bent de, annyit tanultam erről az egészről hogy lassan én is letehetném a jogot. És nagyon sokat tanultam itt Lorcsitól, az ő párja is ott volt, Már odáig jutottam, hogy én oktatom az ügyvédem mit, hogyan kell...

Szia Briga
Hogyan lehetséges, hogy még nem volt beszélőtök, ebben a hónapban már kellet, volna, hogy engedélyezzék? Az én párom nem említette ezt a templomba járás dolgot, vagyis ö nem jár.

briga # 2006.08.17. 10:04

Sziasztok,

Az én párom egy évet kapott. Lesz beszélőnk 26-án. A te párod dolgozik?

Babi27 # 2006.08.17. 10:14

Igen dolgozik . A látogatáson egyébként nagyon rendes minden nevelő. Nyugodtan lehet tőlük kérdezni. A párod ebből az egy évből nem kap kedvezményt? Hogy viseled a napokat nélküle? Elég sok van azért még hátra. Én elég nehezen viselem ezt a félévet is, pedig már csak három hónap van hátra.

briga # 2006.08.17. 11:02

De igen, kap három hónapot, így szerencsére csak kilnc hónap marad. Gondolhatod nehezen viselem. Õ már volt előzetesbe egy évet, na annál ez egy iciri-picivel jobb, itt legalább tudjuk mikor lesz vége. Nagyon várom már a beszélőt, de egy kicsit tartok is tőle, mivel két kisgyerekkel megyek. Itt hogy zajlik a beszélő, mennyien vannak ilyenkor? Mondta a párom, hogyí lehet ott vásárolni, ezt előtte lehet elintézni vagy a beszélő közbe?

Babi27 # 2006.08.17. 11:57

Én már háromszor voltam beszélőn, de mikor én mentem két alkalommal is kevesen voltak, a harmadik alkalomkor meg nagyon sokan így alig halottuk egymás hangját. Két asztal sor van az ablak felől, ülnek, a látogatok, velünk szembe ülnek ők, a gyerekek a látogatás alatt oda ülhetnek az apukák ölébe. A látogatás elején elmondják mi szabad és mit nem. Testi kapcsolatot nem engedélyezik, csak két puszi, de azért meg lehet csókolni a párodat, és foghatod a kezét. 8. 30-kor engednek be a kapun, és akkor kapsz egy sorszámot, amivel tudsz majd vásárolni. Azért érdemes kapunyitásra oda menni, mert akkor még a látogatás előtt meg tudod venni azokat a dolgokat, amit szeretnél. Egyébként csak élelmiszert és dohányárut tudsz venni 15. 000 Ft értékben. Ja és mondanom sem kell nagyon drága a bolt.

afonyalekvar # 2006.08.17. 12:00

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de mit lehet Állampusztán csinálni?
Mivel tölti a párotok a napjait?
Milyen munkalehetőség van?
Hányan vannak egy szobában?
Milyen mozgási lehetőségek vannak?

briga # 2006.08.17. 16:04

Szia afonyalekvár,

Hogy mit lehet csinálni, szerintem unatkozni.
Az én párom tíz személyes zárkában van.
Elvileg raktárosként dolgozik, de minden mást is csináltatnak vele, volt már trágyát lapátolni, kapálni. A munka 6-14-ig tart. A nap többi részéban sakkozik, kártyázik, tv-ét néz, és nagyon sokkat olvas.

briga # 2006.08.17. 16:08

Babi27,

Köszönöm a segítségedet, még lenne egy kérdésem. Mennyi idővel előbb érdemes oda menni, hogy ne a beszélő közben kelljen ki menni vásárolni?

Babi27 # 2006.08.17. 18:00

Szia Briga
Ha a látogatás 9.30 kor kezdődik akkor ha 8.30 ra odaérsz és az elsők között leszel az átvizsgálandók között akkor még be tudsz vásárolni még a látogatás előtt.

briga # 2006.08.17. 19:58

Köszönöm a segítséged.
Még nem tudom pontosan mikor lesz a beszélő, de az utolsó infom az volt, hogy 12h körül.

Babi27 # 2006.08.18. 05:55

Akkor 11 órakor fognak beengedni, amikor az első látogatásnak vége.

briga # 2006.08.23. 11:07

Szia Babi27,

Megkaptam a beszélőről az értesítést, van valami amit nem értek. A beszélő 12 orakór lesz, a beléptetés 11:30-tól van, vásárolni pedig 9-11-ig lehet. Ha ez így van és sorszám szerint lehet vásárolni akkor, hogyan kerül ránk egyáltalán a sor, illetve a vegyesbolt az épületen belül van ahol a beszélő is? Azt is irják, hogy lehet ott ételt fogyasztani ill felvinni a körletbe, ezeket ugyanazon boltban lehet megvenni, és milyen ételeket lehet ott fogyasztani(szendvicset vagy mit)? Neharagudj, hogy ezzel a témával ilyen sokat foglalkozok, csak szeretnék felkészült lenni és időben odaérni.

Válaszodat előre is köszönöm.

Babi27 # 2006.08.23. 18:28

Szia Briga
Én eddig mindig 9. 30-ra jártam látogatni, nem tudom, hogy van a 12. 00-i látogatás alatt a vásárlás.
Ahol van a látogatás abban az épületben, van a vegyesbolt. Lehet vásárolni olyat, amit felvisznek a körletbe, ezt akkor kapják, meg amikor vége a látogatásnak, és lehet vásárolni tálcára ételt, amit a látogatási idő alatt elfogyaszthatnak, de amit nem esznek, meg azt nem vihetik fel a körletbe. Szendvicsre ne is gondolj... (kenyér szalonna, szalámi, paradicsom, paprika, gyümölcs stb)
Nyugodtan kérdez csak, szívesen segítek, ha tudok

briga # 2006.08.27. 08:56

Szia Babi27,

Tegnap voltam a beszélőn, simán ment minden. Elég emberi volt az egész. Vásárolni a beszélő közben tudtam kimenni, de elég gyorsan be lehet vásáolni, a 15 ezer forintott túl léptem , de nem szóltak semmit. Azért az elég érdekes, hogy az árakat nem irják ki, mindegy lényeg az, hogy sikerült a páromnak vásárolni. A Venyigei beszélőhöz képest ez egy luxus.
Köszönöm mégegyszer a segítségedet.