Érdekelne!


phori # 2005.02.10. 15:12

A napokban jelent meg egy cikk a Mérnökújságban,miszerint a tervezőnek kifizetett jogdíj Szellemi tevékenységből származó jövedelemnek minősül.Sajnos könyvelőnk erről nem tájékoztatott minket,így nem is fordulhatunk hozzá kérdéseinkkel( mert nem tud rá válaszolni).Milyen lehetőségek nyílhatnak,ha tervező a cég ügyvezetője?Állítólag miután a szerzői jogdíj vagyoni jog-nem munkabér-nem kell illetéket fizetni utána?Talán adókedvezményt is igénybe lehet venni, de ez mire irányulhat.Kicsit nagy a káosz, nem sikerül összerakni a kockákat.Előre is köszönöm a válaszokat, véleményeket!

vlenke # 2005.02.08. 12:51

Köszönöm!

Bubó # 2005.02.08. 12:01

Kedves vlenke!
Féligazság az, amit hallottál a 200 000 Ft-os haszonnal kapcsolatban.
Az szja törvény 58 §-a valóban adómentességet biztosít az ingó-értékesítés jövedelme után bizonyos összegig. De van egy kitétel: a kedvezmény csak akkor jár, ha az értékesítés nem üzletszerűen történik (7. és 8. bekezdés).
Ahogy látom, nálad nem erről volna szó.
Üdv.

vlenke # 2005.02.08. 06:28

Köszönöm a választ!
Napokkal ezelőtt megkerestek egy termék forgalmazásával, ami Mo-on nagyon is népszerű. Mivel a kérdéseimre nem kaptam egyértelmű választ akkor, ezért gondoltam, hogy utánajárok. (Az adózásról csak annyit mondott a hölgy, hogy mivel az hobbi, itt nem kell adózni. Ezt a magyarázatot egy kicsit "gyengének" találtam.)
Köszönöm a gyors választ!

the big cat # 2005.02.08. 05:11

De ez csak valaki olyan akadékoskodása, aki nem is akarja, de ha akarná se tudná a jövedelmét eltitkolni. Egyébként a következmények aza dóügyieken kívül, még büntetőjogiak is lesznek, ha egyszer mondjuk kiborul a bili az adott MLM rendszer ügyében.

the big cat # 2005.02.08. 05:08

Véleményem szerint nem létezik. Szerintem egyébi vállakozóként kellene működnie az iylen személynek és aszerint adóznia.

vlenke # 2005.02.07. 20:20

Most hallottam, hogy csak 200.000,- Ft haszonnál kell bevallani jövedelemként (bármilyen termék, dolog eladásánál). Létezik ilyen?
Köszi a segítséget!

vlenke # 2005.01.28. 16:04

Ha mondjuk valaki tanácsadónő vagy valamilyen hálózatnak a tagja, akkor miként kell adóznia? Vagy kérjen az APEH-től állásfoglalást?
Köszönöm a választ!

Rexor # 2005.01.28. 15:27

Egy dolog az hogy mit tud az APEH bizonyitani más dolog hogy kell e adót fizetni. Törvény szerint valamennyi jövedelem adóköteles, de hogy bevallja e valki vagy nem az más lapra tartozik. Ha lebukik elég komolyak a jogkövetkezmények (50% adóbírság, késedelmi kamat).

vlenke # 2005.01.28. 15:01

?

vlenke # 2005.01.28. 09:15

Egy másik fórumon olvastam, hogy MLM-rendszerben, hálózatban, direkt marketingben tevékenykedőknek nem kell adót fizetni.
Azt írták, hogy, mivel az APEH nem tudja bizonyítani, hogy mennyit vásárolnak saját részre (vagy a család részére), ezért így könnyen kibújnak az adózás alól.
Rendben van ez így?