Ingatlan bérbeadása utáni adó mértéke


Nausea # 2002.09.20. 09:48

[quote]Nausea írta - 2002.09.20 11:32
Ferenczi László írta - 2002.06.27 14:44
Sziasztok!
A problémám a következő: egy időre külföldre megyek és a lakásomat szeretném addig kiadni. Jelentkezett egy cég amely kivenné, a tesóm vállalkozásába benne van az ingatlan bérbeadása tevékenység, tehát tudnék a cégnek számlát adni, csak azzal nem vagyok tisztában , hogy nekem/tesómnak ezután mekkora mértékű adófizetési kötelezettségem lesz, mivel nem ez a főprofil és nem akarom , hogy a végén ráfizessek.
Válaszotokat előre is köszi, üdv:

A fentieken túl érdemes megnézni a helyi önkormányzat építményadó rendeletét, ui. lehet, hogy a lakás bérbeadása adóköteles.

Bocsi, a lakás mentesül az építményadó alól.


Nausea

Nausea # 2002.09.20. 09:46

[quote]Nausea írta - 2002.09.20 11:32
Ferenczi László írta - 2002.06.27 14:44
Sziasztok!
A problémám a következő: egy időre külföldre megyek és a lakásomat szeretném addig kiadni. Jelentkezett egy cég amely kivenné, a tesóm vállalkozásába benne van az ingatlan bérbeadása tevékenység, tehát tudnék a cégnek számlát adni, csak azzal nem vagyok tisztában , hogy nekem/tesómnak ezután mekkora mértékű adófizetési kötelezettségem lesz, mivel nem ez a főprofil és nem akarom , hogy a végén ráfizessek.
Válaszotokat előre is köszi, üdv:


Nausea

Nausea # 2002.09.20. 09:32

[quote]Ferenczi László írta - 2002.06.27 14:44
Sziasztok!
A problémám a következő: egy időre külföldre megyek és a lakásomat szeretném addig kiadni. Jelentkezett egy cég amely kivenné, a tesóm vállalkozásába benne van az ingatlan bérbeadása tevékenység, tehát tudnék a cégnek számlát adni, csak azzal nem vagyok tisztában , hogy nekem/tesómnak ezután mekkora mértékű adófizetési kötelezettségem lesz, mivel nem ez a főprofil és nem akarom , hogy a végén ráfizessek.
Válaszotokat előre is köszi, üdv:

A fentieken túl érdemes megnézni a helyi önkormányzat építményadó rendeletét, ui. lehet, hogy a lakás bérbeadása adóköteles.


Nausea

Rexor # 2002.06.28. 08:12

Elnézést egy kis kiigazítás magamnak. A kifizető, aki fizeti a bérleti díjat, neki kell befizetni az adót 12-ig.

Rexor # 2002.06.27. 16:25

Lakingatlan bérbeadása tárgyi Áfa mentes, tehát Áfát nem kell rátenni a bérleti díjra.

Ugyanakkor 20 %-os adó terheli az ebből származó jövedelmet, amit a kifizetőnek (tehát annak aki a számlát kiállítja) kell levonnia és befizetnie minden hónap 12-ig. Ugyanakkor vigyázni kell azzal, hogy milyen jogcímen bocsát ki tesód számlát erről, szóval előtte szerintem nem ártana egy szerződést kötnöd vele. Ugyanis ha Tied a lakás a tesód úgy állíthat ki erről számlát, ha előtte veled például bérletről vagy szivességi használatról szerződést kötött.

Röviden ennyit.

Ferenczi László (törölt felhasználó) # 2002.06.27. 12:44

Sziasztok!
A problémám a következő: egy időre külföldre megyek és a lakásomat szeretném addig kiadni. Jelentkezett egy cég amely kivenné, a tesóm vállalkozásába benne van az ingatlan bérbeadása tevékenység, tehát tudnék a cégnek számlát adni, csak azzal nem vagyok tisztában , hogy nekem/tesómnak ezután mekkora mértékű adófizetési kötelezettségem lesz, mivel nem ez a főprofil és nem akarom , hogy a végén ráfizessek.
Válaszotokat előre is köszi, üdv:

Laci