Adózás bérbeadott lakás után


Bea1 # 2015.08.29. 11:44

ne irigyelj...

Bori Bori # 2015.08.29. 11:43

Hát Bea. Nem is tudom, irigyellek is meg nem is, hogy ennyire zajlik az életed.

Bea1 # 2015.08.29. 06:28

Nekem ott tanácsolták, és segítettek is a kitöltésben. De igazad van, én írtam rosszul.

Rexor # 2015.08.28. 13:36

Bea látom ma formában vagy :), de inkább ne tegyen ilyet.

Az önellenőrzést nem a NAV-tól kell kérni, hanem saját magunk nyújtjuk be bevalláson (ezért is hívják önellenőrzésnek és nem adóhatósági ellenőrzésnek).

Bea1 # 2015.08.28. 13:27

atrombit

Be kell menni a nav-hoz, és önellenörzést kell kérned, 5 évre visszamenőleg szankció nélkül megteheted, főleg, hogy nem keletkezik adófizetési kötelezettséged, ha van a külföldi albérletről számlád. Nekem ma volt az ügyintézésem, van otthon egy meghatalmazottam, elösször elutasitottak, mondván, csak belföldit lehet, de aztán kerítettek valakit, aki ért ehhez, és elmagyarázott mindent, én már befizettem az adót, megnézte a kölföldi szerződést, a cetliket, azt mondta, jó, elmagyarázta, mit hol kell kitölteni, simán működik. Köszönöm az ötletet.

Bea1 # 2015.08.21. 18:37

oké, oké, pedig azt hittem...de rendben, visszafordulok a sárga köves úton...

Rexor # 2015.08.21. 17:58

Bea: látom meglódult a fantáziád, de ez a történet nem Óz a varázsló birodalmában játszódik :) De azért ne izgasd fel magad.

Bea1 # 2015.08.21. 14:35

dupla adózással, vagyis az eltitkolt adót duplán kell befizetni, plusz az eljárási illeték. utánna kiderül, hogy illegális szoftverek vannak a gépeden, nem tudsz számlát felmutatni az autódban található üzemanyagról, zárjegy nélküli cigit szívsz, menekülteket fuvaroztál a kocsiddal, stb, stb. ha egyszer bekerülsz a rendszerbe...

atrombit # 2015.08.21. 13:59

Ja, ertem. Igen, sajnos fizetesi meghagyassal kapcsolatban kepben vagyok, mar masik berlovel szemben is alkalmaztam, de ahogy irtam lentebb, ma telefonon megfenyegetett, hogy "agyonver" (hahaha, nagyon megijedtem), ma meg azt irja, hetfon megy a level a NAV-hoz. Arra lennek kivancsi, milyen szankciokkal kell szamolnom, ha valoban a NAV-hoz megy.

Bea1 # 2015.08.21. 13:46

arra gondoltam, hogyha elmegyek egy boltból, nem mehetek vissza 1 hónap múlva hogy mégiscsak áfás számlát kérek...

fizetési meghagyást kell kiadnod a felgyülemlett tartozásra az albérlőd, albérlőid ellen, ezt közjegyzőnél tudod indítani, általában 3 %-ért dolgoznak. ez 15 napon belül jogerőre emelkedik, amennyiben nem él ellene panasszal. ha panasszal él, akkor viszont per lesz belőlle. ne felejts el életveszélyes fenyegetésért feljelentést tenni ellene.

atrombit # 2015.08.21. 11:46

Na, ez gyorsan eszkalalodott.
Miutan irtan neki ma egy emailt fizetesi hataridovel (ellenkezo esetben jogi utra terelem es egyeb dolgokat is kovetelni fogok - amikhez jogom van), a volt berlo telefonon megfenyegetett, hogy kiugrik kulfoldre, ahol elek, es "agyonver". Es ez egy allami intezmenynel dolgozik. Csodalatos.

atrombit # 2015.08.20. 16:15

Kedves Bea1, mire gondolsz? Nem ertem.

Bea1 # 2015.08.20. 15:28

és mi van azzal, hogy pénztártól való távozás után reklamációt nemfogadunk el?

atrombit # 2015.08.20. 14:58

Szerencsere eladtam, nem lesz tobb berlo es tobb bosszankodas, csak ez oldodjon meg! :)

Bori Bori # 2015.08.20. 14:23

Zsugori! Kaptál egy csomó bérleti díjat, beleférne egy kis perselyezés. Amúgy szerintem nem voltál balek, a bosszankodás meg majd elmúlik, mikor beköltözik az új bérlőd. Új seprő jól seper!

atrombit # 2015.08.20. 14:19

Hehe, az nem fog megtortenni, nem vagyok hivo, ezert csak magamban orulok :).

Bori Bori # 2015.08.20. 14:11

És vasárnap dobálj a perselybe, amiért kiköltöztek.

atrombit # 2015.08.20. 14:10

Valoszinu, hogy ez lesz, de azert nagyon bosszanto es elkeserito, hogy ilyen sunyi emberek vannak.
Amugy adot nem kellet volna fizetnem (ha jol tudom), csak beadni az adobevallast (bevetel a berleti dij, amit utaltak, viszont ezt csokkenteni lehet a sajat berleti dijammal, amit kulfoldon fizetek). Bar ettol meg megbuntethetnek...

Bori Bori # 2015.08.20. 13:56

Ja, azt nem mondtad. Ez majdnem egyenlő azzal, mintha számlát adtál volna. Szerintem ne kavard tovább a kavarnivalót. Többet fogsz fizetni a NAV-nak 120 ezernél. Távozz emelt fővel.

atrombit # 2015.08.20. 13:42

Bori Bori, a berleti dijat neha kesve, de rendesen fizettek, kiveve a 3 honap felmondasi idore, ahogy irtam, de errol elore megallapodtunk. Az elso kettore a kauciot "laktak le", a harmadikrol, amire egyebkent jogosult voltam, meg lemondtam, mert honap elejen kikoltoztek es nem akartam szemet lenni.
Nem kerek toluk semmi olyat, amit kifizettek mar, csupan annyit akarok, hogy az altaluk elhasznalt viz-, gaz- es villanyfogyasztast fizessek ki. Van vegso oraallas, vannak vegszamlak, es volt egy megallapodasunk, erre most jonnek azzal, hogy adjak nekik szamlat utolag.
Marcius ota nem fizettek vizszamlat, es hiaba volt a szerzodesben egy olyan kitetel, hogy havonta kotelesek bediktalni nekem az oraallasokat, ezt sosem tettek. En mindig fair voltam, ha valami elromlott (nem gyakran tortent ilyen, par eves hazrol beszelunk, azonnal intezkedtem 1600 km-rol is, termeszetesen az en koltsegemen. Az elso havi berleti dijbol egy csomo javitast megcsinaltattam latatlanban, mert kuldtek egy hosszu listat, hogy szerintuk mi nem jo. Ez van, balek voltam, vagyok, leszek.
Visszaterve arra, hogy miert csak az utolso 3 havit kerem, es hogy senki nem tud semmit bizonyitani: hogyne tudnanak, atutalassal fizettek a berleti dijat havonta.

Bori Bori # 2015.08.20. 13:15

Miért csak az utolsó 3 hónapra járó bérleti díjat akarod elkérni? Kérd el az összeset! Úgyse tud bizonyítani senki semmit...

atrombit # 2015.08.20. 08:39

Sziasztok, a kovetkezo kerdesem lenne:
Kulfoldon elek es volt egy hazam, amit berbe adtam Magyarorszagon. Errol szerzodes is szuletett, amiben az all, hogy a berleti dijat szamla elleneben fizeti a berlo minden honapban. Adot nem fizettem a berleti dij utan, szamlat egyszer sem kertek. Az ingatlant eladtam, a berloknek biztositottam a szerzodes ertelmeben 3 havi felmondasi idot. A ket havi kauciot, amit a berles kezdetekor kertem, keresukre lelaktak az elso es masodik honap felmondasi idoben. A harmadik honapra talaltak uj lakast, abban a honapban csak par napot voltak a hazamban, az a havi berleti dijrol pedig lemondtam, mert fair szerettem volna lenni, ahogy voltam mindig is.
Mivel a kauciot lelaktak, itt maradt a vegso viz-, gaz- es villanyszamla, osszen kb. 120ezer Ft ertekben. Az volt a megallapodasunk, hogy augusztus vegeig kifizetik, am most visszamenoleg kerik a szamlakat a berleti dijrol, mondvan "ugyveduk szerint el tudjak szamolni a berleti dijat koltsegnek". Nyilvan nem errol van szo, hanem zsarolni akarnak, es kihuzni magukat a fizetes alol.
Tudom, hogy hibat kovettem el, mikor nem adoztam, es nem erkolcsi kioktatast kernek :), hanem tanacsot, mit tudok tenni.
Az, hogy kulfoldon elek, dolgozom es adozom, szamit-e ebben az esetben?
A Nav oldalan ezt olvasom: "2012. január 1-jétől csökkentheti lakás bérbeadásából származó bevételét a bérbeadó magánszemély
úgy, hogy a más településen bérbevett lakás ugyanazon évben igazoltan megfizetett bérleti díját
levonhatja a bérbeadásból származó bevételéből az Szja tv. 17. § (5) bekezdése szerint."
Na most a hazam berleti dija volt kb 250 Eur, mig amit en berlek kulfoldon, 960 Eur havonta, tehat joval magasabb.
Utolag tudok-e adozni, mert feltett szandekom, hogy kifizettetem veluk a tartozasukat, illetve ezek utan az elmaradt, felmondasi ido 3.honapjara jaro berleti dijat is.
Koszonom a segitseget elore is!

Aaliz # 2015.07.30. 19:27

és a válasz mikor és hogyan és hol található?

Bea1 # 2015.07.30. 08:53

lakáskiadás

szerinted mekkora magyarországon az adóteher?

és mekkora németországban?

itthon a lakás bérleti díjjának 90%-ának a 16 százalékát kell fizetni.

azaz százezrenként 14 400 ft-ot.

németországban mennyit kell?

Lakaskiadas # 2015.07.29. 20:39

Tisztel Forum,

ingatlan berbeadassal kapcsolatban szeretnek tanacsot kerni. Kulfoldon dolgozom. Van egy budapesti lakasom amit ki szeretnek adni, de nem szivesen fizetnem be a magyarorszagi adoterhet, mikozben Nemetorszagban lakast berelek. Sajnalatos modon a joszomszedok miatt jobb felni, mint megijedni, igy okos megoldast keresek. Melyik a jobb megoldas, ha a nemetorszagi adobevallasomba irom be a berleti jovedelmet es itt egyuttesen adozom, vagy egy egyeni vallakozoi kivaltasaval jarok jobban legkoltsegelve a kinti alberleti dijat, utazasok, telefon ktg stb... Tovabbi ingalanok vasarlasat is tervezem, szinten hasonlo jelleggel tehat hosszu tavu megoldast keresek. Mit tanacsolnak? Illetve ha a kovetkezo ingatlant hitelre vasarolom akkor annak berleti jovedelme utan, hogy kell adoznom?

Elöre is koszonom a segitseget.